Şimdi Ara

Citroen C5 1.6 HDI nasıl bilirsiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
26.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracımı satmak üzereyim dizel geniş bir araba arıyorum. Limitlerim dahilinde C5 1.6 HDI gözüme çarptı yalnız hiç bilgim yok. Tavsiye eder mısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• piyasası düşük, motoru bilinir güvenilir bir motor, kendim kullanmadım ama araba al sat onarım vs işi yapanların hep dediği şey c5 e bulaşma elektronik olarak çok sorunlu
  • Aracın kronik problemi iç taraftaki gıcırdama ve trim sesleri
    motor sağlam
    Araç sessiz ve konfor odaklı süspansiyonlar yumuşak
    Dizeli kasasına göre az yakar
    Elektronik arıza şans işi iyi ustamile çözülür

Hemen satma kaygısı yoksa alınabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sessiz ve konforlu biliriz f30 dan konforlu net

• yaklaşık 1 sene kullandım. Gayet rahat kullanışlı bir araç. 20 bin km kadar yol gittim bakım hariç herhangi masraf açmadı. Severek kullandım. Satınca aradığım nadir araçlardan. Uygun Fiyatlı bol donanımlı bir araç. Tavsiye ederim.
  • Ben 2011 kullanıyorum. Gayet oturaklı motoru sessiz 1700 kg araç fakat buna rağmen rampa falan dinlemeden güzelce gidersiniz.

D sınıfı bir araca binmenin keyfini gayet güzel surersiniz. Elektronik sorunlar diyenler için araçta herşey Elektronik haliyle sorun cikmasi normal ikinci el olacak buda sans. Pişman etmeyecek bir araç bana gore

• Çok konforludur. Yakın tanıdığım şöyle derdi hep ''konforu mükemmeldi donanımı özellikleri yakıtı gidişi çok iyiydi . Mekanik hiç arıza vermedi ama elektronik saçma sapan arızalarından her ay sanayiye gidiyordum'' Sonra da aracı sattı.
  • 2011 2012 dynamic HDI ne kadar eder hocam

• malesef guzel oldugu kadar da sorunları olan bır arac.. Japon kore gibi sorunsuz aracları olanlar bu tip araclara donerlerse cok buyuk bunalım geçirebilirler. Alıştıra alıştıra avrupa olan diger aracları kullana kullana kaşarlanıp geçilmesi gerekilen bir model :D
  • 2010 model C5 1.6 hdı yi 4 ay kullandım.1 ay önce sattım kurtuldum.Km si daha 102 bindeydi km ye bahane bulacaklar için önceden belirtiyorum.Bu modellerde bu kmde araç bulmak zor bilen bilir.Boya darbesi olmayan gayet temiz kullanılmış bir araçtı.Gelelim işin aslına Araçtan alt takımından acayip sesler geliyordu.Bütün z rotları rot rotilleri burçları değiştim alttan gelen sesleri yinede kesemedim.Yolda kaldım rezil oldum baskı balatası bitmiş dediler eyvallah dedik olabilir değiştirelim usta söktü baktı dedi volanda değişecek hayda nasıl olur dedim usta bunlarda böyle araçın motoru bu kasayı kaldıramıyor bundan oluyor dedi.Araçtan gaza bastıkça ıslık sesi geliyor bu nedir diye götürdüm usta abi bu arabayı sat kurtul bunun sıkıntısı bitmez dedi turbo bitmek üzereymiş.Ustamı dinledim sattım.Ayrıca yolcu cam düğmesi çalışmıyordu, şöför kapısı açınca durmuyor kendi kendine kapanıyordu,motor ve şanzımanda yağ kaçağı vardı.Aldığında en az 6-7 binlira harcamayı ve sanayilerde dolaşmayı göze alıyorsan sen bilirsin bana sorarsan alma başka arabalara bak.Sırf bu arabanın sorunlarıyla uğraşmaktan yorulduğum için sevmememe rağmen gittim Japon aracı aldım.Karar senin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Motoru ve süspansiyon sistemi hangisi olursa olsun, c5 muadili bütün araçlardan daha konforlu ve tutumludur. Piyasada alınabilecek en iyi f/p aracıdır. İkinci el araç düşünen birisi, 3üne 5ine bakmadan çok büyük bir rahatlıkla alabilir, keyifle uzun seneler de kullanabilir..

Bakmayın bol keseden sallayanlara.. Nerden biliyorsun mu diyeceksiniz? Şahsen, ben öyle yaptım :) Çokça da memnunum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.