Şimdi Ara

Eagle F1 Asymmetric 6 vs Cinturato P7 vs Pilot Sport 5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ölçü 215/45/r17. hangi lastiği tavsiye edersiniz?

edit: 2024 / 1.hafta üretimli goodyear asymmetric 6 aldım. cillop gibi lastik. arabanın yol tutuş performansı arşa değdi dandik turanza eco dan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 25 Mart 2024; 13:5:20 >

• Bunların arasında Pilot Sport 5

Normalde lastikler yaklaşık 8 mm diş ile gelirken Asymmetric 6 yaklaşık 7 mm ile geliyor. Ömür konusunda sorun çıkarma ihtimali var.

Cinturato P7 zaten bu ikisinin rakibi değil. Baya vasat bir lastik.

Continental PremiumContact 7 modeli bu ebatta varsa onu da araştırın derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BPG2004 kullanıcısına yanıt

cpc6 var. primacy 4+ alınır mı peki pilot sport 5 ile mukayese edince.

• Primacy 4 yumuşak lastik bizim yollarda erken aşınıyor deniyor ama en konforlu lastiklerden ve ıslak zeminde iyi ortalama 25 bin km kullanırım denirse iyi tabii primacy 4+ artısı nedir bilmem

Pirelli için ilk 1-2 sene iyi sonra kötüye gittiğini duydum ama sadece duydum

Continental zaten premium lastiklerden birisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meticulous kullanıcısına yanıt
    Lastikten beklentiler nedir ona göre yorum yapalım. Bu arada cpc 7 continental'in sitesinde sizin ebatta mevcut gözükmüyor.

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt

Primacy belki ömür konusunda kötüdür ama 25k da bitecek kadar değildir herhalde. 4+ ömür konusunda 4'ten daha iyi en büyük farkı bu.

performans bekliyorum hocam. 1.5 tsi fabiaya fabrika kötü lastik takmış bridgestone enliten eco lastik. 0-100 test kalkışında araba patinaj yapıyor. randıman alamıyorum. viraja sert girince araba kayıyor. hem sert hem gürültü lastik.

O zaman pilot sport 5'ten başka da pek alternatif yok.

Goodyear dedigim gibi 7mm başladığı için erken bitebilir.

Continental sizin ebatlara uymuyor. Sadece PremiumContact 6 var o da alınmaz bu saatten sonra. SportContact 7 ler zaten 18 janttan başlıyor.
    Anca tabanı 225 yaparsanız cpc7 bulunur da henüz cpc7 nin de testleri gelmedi.

Pirelli Pzero PZ4'ler de yok sizin ebatta. Pzero nero denen dandik bir seri var sadece. O da alınmaz.

• Cinturato P7 kötü bir lastik aracımın üzerinde geldi, Conti’ye geçmeyi düşünüyorum, 225/45/17

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

ömür sorun değil. asimetrik 6 mı daha performanslı yoksa pilot sport 5 mi ?

İstisnalar hariç kullanıcılar genel manada ikisinden de memnun ama ben Pilot Sport 5 alırdım. Daha garanti bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Karşı çıkanlar olabilir fakat şahsi düşüncemdir, Goodyear markası bence Michelin ve Continental seviyesinde değil.

Ek olarak ben lastikleri yılbaşında değiştirdim. 245 45 R18 ebat, Michelin Pilot Sport 5 ve Continental SportContact 7 arasında kalmıştım. SportContact 7'nin inanılmaz test sonuçları olmasa ben de Pilot Sport 5 alacaktım.

• FthGTI F kullanıcısına yanıt
    O ebat için yeni çıkan PremiumContact 7 çok güzel bir seçenek.

Ben PremiumContact 6 kullandım. Performansı son derece iyiydi. Lastiğin tek kötü yanı gürültüsü biraz fazlaydı o da sırt deseniyle alakalı. Yeni modelde sırt deseni farklı ve tahminimce daha sessiz olacaktır.

• Ps5 iyi seçim olur..

Goodyear da beğeniliyor özellikle kuru dinamikleri anlamında ama fiyat Ps5 düzeyinde olurlen dayanım olarak Ps5 düzeyinde olmuyorlar.. kaldı ki Ps5 Ps4'ün üzerinde bu konuda çalışılmış hali.

Alternatif olarak biraz daha bütçe odaklı düşünürsen Hankook s1 evo3. Bmw İ4 üzerinde performansını gördüm, it gibi tutuyor teriminin karşılığı..

• SuperVeloceJota kullanıcısına yanıt
    S1 evo 3 bu ebatta mevcut değil hocam

• Hangi lastiği tercih etmiştiniz?

F1 asy 5 kullanıyorum. ( 225/45/17) Değişim vakti geldi, Continental pc 7 denemek istiyorum. Yorumlarınızı merak ettim.

Islak testlerde cpc 7, F1 asy 6 dan yüzde 11 daha iyi görünüyor, ancak aşınma sonrası F1 in yüzde 4 arkasında kalıyor. (Sitenin aşınma dediği kaç km lik kullanım göremedim )

https://www.tyrereviews.com/Compare/PremiumContact-7-VS-Eagle-F1-Asymmetric-6.htm

• Corolla aracım var. 225 45 17 fabrikasyon dunlop marka lastik ile 45k km kadar kullandım. Lastik değişimi için Michelin pilot sport 5 ile goodyear f1 asymmetric 6 arasında kaldım. Goodyear f1 asymmetric 6'yı tercih ettim. Arabanın karakteri (olumlu yönde) değişti. Çok memnunum. Michelin pilot sport 5 testlerde lastik ömrü açısından daha iyi. Asymmetric 6 da jant koruma var (225 45 17) ve (etiket değeri) daha sessiz. Pilot sport 5 kullanmadım ama iki lastik de ,testlerde üst sıralarda, güzel lastikler.

• Goodyear Eagle F1 Asymmetric 225 50 17 kullandım.Kesinlikle tavsiye etmem.Tekrar Continentale döndüm. premium contact 6 kullanıyorum. Bence Continental lastik Godyear'dan daha iyi. Diger modelleri kullanmadığım için onlar hakkında yorum yapmayacağım.

• bende aynı ölçülerde goodyear var. çok memnunum.

• Testlere bakınca Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 ve Continental PremiumContact 7 en iyi iki lastik olarak gözüküyor. (Michelin Pilot Sport 5 testlerde bu iki lastiğe yetişemiyor) 225 40 R18 ölçüsünde 4 adet Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 sipariş ettim, deneyip bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 26 Haziran 2023; 8:47:39 >
  • Merhaba deneyimleriniz nasıl oldu süreç boyunca ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.