Şimdi Ara

opel astradan leon, focus ya da corollaya geçmek mantıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi forumlar. Bununla ilgili birçok forum açılmıştır ama hepsi eskide kalmış. Bende 2005 enjoy twinport var 101 binde. Arabaya talip çıktı 27500 tl fiyat veriyor fakat satmak içime sinmiyor. Çünkü araba almak kolay iş değil. Size sorum şu: bu arabayı satıp üzerine 3 4 bin daha koyup focus2, corolla hb ya da leon almak mantıklı mı? Bu üç arabayı kıyaslayabilir misiniz yardımlarınızı bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justasecond -- 21 Ocak 2015; 19:16:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mantiksiz hocam,
    Eger araciniz leon, yada skoda benzeri bi arac olsaydi belki evet. Ama istediginiz araclar 2ci el olucak ve belliki arabaniz
    uzun suredir berabersiniz.. Degmez haa eger mondeo vectra passat insignia deseydin o zaman tartisilabilirdi hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: justasecond

Öncelikle herkese iyi forumlar. Bununla ilgili birçok forum açılmıştır ama hepsi eskide kalmış. Bende 2005 enjoy twinport var 101 binde. Arabaya talip çıktı 27500 tl fiyat veriyor fakat satmak içime sinmiyor. Çünkü araba almak kolay iş değil. Size sorum şu: bu arabayı satıp üzerine 3 4 bin daha koyup focus2, corolla hb ya da leon almak mantıklı mı? Bu üç arabayı kıyaslayabilir misiniz yardımlarınızı bekliyorum..

Bence mantıklı, 100 000 km yi geçmiş bir Focus II, Corolla hb ve Astra (Özellikle H ve G kasa) sorun çıkartma açısından mukayese edildiğinde, Astra nın sorun çıkartmaya daha meyilli olduğunu bilin.
  • Araba 3 aydır bende memnunum ama bir alıcı çıktı 27750 lira veriyor arabaya, ben de hem farklılık olsun hem de biraz daha yüksek model araca bineyim dedim ama çok kararsızım

• Bir tane leon var 2007 model 123 binde stylance, arabada ufak tefek boyalar var 31 bin istiyo, üzerini tamamlayıp almak konusunda kararsızım, beni en çok düşündüren 8 valf olması..

• Başka kimsenin fikri yok mu?

• Benzer bir konu daha var şu anda ona yazdığım cevap "Alın gitsin memnun kalırsanız mutlu, memnun kalmazsanız tecrübe sahibi olursunuz. Sen neyapardın dersen hiç macera aramazdım."

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Benzer bir konu daha var şu anda ona yazdığım cevap "Alın gitsin memnun kalırsanız mutlu, memnun kalmazsanız tecrübe sahibi olursunuz. Sen neyapardın dersen hiç macera aramazdım."

kumar oynamak gibi bişe olur bu kardeş yaa :D memnun kalmamak kötü olur.. Yani aslında beni leona çeken şey dış görünümü, focusa çeken şey ise ses sistemi, diğer yönleri astra ile benzer diye düşünüyorum ama emin değilim.. o yüzden sizin fikirlerinizi alıyorum
  • 2005 astraya o psrayi veriyorlsrsa vevustune koyabulirsen SAT model yukselt satmam tabi mantikli.

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

2005 astraya o psrayi veriyorlsrsa vevustune koyabulirsen SAT model yukselt satmam tabi mantikli.

kardeş anlaşılan senin piyasadan haberin yok.. bana o fiyat az bile geldi, daha yüksek kilometrelerdeki arabalara 29-30 istiyolar..
  • Bence satmaya değmez. He satıp yeni modele geçseniz anlarımda satıp ikinci el almak mantıklı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: pasa_

Bence satmaya değmez. He satıp yeni modele geçseniz anlarımda satıp ikinci el almak mantıklı değil.

1-2 sene sıfır araba alacak gücüm yok, sadece model yükseltmek ya da farklılık yaşamak istiyorum
  • yeni bir maceradansa bildiğin arabayla devam et derim hocam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mazotşist -- 21 Ocak 2015; 22:45:34 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Benzer bir konu daha var şu anda ona yazdığım cevap "Alın gitsin memnun kalırsanız mutlu, memnun kalmazsanız tecrübe sahibi olursunuz. Sen neyapardın dersen hiç macera aramazdım."

kumar oynamak gibi bişe olur bu kardeş yaa :D memnun kalmamak kötü olur.. Yani aslında beni leona çeken şey dış görünümü, focusa çeken şey ise ses sistemi, diğer yönleri astra ile benzer diye düşünüyorum ama emin değilim.. o yüzden sizin fikirlerinizi alıyorum

Yok hocam o kadar önemli ve buyuk bir karar değil gözünde çok buyutme. Biri ferrari diğeri murat124 değil c segmenti iki araba birinin kaşı uzun diğerinin kirpiği.

• Bence hiç macera aramanıza gerek yok, sonra çok pişman olursunuz, aracınıza alıcı her zaman bulunur ama ya istediğiniz gibi bir araç alamazsanız? İşte o zaman keşke satmasaydım dersiniz. Eğer satmak istiyorsanız da önce alacağınız aracı bulun, kesin karar verin ondan sonra satın. Bu devirde temiz araç ve güvenilir satıcı bulmak zor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kendi kullandığınız sağlam bakımlı orijinal arabanızı sırf 100 bin km de diye satmanız çok büyük bir hata olur, alan sevinir. arabanın km sine fazla takılmayın, önemli olan kimin kullandığı ve nasıl kullandığıdır. tertemiz bakımlı kullanılan bir araç 250 binde bile olsa bişey değişmez.
    üstelik ekonomik külfete de gireceksiniz, çok yazık olur, focus 2 leri ise hiç tavsiye etmem, sedanını park bile edemezsiniz, tankı park etmek daha kolaydır. arkası bir arşın havaya bakıyo, sağı solu belli değil, malzeme plastik kalitesi ise çok vasat, sizin opele su bile dökemez, tamamen şirket aracı.
    ha , paranız çoktur, satıp bunlardan sıfırını alacaksanız, bu olabilir...

yoksa durduğunuz daldan oynamayın derim.
  • justasecond J kullanıcısına yanıt
    2010 astra kullandım bir yıl. sizinki km yükselmiş ve iyi fiyat veriyorlar hemen satın bana sorarsanız. az km yapmış bir focus alın ,kullanımı daha keyiflli focusun.
  • Arabayı alalı daha üç ay oldu, birisi güzel fiyat verince kafam karıştı.. Yoksa arabadan memnunum, hem az yakıyo hem de gayet iyi yol tutuyo, dediğiniz gibi maceraya atılmaya gerek yok galiba..

• quote:

Arabayı alalı daha üç ay oldu, birisi güzel fiyat verince kafam karıştı.. Yoksa arabadan memnunum, hem az yakıyo hem de gayet iyi yol tutuyo, dediğiniz gibi maceraya atılmaya gerek yok galiba..

Arabadan memnunsanız değiştirmeyin bence alacağınız arabadan memnun kalacağınızın garantisi yok.
  • Tabii ki mantıklı. Astra onlardan üstün değil ki... Kesinlikle değil hemde... Tabii zevkine uygun değilse toyota filan bilemem.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.