Şimdi Ara

OPEL ASTRA J KASA 1.6 CDTI 110 /136 HP (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.712
Cevap
56
Favori
414.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Wv ci gelmiş yorum yapmış şaka gibi ya.. Sonrada golf önermiş gitmiş.Motor alt ve üst devirlerde çok sessiz yakıt tüketimi sıkıştırarak kullandığınızda max 7 litre. Motorun devirlenmesi çok başarılı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dost2003 D kullanıcısına yanıt
    Birinin fake hesabı muhtemelen.
  • mrtarumar kullanıcısına yanıt
    Cool story bro

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Birinin fake hesabı muhtemelen.

Millet isi gucu birakti sirf 1.6 cdti motora laf sokmak icin yeni hesap aldi.

Haberelectro da Sherlock`un bibisinin bibisinin dayioglusunun teyzeoglusu oldugundan hemen cozdu olayi. Ben 4 bin kusur mesajimla gelip trolluyorum konuyu oyle degil mi ?

Begenen,begenmeyen olamaz mi olabilir elbette.

Bu begenenlerin begenmeyenlere gavur evladi gibi saldirmasini gerektirmez. ( Bunu aktif olarak yapan sensin bu arada. Hani lafi ustune alinmak istemezsen diye soyluyorum. )

Ben begenmedim ve acik adimla acik adredimle ve cok onem verdiginiz 4 bin kusur mesajimla acik acik soyluyorum. Benim ve cevremdeki cogu insanin tercih edecegi bir arac degil.

Sanki opelden hisseniz var. Hemem saldiriyorsunuz.

• Evomania kullanıcısına yanıt
    Ne ayağım ben söyle de bilelim
  • Sen kendini bilirsin.

Boş laflara karnım tok
  • quote:

Boş laflara karnım tok

O yüzden mi boş lafta üstüne yok ?

En son açtığın konunun mantığı ne mesela ?

Laf olsun işte. Toyota global lider olmuş olmamış bize ne ?

Hadi paşam hadi var git yoluna. İnsanlara kötü davranmaktan vazgeç.

Beğenen de olur beğenmeyen de.

Yazdım da önceden. Kasa muhteşem güzellikte, inanılmaz derecede başarılı bulduğum yol tutuşuna sahip. Cosmo donanımı şu da olsaymış keşke dedirtmeyecek cinsten. Ama dizel motorları benim şahsi görüşüme göre iyi değiller.

Bugün Astra alacak olsam hiç düşünmeden gider 1.6 Turbo 180 HP manuel cosmo + sunroof+flexiride alır geçerim. Keşke Ecoboost focus alsaymışım demem bile.

Opel düşmanı sanıyorsunuz siz beni. Aksine çok seviyorum. Ama hakettiğini düşündüğüm yerlerini de yermekten çekinmem.

Bu forumda binlerce insan var. Sadece senin keyfine göre mi konu açalım. Boş konuşuyorsun işte. Otomobil dünyasına geniş çerçeveden bakan adam bunları merak eder. Senin gibi değil herkes üzgünüm.
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım yaptığım test sürüşündeki deneyimimi ve düşüncelerimi paylaştım.Ne meraklısınız insanlara b.k atmaya.Beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez.O kadarrr !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

quote:

Boş laflara karnım tok

Yazdım da önceden. Kasa muhteşem güzellikte, inanılmaz derecede başarılı bulduğum yol tutuşuna sahip. Cosmo donanımı şu da olsaymış keşke dedirtmeyecek cinsten. Ama dizel motorları benim şahsi görüşüme göre iyi değiller.

Bugün Astra alacak olsam hiç düşünmeden gider 1.6 Turbo 180 HP manuel cosmo + sunroof+flexiride alır geçerim. Keşke Ecoboost focus alsaymışım demem bile.

Opel düşmanı sanıyorsunuz siz beni. Aksine çok seviyorum. Ama hakettiğini düşündüğüm yerlerini de yermekten çekinmem.

Ya arkadaşım yazmadan edemedim gene ..

Dizel araba forumunda ben olsam astra 1.6 turbo alırım diye yazıyorsun. Git al o zaman seni kim tutuyor? Veya Golf al ne alıyorsan al ne bileyim.

Kel alaka konulardan bahsediyorsun.

Dizel araba almak isteyen birinin tercihleriye 1,6 turbo astranın ne ilgisi var? Arabanın 0-100ü 10.3 saniye motorlarını öve öve bitiremediğiniz hondanın 1.6 dizel motoru da aynı rakama sahip, nedir beklentiniz arabanın uçması mı? yahu siz çocukluğunuzdan beri 0-00ü 5 sn arabalarda falanmı gezdiniz veya gezdiyseniz hangi yollarda bindiniz bilmiyorum ki varsa öle bildiğiniz bir yer söleyin de öğrenelim ben arabamı alalı 1.5 sene oldu 160ı geçemedim daha öyle bir yolda gidemedim:)

Bugün yeni pejo 308e bindim galeride önünden geçiyordum merak ettim ayıptır sölemesi astra arabamdan inip bindim ona,yanlışlıkla 208e bindim sandım alt sınıf arabaya bindim sandım gerçekten, 1.2 benzinli motor koymuşlar arabanın ağırlığı 1100 kilo fiyatı tam tamına 56 bin TL kimbilir dizeli kaç paradır gülmekten kendimi zor tuttum böle bir piyasada kalkmışsınız bu opele laf ediyorsunuz tamam kusursuz değil de o kadar da değil be kardeşim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: krom7

quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

quote:

Boş laflara karnım tok

Ya arkadaşım yazmadan edemedim gene ..

Dizel araba forumunda ben olsam astra 1.6 turbo alırım diye yazıyorsun. Git al o zaman seni kim tutuyor? Veya Golf al ne alıyorsan al ne bileyim.

Kel alaka konulardan bahsediyorsun.

Dizel araba almak isteyen birinin tercihleriye 1,6 turbo astranın ne ilgisi var? Arabanın 0-100ü 10.3 saniye motorlarını öve öve bitiremediğiniz hondanın 1.6 dizel motoru da aynı rakama sahip, nedir beklentiniz arabanın uçması mı? yahu siz çocukluğunuzdan beri 0-00ü 5 sn arabalarda falanmı gezdiniz veya gezdiyseniz hangi yollarda bindiniz bilmiyorum ki varsa öle bildiğiniz bir yer söleyin de öğrenelim ben arabamı alalı 1.5 sene oldu 160ı geçemedim daha öyle bir yolda gidemedim:)

Bugün yeni pejo 308e bindim galeride önünden geçiyordum merak ettim ayıptır sölemesi astra arabamdan inip bindim ona,yanlışlıkla 208e bindim sandım alt sınıf arabaya bindim sandım gerçekten, 1.2 benzinli motor koymuşlar arabanın ağırlığı 1100 kilo fiyatı tam tamına 56 bin TL kimbilir dizeli kaç paradır gülmekten kendimi zor tuttum böle bir piyasada kalkmışsınız bu opele laf ediyorsunuz tamam kusursuz değil de o kadar da değil be kardeşim :)

Ya arkadasim ben de yazmadan edemedim. Sen hizli gitmiyorsan bu dunyadaki herkes hizli gitmeyecek diye bir sey yok. Haftalik 2-3 bin km arasi gidiyoruz ve surekli yavas gidilmiyor.

A kasa vectraya binip opelin neler basarabildigini goren birisi olarak bekelentim yuksekti.

Senin yazdiklarin kel alaka. Astra basliginda 308`den bahsediyorsun.

• Yani yeni astra 1.6 cdti hızlı gitmiyormu ?
  • Fiyatından dolayı bu 1.6 Dizel Astra satılmıyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inque -- 15 Mayıs 2014; 18:08:24 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krom7

Yani yeni astra 1.6 cdti hızlı gitmiyormu ?

Son hız denemek mümkün olmadı açıkçası. Bana seriliği yetersiz geldi. Bir de şu motor koruma için mi ne yaptıkları öne yığılma sanki fren yapar gibi.

Sonuçta almayın demiyoruz kimseye. Biz bunları beğenmedik. Siz de göz önünde bulundurup değerlendirin test ederken sizi de rahatsız eder mi etmez mi kararına varırsınız şeklinde yazıyoruz genel anlamda.

Herhalde 1 ay olmuştur test sürüşü yapalı. 1 hafta içinde tekrar gitmeye çalışacağım test sürüşüne.
  • Arkadaşlar arabanın alınmadığı falan yok.1.6 136 dizel sahibiyim bayide gayet iyi satış yapılıyordu.2 günde 8-10 tane satıldı.Kullanmadan yorum yapanlara da kulak asmayın.500 metre kullanıp boş boş yorum yapıyorlar.Motora aşırı sesli diyenler Allahtan korksun.Motor tamamen alüminyumdan üretilmiş.Desibel olarak sınıfının en sessiz motoru olarak Opel çok iddialı.İlk kalkışta hafif bir ses duyuyorsunuz ama rahatsız edici seviyede değil.Bu her arabada olur.Focus dizelden sonra binince benzinli araca binmiş gibi hissediyorsunuz.Focus bunun yanında o zaman traktör gibi çalışıyor.Yüksek hızlarda herhangi bir ses sıkıntısı yok.1800 devire kadar normal 1.6 sıradan dizel gibi kalkıyor.O arada bir boşluk var.Yalnız sonra 3000 devirlere gelince farkı anlıyorsunuz koltuğa yapıştırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apocalypto33 -- 15 Mayıs 2014; 21:34:43 >
  • Ben de benzinli astra kullaniyorum, dizel yeni motoru kullananlar bence yakit tuketimini fotografla ortalama hiz ve litre olarak cekip koyarsa daha net anlasilir motorun tuketimi. Simdiye kadar testlerden anladigim pek az yakmadigi. Varsa ortalama hiz ve litre olarak tuketimi koyabilir mi kullanicilar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Apocalypto33

Arkadaşlar arabanın alınmadığı falan yok.1.6 136 dizel sahibiyim bayide gayet iyi satış yapılıyordu.2 günde 8-10 tane satıldı.Kullanmadan yorum yapanlara da kulak asmayın.500 metre kullanıp boş boş yorum yapıyorlar.Motora aşırı sesli diyenler Allahtan korksun.Motor tamamen alüminyumdan üretilmiş.Desibel olarak sınıfının en sessiz motoru olarak Opel çok iddialı.İlk kalkışta hafif bir ses duyuyorsunuz ama rahatsız edici seviyede değil.Bu her arabada olur.Focus dizelden sonra binince benzinli araca binmiş gibi hissediyorsunuz.Focus bunun yanında o zaman traktör gibi çalışıyor.Yüksek hızlarda herhangi bir ses sıkıntısı yok.1800 devire kadar normal 1.6 sıradan dizel gibi kalkıyor.O arada bir boşluk var.Yalnız sonra 3000 devirlere gelince farkı anlıyorsunuz koltuğa yapıştırıyor.

aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inşallah :) 1.6 136 dizel kullanıcısı olarak aracın yakıt performansı nasıl merak ediyorum bende aracı test ettim ancak araç hem fazla ağır hemde test aracında 7-8lt tüketim görünmesi beni biraz düşündürdü. ayrıca aracın olumsuz yönleri var mı?

• Test aracında 7 litre muazzam bir değer zira giden herkez performans testi yapıyor. Kendi kullandığım 1.3 dizel ve şimdiye kadar kullandığım dizel aracları mukayese ederek yazıyorum.Bu araç şehir içinde çok rahat 6 litrenin altında değerler yakalar.

• Opel biliyor ya arkadaşlar anlıyor arabadan süper olmuş
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.