Şimdi Ara

OPEL ASTRA J KASA 1.6 CDTI 110 /136 HP (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.712
Cevap
56
Favori
414.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: axiprens

Bugun 1.6 dizel astrayi test ettim,,, yorumum kisaca BERBAT!
    Bu arabaya kimse 1.6 dizel 136 hp, 320 tork demesin,, ayrica motor felaket gurultulu.. Opel dizayn konusunda cok iyi fakat, motor konusunda berbat..
    Not; su an kullandigim araba Kia Ceed Premium 1.6 dizel 128 hp, 260 tork otomatik,, gazi kokleyin koltuga yapisin..

0-100 ü astra dan daha kötü olmasına rağmen gaza bastımı yapıştırıyor, astra gitmiyor demek çok enteresan.
  • Aracın testini yaptım. Gayet dik yokusta uzun süre sürüldü. Motor gayet iyi, ses de rahatsız edici değil. Sürdüğum araç 82 bin liracıktı, fiyat hariç araç güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • axiprens kullanıcısına yanıt
    Kardeş lütfen fanatiklik yapmayın ben ne kia test ettim ne astra test ettim, nasıl bir alman motoru bir kiadan performanssız olur ya, 320 nm torktan bahseidyorum adam qasqaiye 320 nm torklu 130 hp dizel koyuyor onu çakiyor nasıl astra gitmez ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

Kardeş lütfen fanatiklik yapmayın ben ne kia test ettim ne astra test ettim, nasıl bir alman motoru bir kiadan performanssız olur ya, 320 nm torktan bahseidyorum adam qasqaiye 320 nm torklu 130 hp dizel koyuyor onu çakiyor nasıl astra gitmez ya.

Hocam adam troll maksat ortalıgı bulandırmak,
    Dün astra 1.6cdti kullandım suana dek sadece tdi ve hdi kullandım,
    Kesinlikle daha iyi olmuş ve araç gerçekten dizel olmasına ragmen sessiz çalışıyor. Evde 1.6tdi polo var yemin ederim pancar motoru gibi onun kadar gürültülü dizel yoktur isuzudan sonra(NOT: arac ses yalıtım rezalett) ancak Astra gerçekten çok keyifli Ankara konutken rampalarını bilen vardır. Araçta 5 ayı var bende beraber ve 4 viteste 70le çok rahat cıktık. Kesinlikle Torku hissediyosunuz ve performansta yanında cabasıydı...
    Bence cigerli bir motor olmuş.
    ...

• quote:

Gidin gorun o zaman..

• quote:

Orijinalden alıntı: GTS1907

quote:

Hocam adam troll maksat ortalıgı bulandırmak,
    Dün astra 1.6cdti kullandım suana dek sadece tdi ve hdi kullandım,
    Kesinlikle daha iyi olmuş ve araç gerçekten dizel olmasına ragmen sessiz çalışıyor. Evde 1.6tdi polo var yemin ederim pancar motoru gibi onun kadar gürültülü dizel yoktur isuzudan sonra(NOT: arac ses yalıtım rezalett) ancak Astra gerçekten çok keyifli Ankara konutken rampalarını bilen vardır. Araçta 5 ayı var bende beraber ve 4 viteste 70le çok rahat cıktık. Kesinlikle Torku hissediyosunuz ve performansta yanında cabasıydı...
    Bence cigerli bir motor olmuş.
    ...

Siz ya arabadan anlamiyorsunuz yada kulaklar sagir,,, sessiz motormu,, oha... Ben aracin dizel oldugunu sesinden anladim,, sesi duymadan aracin gidisine baksam, 1,6 atmosferik motor derdim,, turboyu bagajda unutmuslar,, bu. Araba teknik verilerine uymuyor kardesim,, bu aracin performansini begenen adamin onceki araci , 1.3 dizel astra olmali.. Baska izahi yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiprens -- 2 Mayıs 2014; 22:22:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

quote:

Orijinalden alıntı: axiprens

Bugun 1.6 dizel astrayi test ettim,,, yorumum kisaca BERBAT!
    Bu arabaya kimse 1.6 dizel 136 hp, 320 tork demesin,, ayrica motor felaket gurultulu.. Opel dizayn konusunda cok iyi fakat, motor konusunda berbat..
    Not; su an kullandigim araba Kia Ceed Premium 1.6 dizel 128 hp, 260 tork otomatik,, gazi kokleyin koltuga yapisin..

0-100 ü astra dan daha kötü olmasına rağmen gaza bastımı yapıştırıyor, astra gitmiyor demek çok enteresan.

Banada enteresan geldi,, ama oyle,, o kagniyka yollarda yakalamim sizi,, bogulursunuz tozumda...

• GTS1907 kullanıcısına yanıt
    Evet trollün flama taşıyanı hem de lise troll kolu başkanı ..Bu arada dün Chery kullandım ,Kia dan bariz üstün..tozu dumana kattım geçmedik tozumda boğulmadık Kia bırakmadım deneyin görürsünüz boş beleş konuşmayınyarın da sıra Tata da, Mercedes ile karşılaştırıp testi nasıl önde bitirdiğini yazacağım sabredin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tartekin -- 3 Mayıs 2014; 9:57:03 >

• E herkes arabadan anlarsa araba satacak adam kalmaz.

Bi de lys de nereyi yazayim ? RTE Uni falan yazayim diyorum 2 yillik. 4 yilliklar tutmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tartekin

Evet trollün flama taşıyanı hem de lise troll kolu başkanı ..Bu arada dün Chery kullandım ,Kia dan bariz üstün..tozu dumana kattım geçmedik tozumda boğulmadık Kia bırakmadım deneyin görürsünüz boş beleş konuşmayınyarın da sıra Tata da, Mercedes ile karşılaştırıp testi nasıl önde bitirdiğini yazacağım sabredin

Sen anca el arabasi kullanirsin... Hadi eline kuvvet,, ben en son yazacagimi yazdim,, senin gibileri azcik adam olsa anlardi ama silinmis,, farketmez tekrar yazarim..

• Valla arkadaslar,, bu yazdiklarim bu aracla ilgili elestirilerimi anlamayan tum kalin kafalilara gelsin...
    Bu araci almak isteyen arkadaslar once gitsin 1.6 dizel manuel sanzimanli araclari bir test etsin, manuel sanziman diyorum cunku bu ovdugunuz aracin otomatik sanzimani yok..
    Ben focus haric cogunu test ettim,, beni etkileyen performans anlaminda iki arac vardi
    1- renault megane 1.6 dizel 320 tork 130 hp
    2- Honda civic 1.6 dizel 300 tork 120 hp..( arac 2. Viteste pati cekiyor )
    Bu iki aracin sevmedim yonu ise donanimlari, ve gorselleri idi..
    Astra gorsel acidan cok iyi.. Fakat 80-90 bin tl verip o debriyaja basmak pek normal degil,, diyecegim o ki aracin yola ilettigi guc ile teknik verileri pek uyusmuyor.. Simdi gitsin kim ne almak istiyosa alsin.. Hadi eyvallah..

• Yine anti takım basmış ama arkadaşlar boşuna zorlamayın gerçekleri değiştiremezsiniz Opel 1.6 dizelde bu yeni Euro 6 motoruyla rakiplerinden fazlasıyla iddalı
  • Yorumum silinmiş.Tekrar yazıyorum.Astra'yı eleştirenlerden biri bendim.Ama Ceed'in 128 lik dizelinin astrayı geçeceğini sanmıyorum.8 beygirlik fark etkisini uzunda da devam ettirecektir.Hele otomatik Ceed'in performansı çok törpüleyen şanzımanla Astra'yı geçeceğini hiç sanmıyorum.
  • adam gibi video koyduk o neden silindi ne kimseye küfür ne aşağılama ne de tiye aldık
  • Source kullanıcısına yanıt
    kardeşim neden attığım video ve mesaj silindi ben kiacı değilim kia ile hyundai karşılaştırılır aynı platform astra değil ama astrayada eleştiri yapacaksak yaparız
    bu devirde hangi sedan 4 kişi ile 2 ton yapar ayrıca honda crv bile 1500 kg iken bir sürü 4*2 mekanizması ve bunların ekstra ağırlığı varken kusura bakmayın gerçekten ağırlık fazla.
    zaten koyduğum videoda test yapan adam 2015 ye 100 kg felan ahafifleyeceğini söylemiş demek ki böyle bir beklenti var.
  • axiprens kullanıcısına yanıt
    Yavrum senin liseli olduğunu sanmıştım ancak sözümü geri aldım..orta sonda okuyorsundur ancak..Senin gibiler yüzünden olan Kia ya oluyor..Ehliyetin olduğundan ve araç kullanabildiğinden de ciddi şüphelerim var. .Bence bir akrabanın Kia sının direksiyonuna oturttular ayağın pedalı basmaya yetmedi,özenti oldun..
  • Source kullanıcısına yanıt
    Üstadım anti-takım olsa oturur teknik veri vs konuşulur. Bu saygısız ortaokul troll bebesi , sınavlar azaldı okullar kapanıyor dolar şimdi buraları malum..Babasının yerinde olsam dizime yatırıp basarım kıçına şaplağı,terbiye çarşıda satılmıyor
  • Bu arabaya bu kadar para verilmez net.
  • Kia nın Astra dan tek üstün verisi bagajının 10 lt fazla olmasıdır. Diğer her konuda Astra üstün..Astra 11.000 TL daha pahalı. Bunu da yeni ve başarılı bir motor, Kia dan daha fazla donanım ve marka prestiji adına istiyor. Yakında bir miktar daha indirim yapar. Bu fark verilir verilmez o insana ve cüzdana göre değişir. Ben zamanında biraz daha fark verdim Koreli bir araç sahibi olmak istemedim Astra HB seçtim çok da memnunum. Kia alana da hayırlı uğurlu olsun derim ama çoluk çocuk Kia ,Astra'yı yer vs. gibi trolleyince zararı gene Kia ya oluyor,çünkü millet marka ile de dalga geçmeye başlıyor. Haddini bilmek güzel şeydir. Ben aracımı Mercedes ile kıyaslarsam üzülürüm sadece ..Kia nın da Astra karşısındaki durumu aynen böyledir
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Evil Dead

Yorumum silinmiş.Tekrar yazıyorum.Astra'yı eleştirenlerden biri bendim.Ama Ceed'in 128 lik dizelinin astrayı geçeceğini sanmıyorum.8 beygirlik fark etkisini uzunda da devam ettirecektir.Hele otomatik Ceed'in performansı çok törpüleyen şanzımanla Astra'yı geçeceğini hiç sanmıyorum.

Hocam arac agirliklari nedir, 100 kg=10 hp buna gore hesabini yap.. Sizin demenize gore ortaya soyle bir sonuc cikar, ayni motoru 2 tonluk araca koy, hizlanma sureleri degismez.. Oylemi acaba,, bakin teknik veriler bos,, golf tdi 105 hp 250 tork,, bu sonuca gore golf cogu 1.6 dizel aracin gerisinde kalir, peki gercekte oylemi..

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.