Şimdi Ara

OPEL ASTRA J KASA 1.6 CDTI 110 /136 HP (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.713
Cevap
56
Favori
414.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onzy

quote:

Orijinalden alıntı: Apocalypto33

Arkadaşlar arabanın alınmadığı falan yok.1.6 136 dizel sahibiyim bayide gayet iyi satış yapılıyordu.2 günde 8-10 tane satıldı.Kullanmadan yorum yapanlara da kulak asmayın.500 metre kullanıp boş boş yorum yapıyorlar.Motora aşırı sesli diyenler Allahtan korksun.Motor tamamen alüminyumdan üretilmiş.Desibel olarak sınıfının en sessiz motoru olarak Opel çok iddialı.İlk kalkışta hafif bir ses duyuyorsunuz ama rahatsız edici seviyede değil.Bu her arabada olur.Focus dizelden sonra binince benzinli araca binmiş gibi hissediyorsunuz.Focus bunun yanında o zaman traktör gibi çalışıyor.Yüksek hızlarda herhangi bir ses sıkıntısı yok.1800 devire kadar normal 1.6 sıradan dizel gibi kalkıyor.O arada bir boşluk var.Yalnız sonra 3000 devirlere gelince farkı anlıyorsunuz koltuğa yapıştırıyor.

aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inşallah :) 1.6 136 dizel kullanıcısı olarak aracın yakıt performansı nasıl merak ediyorum bende aracı test ettim ancak araç hem fazla ağır hemde test aracında 7-8lt tüketim görünmesi beni biraz düşündürdü. ayrıca aracın olumsuz yönleri var mı?

Teşekkür ederim zaten daha pek kilometre yapmadık.Kasa aynı kasa olduğu için kronik bir sorunu yok.Şehir dışına çıkmadık o yüzden yorum yapamayacağım.Şimdiye kadar hep dur-kalk sıkışık trafikte kullanıldı.Ortalama 6-7 litre civarı gösteriyor.Şehir içi 5 litre altı göreceğine ben şahsen inanmıyorum.Fabrika verisi 4.6 litre.Kısa süreli kullanımlarda 6 litre civarı seyreder.Yalnız dikkatimi çeken şey gaza sabit basıp,aşırı hızlanma yapmadığınız zaman araç az yakıyor.Cruise kontrol ile şehir dışında katalog verileri rahat yakalanır diye düşünüyorum.Şehir içi aşırı ekonomik olduğu söylenemez.Yakıtı beklenildiği gibi şehir içinde standart dizel tüketimi sergiliyor.

• Bugün aracı inceledim ve test sürüşüne çıktım, performans olarak gayet tatminkâr 4. Viteste araç yavasken gaz verince istikrarlı sekilde hızlanıyor, ilk kalkış dışında keyif verici, araç sedan 136 ps di, sedanin arka görüş acısı çok kötü hiç göremiyorsunuz ancak yan aynaların boyutu yeterli, testte yol pc sıfırlarım çok kısa sure performansli kullandım geneli sakin di ancak ortalama 6.1 oldu.
     OPEL ASTRA J KASA 1.6 CDTI 110 /136 HP

• quote:

Orijinalden alıntı: enpisagor

Bugün aracı inceledim ve test sürüşüne çıktım, performans olarak gayet tatminkâr 4. Viteste araç yavasken gaz verince istikrarlı sekilde hızlanıyor, ilk kalkış dışında keyif verici, araç sedan 136 ps di, sedanin arka görüş acısı çok kötü hiç göremiyorsunuz ancak yan aynaların boyutu yeterli, testte yol pc sıfırlarım çok kısa sure performansli kullandım geneli sakin di ancak ortalama 6.1 oldu.
    Aracı test ettim. Performansı bana oldukça iyi geldi ama daha önce bu güçte araç kullanmadigimdan gücünün hakkını veriyor ya da vermiyor yorumları yapmayacağım. Ama şunu çok rahat söyleyebilirim. Aracın motoru özellikle seyir halindeyken inanılmaz sessiz. Motor sesi fazla diyenler Mercedes falan kullanıyor sanırım. Aracı genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1193

Aracı test ettim. Performansı bana oldukça iyi geldi ama daha önce bu güçte araç kullanmadigimdan gücünün hakkını veriyor ya da vermiyor yorumları yapmayacağım. Ama şunu çok rahat söyleyebilirim. Aracın motoru özellikle seyir halindeyken inanılmaz sessiz. Motor sesi fazla diyenler Mercedes falan kullanıyor sanırım. Aracı genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim.

Alıntıları Göster
    1.6cdti sahibiyim 1 yılda aldığım 3. astra renkler zevkler tartışılmaz. Ben anlamadım başından sona okudum yorum yapanlar hep test edenler 5 dk da mühendislerin yıllarca uğraşılarını çözmüş birde diğer üreticilerin mühendislerinden fikir alıp diğer arabaları tek tek test etmiş yazmışlar ayıptır günahtır. Para benim param keyif benim keyfim. not: bu arada aracım rodaj sürecinde iken 128 lik i30 dizel madara oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustimx

1.6cdti sahibiyim 1 yılda aldığım 3. astra renkler zevkler tartışılmaz. Ben anlamadım başından sona okudum yorum yapanlar hep test edenler 5 dk da mühendislerin yıllarca uğraşılarını çözmüş birde diğer üreticilerin mühendislerinden fikir alıp diğer arabaları tek tek test etmiş yazmışlar ayıptır günahtır. Para benim param keyif benim keyfim. not: bu arada aracım rodaj sürecinde iken 128 lik i30 dizel madara oldu.

Alıntıları Göster
    136hp lik modeli alan arkadaşlar 0-100km hızlanma, düz yolda tüketim vs. tarzında videoları burada paylaşsalar ne güzel olur.

• 1193 1 kullanıcısına yanıt
    ben de test ettim aynı düşüncedeyim. Bazıları sırf laf atmak ,olumsuz eleştirmek için yazıyor. Bu aracın tek eleştirilecek yönü fiyatıdır.O da diğer rakiplerinde de aynı durum. hepsi gereksiz pahalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

ben de test ettim aynı düşüncedeyim. Bazıları sırf laf atmak ,olumsuz eleştirmek için yazıyor. Bu aracın tek eleştirilecek yönü fiyatıdır.O da diğer rakiplerinde de aynı durum. hepsi gereksiz pahalı
    136hp lik model 6. vites 2000 devirde kaç km hız yapıyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

136hp lik model 6. vites 2000 devirde kaç km hız yapıyor acaba?

Alıntıları Göster
    Opel yıllar sonra 1,6 dizel üreterek sevenlerinin kalbine su serpti ancak bu elbetteki geciken bir sevinç. Astrada kasanın yenilenmesi ve otomatik şanzumanın getirilmesi aracın daha konforlu ve başarılı olması için şart.
    Astra J güzel kasa ama yalıtım ve görüş açısı gibi sorunları var. Tabi Premium olmadığı için bunlar normal karşılanabilir.
    1,6 136 hp lik motorun hakını verebilecek bir kasa ve yağlı çift kavrama ile bence çok başarılı olur.
    Golflerde sunulan stop-star ve hillhold özelliği ve dsg nin avantajı ile 105 hp lik demode motora rağmen çok tutulmasına neden oluyor.
    umarım opelde bunları başarabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: thekinger

Opel yıllar sonra 1,6 dizel üreterek sevenlerinin kalbine su serpti ancak bu elbetteki geciken bir sevinç. Astrada kasanın yenilenmesi ve otomatik şanzumanın getirilmesi aracın daha konforlu ve başarılı olması için şart.
    Astra J güzel kasa ama yalıtım ve görüş açısı gibi sorunları var. Tabi Premium olmadığı için bunlar normal karşılanabilir.
    1,6 136 hp lik motorun hakını verebilecek bir kasa ve yağlı çift kavrama ile bence çok başarılı olur.
    Golflerde sunulan stop-star ve hillhold özelliği ve dsg nin avantajı ile 105 hp lik demode motora rağmen çok tutulmasına neden oluyor.
    umarım opelde bunları başarabilir.

Aynen öyle otomatik getirsinler yakıtı performansı görelim.
  • Bu kasa çok hoşuma gidiyor performans olarakta yeni motorlada rakiplerini yakalamis eğer 100 kg bi hafifleme olursa liderlige oturur ama şahsen yeni kasayi beklemeden sene sonu bakmayi düşünüyorum astra ya öyle 0-100 de 1 saniye fark peşinde değilim araç suan cok oturakli bence
  • Hocam opel iyi bir motor üretti ama vag grubunun 105 dızellerıyle neredeyse aynı teknik verilere sahip bunu anlamak gerçekten çok güç
  • 2015 ortasinda otomatik vitesi getirecekmis opel. Millet uzaya cikacak o tarihte.
  • quote:

2015 ortasinda otomatik vitesi getirecekmis opel. Millet uzaya cikacak o tarihte.
    Öncelikle merhaba daha önceden forumda üyeliğim vardı ama vakit olmadığından giremiyordum üyeliğimin maili şifresini kaybettim yeni hesap aldım açıkcası burdaki yorumları görünce biraz sinirlerim bozuldu.Neyse

Astra 1.6 136 hp sedan cosmo paketini mayıs ayında test ettim aracın eksileri ve artıları yazim öncelikle

+ARTILARI+

+Motor tdi,multijet,crdi,dci,hdi gibi son nesil tüm 1.6 dizel motorlardan açık ara sessiz aksini söyleyen yalan söylüyordur açık ve net
    +kullanımı gerçekten çok rahat debriyaj gaz fren pedalları ve tepkileri gerçekten çok iyi çok rahat arabayı sürerken neredeyse hiç sıkılmadım ve yorulmadım araba resmen kaymak gibi
    +Araba nerdeyse 1.5 ton ağırlığına rağmen yokuşlarda çok iyi tırmanıyor
    +19 km kullanım sonrası yakıt ortalamam 6.3 tü bu da gayet yeterli araç daha rodaj süresini doldurğunuda sanmıyorum 640kmdeydi (opelde çalışan arkadaşım sayesinde uzun süre kullanabildim)
    +arabanın dış görünümü mükemmel

-EKSİLERİ-

-tdi ve multijet gibi ani tork yükselişine sahip olmadığı için koltuğa bu motorlar kadar yapışmıyorsunuz
    -araba 136 beygir olduğunu hissettirmiyor.bmw 116d 115 beygir olmasına rağmen vede arkadan itişli olmasına rağmen beygir daha net hissediliyor(sanırsam güç bandı aralığıı ve şanzımandan)
    -donanım seçenekleri çok saçma
    -iç konsol çok karmaşık
    -0-100km aralığı cidden sinir bozucu ama 110 km/h dan sonra tüm 1.6 dizelleri madara edeceğini düşünüyorum çünkü o hızdan sonra 136 beygir güç belirgin şekilde farkını ortaya koyuyor

SONUÇ

Motor mühendislik harikası cidden (bu arada bende otomotiv müh okuyorum) bmw den sonraki net olarak en iyi 1.6 dizel
    bu motoru dsg şanzımanlı bir golf e koysak eminim 0-100 hızlanması 8-9 saniye arasında olur.opelin en büyük sorunu 1 ve 2 vitesdeki güç aktarması ve güç bandı aralığı güç bandı 3500-4000 değilde
    2750-4000 gibi geniş bir aralığı hafif bir karoseri birde dsg veya bmw gibi şanzımanı olsa 0-100 hızlanması rahat bir şekilde 8 sn olurdu.

özet olarak 91.673 TL ye kadar alınabilecek (bmw 116d nin fiyatı ) EN İYİ 1.6 DİZEL MOTOR iç tasarım dış tasarım felan bunlar tartışılır.ama şuan 75 bin param olsa hemen Opel astra hb 1.6 136 bg dizel sport stil paket +afl far paketi beyaz renk hiç düşünmeden alırdım bu fiyata alınabilecek en iyi araba bana göre.diğer arabaları fiyat ve kaliteye göre sıralarsak bana göre en iyi 1.6 dizel arabalar

1-bmw 116d
    2-opel astra hb
    3-seat leon
    4-fiat linea
    5-vw golf
    6-honda civic hb
    7-fiat bravo
    8-alfa romeo giulietta
    9-ford focus
    10-skoda rapid
    11-kia ceed
    12-hyundai i30
    13-Citroen c4
    14-pejo 308
    15-audi a3
    16-audi a1

yaptığım sıralama araçların kullandıkları motor dış görünüm iç görünüm işçilik kalitesi ve bunu en uygun fiyata satan araçlara göredir ve sıraladığım tüm araçlara bindim sadece pejo 308,skoda rapid,alfa romeo,audi a1 modellerini sürmedim ama zaten aynı motoru kullanan markalarını sürdüm hepsinide gayet iyi biliyorum

++++++++++++++++++++bonus kendim hazırladığım tork güç devir karşılaştırma tablosu tork ta %2,5 güç te %5 hata payım olabilir.++++++++

edit: imla yeni bilgi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unci4 -- 2 Temmuz 2014; 13:29:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: unci4

Öncelikle merhaba daha önceden forumda üyeliğim vardı ama vakit olmadığından giremiyordum üyeliğimin maili şifresini kaybettim yeni hesap aldım açıkcası burdaki yorumları görünce biraz sinirlerim bozuldu.Neyse

Astra 1.6 136 hp sedan cosmo paketini mayıs ayında test ettim aracın eksileri ve artıları yazim öncelikle

+ARTILARI+

+Motor tdi,multijet,crdi,dci,hdi gibi son nesil tüm 1.6 dizel motorlardan açık ara sessiz aksini söyleyen yalan söylüyordur açık ve net
    +kullanımı gerçekten çok rahat debriyaj gaz fren pedalları ve tepkileri gerçekten çok iyi çok rahat arabayı sürerken neredeyse hiç sıkılmadım ve yorulmadım araba resmen kaymak gibi
    +19 km kullanım sonrası yakıt ortalamam 6.3 tü bu da gayet yeterli araç daha rodaj süresini doldurğunuda sanmıyorum 640kmdeydi (opelde çalışan arkadaşım sayesinde uzun süre kullanabildim)

-EKSİLERİ-

-tdi ve multijet gibi ani tork yükselişine sahip olmadığı için koltuğa bu motorlar kadar yapışmıyorsunuz
    -araba 136 beygir olduğunu hissettirmiyor.bmw 116d 115 beygir olmasına rağmen vede arkadan itişli olmasına rağmen beygir daha net hissediliyor(sanırsam güç bandı aralığıı ve şanzımandan)
    -iç konsol çok karmaşık
    -0-100km aralığı cidden sinir bozucu ama 110 km/h dan sonra tüm 1.6 dizelleri madara edeceğini düşünüyorum çünkü o hızdan sonra 136 beygir güç belirgin şekilde farkını ortaya koyuyor

SONUÇ

Motor mühendislik harikası cidden (bu arada bende otomotiv müh okuyorum) bmw den sonraki net olarak en iyi 1.6 dizel
    bu motoru dsg şanzımanlı bir golf e koysak eminim 0-100 hızlanması 8-9 saniye arasında olur.opelin en büyük sorunu 1 ve 2 vitesdeki güç aktarması ve güç bandı aralığı güç bandı 3500-4000 değilde
    2750-4000 gibi geniş bir aralığı hafif bir karoseri birde dsg veya bmw gibi şanzımanı olsa 0-100 hızlanması rahat bir şekilde 8 sn olurdu.

özet olarak 91.673 TL ye kadar alınabilecek (bmw 116d nin fiyatı ) EN İYİ 1.6 DİZEL MOTOR iç tasarım dış tasarım felan bunlar tartışılır.ama şuan 75 bin param olsa hemen Opel astra hb 1.6 136 bg dizel sport stil paket +afl far paketi beyaz renk hiç düşünmeden alırdım bu fiyata alınabilecek en iyi araba bana göre.diğer arabaları fiyat ve kaliteye göre sıralarsak bana göre en iyi 1.6 dizel arabalar

1-bmw 116d
    2-opel astra hb
    3-seat leon
    4-fiat linea
    5-vw golf
    6-honda civic hb
    7-fiat bravo
    8-alfa romeo giulietta
    9-ford focus
    10-skoda rapid
    11-kia ceed
    12-hyundai i30
    13-Citroen c4
    14-pejo 308
    15-audi a3
    16-audi a1

yaptığım sıralama araçların kullandıkları motor dış görünüm iç görünüm işçilik kalitesi ve bunu en uygun fiyata satan araçlara göredir ve sıraladığım tüm araçlara bindim sadece pejo 308,skoda rapid,alfa romeo,audi a1 modellerini sürmedim ama zaten aynı motoru kullanan markalarını sürdüm hepsinide gayet iyi biliyorum

++++++++++++++++++++bonus kendim hazırladığım tork güç devir karşılaştırma tablosu tork ta %2,5 güç te %5 hata payım olabilir.++++++++

Alıntıları Göster
    Audi A1 değil Audi A3 listeye girse daha doğru olurdu ve bence BMW den sonra 3. sırada olması gerekirdi.

• quote:

Audi A1 değil Audi A3 listeye girse daha doğru olurdu ve bence BMW den sonra 3. sırada olması gerekirdi.

Açıkcası audi a3 e hiç binmedim o yüzden listeye sokmadım ama en fazla 4. sıraya koyarım zaten seat,skoda,audi,vw hepsi aynı motoru kullanıyor sadece yazılım farklılıkları var.ayrıca audi a3 90 bin etmez şahsi fikrime göre 60 bin e aynı motoru kullanan seat leon varken adı lüks marka olarak çıkmış audi almam tavsiyede etmem fiyat/performans arabası değil kısaca
  • quote:

quote:

Açıkcası audi a3 e hiç binmedim o yüzden listeye sokmadım ama en fazla 4. sıraya koyarım zaten seat,skoda,audi,vw hepsi aynı motoru kullanıyor sadece yazılım farklılıkları var.ayrıca audi a3 90 bin etmez şahsi fikrime göre 60 bin e aynı motoru kullanan seat leon varken adı lüks marka olarak çıkmış audi almam tavsiyede etmem fiyat/performans arabası değil kısaca

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 1.6 CDTI motor ile gerçekteki yakıt tüketimleriniz nedir?

Ben 110 hp astra hb ile daha 300km'deyim full şehiriçi kullanım, ortalama hız 21km/h olarak görülüyor ve yakıt tüketimi 7.4 lt. bu rakam bana biraz yüksek geldi, 4.vitese hiç çıkmadan her gün ev-iş gidip geliyorum. 3.vites kullanımı da sayılıdır :)

klima sürekli açık.

sizlerin yakıt tüketimi ve kullandığınız yollar nasıl?

• unci4 U kullanıcısına yanıt
    Yaptigin listeye bakarak söylüyorum sen tam bir opel fanatiğisin objektiflikten cok uzaksin.astra hakkindaki goruslerini de objektiflikten uzak buldum.
  • eg2203 E kullanıcısına yanıt
    Ben de yaklaşık o kadar yol yaptım şehir içinde 136 hp sedan ile. 7.2 lt civarı. 3. vitesten yukarısını görmüyorum ben de. Aracı çalıştırdıktan sonra maksimum 15 dakika sonra parkedip kapatmış oluyorum.
  • unci4 U kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni leon kullanıyorum. audi de kullandım uzun süre."aman canım aynı motor aynı teknoloji ne gerek var o kadar fark vermeye" diye bişey asla yok.
    mantık şudur "paran varsa audi alırsın, son kuruşuna kadar paranın karşılığını alırsın". paran yetmezse leon alırsın.
    Diğerlerine bişey demeyim hadi ama en azından leon 3, audi 15,16. böyle bi listeleme olamaz. ister fiyat performans ister fiyat kalite ister fiyat başka bişey kıyaslaması yapın.
  • quote:

+ARTILARI+

-EKSİLERİ-

-iç konsol çok karmaşık

SONUÇ

1-bmw 116d
    2-opel astra hb
    3-seat leon
    4-fiat linea
    5-vw golf
    6-honda civic hb
    7-fiat bravo
    8-alfa romeo giulietta
    9-ford focus
    10-skoda rapid
    11-kia ceed
    12-hyundai i30
    13-Citroen c4
    14-pejo 308
    15-audi a3
    16-audi a1

1.16 yi fazla abartmissiniz hdi motor var bildiğin ondada

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.