Şimdi Ara

Opel Astra Classic(h kasa) HB 75000 Bakım Faturası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
12.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakım dün yapıldı. Balata ve fren diskleri ilk defa değişti. Fiyatları merak eden arkadaşlar olabilir diye faturayı koyuyorum.

• Bakımda 750 km geciktiğiz için 150₺+kdv fazla para ödemişsiniz. Geri kalanlar değişimlere göre olabilecek şeyler.
  • Disk balata Motor yağı bunları dışarıdan alıp servise taktirsaniz cok daha uygun olurdu fatura.
    Buyuk para bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gs_KuRTuLuS -- 2 Kasım 2013; 13:29:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EaglesWing

Bakımda 750 km geciktiğiz için 150₺+kdv fazla para ödemişsiniz. Geri kalanlar değişimlere göre olabilecek şeyler.

Gecikme parası derken?

Benim fiyatlarla ilgili bir sıkıntım yok, astra h kasa baya kullanılan bir otomobil fiyat bilgilendirmesi için koydum fotoyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgaserdar

quote:

Bakımda 750 km geciktiğiz için 150₺+kdv fazla para ödemişsiniz. Geri kalanlar değişimlere göre olabilecek şeyler.

Gecikme parası derken?

Benim fiyatlarla ilgili bir sıkıntım yok, astra h kasa baya kullanılan bir otomobil fiyat bilgilendirmesi için koydum fotoyu

Alıntıları Göster
    750km gecikmeden bir şey olmaz. Zaten garantili araç değil. Garantilide olsa bir şey demezler.

Benim dikkatimi çeken çevko bertaraf bedelinide mi müşteriden alıyorlar. Benim faturada böyle bir şey görünmüyordu.

• quote:

O ne saçma şeymiş.
  • quote:

ne alakası var arkadaşım yalan yanlış bilmeden yönlendiriyorsun araç garantili değil 750 değil 1000 km de geçse birşey olmaz önemli olan bakım zamanını fazla geçirmemek
  • sharkemre kullanıcısına yanıt
    Ben faturadaki 150'yi hatalı görmüşüm de senin 40 yaşındaki bir adama yaptığın yorum için yazıklar olsun.
  • tolgaserdar T kullanıcısına yanıt
    Abicim bakım kilometreleri sırasında 150 yazıyor. Ben onu fiyat sandım. Kusura bakma. Böyle yazıyoruz telefonda görüntü küçük tabi. Enteresan yalnız o 150 nedir çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EagleWing

Abicim bakım kilometreleri sırasında 150 yazıyor. Ben onu fiyat sandım. Kusura bakma. Böyle yazıyoruz telefonda görüntü küçük tabi. Enteresan yalnız o 150 nedir çözemedim.
    Uygunmuş, 2 sene önce 1200 tuttu benimki yanlış hatırlamıyorsam
  • quote:

150 toplam işçilik saati(2,5 saat) x 0.90 birim fiyatı = 135 +kdv, bu bakımın işçilik tutarını belirliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

150 toplam işçilik saati(2,5 saat) x 0.90 birim fiyatı = 135 +kdv, bu bakımın işçilik tutarını belirliyor.

Alıntıları Göster
    Yanlız!

Garantisi geçen bir aracı serviste yaptırmazdım. Özel servis yada sanayideki Ahmet usta bu işi daha uygun fiyata çıkartırdı.

Örneğin balatalar 310tl + kdv çok pahalı...
    Bu balatalar için, bakım işçiliği haricinde 140+kdv yazılmış.

Toplam işçilik 270+kdv ye ulaşmış. ÇOK...

• quote:

Yanlız!

Garantisi geçen bir aracı serviste yaptırmazdım. Özel servis yada sanayideki Ahmet usta bu işi daha uygun fiyata çıkartırdı.

Alıntıları Göster
    Amcalar balata, hatta diskten şişirmiş.. Belki diskin değişimine bile gerek yoktu. Kaldı ki 75.000'e kadar balata bitmemişse disk hiç bitmez.. Geçmiş olsun.

• quote:

Yanlız!

Katılıyorum. Garanti süresi dolmuş bir aracı resmi servise götürüp soygunculara prim vermeye hiç gerek yok. Garanti sağlıyorlar diye, hem araçları avrupanın çok daha erken bakıma çağırıyorlar hem de fahiş fiyatlarla milletin kanını emiyorlar. En azından garantisi biten araçları servise götürmemek gerek. Çok marjinal bir marka/model olmadığı sürece, her sanayide işi bilen ve fiyatları şişirmeyen firmalar mevcut. Kurumsallık koca bir yalandan ibaret.

• Bu kasa astra almayi dusunuyordum. Faturayi gorunce ciddi anlamda vazgecebilirim.

Faturanin toplam tutarina takilmiyorum, birim fiyatlar inanilmaz pahalli. o nasil balata fiyati oyle. passatın yetkili servis iscilik dahil on fren balata fiyati 180 lira yahu.
  • engyn kullanıcısına yanıt
    Opel'in parçaları ( hele ki yetkili serviste yapılıyorsa ) gerçekten pahalıdır haberiniz olsun. Benim aracı haziran ayı içerisinde ağır bakımı için götürdüm 1740 TL ödedim, bilginize... :)
  • 4 teker balata: 90 lira (MEYLE)
    4 teker disk: 190 lira (TRW)
    Işçilik 50 lira

330 liraya biterdi sanayide, siz 800+ işçilik vermissiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 3 Kasım 2013; 1:39:59 >
  • Bilgilendirme için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Bilgilendirme için teşekkürler.
    filitrelerde biraz abartı gibi yakında başka servis varsa fiyat alsaydınız keşke
  • Bende dün astra h 2012 45 bin bakımını yaptırdım 470 lira istersen ilk msja ekleyebilirsin fotoda koyarım bi ara bilgilendirme amacli
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.