T

Yüzbaşı
21 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
"Seat Leon style 1.6 tdi dsg" ya da Hyundai i30 elite 1.6 crdi otomatik"

Kiralayacağım aracı

İki araç için de fiyat aynı olacak benim için. Yıllık 30.000 km kullanılacak. Hangisini tercih etmeliyim sizce.

!!Yakıt ne kadar fark eder!!

i30 donanım daha dolu görünüyor.

Tercih nedeni ile yazarsanız sevinirm.
İphone 5 ekranında dikeyde siyah tek bir çizgi meydana geldi geçmiyor. ekranın tam ortasında. ekran görüntüsü aldığımda fotoğrafta çıkmıyor. büyük ihtimalle donanımsal gibi geldi bana. bilgisi olan ya da daha önce karşılaşan var mı?

resmi ekledim tekrar. ekran görüntüsü aldığımda çıkmıyor, dışardan çekince çıkıyor.
Bakım dün yapıldı. Balata ve fren diskleri ilk defa değişti. Fiyatları merak eden arkadaşlar olabilir diye faturayı koyuyorum.

İnternet üzerinden sipariş edilen ilaçların yarısı tedavi edici özelliğe sahip olmaktan çok uzak. Sağlık açısından büyük risk taşıyan bu sahte ürünler, ambalajı ve dış görüntüsü itibariyle uzmanların bile ayırt etmekte zorlanacağı kadar gerçek görünüyor.

Almanya’nın başkenti Berlin’de bir araya gelen tıp uzmanları internet üzerinden alınan ilaçlar konusunda hastaları uyardı. Dünya Sağlık Örgütü’nün bu şekilde alınan ilaçların yarısının sahte olduğu yönündeki duyurusuna dikkat çeken uzmanlar, bu gibi ilaçların kullanımının çok kötü sonuçlar doğurabileceğini söyledi.

Uzmanlar, internetten sipariş edilen ürünlerin sık sık sağlık açısından yüksek risk taşıdığını dile getirdi. Tehlikeye sebep olarak internet üzerinden ısmarlanan sahte ilaçlardaki sağlık için gerekli olan etkili maddenin ya hiç, ya çok, ya da sahte olması gösterildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Alman Eczacılar İlaç Komisyonu Başkanı Martin Schulz, ’’Kazanç getiren her şeyin sahtesi üretiliyor’’ diyerek durumu özetledi.

Sahte ürünlerin arka bahçelerde veya garajlarda hijyenik olmayan ortamlarda üretildiğine işaret eden uzmanlar, ilaç muhtevasının da bu sebeple şüpheli, hatta bazen zehirli olduğunu kaydetti. Gümrüklerde ele geçirilen küflenmiş ilaçlar da durumun vahametini gözler önüne seriyor.

Sahte ilaçlar ambalajlama ve dış görünüş açısından çoğunlukla orijinallerinden ayırt edilemiyor. Konunun uzmanları bile bazen zorluk çekebiliyor. Örnek olarak Schulz, bu tip ilaçları kanuni yollardan eczaneye kadar gelebildiğini vurguladı.

’İNTERNET ÜZERİNDEN İLAÇ ALMAYIN’

Alman Gümrük Suçları Dairesi’nden Peter Keller, sahte ilaçların uyuşturucudan on kat daha fazla kar bıraktığını söyleyerek bu tarz ürünlerin neden bu kadar satıldığına açıklık getirdi. Diğer taraftan sahte ilaç üretimi uyuşturucu üretimiyle kıyaslanamayacak derecede ucuz.

Sahte ürünleri piyasaya sürenleri ele geçirmek ise kolay değil. Ticareti korunmalı internet üzerinden yapan sahtekarlar kimliklerini hemen değiştirebiliyor. Bayer ve Pfizer gibi ilaç işletmeleri bu gelişme karşısında dört yıl içinde Avrupa çapında yürürlüğe girecek yeni bir güvenlik sistemi geliştiriyor. İlaç alacaklara düşen ise kendi sağlıkları için internet üzerinden ilaç siparişinden uzak durmak.

ÇOCUKLAR ÜZERİNDE TEST EDİLMEYEN İLAÇLAR RİSK TAŞIYOR

Diğer taraftan sahte olmayan ilaçlarda da çocuk ve genç hastalar açısından tehlike söz konusu. Uzmanlar, kanun çerçevesinde üretilen ilaçların yarısının da çocuklar üzerinde test edilmediği için problem içerebildiğini söylüyor.

Uzmanlar, Avrupa Birliği’nin 2007 yılında ilaç şirketlerini her yeni ilacı çocuklar üzerinde de test etmekle yükümlü kılan ilaç kararnamesine dikkat çekiyor. Bu kararnameye rağmen halen üretilen ilaçların sadece beşte biri çocuklar üzerinde test ediliyor.
Hürriyet

ECZACININ SESİ

http://www.eczacininsesi.com/?yon=haber&id=6330
Aslında toshiba t210-115 var birde

Şuanda elimde samsung N150 plus var. Onu arkadaşıma vericem ve kendime yenisini almayı düşünüyorum.
Küçük boyutlu olması şarjının uzun süre dayanması en önemli özellikler benim için. Samsunga seyahatlerimde evde rahat kullanımımda vs çok alıştım gerçekten. Elime alıp götürüyorum heryere . Tek sıkıntım hdmi çıkışı olsa dizi film izlerken gece tvye bağlayamamak ikinciside bazen mkv lerde 1080p lerde sıkıntı yaşamam.

Ürünlerin fiyatlarından haberdarım 12" ten büyük olmaması mantıklı sanırım taşınabilirlik açısından.

Ekran kartı performansları ve işlemci performansları açısından çok kararsız kaldım. Bunların arasından hangisini önerirsiniz ya da gözümden kaçan 11-12" ürün ne var önerebileceğin

Not: Hp-dm1 temiz bulursam 2.el o da olabilir onuda katabiliriz

Not:Evde PS3 ve i5-520m lik bir laptop bulunmakta lütfen bu ürünlere para verilmez vs yazmayı çevremden duymaktan bıktım zaten. Benim için önemli olan çok fahiş olmayan bir fiyata mobilite ve birazda performans
Evde PS3 var zaten. Onun için gündüzleri anneminde internet müzik için kullanabileceği, akşamları film internet için kullanacağım bir bilgisayar istiyorum. Öncelikle sadece kasa toplamayı düşünüyorum.

Bluray olsun istiyorum. "Hızlı" "Sessiz" olsun istiyorum. Arada photoshop öğrenmek için de kullanmak isterim. Oynayacağım oyunda ps3 te oynayamayacağım football manager serisi olabilir belki birde total war serisi olabilir
Arkadaşlar flash get le birşeyler indirmeye başladığımda aradan 5-10 dk geçince internet kesiliyor. Daha doğrusu sınırlı erişim uyarısı veriyor. Tanıla ile hatayı çözüp tekrar başlıyor ama yine belli bir süre sonra kesiliyor. Flash get ile sorun oldugundan emin misin diyen olursa jdownloader vs de denedim onlarda da oldu yani anladığım kadarıyla indirme programı kullandığımda bu sorun oluşuyor. Aradığımda herseferinde halledildi diyorlar fakat bir türlü düzelmiyor eve gelen ekiplerde ben yokken eve geldiklerinden hallettik diyip gidiyorlar ama akşam eve gelince aynı sorun devam ediyor.
Bu sorunu benden başka yaşayan var mı? Çözüm önerebilecek ya da çözümü direkt olarak bilen var mı
:)
Bu arada bu sorun ilk üye olduğum zamanlarda yoktu.
Arkadaşlar yeni ps3 aldım bir ay oldu alalı. Daha öncesini bilmediğim içinde tr psn aldım direkt. Orda demo indiriyorum fakat eski oyunların demoları yok sanırım pek fazla? Bunlar sadece tr psnde mi yok? yoksa us veya uk psnde var mı. Birde uk psn aldım fakat ps3 den bu maili ve şifremi girmeye çalıştıgımda başkasının maili ile giremezsiniz diyor. İki psn le ayrı ayrı girilmiyor mu ps3 ten?
Elimde PS3 var. Film izlemek için onuda kullanabilirim. Harici media player da alıcam önümüzdeki ay. O yüzden alt yazı sorunu vs yaşayacağımı sanmıyorum. Tv izlenecek onun içinde dreambox almayı düşünüyorum.

Şimdi bunları göz önünde bulundurduğumuzda bir kaç tane tv arasında kalakaldım ve bu olay bataklık gibi girdikçe çıkılmıyo içinde

Şuan da aklımda ki tv
philips 32pfl7685 led 1729tl Görüntü güzel gibi ambilight evet çok güzel
samsung 40c650 lcd 1800tl Herkes bunu öneriyor forumda ama alt yazı benim için çokta önemli değil bana görüntü kalitesi önemli olan
sony 40EX500 lcd 1800tl Sony isim olarak nedense beni hep cezbediyo
philips 42pfl8664 lcd 1799tl 8 serisi daha iyidir diye düşünüyorum ama doğru mudur. (önde cam koruma panel yok bunda)
philips 42pfl8404 lcd 1999tl Model olarak sanki daha düşük duruyo ama neden pahalı bilmiyorum (bunda cam panel var önde koruma amaçlı sanırım)
sharp LC32LE705E led 1590tl Sharp panellerin çok kaliteli olduğunu duyuyorum hep full led diye geçiyo bu model
sharp LC37LE320E led 1700tl bu full led değil sanırım daha düşük model gibi duruyo ama boyut 5 inc daha büyük

Diyeceksiniz ki bunların içinde 32 de var 37 de var 40-42 de var
32 olacaksa çok kaliteli olmalı benim için görüntü kalitesi 37-40-42 çok farketmez benim için. Fiyat aralığım belli olmuştur sanırım.
esas istediğim görüntü kalitesi ve sorunsuzluk
Yardımcı olursanız sevinirim tabi sebepleri de açıklarsanız daha iyi olur.
Enplusta dün akşam bu tv için 1700 tl fiyat verdi peşin fiyatına maximuma 8 taksit yapacak.
Orda görüntü ve duruşu bana güzel geldi. Normalde bu fiyat aralığına çıkmayı düşünmüyordum ama bunu beğendim gerçekten.

Ya da max 1700 tl ye kadar bana bir ürün tavsiye edebilir misiniz? İlla 1700 olacak da değil elbette 1300 tl mesela ama üst fiyatlara çıkmaya gerek bıraktırmyacaktır.

Evde Tv izlicez büyük ihtimalle uydu bağlatılacak. Bende arada PS3 ü küçük ekrandan buna bağlarım diye düşünüyorum.
Yorumlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 694
İkinci El Bölümü Mesajları: 16
Konularının görüntülenme sayısı: 33.677 (Bu ay: 117)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.