Şimdi Ara

Online Oyun Tavsiyesi 2015-2016(MMORPG) (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
532
Cevap
15
Favori
69.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 Aydır bende sizler gibi Knight Online tarzı oyun arıyordum ve sonunda buldum sanırım inanmıyordum bulacağıma fakat buldum.

Lineage 2 Rampage

1-Oyuncu sayısı çok fazla olacak,100metrede 1 adama denk gelmeyelim.Yani herkesin tüm oyuncuların toplanabildiği yerler olsun açık dünya ve buralar baya kalabalık olsun.
    2-Paralı olması önemli değil,aylık verilmediği sürece.
    3-İtem ticareti olmalı,farm önemli olmalı ve herkes aynı item olmamalı.İtemi emeği verenin farkı olmalı oyunda,diablo gibi sözde farm olmasın yani :)
    4-Pvpsi olmalı tek yönlü değil,hani levele özgü pvp olabilir veya farklı sistemler olabilir klan savaşı kale savaşı vs.
    5-Boss sistemi olsa fena olmaz,dungeon da olabilir ama dediğim gibi 2 günde herkes eşit olmamalı.
    6-Mümkünse şans sistemleri olsun ,item basma random item düşürme chest vs :)

diyorsanız lineage 2 uygun bir oyun olabilir.CZ tarzı open pvp mapları maradon gibi pazar ve ticaretin olduğu maplar bulunmakta
    bu oyunun diğer versiyonlarıda var mesela
    Lineage 3 , Lineage Eternal
    Bunlardan birini seçip başlayalım ben lineage 2 başlayacaktım fakat oyunda 30k online da 1-2k türk olduğunu öğrendim.Bu yüzden paylaşmaya çalışıyorum.
    Okuduysanız Teşekkürler.

Oyunun CZ(Open PvP World) Haritasından Kareler :https://www.youtube.com/watch?v=21JjERYvObw&t=113s

EDİT : OYUN ÜCRETSİZ

Yeni Bulduğum Server Lineage Rampage Çok Hoşuma Gitti Gerçekten Hem playerı Hem Kalitesi Bakımından Güzel Bence Buna Başlamalıyız Forum Olarak
    (Hafta İçi Yurtta Kaldığımdan Açık Olamıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirsirakayaa -- 10 Aralık 2016; 19:23:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emirsirakayaa

1 Aydır bende sizler gibi Knight Online tarzı oyun arıyordum ve sonunda buldum sanırım inanmıyordum bulacağıma fakat buldum.

Lineage 2 Rampage

1-Oyuncu sayısı çok fazla olacak,100metrede 1 adama denk gelmeyelim.Yani herkesin tüm oyuncuların toplanabildiği yerler olsun açık dünya ve buralar baya kalabalık olsun.
    2-Paralı olması önemli değil,aylık verilmediği sürece.
    3-İtem ticareti olmalı,farm önemli olmalı ve herkes aynı item olmamalı.İtemi emeği verenin farkı olmalı oyunda,diablo gibi sözde farm olmasın yani :)
    4-Pvpsi olmalı tek yönlü değil,hani levele özgü pvp olabilir veya farklı sistemler olabilir klan savaşı kale savaşı vs.
    5-Boss sistemi olsa fena olmaz,dungeon da olabilir ama dediğim gibi 2 günde herkes eşit olmamalı.
    6-Mümkünse şans sistemleri olsun ,item basma random item düşürme chest vs :)

diyorsanız lineage 2 uygun bir oyun olabilir.CZ tarzı open pvp mapları maradon gibi pazar ve ticaretin olduğu maplar bulunmakta
    bu oyunun diğer versiyonlarıda var mesela
    Lineage 3 , Lineage Eternal
    Bunlardan birini seçip başlayalım ben lineage 2 başlayacaktım fakat oyunda 30k online da 1-2k türk olduğunu öğrendim.Bu yüzden paylaşmaya çalışıyorum.
    Okuduysanız Teşekkürler.

Oyunun CZ(Open PvP World) Haritasından Kareler :https://www.youtube.com/watch?v=21JjERYvObw&t=113s

EDİT : OYUN ÜCRETSİZ

Yeni Bulduğum Server Lineage Rampage Çok Hoşuma Gitti Gerçekten Hem playerı Hem Kalitesi Bakımından Güzel Bence Buna Başlamalıyız Forum Olarak
    (Hafta İçi Yurtta Kaldığımdan Açık Olamıyorum)

Oyundan birisi olduğunuz aşikar. Üyelik 10 Aralik, mesaj sayisi 1 ama yinede bakacağım oyuna umarım anlattığınız gibi bir durum vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgiEmekİster -- 12 Aralık 2016; 18:09:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: IcyTea Lemon

hepinizin f2p oyun istediğini biliyorum ama gerçekten kaliteli mmorpg arıyorsanız önünüzde sadece 2 seçenek var.

1- World of warcraft; hikayesi,içeriği,oyuncu tabanı,oyun stili devasa olan mmorpg cogunuz biliyorsunuz. Pahalı olabilir doğrudur hadi oyunu aldık bide ödemesi var diyebilirsiniz ama WoW forumuna uğrayıp gold kasma konularından tüyolar alıp oyun içi gold ile game time alabilirsiniz. (şuan çok pahalı gerçi ama olsun)

2- Guild Wars 2; Daha çok pvp bazlı oyun olsada, mmorpg zevkini tam anlamıyla veren tek oyun diyebilirim. İçeriği çok devasa ve çok güzel. PVE bazlı bir oyun olmasını isterdim ama malesef oyun stili PVE ye uymadığından PvP bazlı. Ve dünya çapındaki en iyi PvP ye sahip mmorpg bu oyundur.

Diğer oyunlar size sadece zaman kaybettirir, bi şekilde bırakacaksınız yada oyun ölecek falan.

Ağzına sağlık

• Wow oynayani başka oyunlar doyurmaz derlerdi de inanmazdım hakikatten öyleymiş private server da ilk çıkan wow u oynadığım halde ara veriyorum oyun bakıyorum yine Wow a dönüyorum atmosferi ve oyun yapısıyla tam bir şaheser tabi şuan son çıkan paketi çoğu beğenmiyor orası ayrı onlarda yine vanilla yada tbc private server lara geliyorlar ne varsa eskide var bence.

• Bless, Revelation, Black Desert. Hangisini önerirsiniz arkadaşlar? BDO b2p bir yapı ile oyuncu kalitesi daha iyi gibi geliyor. Bless de rusyada açıldı. Rus oyuncular da malum. Bilmiyorum. Var mı deneyen aranızda bu oyunları?

• Wow çok çok az oynamıştım. Vanilla pvp yeni başlayanlar için sıkıntı olur mu?

• Forumda ki bir arkadaştan boş bir hot lu gw2 aldım. Bİr kaç gündürde kasıyorum ve oyun acayip zevkli ve güzel. Bende çok uzun süre mopa kadar wow oynadım. Bir çok oyun oynadım aslında. Zevk aldığım adam akıllı bir kaç oyun vardı. İlki wow ikinci warhammer dır. Şimdi bazı arkadaşlarında dediği gibi biz f2p oyun oynayacak kadar ZENGİN parayı savuracak kadar iyi durumda değiliz bir çoğumuz. Bundan dolayı da gerek doların tavan yapması gerek ise farklı etmenlerden dolayı oynanabilecek bir elin parmakları kadar oyun yok. En başarılısı ve bizi tatmin edebilecek oyun gw2 ve teso. Bunlar b2p oyunlar. Kalite olarak üst düzey. teso yu oynamadım ama araştırdığım kadarı ile söylüyorum. Bundan dolayı seçim sizlerin.
  • Molten vardi simdi adi degisti warmane oldu wotlk serveri var x1 genelde avrupalilar ve amerikalilar oynuyor 12 bin kapasitesi var ve ozellikle aksamlari girmek icin sira bekliyorsun yada tek seferlik donor ile sira beklemeden giriyorsun , oyunda para ile fark yaraticak hicbirsey satmiyorlar mesela gorev yapip alabilecegin bi binegi falan satiyolar en fazla bu tarz seyler keza bence vanilla ile beraber en iyi paketti wotlk icc arthasi devirmek falan , eger dusunurseniz burasida uygun ama vanilla daha mantikli derseniz tecrubeli ve eski combat bloodrage assasin olarak size katilmak isterim :) , 2v2 arenada ilk 10 a girmek ve yari pve yari pvp set ile bg lerin tozunu arttirmak 40 v 40 bg ler allahim uykum acildi 😇

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EFAE9B29C -- 17 Aralık 2016; 8:43:59 >
  • Bugün Nost pvp server açılıyor sanırım. :D Başlasam mı bilemiyorum kararsızım :) Galiba ortama bakmak için deneme amaçlı bir gireceğim. Şu an Vanilla Wow yüklü zaten bende :).

Bu arada Tera'yı merak edenler için: yukarı da Tera'yı denemek istediğimi söylemiştim. Denedim... Cevabı biliyorsunuz... :D 1 hafta-10 gün falan oynadım tam bilmiyorum. Level 44 sorcerer kastım level 29 ninja. Oyunda karakterimin pvp'sini deneyemedim bile. Saçma salak battlegroundlar koymuşlar. Zaten level 20den sonra kıpırdaman level 44 oldum bg ve dungeon girerek. Bu arada dungeon girmek hayal 15 dakkada bir sıra gelirse geliyor... Hadi diyelim girdik o kadar basit ki dungeonlar, karakterini kasmışın kasmamışın senin partyde ki görevini tam ypamışın bunların hiç önemi kalmıyor. Bu da oynama isteğini kırıyor bence. Oyunun o bana canlı gelmeyen ve yaşıyormuş gibi hissettirmeyen dünyası da iyice bayınca bir daha girmedim. Bıraktım.

Yukarıda bir arkadaş BDO sormuş. Çöp hocam çöp. Anlattım önceki mesajımda neden bıraktığımı ama bir daha söyleyim. Oyunda item-armor sistemi leş. Oyunda Dungeon, instance veya raid yok :))) . PvP yapmak istersen başına neler geleceğini yukarı da yazdım . E peki n'apacaz son level olunca dersen, Grind FEstivali. Ölümüne grinding yapıyorsun. Olay bu. Ha grafikler süper. Ben tarla da bitki yetiştiririm, balık tutarım saatlerce, ev satın alır içini döşerim, 3-5 seksi hi<metçi atar keyfime bakarım diyorsan başla.

Son olarak bir arkadaşta Lineage 2 önermiş. El insaf diyorum, çim biçme makinasıyla mı yapmışlar o oyunu. Gameplay izleyim diye youtube'a bir girdim kör oldum. oyun 20 yıllık herhalde.:) Allah aşkına şöyle şeyler önermeyin:).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undomiels -- 17 Aralık 2016; 12:12:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Chiehsheshuai

Wow çok çok az oynamıştım. Vanilla pvp yeni başlayanlar için sıkıntı olur mu?

Yeni fresh server açılıyor bugün elysium wow eski nostalrius geri geliyor bir bak istersen bende orada başlayacağım tabiki pve yada fresh server da pvp sw larda yüksek lvl lar gelip gank yapabiliyor sırf zevk için bu da can sıkıcı oluyor o yüzden pve server tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: linqs

Molten vardi simdi adi degisti warmane oldu wotlk serveri var x1 genelde avrupalilar ve amerikalilar oynuyor 12 bin kapasitesi var ve ozellikle aksamlari girmek icin sira bekliyorsun yada tek seferlik donor ile sira beklemeden giriyorsun , oyunda para ile fark yaraticak hicbirsey satmiyorlar mesela gorev yapip alabilecegin bi binegi falan satiyolar en fazla bu tarz seyler keza bence vanilla ile beraber en iyi paketti wotlk icc arthasi devirmek falan , eger dusunurseniz burasida uygun ama vanilla daha mantikli derseniz tecrubeli ve eski combat bloodrage assasin olarak size katilmak isterim :) , 2v2 arenada ilk 10 a girmek ve yari pve yari pvp set ile bg lerin tozunu arttirmak 40 v 40 bg ler allahim uykum acildi 😇

Hocam warmane denedim lakin pay to win shop falan zaten vanilla ve tbc oynarım ben ondan sonraki paketler beni pek sarmadı açıkçası şimdi nostalrius server yeniden açılıyor ve izdiham olacak gibi Elysium wow bi bak bende orda başlıcam pvp pve ve fresh server olarak bugün akşam açılacak 3 test yapıldı ve +7k online görüldü eski oyuncuların hepsi gelecek yani kronos falan da ölür heralde artık burası açılınca

• Kesinlikle pvp server. Pve server'ın hiçbir esprisi ve heyecanı yok. Paso instance,raid yaparım, monoton monoton questime giderim ben zaten derseniz ayrı tabi, orada oynamak isteyenin düşüncesine saygı duyarım. Pvp server'da şehir basmaya varıncaya kadar bir sürü güzel şey yaşanıyor. World PvP olmadıktan sonra neyleyim mmo'yu. Arada bize yapılan veya yapacağımız küçük gankların zevki başka.:P Ben de pvp server'da açacağım bi... :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undomiels -- 17 Aralık 2016; 15:16:8 >
  • https://elysium-project.org

Server yeni açıldı vanilla wow pvp server 10 k pve server 5-6 k online.ben pve server dayım aşırı kalabalık ve lag sıfır herkese tavsiye ediyorum.

Linki yeniledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remdq -- 18 Aralık 2016; 15:24:36 >
  • Bi oyun bulamazdınız konu kilit üye ban
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ixa Hun

Bi oyun bulamazdınız konu kilit üye ban

Abdala malum olur derlermiş.

Şimdi en iyi wow private serveri hangisi ?@Hyndra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elensari -- 18 Aralık 2016; 22:35:46 >
  • Dün faciaydı ya oynayamadım ben:D. 10k kişi online idi sırf PvP server'da. Latency 500 ms'lere çıkıp duruyordu, oynanmıyordu. Zibil gibi insan vardı. Bu kadar hype olamaz :D . PvE serverda da moblar yokmuymuş neymiş ondan ora biraz daha rahattı sanırım:d... 1 haftaya normale döner diye umuyorum. İnş.. :D Şu hype ölürse server rahatlar :D

@Elensari Gelmiş geçmiş en iyi private server Nostalrius'dur. Ancak şu an eskisi gibi mi olacak emin değilim. Dediğim gibi 1 hafta sonra bir daha bakacağım şu gereksiz kalabalık gitsin:). Eski Nost olsa bildiğin Blizzard resmi server'ı zannedersin o kadar kalitelilerdi.

Ondan sonra Kronos gelir sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undomiels -- 19 Aralık 2016; 8:45:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elensari

quote:

Orijinalden alıntı: Ixa Hun

Bi oyun bulamazdınız konu kilit üye ban

Abdala malum olur derlermiş.

Şimdi en iyi wow private serveri hangisi ?@Hyndra

En iyisi nostalrius idi ama aynısını yaptılar ve pve server da lag sıfır pvp de oynamadığım için bişey diyemem ama server daha çok yeni cumartesi açıldı ve ddos attack almaya devam ediyor yinede iyi fix yapıyorlar düzelmeyecek şeyler değil şuan en iyi private server zaten pve olarak server yok piyasada ve tabi en kalabalık olanı başka yerde oynamam artık nostalrius candır

• Wow mania nasıl ? Şimdi ben sadece molten wow oynamış birisiyim. Vanilla wow ile wotlk 3.3.5 arasındaki farkı ya da zevki bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elensari

Wow mania nasıl ? Şimdi ben sadece molten wow oynamış birisiyim. Vanilla wow ile wotlk 3.3.5 arasındaki farkı ya da zevki bilmiyorum.

Vanilla wow un ilk versiyonu wotlk ben alışamadım valla bi sürü yenilik var pek sarmadı vanilla ve tbc bence en iyi paketleri mop ve wod bir kez denedim sildim zaten legion herkesin de dediği gibi yapcak bişey kalmamış sosyallik yok iletişim yok herşeyin ilki güzeldir diyerek vanilla ya devam ediyorum server bu haftasonu açıldı pvp ve pve olarak efsane server nostalrius u geri getirdiler helal olsun diyorum sadece çünkü Blizzard nostalrius u cekememis ve kapattirmisti mahkeme kararı ile hakkı tabiki sonuçta illegal server populasyon da yüksek olunca.Retail oynayanlar şimdi eskiye dönüyor lakin Elysium yani güncel Nostalrius herkes için bulunmaz bir server böylesi de gelmez artık pvp sevmediğim için pve de oynuyorum tabi tercih meselesi pve 6k pvp 10 k online ulaşmış durumda ayrıntılı bilgi için elysium wow sayfasına bakabilirsin.
    Şiddetle tavsiye ederim

• Bu ne abi 2400 kişi kuyruk var şu an :D Hahahh bence Blizzard baltayı taşa vurdu, istemeden de olsa bu olaylar Nostalrius'un über reklamını yaptı. Herkese, her kesime ulaştı ismi server'ın. Şimdi daha büyük döndüler.:D !

Edit: latency 75 ! mükemmel ya :D Acabası hangi karakteri açsam Pvp'de iyi olan ve Pve'ler de sağlam dps olan... Warrior,mage,rogue ? Ne yapsam ki :D Sanırım Warrior baya iyiymiş dps'te. Geçen bir siteden istatistiklere bakıyordum. Gerçek vanilla zamanı hunterdım. Şimdi n'apsam bilemedim:). Ne iyiydi ne kötüydü unuttum yahu. Bugüne kadar hiç warrior da oynamak istemedim zevksiz göründüğü için:).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undomiels -- 21 Aralık 2016; 22:7:42 >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.