Şimdi Ara

Once Upon a Time (2011) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
8
Favori
14.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bana göre sezonun en güzel 3 dizisinden biri.Homeland-game of thrones ve once upon a time
    dizinin hayalgücü muazzam,15.bölüm harikaydı,diziye başlamayanlar çok şey kaçırıyor şiddetle tavsiye
  • takip...
  • 16.Bölüm de çok güzeldi. Dizi çok iyi gidiyor. Ratingler de iyi, 2.sezon kesin olur.
  • reytingler çok yüksek bu en azından 4 sezon falan olur yani ben öyle umuyorum diyelim
    masallara doyalım biraz
  • güzel ve farklı bir hikaye var. Bildiğimiz hikayelerin böyle birleştirilmesi ve dizi olarak aktarılması çok hoş..

Hele o pamuk prensesle kırmızı başlıklı kız
  • Efektlerin aşırı yapmacık olmasından dolayı 4.bölümde bırakmıştım... Düzelme varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.S.S.

güzel ve farklı bir hikaye var. Bildiğimiz hikayelerin böyle birleştirilmesi ve dizi olarak aktarılması çok hoş..

Bence en iyisi kırmızı
  • Konuyu beğendiysen efektlere çok takılma bence. İlerki bölümlerde efektler azalıyor ve göze batmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Marvel_ -- 22 Mart 2012; 21:13:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cdkral

quote:

Orijinalden alıntı: B.S.S.

güzel ve farklı bir hikaye var. Bildiğimiz hikayelerin böyle birleştirilmesi ve dizi olarak aktarılması çok hoş..

Bence en iyisi kırmızı

Aynen Küçükken kırmızı başlıklı kızı hiç böyle hayal etmemiştim
  • Aslında bu dizi çok daha fazla sükse yaratabilirdi. Hatta belki en iyiler arasına girebilirdi. Ama malesef büyük akılsızlık ederek senaryoyu batırmışlar.

Dizinin ilk bölümlerinde beni asıl çeken şuydu:

(Küçük bir kasaba + Henrry'nin fantastik hayal dünyası) x İki farklı diyar arasındaki benzerlikler / Seyircinin aklında daima bir soru işareti: Aceba gerçektende bunlar masal kahramanı mı yoksa bütün bunlar sadece bir çocuğun betimlemeleri mi?

Eğer dizi hep bu sorgulama üzerine gidip, pisikolojik etkiyi sürdürebilse ve bizi hep hayal ile gerçekliğin ortasında bıraksa inanın bu dizi gerçektende fantastik olurdu!
    Ama şu hali ile artık işin büyüsünü kaçırmış durumdalar.

Sizce de öyle değil mi?
  • değil,hatta alakası yok,zaten sükse yapmış durumda dizi,sadece bizim ülkemizde bilinmiyor,ratingleri gayet iyi dizinin
    iki dünya arasındaki benzerlikleri masal dünyasını yansıtmadan nasıl gösterceklerdi seyiriciye? İşin büyüsünün kaçması bir kenara her bölüm dahada büyüleyici bir hal alıyor dizi,seyirciyle oyun oynamıyor ne anlatmak istiyorsa anlatıyor ve bunu müthiş zekici bir kurguyla yapıyor,senin dediğin şekilde olsaydı klasik seyiriciyi muallakta bırakma durumu olurdu ki bu artık iyice baymış bir yöntem,dizi zaten bu kadar yalın bir anlatımla bile her bölümde soru işaretleri bırakmaya başarıyor zaten izleyicide
    Senaryo batırmışlar lafına üzüldüm açıkcası,senenin en iyi senaryosu uzak ara hemde,Sadece Henry ve hayal dünyası diye şekillenseydi konu,çocuk dizisinden farkı kalmazdı o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicomedia66

...seyirciyle oyun oynamıyor ne anlatmak istiyorsa anlatıyor ve bunu müthiş zekici bir kurguyla yapıyor...
    Görüşünü saygıyla karşılıyorum. Fakat işin bencesi biraz daha farklı. Özellikle yukarıdaki cümlene katılmıyorum.
    Çünkü asıl seyirci ile oyun oynandığında yani seyircinin fikir dünyasına da bir parça yer bırakıldığında, düşünmesini sağladığında başarılı bir yapıt ortaya çıkar.
    Yani mesajı ve konuyu açıkça ortaya sermek (nerdeyse altyazı geçecekler, hatta geçiyorlarda) doğru değil. Varılacak mesaja seyirci ulaşacak, dizi sadece seyirciyi yönlendirmekle yetinecek. Konuyu anlatırken hikayenin sonun tek nokta değil üç nokta koyacak, yani seyirciye yorum hakkı ve düşünme hakkı verecek.
    Örneğin İnception filminin başarılı olmasının en önemli sebebi buydu. Sürekli seyirciyi düşünmeye, irdelemeye itiyordu. (Söz gelimi filmin son sahnesi) Bazıları için bu fazla olmaya bile kaçtı ama bence harikaydı. Çünkü bulmacanın eksik yönlerini tamamlarken kendinizide dizinin içinde bulabiliyorsunuz. İşte o zaman tad alıyorsunuz.

Ama yok şu hali ile bütün bölümlerde mesajı açıkça verip konuyu açıkça anlatırsanız dizinin zeka yaşı 7-14 yaş aralığına iner. Gerçekten bir masal serisi olur çıkar.

Ben "niye böyle değil" demiyorum sadece "bence böyle olsaydı daha bağlayıcı olurdu" diyorum. İlk bölümleri sevmemin en büyük sebebide bu bilinmezlik idi. Pisikolojik bir savaş yaratıyordu içimizde bu bölümler. Hatta seyircinin kendi dünyasını masal dünyasıyla karşılaştırmasına sebeb oluyordu. Ama ne zaman ki Cadı-Başkan gidip kalbi çıkarıp adamı öldürdü, işte o zaman diziden kopmaya başladım.

Bunların dışında dizide geçen bazı replikler çok hoşuma gitti. Elbette aşk ile ilgili olanlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El-Cezeri -- 27 Mart 2012; 17:29:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Cezeri

Aslında bu dizi çok daha fazla sükse yaratabilirdi. Hatta belki en iyiler arasına girebilirdi. Ama malesef büyük akılsızlık ederek senaryoyu batırmışlar.

Dizinin ilk bölümlerinde beni asıl çeken şuydu:

(Küçük bir kasaba + Henrry'nin fantastik hayal dünyası) x İki farklı diyar arasındaki benzerlikler / Seyircinin aklında daima bir soru işareti: Aceba gerçektende bunlar masal kahramanı mı yoksa bütün bunlar sadece bir çocuğun betimlemeleri mi?

Eğer dizi hep bu sorgulama üzerine gidip, pisikolojik etkiyi sürdürebilse ve bizi hep hayal ile gerçekliğin ortasında bıraksa inanın bu dizi gerçektende fantastik olurdu!
    Ama şu hali ile artık işin büyüsünü kaçırmış durumdalar.

Sizce de öyle değil mi?

Söylediğini Awake dizisinde yapıyorlar, onu seyret...
    Kaldıki bu dizi yönünü başka bir tarafa çevirmiş ve bence gayet başarılı gidiyor.
    olayların tıkandığını zannettiğiniz yerde senaristler gayet zeki açılımlarla olayı götürüyorlar.
    Dizi olmasına rağmen görüntü ve çekim kaliteside çok başarılı.
    Bence seyredilebilecek eli yüzü düzgün dizilerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi behco -- 27 Mart 2012; 17:45:10 >
  • Altyazı çıkmadı mı hala ya?
  • gecikicek bu hafta
    ekran kartı yanmış çeviren arkadaşın
  • Ben yabancidiziizleden izledim.Orda altyazı vardı ve gayet güzeldi. Ayrıca bölüm de dizinin en iyi bölümlerinden biriydi.
  • 1x17 süper bölümdü kesinlikle.
    Sanırım sonunda Emma inanmaya başlayacak....
  • Bu dizinin henüz 2. sayfasında olması garip gerçekten.Yılın sürprizi niteliğinde,kurgusu güzel,senaryo güzel,hatunlarda güzel,ee:)
  • Of 18.bölüm harikaydı nasil dayancam 1 hafta ya :(
  • August pinokyo mu? yoksa bea mi? Valla aklım karıştı artık.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.