Şimdi Ara

ONCE TEST SONUCLARINA BAKIN SONRA 4890 DEYİN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yine korktugum basıma geldı we ınsanlar fanatıklık yapıp 2ye bolundu
    4870*2 gurubu we
    4890 gurubu
    Bakalım ben hangı guruba dahıl olucam 750 watt tagan guc kaynagım war gucte sıkıntı yok ama sıcaklık sorun
    Sımdı 4870 ın +perfonmas
    -sıcaklık-enerjı tuketımıne bakıp onumu alsam yoksa
    4890 alıp az performanslamı takılsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: danger_fou

Yine korktugum basıma geldı we ınsanlar fanatıklık yapıp 2ye bolundu
    4870*2 gurubu we
    4890 gurubu
    Bakalım ben hangı guruba dahıl olucam 750 watt tagan guc kaynagım war gucte sıkıntı yok ama sıcaklık sorun
    Sımdı 4870 ın +perfonmas

ne fanatikligi arkadaşım amacın yardım almakmı ortalıgı kızıştırmakmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: SY34

quote:

4870*2 gurubu we
    4890 gurubu
    Sımdı 4870 ın +perfonmas

Bence bu fanatıklıktır mesala ben fenerlıyım fenerın adamakıllı buyuk bı basarısı yok ama hep destek tam destek mesala adam 4890 dıyo neye gore 4890 kullanıyormu arkadasımı kulalıyor alıp ıncelemısmı yada bı ınceleme lınkımı wermıs bak ben once yapılmhs olan bı test lınkını koydum sonra sordum sonra mantıklı dusunursen ınsanları kızıstırsam bana ne faydjsı olucak bırılerı bana al sana benım kartı sende 4870 cımı oldıycek lutfen klawyemıze bıraz daha dıkkat edelım

• quote:

4870*2 gurubu we
    4890 gurubu
    Sımdı 4870 ın +perfonmas

Burada fanatiklik yapan yok, herkes tecrübesi dahilinde yardımcı olmaya çalışıyor dostum. İyilik yaramıyor demek ki, o zaman iki seçenek sunayım sana, bunlardan birisini yap.

1) Fermiyi bekle

2) 9600gt al ...
  • quote:

bı ınceleme lınkımı wermıs bak ben once yapılmhs olan bı test lınkını koydum

O testlerin nasıl yapıldığını da biliyorsunuzdur umarım. Öyle testlerle anlaşılacak bir sıkıntı değil ki bu durum. Bende açarım (örn. crysis benchmarkını) HD4870X2 ile avg: 50 fps alırım, HD4890 ile avg: 40 fps alırım, sonrada yazarın tabloya HD4870X2 %25 daha iyi HD4890 dan diye.

Ama kullanıcı olarak siz oyun deneyimlerine bakacaksınız. Yukarıda bir arkadaş bahsetmiş, açarsın fraps ı, GTX275 SLI ile GTX285 ten fazla FPS görürsün ekranda mutlu olursun, eğer amaç fazla fps alabilmekse. Ama oynanış bakımından GTX285 i olan adam GTX275 SLI yapan adamdan daha akıcı, takılmadan ama 3-5 fps daha az oynuyordur o oyunu. (hemen verdiğim örnek üzerinden yorum yapmayalım, bu sadece bir örnekti. Crysis te değil, grid de olabilir belki bu durum, genişletilebilir yani)

• 4890 almanı tavsiye ederim ama kesinlikle referans modeli alma

ama imkanın varsa 5850 en alınabilir karttır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

bı ınceleme lınkımı wermıs bak ben once yapılmhs olan bı test lınkını koydum

O testlerin nasıl yapıldığını da biliyorsunuzdur umarım. Öyle testlerle anlaşılacak bir sıkıntı değil ki bu durum. Bende açarım (örn. crysis benchmarkını) HD4870X2 ile avg: 50 fps alırım, HD4890 ile avg: 40 fps alırım, sonrada yazarın tabloya HD4870X2 %25 daha iyi HD4890 dan diye.

Ama kullanıcı olarak siz oyun deneyimlerine bakacaksınız. Yukarıda bir arkadaş bahsetmiş, açarsın fraps ı, GTX275 SLI ile GTX285 ten fazla FPS görürsün ekranda mutlu olursun, eğer amaç fazla fps alabilmekse. Ama oynanış bakımından GTX285 i olan adam GTX275 SLI yapan adamdan daha akıcı, takılmadan ama 3-5 fps daha az oynuyordur o oyunu. (hemen verdiğim örnek üzerinden yorum yapmayalım, bu sadece bir örnekti. Crysis te değil, grid de olabilir belki bu durum, genişletilebilir yani)

Hocam guzel acıklamıssın tesekkur ederım pekı powercoler 4890 mı shappıre 4890 mı?

• quote:

Hocam guzel acıklamıssın tesekkur ederım pekı powercoler 4890 mı shappıre 4890 mı?

microstuttering ile ilgili şu konuları okumanızı tavsiye ederim öncelikle ki, kafanızda hangi kartı alacağınızı netleştirin.

http://forum.donanimhaber.com/m_29139770/tm.htm

http://mesaj.pclabs.com.tr/15085/4870x2-micro-stuttering-etkisi-uzerine-oyun-inceleme-sonuclari/

• Sisteminizin tamamını yazsanız daha iyi öneride bulunabilirdim ama üst seviye bi' kart düşündüğünüze göre diğer donanım uygundur sanırım.
       Amaç oyun ise; şu anda piyasada bulunan oyunların büyük bir çoğunluğu SLI, C/F ya da Multi GPU' yu tanımıyor. Birkaç oyun haricinde kartın tamamını kullanamayacaksınız.
       Bütçe uygun ise 4890 yerine 5850 alın derim. Değilse 4890.
  • quote:

quote:

quote:

4870*2 gurubu we
    4890 gurubu
    Sımdı 4870 ın +perfonmas

Bence bu fanatıklıktır mesala ben fenerlıyım fenerın adamakıllı buyuk bı basarısı yok ama hep destek tam destek mesala adam 4890 dıyo neye gore 4890 kullanıyormu arkadasımı kulalıyor alıp ıncelemısmı yada bı ınceleme lınkımı wermıs bak ben once yapılmhs olan bı test lınkını koydum sonra sordum sonra mantıklı dusunursen ınsanları kızıstırsam bana ne faydjsı olucak bırılerı bana al sana benım kartı sende 4870 cımı oldıycek lutfen klawyemıze bıraz daha dıkkat edelım

dediğinden hiç bişi anlamadım

• quote:

quote:

quote:

quote:

4870*2 gurubu we
    4890 gurubu
    Sımdı 4870 ın +perfonmas

dediğinden hiç bişi anlamadım

kendisi de anlamamıstır merak etme ,arkadasla gerekceleri ile 4890 ve 4870x2 görüslerini belirtmisler sen 2ye ayrılıp fanatiklikten bahsediyorsun durumu bilmeden
    hersey fps degil diyor arkadaslar haksız da degiller..

• çift gpu nun gerçekte adam gibi bir getirisi olsa kızmıcam lan :D
  • Eski seriyi almanın mantığı nedir... alın 5850 bakın rahatınıza arada hemen hemen 100 lira ya oynar ya oynamaz. :)
  • İkinci el alacaksan HD5850,sıfır alacaksan HD4890 al.
  • tek gpu her zaman daha problemsizdir
  • çift gpulu kartları geçiceksin amacın benchmark filan yapmak diilse ki o zaman da alman gereken kart 5970 zaten

4890 al keyfine bak hatta 5850 al daha da keyfine bak.
  • quote:

Abartmayın isterseniz.4870x2 ile MS hissedeceğiniz oyun sayısı bir elin parmağını geçmez.İki grafiğe bakıpta zigzag var diye ms var diyorsunuz.Ben size tek gpu ile o kadar çok akıcılık problemi olan oyun ortaya koyarım ki siz bile şaşarsınız.Hatta o akıcılık problemli oyunları çift gpu'da yağ gibi oynarsınız.Bu kadar da iddialı konuşuyorum.

Haa kartın fazla güç çektiği doğrudur.Gpu 1 fazla ısınır.Ama performans anlamında 4890,4870x2'den oldukça geride bir karttır.4870x2'nin performans eşdeğeri 5870'tir.4870x2 ile çok oyun bitirdim.Birkaç oyun hariç MS falan hissetmek mümkün değil.Garantili olduktan sonra gönül rahatlığı ile alınabilecek bir kart.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kloroform

quote:

Abartmayın isterseniz.4870x2 ile MS hissedeceğiniz oyun sayısı bir elin parmağını geçmez.İki grafiğe bakıpta zigzag var diye ms var diyorsunuz.Ben size tek gpu ile o kadar çok akıcılık problemi olan oyun ortaya koyarım ki siz bile şaşarsınız.Hatta o akıcılık problemli oyunları çift gpu'da yağ gibi oynarsınız.Bu kadar da iddialı konuşuyorum.

Haa kartın fazla güç çektiği doğrudur.Gpu 1 fazla ısınır.Ama performans anlamında 4890,4870x2'den oldukça geride bir karttır.4870x2'nin performans eşdeğeri 5870'tir.4870x2 ile çok oyun bitirdim.Birkaç oyun hariç MS falan hissetmek mümkün değil.Garantili olduktan sonra gönül rahatlığı ile alınabilecek bir kart.

Gönül rahatlığı ile alırsın ama oyunda tek başına 320w çekebilecek bi kart olduğunu unutmuşsun galiba.

5870 bu kartla aynı performansı, tek gpu'da ve 180W'de veriyor. Aradaki 140w elektrik faturasına ciddi ölçüde yansır.

• Hd5770 öneririm, kart sessizlik ve serin çalışma anlamında varla yok arası. Bahsedilen kartlar uzun vadede mağdur eder sizi. 1 tanesinin performansı kafi gelmezse 2li kullanırsınız, ama yine de fırın gibi bilgisayarınız olmaz. 2si beraber 1 hd4890 kadar güç harcıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Hd5770 öneririm, kart sessizlik ve serin çalışma anlamında varla yok arası. Bahsedilen kartlar uzun vadede mağdur eder sizi. 1 tanesinin performansı kafi gelmezse 2li kullanırsınız, ama yine de fırın gibi bilgisayarınız olmaz. 2si beraber 1 hd4890 kadar güç harcıyor.

efsane geri döndü
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.