Yarbay
07 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme
Toplam: 131 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar iyi günler, başlıkta kısaca belirttiğim şekilde telefon önerilerine ihtiyacım var. Aranan diğer özelliklere gelirsek;

-Telefonun stabil ve uzun süre stabil kalabilecek olması önemli, o yüzden Android'e çok sıcak bakamıyorum bu fiyat aralığında(uzun süredir takip etmiyorum bu piyasayı, hatalı da olabilirim). Annem şu an benim eski android telefonumu kullanıyor, donma, kasma, hafıza yetmeme falan çok soğuttu kendinden.
-Telefonda oyun falan oynanmayacak haliyle, işlemci ram falan fazla ihtiyaç yok. Facebook, whatsapp, 1-2 de kullanışlı ek uygulama yeterli.
-Kamera performansının iyi olması aranan tek kriter, bu fiyat aralığında Android'den çok birşey bekleyemiyoruz yine galiba

Kendim Lumia 525 kullanıyorum, kardeşimde HTC 8x var; bendeki 1.5 seneye yaklaşıyor HTC 2 seneye, bi sıkıntı çıkmadı şu ana kadar alındıkları gün gibiler. Ama Nokia telefon WP çıkarmayı bırakmıştı galiba en son, piyasada ne döndüğünden çok haberdar değilim açıkçası. Sözün özü, piyasada bu kriterlere göre alınır dediğiniz WP varsa o önerileri, veya bu işleri görecek Android önerilerinizi bekliyorum
İyi akşamlar arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi tavsiyeye ihtiyacım var. Genel kullanım amacı klasik, sanat müziği dinlemek şeklinde olacak önerilerinizi bekliyorum, yani bass olarak falan fazla bir beklentim yok. Diğer ana konuya cevap gelmediğinden buraya konu açıyorum, tavsiyede bulunanlara şimdiden teşekkürler.

Ekleme: Bu fiyat aralığında kablosuz olarak seçenek varsa o da olabilir.
İyi günler, başlıkta belirttiğim üzere tavsiyelerinizi bekliyorum. Ultabook'larda neye dikkat edilir, tercih neye göre yapılır tam bilmediğimden buraya danışmak istedim. Cihaz bilgisayar mühendisi adayına alınacak, uzun süre götürebilecek bir işlemci ve güncel oyunları da "çalıştırabilecek" seviyede bir ekran kartı, bana söylenen kriterlerdi. Bu fiyat ve kriterler ışığında yardımcı olacak arkadaşlara şimdien teşekkür ederim
İyi günler arkadaşlar, buraya açtığım son konu neticesinde Xperia SP aldım; lakin telefonu çaldırdık Şimdi Samsung'un eski bir modeliyle idare ediyorum, aklımda da klavyeli bir telefon almak var. Nokia E5 veya E72 düşünüyordum ama o modellerin ikinci elleri pek temiz olmuyor genlede, o yüzden Blackberry bakmaya başladım. Blackberry 9220, 9320 ve 9360 da gözüme çarpan modeller oldu.

Telefondan beklediklerim;

-3G bulunması ve whatsapp kullanabilmem,
-Hukuk okuyorum, derste kanun açmak lazım olabiliyor; o yüzden pdf açarken falan sıkıntı çıkarmaması

başka da bir beklentim yok pek, o yüzden mevzuyu olabilecek en ekonomik şekilde halletmek istiyorum. Bu yazdığım Blackberry'ler işimi görür mü, veya uygun fiyatlı başka öneriniz var mıdır? Blackberry'lerin 2. elleri 180-200 arasından başlıyor, oradan başlayıp 300-400'e kadar da çıkabilirim ama dediğim gibi amacım olayı en uygun şekilde çözmek, fazla beklentim yok çünkü. Önerilerinizi bekliyorum, yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler
Arkadaşlar iyi günler öncelikle. Geçen senenin 8 Kasım'ında 12 aylık taahhüt vererek Yalın NETLİMİTSİZ Paket'i edindim, aylık 63 TL olacak şekilde de fatura ödedim. Bu 12 ayın 6 veya 7. ayı gibi pakette dönüşüm mü ne birşey yapmışlar, fibere geçmişiz otomatik olarak(?). Şu anda da online işlemlere giriş yaptığımda paket bölümünde "(Dönüşüm) YALIN FIBERNET LIMITSIZ (NH)- Yalın İnternet Kampanyası_KABLOSUZ MODEM" yazıyor.

-Bugün müşteri temsilcisiyle yaptığım görüşmede hattın otomatik olarak fibere geçişinin yapıldığı, bu yüzden fiberden daha aşağı paket alamayacağım söylendi. Böyle birşeye hakları var mı? Zaten yüksek hız alsak da evde 3 öğrenciyiz AKK'yi aşmamız en fazla 3-4 gün, fibere geçsem de ayın 25 günü 3mbit, bu pakette kalsam da ayın 25 günü 3 mbit kullanacağım. TTNET'in böyle bir "fiber dayatmasında" bulunma hakkı var mı, yoksa başka bir çıkar yol var mı bizim için? ULTRANET veya HİPERNET falan hiçbirşey alamazsınız dedi görüştüğüm temsilci bugün, zor tuttum kendimi kötü birşey söylememeye.

-Son zamanlarda Yalın internet kullanıp da taahhüt verenler varsa, 12 ay taahhüt verince ne tür teklifler aldınız/alıyorsunuz acaba? Fiyat olarak bu civardan fazlasını vermeyi düşünmüyoruz, en fazla 70 TL civarı olabilir herşey dahil.

-Modemim geçen sene taahhüt verdiğim için ücretsiz olarak verilen modem, fibere geçersek ayrı bir modeme ihtiyacımız olacak mı, yoksa bu ADSL modem işimizi görecek mi?

Bu işten mantıklı bir çözümle ayrılmak istiyorum, yardımcı olanlara şimdiden büyük teşekkürler
Arkadaşlar iyi akşamlar, forumdaki konular sayesinde 2 ay kadar önce Xperia SP aldım, gayet memnunum. Şu sıralar da yakın bir arkadaşım telefon almak niyetinde.

Telefon Android olacak, aranan tek özellik uzun süre götürecek nitelikte olması, o yüzden fiyatı yüksek tutmak istiyor. Benim önerim ise daha çok 1000 TL civarındaki telefonlara yönelmesi. Kabaca örnek vermek gerekirse, 1000 TL'lik Xperia SP onu 3 sene idare edecekse 2000 TL'lik Htc One'ın onu 6 sene idare etmeyecek olması yüzünden parasını boşa harcamış olacağını düşünüyorum, tek ölçüt uzun süre idare etmek olunca.


Sonuç olarak, üst sınır 2000 TL olacak şekilde en mantıklı olacak seçim sizce nedir? Önerilerinizi bekliyorum, yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler
Iyi günler, forumdaki konular ve araştırmalarım neticesinde Xperia SP'de karar kıldım. Öncelikle bu konuda bir itirazınız yoktur herhalde? Nexus 4'ü batarya, kamera ve dış görünüşü yüzünden eledim, S3 de herkesin elinde artık, S4 de fiyat olarak aşıyor. Bu fiyat aralığında başka telefon göremedim ben, eger SP fiyatına başka öneriniz varsa dinlemeye hazırım.

Bu kısmı geçersek, uygun fiyatlı olarak telefonu nereden temin edebilirim? Örneğin akakce.com'a girdiğimde birsürü site çıkıyor karşıma. Bu sitelerden hangisinde satılan ürün paralel ithalat, hangisinde distribütör garantili bilemiyorum dışarıdan bakınca. En ucuz fiyatı veren site dahi dist. garantili yazmış. Alanlar veya almayı düşünenler yardımcı olursa sevinirim, çok acelem de yok almak için; eğer biraz bekle fiyati iner derseniz onu da yapabilirim. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar :)

www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-sony-xperia-sp-fiyati,1065447.html
Arkadaşlar iyi günler. Başlıkta belirttiğim üzere kulaklık arayışındayım, forumda epeyce konusu olan ve o fiyat aralığında en uygun görünen Creative EP 630'u tercih etmek niyetindeyim.

Şu anda Philips SHS 4700 kulanıyorum, ses kalitesi olarak beni memnun etmediğini söyleyemem ama dışarı fazla ses verme olayı ve çengelli olması nedeniyle bu kulaklığı emekli edip yenisini almak istiyorum. Sorularıma gelirsek;

1- Ses kalitesi bakımından EP 630, SHS 4700'ın gerisinde kalmaz diye umuyorum, bu konudaki görüşünüz nedir? Dışarı ses vermesin diye attan inip eşeğe binmeye gerek yok öyle bi durum varsa

2- EP 630 30-35 TL civarına bulunabiliyor, aradaki farkı vermene değer diyorsanız 50-60 TL civarına da çıkabilirim bütçe olarak, bu fiyat aralığında alternatif olabilecek başka öneriniz var mıdır?

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler
Yahu her maçtan önce böyle bir konu olmaz mıydı burada, ben mi göremedim yoksa? Forumdan kimler gidiyor maça, ben Migros'tan biletimi aldım ama arkadaşıma bilet bulamadık o yüzden tek gidiyorum şuan, arzu edenlerle stadın orada buluşabiliriz diye düşündüm? Kimse mi gitmiyor maça hayırdır
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç onuruna vrdiği yemeğe Milos Krasiç de katıldı.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelen Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç onuruna dün akşam Çankaya Köşkü'nde akşam yemeği verdi.

Yemeğe iki ülkeden bürokrat, işadamı, milletvekili ve sporcular katıldı. Fenerbahçe'nin Sırp yıldızı Milos Krasic de yemeğe katılanlar arasındaydı. Gecenin en dikkat çeken ismi olan Krasic'e büyük oldu. Krasic'in köşke çıkmasını fırsat bilen çalışanlar ise hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya girdi. Yemekte de yine en büyük ilgiyi Krasic gördü.


Adam Çankaya Köşkü'ne çıktı ama bizim yedek kulübesine bile çıkamıyor, işte bunlar hep Aykut Kocaman
Hakkında
Konum: Balıkesir,Gönen
Meslek: Hukukçu - Kamu Çalışanı
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
Alışverişlerim;
Metallica!_ - Powercolor HD4770 satışı,
ÇakırEfe - Sapphire HD5770
qpcole - Sunbeam CCF ,
VISION - PC Oyunu
ellidört - HTC Cha Cha alımı.
..
Hakkımda:

Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Hyundai
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Takım
Fenerbahçe
TV
Samsung
Ses Sistemi
Logitech
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 16 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: dün
Mesaj Sayısı: 4.199
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.610
İkinci El Bölümü Mesajları: 65
Konularının görüntülenme sayısı: 12.157 (Bu ay: 411)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 785 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.