Şimdi Ara

ONCE TEST SONUCLARINA BAKIN SONRA 4890 DEYİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR 4870X2 VE 4890 ARASINDA KALDIM DONANIMCILAR 4890 DİYO TESTLER İSE 4870X2 DİYOR YOKMU BUNUN Bİ ÇÖZÜMÜ TEST SONUÇLARI AŞŞAGIDAKİ LİNKTE
    http://www.pclabs.com.tr/2009/04/02/tek-gpuda-en-hizli-ati-radeon-hd-4890/3/

• 4890
  • HD4890 ikisi arasında.

slı, cf, çoklu gpu gibi donanımların halen aşılamayan sorunları mevcut. En bilineni microstuttering etkisi mesela. O nedenle tek gpu lu hızlı kartı çift gpu lu karta yeğ tutarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

HD4890 ikisi arasında.

slı, cf, çoklu gpu gibi donanımların halen aşılamayan sorunları mevcut. En bilineni microstuttering etkisi mesela. O nedenle tek gpu lu hızlı kartı çift gpu lu karta yeğ tutarım.
    illahi 4870x2 performansına yakın bişeyler istiyorsan 5870 bak derim
  • quote:

HD4890 ikisi arasında.

HD4870X2 aşırı ısınan ve çok güç tüketen bir kart. Çoklu GPU sorunları da cabası.Her şey salt performans değil.Zaten HD 5870 HD 4870x2 ayarında performans veriyor,alınacaksa o alınmalıdır bana göre. DX11,masaüstünde düşük güç tüketimi,Eyefinity gibi özellikler de cabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XRacer -- 6 Mart 2010; 11:41:07 >
  • quote:

HD4890 ikisi arasında.

TEST SONUÇLARI DEĞİL kullanılabilirlik önemli

çift gpu barından bir kartın boyutları, enerji tüketimi fazladır ayrıca başarımı destek veren uygulamalara göre değişir

son olarak da satması kolay modeller değildir

tercihim 4890 olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Confusion

TEST SONUÇLARI DEĞİL kullanılabilirlik önemli

çift gpu barından bir kartın boyutları, enerji tüketimi fazladır ayrıca başarımı destek veren uygulamalara göre değişir

son olarak da satması kolay modeller değildir

tercihim 4890 olur

Alıntıları Göster
    çoklu gpu kullanımının sorunlarını çekebileceksen sana 4870x2 ile mutluluklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: >skunk<

Alıntıları Göster
    3-5 fps fark için HD4870x2 almam.
  • quote:

nedir çoklu gpu kullanım sorunları ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeSsPoOL

quote:

microstuttering,her oyunda 2. kartın aynı oranda performans vermemesi,tek karta göre bir hayli yüksek güç tüketimi
    quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

AFR ile üretilen FPS'yi tek GPU'nun ürettiği FPS'nin kalitesiyle karşılaştıramazsın.

295'in (veya 4870x2 veya 5870x2 veya herhangi CF, SLI) varsa FRAPS'ı açar "eheoyyy yüksek FPS'im varr" diye sevinirsin ama daha az FPS veren tek GPU'nun senden daha akıcı oynattığını gördüğün an üzücü olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: CeSsPoOL

quote:

Alıntıları Göster
    arkadaşlar fiyat 3 aşşagı 5 yukarı aynı bu kartı alıp en az 2 sene kullanmayı dusunuyorum
    ya bunu
    http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=23665
    yada bunu almatı dusunuyorun
    http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=23292

• quote:

Orijinalden alıntı: danger_fou

arkadaşlar fiyat 3 aşşagı 5 yukarı aynı bu kartı alıp en az 2 sene kullanmayı dusunuyorum
    ya bunu

HD4890'ı al.

• quote:

ya bunu

HD4890 daha mantıklı bu durumda. 2gb belleğe gerek yok.

• Arkadaslar bu arada monıtorum 22 ınc lcd 1680#1050 cozunurlukte oyunları oynuyorum
  • quote:

Arkadaslar bu arada monıtorum 22 ınc lcd 1680#1050 cozunurlukte oyunları oynuyorum
    Az önce bir başka konuya da yazdım, 4870x2 daha güçlü bir kart. Ancak güç tüketimi ve çift gpudan ötürü bazı oyunlarda ince ayar çekmen gerekebiliyor. (Örnek: Alien vs predator, 45 ten 89fps ye çıktı ufak bir ayarla, 1920x1200 full)

Ancak herkes 4890 önermiş, bir bildikleri vardır, seçim sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erai -- 6 Mart 2010; 13:29:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Erai

Az önce bir başka konuya da yazdım, 4870x2 daha güçlü bir kart. Ancak güç tüketimi ve çift gpudan ötürü bazı oyunlarda ince ayar çekmen gerekebiliyor. (Örnek: Alien vs predator, 45 ten 89fps ye çıktı ufak bir ayarla, 1920x1200 full)

Ancak herkes 4890 önermiş, bir bildikleri vardır, seçim sizin

Alıntıları Göster
    4890 diyorum ve de asla cift gupulu ekran karti alma diyorum !!! 4870X2 alacagina 5870 al derim !!!bu benim sahsi fikrim yinede sen bilirsin !!

• quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

4890 diyorum ve de asla cift gupulu ekran karti alma diyorum !!! 4870X2 alacagina 5870 al derim !!!bu benim sahsi fikrim yinede sen bilirsin !!

Alıntıları Göster
    Bir başka arkadaş 4870x2 yi 390tl ye bulmuş, 5870 ise nerdeyse 800tl. Olay tamamen fiyat meselesi bence. 800tl olsa 4870x2 alınmaz ama bence 400tl lik fiyatı kesinlikle alınabilir kılıyor o kartı...
  • quote:

Bir başka arkadaş 4870x2 yi 390tl ye bulmuş, 5870 ise nerdeyse 800tl. Olay tamamen fiyat meselesi bence. 800tl olsa 4870x2 alınmaz ama bence 400tl lik fiyatı kesinlikle alınabilir kılıyor o kartı...

Kesinlikle katılıyorum bence 4870x2 al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtremee

quote:

Kesinlikle katılıyorum bence 4870x2 al.

Alıntıları Göster
    4xxx serisinin en hızlı tek gpu lu kartı 4890'dır.çift gpulu kartlar oyunlarda bekleneni veremiyor daha fazla ısınıyor daha fazla güç tüketiyor.4890 tek gpulu en hızlı kartlardan birisi ve 4890 kullanan biri olarak kesinlikle 4890 öneririm

• quote:

katılıyorum , 4870x2 i öyle bi yazmışlarki gören sadece sorun çıkaran bir kart sanıcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donda -- 6 Mart 2010; 14:10:47 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.