Şimdi Ara

ön cam neden içerden buz tutar ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
38.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    eskişehirdeyim,geceleri sıcaklık hızla düştüğü zaman 307 aracım ön camı içerden buz tutuyor.bazen çok soğuk olmaz ise hava sadece buğulanıyor,diğer arabalara bakıyorum bazılarında oluyor bazılarında yok.
    halıfleks döşeme var,acaba plastik-kaucuk paspas koysam bunu önleyebilirmiyim,yada ön camları gece boyunca 1cm açık bıraksam?*
    ne dersiniz?
    teşekkür ederim...

• Araç içi sıcaklığı ile alakalı olabilir.
  • Bu durum, arabanın içinde kalan su buharının gece çok soğuyan cam üzerinde donması sonucu oluşur. Arabanın camlarını biraz aralık bırakırsanız böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.
  • evet katılıyorum.

Tespit

Araç içindeki nem oranıdışarıdan daha fazla olunca bu durum gerçekleşir.Bahsetmiş olduğunuz halılar nem tuturlar bu nedenle kışın hem koku yapar hem de güneşte kurutulması gerekir. Kışın güneş çoğu zaman olmaz bu nednele ilk önlem nem tutan şeyleri araçtan çıkarmaktır.Ancak koltuklar en büyük nem tutan şey olduğuna göre i,bunların da çıkarılması imkansız olduğuna göre sonuç olarak camı biraz açıkbırakmak geçici çözüm olacaktır.

Tavsiye

Nem oranı yüksek olduğunu hissettiğiniz günlerde aracı klimasını da çalıştırarak en sıcak konumda çalıştırmak içerideki nemi kısa sürede alacaktır.Bu nedenle sabahları araç çalıştırılıp birkaç dakika ısındıktan sonra veya yola çıktığınzda diyelim, eğer klima düğmesine basarsanız içerideki nemin hızla azaldığını görürsünüz.

Uyarı

Klima açıkken yakıt sarfıyatı artar artık buna katlanmanız gerekecektir.
    Aracın iç sirkilasyonunu sağlayan düğmenin basılı olmadığını kontrol ediniz.Bu düğme basıkken içerideki nem oranı artacaktır.İçerideki nemi artıran en büyük unsur ağzınızdan çıkan su buharıdır.

quote:

Orjinalden alıntı: drulash

Bu durum, arabanın içinde kalan su buharının gece çok soğuyan cam üzerinde donması sonucu oluşur. Arabanın camlarını biraz aralık bırakırsanız böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

• quote:

Orjinalden alıntı: vezir

evet katılıyorum.

Tespit

Araç içindeki nem oranıdışarıdan daha fazla olunca bu durum gerçekleşir.Bahsetmiş olduğunuz halılar nem tuturlar bu nedenle kışın hem koku yapar hem de güneşte kurutulması gerekir. Kışın güneş çoğu zaman olmaz bu nednele ilk önlem nem tutan şeyleri araçtan çıkarmaktır.Ancak koltuklar en büyük nem tutan şey olduğuna göre i,bunların da çıkarılması imkansız olduğuna göre sonuç olarak camı biraz açıkbırakmak geçici çözüm olacaktır.

Tavsiye

Nem oranı yüksek olduğunu hissettiğiniz günlerde aracı klimasını da çalıştırarak en sıcak konumda çalıştırmak içerideki nemi kısa sürede alacaktır.Bu nedenle sabahları araç çalıştırılıp birkaç dakika ısındıktan sonra veya yola çıktığınzda diyelim, eğer klima düğmesine basarsanız içerideki nemin hızla azaldığını görürsünüz.

Uyarı

Klima açıkken yakıt sarfıyatı artar artık buna katlanmanız gerekecektir.
    Aracın iç sirkilasyonunu sağlayan düğmenin basılı olmadığını kontrol ediniz.Bu düğme basıkken içerideki nem oranı artacaktır.İçerideki nemi artıran en büyük unsur ağzınızdan çıkan su buharıdır.

quote:

Orjinalden alıntı: drulash

Bu durum, arabanın içinde kalan su buharının gece çok soğuyan cam üzerinde donması sonucu oluşur. Arabanın camlarını biraz aralık bırakırsanız böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

ya ben havalandırma modunda kullanıyorum hep,bi A/C moduna alıp deneyeyim paspas almadan önce..

• Bu sorun bütün arabalarda var.Çok kafana takma hep aynı şeyleri yaşıyoruz şu aralar.
  • Arada sırada klimanın açılmasına ek olara, yolda giderken eğer aracın arka koltuklarında kimse oturmuyorsa, arka camlar 1'er santim açılırsa, bunun da içerdeki nemi oranını seyreltmeye çok yararı olacağı kanısındayım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: CAPTAIN

Arada sırada klimanın açılmasına ek olara, yolda giderken eğer aracın arka koltuklarında kimse oturmuyorsa, arka camlar 1'er santim açılırsa, bunun da içerdeki nemi oranını seyreltmeye çok yararı olacağı kanısındayım...

Arka camlar elektrikli olsa da açsak
  • quote:

Orjinalden alıntı: catalyst

quote:

Orjinalden alıntı: CAPTAIN

Arada sırada klimanın açılmasına ek olara, yolda giderken eğer aracın arka koltuklarında kimse oturmuyorsa, arka camlar 1'er santim açılırsa, bunun da içerdeki nemi oranını seyreltmeye çok yararı olacağı kanısındayım...

Arka camlar elektrikli olsa da açsak

+1

• Buz öyle öncam,arkacam, yancam ayrımı yapmıyor valla tutunca hepsi tutuyor.
  • geçen sene buğu önleyici almıştım bir defa uygulayınca 5-6 gün camlar buz tutmadan idare ediyordu.Geçenseneden kalan buğu önleyiciyi bu senede kullandım ancak sonuç kötü püskürttüğüm buğu önleyici buz tutmuştu sanırım içeriği bozulmuş olmalı.
  • Benim aracta boyLe bir sorunLa karsiLasmadim. PaspasLarinizi nayLon paspas aLin. Zaten arabanin soguk havaLarda 3-5 dakika motor isinmasini bekLerken baska bir deyimLe buz tutan on camLari, kLimayi eger varsa on cama dogru hava verirseniz daha iyi oLur.

EK oLarak: Eger Kar'Li bir hava var ise araca binerken ayakLarinizi basmadan yan sekiLde oturup iki ayaginizi bir birine vurarak ayakkabinizi biriken kar'Lardan arindirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stones -- 16 Ocak 2009; 18:04:26 >
  • aracınızın camlarından birini hafif aralık bırakın sorun çözülür
    nefesinizin buharı dahi yeterli olur ön camın buz tutması için.aracınızı park etmeden ewwel buhu warsa camınızı içten iyice silin..yok ise camı hafif aralık bırakın
    salıcakla.
  • bende istanbulda olduğum için camın iç kısmında su damlaları vardı acaba camın bir kenarından içeriye su almış olabilir diye düşündüm ama konsolda öyle bir ibare yoktu.
    Bakalım bir daha olacak mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.