Şimdi Ara

Arabanın kapısını sert kapattım cam patladı..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kaç kere sert kapanmıştır ama kırılmadı..

trafikte korna çalana atarlanmanın, sonucu şoför kapısını sert kapattım nasıl sinirle kapattıysam

Cam patladı

Arka koltuğa sıçradı

Adamda kaçtı zaten..

Psikoloji alt üst benim..

Sıcaktan alakası var mıdır ?

26 27 c sıcaklık var burda

Sıcaklıkla alakalı olabilir diyorlar..

Benim anlamadığım cam nasıl bu kadar dayanıksız oldu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrumidh2000 -- 28 Temmuz 2022; 15:33:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıcaklıkla ne alakası olsun Hocam? 26 27 Derece sıcaklığa, sıcaklık mı diyorsunuz? İzmir de şu son hafta sıcaklık 39 Dereceden aşağı düşmüyor, bu mantıkla bütün araçların camlarının kırılması lazım. Kapıyı sert çarptığınız için, sarsıntı nedeniyle kırılmış başka bir sebep yok.

• Sıcaklıkla ne alakası olsun Hocam? 26 27 Derece sıcaklığa, sıcaklık mı diyorsunuz? İzmir de şu son hafta sıcaklık 39 Dereceden aşağı düşmüyor, bu mantıkla bütün araçların camlarının kırılması lazım. Kapıyı sert çarptığınız için, sarsıntı nedeniyle kırılmış başka bir sebep yok.

• Normal şartlarda ne kadar sert kapatırsam kapatayım öyle bir durum yaşamadım. Rampalarda dalgınlıkla bazen çok sert kapanır hatta. Bence sizin camda bi çatlak vs vardı sert darbeyle direnci kırıldı tuzla buz.

• cam yarım açıksa patlamış olabilir.

tam kapalı olsa patlamazdı muhtemelen.

• VideSupra kullanıcısına yanıt

Aynen Hocam yarı açıktı.. Zaten bi kaç kere sallanıyorduda patlayacağını düşünmemiştim hiç..

• senged kullanıcısına yanıt

Çatlak değilde sallanıyordu.. Hiç tahmin etmemiştim kırılacağını

• yarım açık olması sebebiyle boşta olduğundan arada bir taş vs varsa onun yüzünden patlamış olabilir

biryere temas etmiştir yani yoksa patlayacağını sanmam

• allahtan kapıyı sert kapatınca cam patlamış. kapı momentumunu ve enerjisini cama vermiş ve camı patlatmış. cam olmasaydı enerjiyi araba sönümleyecekti ve büyük hasar olusurdu

• Yan camlar, sert bir cisim sonucu tek bir noktaya basınç yemediyse kolay kolay kırılmaz. Elle yumrukla falan kırmak neredeyse imkansız. Yarım açıkken çeker veya ittirirseniz patlar. Daha önceden aldığı darbeyle direncini yitirmiştir. Yoksa kapı çarpmayla patlamaz.

• bazı araçlarda kapıyı sert kapatınca hava yastığı patlama yüzünden geri çağırmalar oldu

• Renault'larda kapının içinde fitil olur cam açıkken cam o fitilin arasına girer sallanmaz. o fitil çıkıp kapının içine düşebiliyor, düşünce de cam açıkken bozuk yolda cam sallanarak kapıya çarpar ses yapar hatta. o fitil sizde de düştüyse cam kapı sacına çarpıp patlamıştır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.