Şimdi Ara

Olympus OM-D E-M10 Mark III -2.699 TL'ye Türkiye'de !.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
4
Favori
7.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Türkiye'de Panasonic servis hizmetine dair 1 tek geri dönüşe rastlamadım ben. Fakat Olympus'un servis hizmeti konusunda onlarca %100 memnuniyet geri dönüşü okudum, kendim de bizzat yaşadım. Dolayısı ile benim açımdan Olympus daha sağlam görünüyor ama elbette birileri çıkıp da Panasonic servis tecrübesini paylaşır ve güzel şeyler söyler ise Panasonic de çok iyi bir gövde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Türkiye'de Panasonic servis hizmetine dair 1 tek geri dönüşe rastlamadım ben. Fakat Olympus'un servis hizmeti konusunda onlarca %100 memnuniyet geri dönüşü okudum, kendim de bizzat yaşadım. Dolayısı ile benim açımdan Olympus daha sağlam görünüyor ama elbette birileri çıkıp da Panasonic servis tecrübesini paylaşır ve güzel şeyler söyler ise Panasonic de çok iyi bir gövde.
    Video olarak sizce hangisi hocam? Yabancı gruplarda Panasonic'in Olympus'u bitirdiğini okudum video konusunda. Çok mu abartı diye düşünüyordum ama youtube video karşılaştırmalarında bile bariz farklar belli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıkcası benim alanım video değil ama 1080P kalitesini sevdim. Yalnız bir olay var, video çekerken duraklatamıyorum. Basıyorsun video başlıyor, tekrar basıyorsun bitiyor. Bi ayarı mı vardır yoksa böyle mi bilemedim. Video duraklatma önemli bir özellik ve en basit telefonda bile var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepSea Man -- 21 Mayıs 2020; 0:21:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeepSea Man kullanıcısına yanıt
    Bende E-pl5 var evet video duraklatilamiyor, direkt baslatip bitiriyorsun. Duraklatma özelliği güzel olurdu ki sizinkiler daha güncel makine.

• Merhaba bir süredir bu alet ile ilgileniyorum youtube çekimlerimi 4K'ya çıkartmak için. Merak ettiğim birkaç şey var, 4K çekim süresi 29dk olarak belirtilmiş, siz direk kullanıcılar bunu doğrulayabilir mi? Ayrıca kamera 4K çekimde ne kadar ısınıyor? Ard arda kaç video çekebiliyor? Çalışırken USB üzerinden sarj olabiliyor mu? Teşekkürler.
  • Arkadaşlar Om-d E-m10 Mark Iıı makinemde 14-42mm kit ile uzun pozlama yıldız fotoğrafı çekmeyi denedim, bir türlü infinity focus ayarını yapamadım. Fotoğraf bulanık çıkıyor. Bu konuda bilgisi, önerisi olan var mı?
  • İrfan kullanıcısına yanıt
    manuel odak moduna alın, sonra odak halkasını yavaş yavaş çevirin, ekran (veya vizör) 5x yakınlaşacak, sonra bir yıldız bulun, onu olabildiğince odak içine sokun sonra daha da ellemeyin odak halkasına.
  • AnacoN kullanıcısına yanıt
    Kendi mesajımı alıntılayım. Satın aldım kamerayı bakalım kargoda. Gelince sorularıma kendim cevap vereceğim.
  • Makinede raw formatında çekim nasıl yapıyoruz.

• Makine de pil kapağı komple çıkarılabiliyor mu?
  • Bu makineden arıyorum fakat düzgün fiyatlı ikinci el bulmak çok zor. Kimisinin fiyatı sıfırdan yüksek. Satan arkadaş varsa haber verebilir

• ellerimkirli kullanıcısına yanıt
    video çekmeyecekseniz mark 2’lere bakın derim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aslında önceliğim video olacak.
    Bir de bu EZ ve IIR lens arasındaki fark nedir? bu ibareler ne anlama geliyor?
  • ellerimkirli kullanıcısına yanıt
    Video öncelikliyse Mark 2ye sakın düşmenizi tavsiye etmem. EZ lens demek 14mmden 42mm'e zoom yaparken makine kendiğinden artırıyor, özellikle videoda daha yumuşak zoom anlamına geliyor. II R lens normal kendi elinizle zoom yaptığınız versiyonu. Video öncelikliyse EZ olanı tercih etmelisiniz. Bir de cevapla veya alıntıla yaparsanız bana bildirim gelir, şans eseri görüp cevaplamam

bu yazıyı da okuyabilirsiniz:
    http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=9210

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akzidenz -- 12 Temmuz 2020; 12:48:35 >
  • mhrrmy M kullanıcısına yanıt
    Çekim ayarlarında fotoğraf ayarını RAW ya da RAW + Jpeg yapmanız yeterli. Ben sadece RAW çekiyorum mesela.
  • AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Biraz zorlarsanız çıkar, neden çıkartmak istiyorsunuz? Dummy batarya için mi?
  • AnacoN kullanıcısına yanıt
    Çektiğiniz raw fotoğrafları ne ile düzenliyorsunuz. Camera raw ile açamadım ben

• quote:

Orijinalden alıntı: mhrrmy

Çektiğiniz raw fotoğrafları ne ile düzenliyorsunuz. Camera raw ile açamadım ben
    Merhaba,

photoshop ile düzenleme yapıyorum ben. Windows varsayılan olarak olympus'un RAW formatını desteklemiyor, açmaya kalktığınızda microsoft marketten bir yama çekmek istiyor, onu çektikten sonra windowsta da fotolar açılıyor.
  • Merhaba arkadaşlar

Dün itibarıyle bu makineyi aldım. Malum bataryası çok yeterli gelmiyor. Yedek batarya da oldukça pahalı.

Bataryayı USB'den şarj edememek bir eksi.

Şarj sorunu için aliexpress veya benzer yerlerden USB şarj cihazı alan oldu mu?

Alsak sorun olur mu?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.