Şimdi Ara

Okumayın arkadaşlar okumayın .... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
3
Favori
8.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İstanbulda büyüdüm, üniversiteye kadar şehir dışına çıkmadım. Kitaplarda falan hep cennet anadolu vs okuduğumdan anadoluyu gerçekten cennet gibi bir yer hayal ediyordum.
    Üniversite için ilk defa ankaraya otobüsle gittim. Gece yolculuğuydu, hic uyumadan şelaler ormanlar falan görmeyi bekledim

Özellikle iç anadolunun çöl gibi bir yer olduğunu kabul etmem zor oldu. Ankara kırşehir falan gezin. 30 tane yanyana duran ağaca orman diyolar.
    Yıllar sonra avrupayı dolaşma imkanım oldu. İsveç fransa hollanda ingiltere italya isviçre falan gezdim.

Avrupanın çoğu bize göre çok daha fazla yağış alıyor. heryer yeşil. Cayır ot fazla. o yuzden hayvan beslemek ucuz ve cok ucuza et yiyorlar.
    Bizde cogu bolgede hayvan beslemek icin parayla yem almak gerekir.

Heryer yeşil ve sulak olduğundan bol temiz suları var. iri ufaklı bir sürü gölleri dereleri var. Bizdeki gibi içecek suyu parayla almıyolar. musluktan tertemiz su iciyolar.

Bizde iyi olan şeyler: istanbul bogazı, tarihi eserler, karadeniz, ege, yemek kültürümüz

Yani herkesin gözü üstümüzde falan değil. ortalama bir ülkeyiz
  • abars kullanıcısına yanıt
    yok be hocam trnin jeopolitik konumu 3 tarafinin denizlerle cevrili olmasi 4 mevsimin gorulmesi
    bunlar yabana atilir seyler degil

ulkeyi yonetemiyorlar sorun ne bilmiyorum ama ulkede koken din falan milleti uyutuyolar yada herkes uyuyo bilemiyorjm

ulkenin basina benim gelmam lazim bir gelsem var ya tryi norvec yapardim hatta ondanda guzel ama olmuyo oyle guzel fikirlerim var ki zaten hep marjinal oldum bir gelsem dogru 1 tane zaten kafayi kaldirttmiyolar hep suni gundemm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abars kullanıcısına yanıt
    Türkiye iyi yönetilen bir ülke olsa 5x belki 10x kıskanırlar bizim coğrafyamızı.
  • Sexy bacakli kadin olsan diyetisyen olabilirdin. Is bulurdun. Erkegin degeri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrederikChopin -- 4 Aralık 2019; 7:30:9 >
  • Eyvallah okulu bıraktım. Suan zenginim

• Gazi'den mezun 1,5 yıldır işsiz olan mühendis arkadaşım var, işsizlik konusunda vaziyet cidden sakat anlayacağınız.
  • Okuyun yeğenim okuyun memur olun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kolay gelsin ne diyeyim, umarim kisa zamanda bir is bulursun. Hastanelerde gorev alabiliyorsan onlari kovalamani tavsiye ederim, kurumsal spor merkezlerinede cok ilgi var durumun oldugunda tecrube edindiginde muayenehane seklinde bir yer acmalisin cunku cok paralar donuyor sizin iste. Whatsapp uzerinden onu yeme bunu ye su kadar spor yap seklinde tavsiye veren insanlar bile aylik 100-200 uyelik parasi aliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 4 Aralık 2019; 13:53:25 >
  • Ey konu sahibi sana bir tavsiye vereyim.Yaşam koçu ya da personel trainer ol zaten diyetisyensin diplomalısın.Kendi işinin patronu ol.Biraz vizyon ve zekan varsa yaparsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 4 Aralık 2019; 15:28:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diyalog 1: Çok okudum. Ayda maksimum 5000 lira maaş alıyorum.
    Konuşma 2: Ben de hiç okumadım, su tamircisiyim, günde en az 1000 lira kazanıyomm...

• Diyetisyenlik denktir Çerkez dili ve edebiyati. Yani hicbir sey. Dandik bir bolum okumussun, o tur bolumleri sazan silkelemek icin koyuyorlar. Ondan sonra okumayin arkadaslar!!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_fear

Diyetisyenlik ne ? 2 yıllık bolummu ? 2 yıllık bolumse üniversite deme bir zahmet ona . Lise 5 felan de . 2 yıllık bolumler üniversiteden sayılmıyor . Ha su saçma sapan kurslar ha 2 yıllık bölüm aynı şey . Ayrıca üniversite meslek edindirme kursu da değildir . Üniversitelerin kapısında bitirin iş hazır diye bir yazı kural var da biz mi duymadik ? 1 üniversite bitirdim 2.sine ara verdim bu sene şimdi farklı üniversiteye geçeceğim ve soyliyecegim tek şey üniversiteye gelenlerin yarısından fazlası boş insan sende onlardan birisin büyük ihtimalle ....
    Okumadın herhalde 4 yıl okudum diyor lisans olduğunu anlamış olman gerekirdi

• Otobüs daha iyi benc

• Einar Solberg kullanıcısına yanıt
    şu an 12. sınıftayım babam işçi ne yapmamı tavsiye edersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: selamivural

Para sanayi de dönüyor, her yer araba!
    Dünya 40 kulplu kazan var sen de bir kulptan tutun.
    Garsonluk hariç her iş iyidir.
    sanayide dönüyoda o işin ustası olman için net bi 15 yılını vermen gerekir NOT: stajyerler kadar maaş alıyosunuz çıraklık döneminde
  • Evde otur kpss çalış, 1 yıl daha zaman kazanırsın.
  • Okuyan bir adam, okumayip asgarî ücretle çalışan vasıfsız bir adama göre hayata 4 yıl geriden ve 130 bin lira içeride başlıyor. (Burs almadığını düşünürsek)

• quote:

Orijinalden alıntı: BF.Skinner

Okuyan bir adam, okumayip asgarî ücretle çalışan vasıfsız bir adama göre hayata 4 yıl geriden ve 130 bin lira içeride başlıyor. (Burs almadığını düşünürsek)
    + vasıfsız adam 4 yıl çalıştığı için daha vasıflı hale geliyor.
    + üniversite mezunu adam elinde diploma olduğu için vasıfsız olduğunun bilincinde olmuyor, vasıfsız adamın işini yapmak istemiyor, yapsa da mutlu olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferther

+ vasıfsız adam 4 yıl çalıştığı için daha vasıflı hale geliyor.
    + üniversite mezunu adam elinde diploma olduğu için vasıfsız olduğunun bilincinde olmuyor, vasıfsız adamın işini yapmak istemiyor, yapsa da mutlu olmuyor.

Alıntıları Göster
    + Vasıfsız adam 4 yıl çalıştığında 4 yıllık çalışan oluyor. Öyle işlerde öğrenme güçlüğü olmayan her insan taş çatlasa 15 günde işi öğrenir ama sen bir fabrikaya girip 15 günde mühendisliği öğrenemezsin.
    + Üniversite mezunu adam koluna altın bileziğini takmış adamdır, gidip hamallık yapacak değil herhalde. Vasıfsız adamın işini niye yapsın?

• Statü için okuyoruz zaten.
    Ülkenin durumu maalesef böyle.Varsa imkanın yada krediyle falan bir muaynehane açmayı düşünebilirsin

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.