Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Çok ısınan petekleri kısarsanız, az ısınanlar daha fazla ısınacaktır.
    Buna reglaj ayarı da denir.
    Çok tşk ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,bir sorum olacak.
    Bütçemden doalyı in-therm 300 rf oda termostatı almayı düşünüyorum.Bu termostatın sitesinde 0.1 hassasiyeti olduğunu belirtiliyor fakat videoyu izlediğimde 0.5 olduğu dikkatimi çekti.Kullanan veya bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi?
  • happyfarmer H kullanıcısına yanıt
    ben aldım 2 defa bozuldu cihaz fiyatına göre iyi sayılır artık benim şanssızlığım mıdır bilmem 2 defa bozuldu ekran değişti tekrar bozulunca iade ettim hem servis sürecinde hem de iade de sorun çıkarmadılar çok ilgililer firma olarak ancak cihazın kozmetiği kötü tuşlar yamuk falan.Neyse 0.5 tasarruf amaçlı varsayılan ayarlanmış menüden 0.1 olarak ayarlanıyor ancak daha önce remosense marka sonra interhm kullanmış biri olarak ve şuan forumdan hasanemmi hocamdan kendi üretimi san tek almış biri olarak diyorum ki az biraz daha fazla verin san tek alın.Öğrenme modu büyük eksiklik diğer cihazlarda.Ayrıca 0.5 hassasiyette termostad alacağınıza bırakın kombi kafasına göre çalışsın daha tasarruflu olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • buderus gb 062 kombimle uyumlu kablosuz oda termostatı arıyorum . tüm markaların oda termostatları kombimle uyumlu mudur yoksa sadece buderus marka termostat mı almalıyım ? max . 600 tl olacak oda termostatı tavsiyesi verebilir misiniz ?
  • placebo80 P kullanıcısına yanıt
    On/off çalışan tüm markalar uyumludur.
  • meeb kullanıcısına yanıt
    ben halen 0.5 lerin 0.5 olmadığı kanısındayım aliexpressde poer boek yorumlarınada bakıyorum bir sürü karşılaştırma var 0.5 yazılımsal bir "algoritma" ntc sensorun algoritma ortalama değeri, 0.1 ölçüm yapan kaliteli termometreyle yan yana koyarsanız daha iyi anlarsınız gerçek değerleri 0.5 yarısı...22 ayarladığın ısı 21.50 de başlamıyor yani open a asıl değeri 21.75 in eşik değeri...poer lede görüştüm oda onayladı bizim 0.1 açmamız problem değil daha kötü olduğunu yazdı, oda yazılımın çok daha iyi denetlemesinden birşeylerinden bahsetti ama ingilizceden çok sağlıklı çeviremedim...yalnız alanlarda 22.5 ayarladığı ısının 22.3 de open olduğunu yazan dolu insan var...rus blogları bile çevirdim merakımdan.

türkiyede burda 0.5 konusunda hiper yanılma var bence...şehir efsanesine dönmüş bulunmakta....

1000-1500 tl değerinde kombi fiyatına avrupa menşei marka termostatların çoğu nerdeyse hepsi 0.5 değerinde işe yaramaz diye hepsini çöpe atalım ozaman...

mesala rus kullanıcının yorumu oda keşke ayarlabilseydik diye oda şikeyet etmiş ama..(cihaz 0.5 olarak satılıyor) 0.25 eşik değerine atladığı açık..

Я подключил прибор к котлу WIESSMANN Vitopend 100. к сожалению в приборе нет регулировки гистерезиса. он постоянный и составляет 0.3 градуса. это значит, что если вы установили уставку на 22 гр., то котел отключится при температуре 22,3 и включится при 21,7. Это не всегда удобно.

Cihazı WIESSMANN Vitopend 100 kombisine bağladım maalesef cihazda histerezis ayarı yok. sabittir ve 0.3 derecedir. Bu, ayar noktasını 22 dereceye ayarlarsanız, kazanın 22.3'lik bir sıcaklıkta kapanacağı ve 21.7'de açılacağı anlamına gelir.

bu piyasadaki 0.5 değerinde fabriksayon olanlar alt üst değer dahil bütünleşik bir ntc sensor algoritması..bizim sandığımız gibi 0.5 atlama zıplama kaç uçma değil....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 25 Ekim 2018; 16:7:40 >

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    modülasyonlu kombiye modülasyonlu termostat hakkında ne düşünüyorsunuz. On/of takmak modülasyon oranını düşürür mü?
    hocam kablosuz modülasyonlu buderus rc 200 rf var . o da 1200 tl civarı . kablosuz modülasyonlu daha ekonomik bir çözüm var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilcc

modülasyonlu kombiye modülasyonlu termostat hakkında ne düşünüyorsunuz. On/of takmak modülasyon oranını düşürür mü?
    Modülasyonsuz kombi mi var ki?
    On/off takınca kombiniz dönüş suyuna bağlı olarak modülasyon yapmaya devam eder.
    Hedef sıcaklığa ulaştığında ise alev tamamen kapanır.

Modülasyonlu ot de ise alev boyu iyice kısılır. Hedef geçilirse alev onda da kapanır.
  • Merhaba, netatmo termostat aldım fakat öğrenme modu aktif olur diye henüz kurmadım. Doğru mu düşünüyorum sizce, yani arada bir yakılan kaloriferin öğrenme modunu yanlış etkileyeceğini düşünüyorum. Sürekli yakmaya başlayacağımız örneğin Aralık ayında aktif edeyim diyorum termostati, ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sad clown S kullanıcısına yanıt
    Kombinin aradabir yanmasi gerektiğini ogrenmeyecekse o kadar parayı boşuna vermişsiniz 😀
    Bence takın kullanın esas bu aylarda termostata en çok ihtiyacınız var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    myctapha nın dediği gibi, termostat kara kışta sadece konfor getirir. Tasarruf az olur.
    Zaten kombiyi kapatmanız doğru değil.
    İlle de kapatırım derseniz termostat üzerinden kapatın.
    O zaman öğrenme modu şaşırmaz.
    Hem kombiyi kapatıp hem de termostata evi 24 derece yap derseniz, termostat kafasını kaşır durur.
  • Demirdöküm rf6001 mevcut idi. Baymak kombi var. 5 senedir sorunsuz kullanıyordum. Yalnız an itibariyle eşleşmiyor. Turuncu ışık sabitte kaldı. Wireless cihaz kodu veriyor ama kombiye bağlı karta ne kadar basılı tutsam da tepki vermiyor.

Ama açma kapamada sıkıntı yok. Sadece arada bağ yok. Nasıl bir yol izlemeliyim sizce arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

myctapha nın dediği gibi, termostat kara kışta sadece konfor getirir. Tasarruf az olur.
    Zaten kombiyi kapatmanız doğru değil.
    İlle de kapatırım derseniz termostat üzerinden kapatın.
    O zaman öğrenme modu şaşırmaz.
    Hem kombiyi kapatıp hem de termostata evi 24 derece yap derseniz, termostat kafasını kaşır durur.
    Hocam termostati takmayı düşündüğüm odada set etmeyi düşündüğüm değere henüz ulaşmadı soğuklar. Şunu demek istiyorum 21e ayarladım ve uzun bir süre sıcaklık 21in üzerinde seyretti diyelim, neyi öğrenecek ki termostat?

Çalışmadığı sürede bişey ogrenmeyecek tabiki ama soğuk olan zamanlardaki ne kadar yanmasi gerektiğini ayarlayacak
    Örn. Günde eviniz 3saat soğuk oluyor diyelim siz termostat olmadan kendi hislerinizle 5 saat yaktınız ama termostat sıcaklık değerlerini tam ölçtügu için 3saatten fazla yakmaz 2 saat fazladan yanmamış olur.
    Birde şu var bu cihazlar bir kere öğrendim iş bitti bidaha hep böyle çalışacam demez sanırım değişen şartlarda kendini yeniler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 27 Ekim 2018; 8:13:54 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Oda sıcaklığı ayarlanan değerin üstündeyse sistem çalışmayacağından öğrenme işi askıya alınır.

Sorun şurada başlar.
    21 ayarlanmış, oda 20 ye düşmüş, termostat açık ama kombi kapalı.
    Burada öğrenme şaşırır. "Ne oluyo böyle. Bir türlü ısınamıyor. En iyisi kombiyi devamlı çalıştırayım."der. Aslında kombi kapalıdır.
    Kombiyi açtığınızda ise bu devamlı çalıştırma kararı geçerli olur.
    Sıcaklık her defasında seti geçer.
    Ama onu da zamanla yine normale getirir.
    Öğrenme süreklidir.

Sonuç: Kombinizi devreye alın, termostatınızı takın, programınızı yapın. Kendi haline bırakın.
    Sadece havalandırma sırasında varsa havalandırma kısmına geçin, yoksa termostattan kombiyi geçici kapatın.
    Anladım hocam demek istediğinizi. Ben termostati aldığım günden beri rolesini vs takip sistemi başlatmadım. Ama termostati oda sıcaklığını olcsun vs diye açık tutuyorum. O dediğiniz şeyler olmaya baslamamistir değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sad clown -- 27 Ekim 2018; 14:58:0 >
    Termostat üzerinden kobiyi kapattığınızda termostat sıcaklığı göstermiyor mu?
    Eğer öyleyse hedef sıcaklığı 15 gibi düşüğe ayarlayın sorun çıkmaz.
  • 100-130tl arası kablolu oda termostatı önerebilir misiniz?

kombi: baymak eco 3

Üstat merhaba,
    Bir şey kafama takıldı müsadenle sormak istiyorum;
    On/Off termostat taktırdık ve derecesini 21'e ayarladık. Kombi sıcaklığınıda 60 dereceye aldık.
    Merak ettiğim içerisini 21 dereceye getirene kadar devamlı 60 derecede mi sıcak su gönderecek peteklere ? Yani kombi kendi içerisinde modülasyonu nasıl yapıyor onu merak ediyorum veya yapıyor mu ? Örneğin dönüş suyu 50 derece bunu hemen yüksek alev boyuyla 60'a getirerek veya dönüş suyu 55 derece daha az alev boyuyla 60'a getirerek mi modülasyon yapıyor ? Cevabın için şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.