Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (201. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.679
Cevap
153
Favori
359.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 3 yıl önce kullanmaya başladığımız kombi tesisatımız için kablosuz oda termostatı arıyoruz.
    Kombi ECA premix yoğuşmalı.
    Hangi markayı önerirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saint Ralph

Arkadaşlar 3 yıl önce kullanmaya başladığımız kombi tesisatımız için kablosuz oda termostatı arıyoruz.
    Kombi ECA premix yoğuşmalı.
    Hangi markayı önerirsiniz.
    Hocam linki ve yorumları inceleyebilirsiniz

https://forum.donanimhaber.com/san-tek-stt40rf-kablosuz-programlanabilir-oda-termostati-hakkinda-yorumlar-kullananlar--129793710

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemcagdas -- 15 Ekim 2018; 16:38:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemcagdas

https://forum.donanimhaber.com/san-tek-stt40rf-kablosuz-programlanabilir-oda-termostati-hakkinda-yorumlar-kullananlar--129793710

Sağolun hemen bakayım.
    Bu san-tek yerli bir ürün mü acaba bilginiz varmı.

• quote:

quote:

Sağolun hemen bakayım.
    Bu san-tek yerli bir ürün mü acaba bilginiz varmı.

Alıntıları Göster
    Rica ederim.

Aynen yerli üretim. Hasanemmi nick'li Kişi ile görüşebilirsiniz

• quote:

Rica ederim.

Aynen yerli üretim. Hasanemmi nick'li Kişi ile görüşebilirsiniz

Hemen konuyu okuyorum.

• Merhaba

ECA proteus plus kombi için en uygun termostat hangisidir? Yazilanlari okudukca daha kararsiz kaldim. Uygun maliyetli işimi görecek kablosuz bir termostat istiyorum :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih407 -- 15 Ekim 2018; 23:25:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih407

Merhaba

ECA proteus plus kombi için en uygun termostat hangisidir? Yazilanlari okudukca daha kararsiz kaldim. Uygun maliyetli işimi görecek kablosuz bir termostat istiyorum :))
    +1
    COSA, GENERAL VE SAN - TEK arasında kaldım ben de. cosa dan şikayet var da çok fazla şikayet var, general in hassasiyet aralığı geniş demiş arkadaşlar ama fiyat uygun. san tek ise bütçemi çok aşıyor. bunları oda oda gezdiremeyeceğim muhtemel daha önceki kira da olduğum evde demirdöküm vardı hiç memnun değildik. cosa'nın hassasiyet aralığını bilen arkadaş var mı? bir de cosa dan memnun olan arkadaş var mı?

cosa 249
    general ht 400 259
    san tek 490 tl civarında sanırım.
  • mwolf86 kullanıcısına yanıt
    hepsinin + - leri var hasan hocanın cihazıda el yapımı olduğu için amatör duruyor estetik durmuyor fazla genaral ve cosada ayarlanıp unutulcak cihazlar değil online altyapı olduğu için ara sıra iş çıkarıp sinir katsayısı çıkarabilir, ama ben alacaksan cosa derim estetiği ve donanımını beğenmiştirm...stabilite dersen gene hasan hocanın cihazı olabilir...ben aileme gosterdim hasan hocanın cihazı geçen sene 250 tl filandı ozaman alıcaktım nerdeyse annem o tipsiz cihazı salonuma sokmam unut dedi yattı..alcaksan bir bayana eşine ve annane sor derim evde arıza çıkmasın....bayanlar evde estetiğe meraklı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Ekim 2018; 15:36:47 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Bende geçen sene sizin gibi düşündüm hata yaptım.Şuan evin konforunu San-tek e bıraktım.Havalandırırken öğrenme modunun şaşmaması için iki tuşa basıp havalandırma moduna alıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Bende geçen sene sizin gibi düşündüm hata yaptım.Şuan evin konforunu San-tek e bıraktım.Havalandırırken öğrenme modunun şaşmaması için iki tuşa basıp havalandırma moduna alıyoruz.
    bahsettiğim tamamen şekli cihaza brişey demedim aman yanlış anlaşılmasın....ben olsam alırdım ama ailem estetiksel açıdan beğenmedi duvardan sarkan siyah kablosunu, ekranı, tuşları vesayre el yapımı cihaz normal tabi ama, hasan hoca lion pilli biraz daha ekranı tuşları büyük bir cihaz yapsa patlama yapar diye düşünüyorum...hatta burdan alan birinin salonuna koyduğu pozları gostermiştim evdeki bayanlardan - puan aldı malesef ...erkek olduğumuz için kafa biraz şekle basmıyor yani bizde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Ekim 2018; 16:56:16 >

• 2 Gündür Bütün Termostat konularını inceledim..
    yakında bir termostat alacağım buderus GB 062 Kombimiz var programlanabilir bi termostat arıyorum. cosa ve generali stabil olmayışından dolayı eledim çok şikayet var. buderus Rc150 araştırırken hasan hocanın santeki gördüm evet tipi biraz kötü olabilir ama önemli olan işlevi diyerek ciddi ciddi düşünmeye başladım.. Fiyatları malesef tasarrufun önüne geçiyor her cihaz için bu böyle iyi cihazlar için 500 bandına çıkmak gerekiyor sanırım.. Çok kararsız kaldım
  • jk21 kullanıcısına yanıt
    onu eşine veya annene sorcan evdeki bayanlara zaten okeylerse alırsın..erkekler olarak estetiğe pek kafamız basmıyor...kadınların çoğu ozlelikle açık renkli duvarsa duvardan kablo sarkımına yada estetik bozukluğu yaratacak birşeye sinir oluyorlar..cihazın forumda en stabil cihaz olduğu kesin gibi zaten orası tartışılmaz şikayet eden bir kişi yok cosa gibi değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 19 Ekim 2018; 16:10:10 >
  • Ben Arçelik DGK 10 kablosuz termostatı aldım. Sanırım syntech-177 modeli ile birebir aynı. Ben beğendim. Hassasiyeti ayarlanabilir ( fabrika değeri 0,2 derece alt, 0,4 derece üst),günlük programlanabilir, fiyatı diğerlerine göre uygun (190 TL istanbul bilisim).

Benim ihtiyaçlarımı karşılıyor. Soğuklar geldiğinde daha net göreceğiz nasıl bir cihaz olduğunu.
  • Merhaba arkadaşlar.
    350 TL civarı kablosuz termostatı almak istiyorum.
    Bu fiyata alınabilecek en iyi marka model hangisi acaba.
    Linkteki ürün nasıldır sözce.
    https://www.hepsiburada.com/general-ht-300-set-dijital-kablosuz-oda-termostati-p-HRARHT300SET

• quote:

Merhaba arkadaşlar.
    350 TL civarı kablosuz termostatı almak istiyorum.
    Bu fiyata alınabilecek en iyi marka model hangisi acaba.
    Linkteki ürün nasıldır sözce.
    https://www.hepsiburada.com/general-ht-300-set-dijital-kablosuz-oda-termostati-p-HRARHT300SET
    0.5C hassasiyeye sahip bir urun. General pek tercih ve tavsiye edilen bir urun degil bu forumda.

150 TL daha verin San-Tek alın.

250 TL ye Cosa V3 satılıyor şu anda.

Honeywell CMT707 var fakat kablolu 500 TL. Kablosuz derseniz CMT727 var biraz pahali 800 TL.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

0.5C hassasiyeye sahip bir urun. General pek tercih ve tavsiye edilen bir urun degil bu forumda.

150 TL daha verin San-Tek alın.

250 TL ye Cosa V3 satılıyor şu anda.

Honeywell CMT707 var fakat kablolu 500 TL. Kablosuz derseniz CMT727 var biraz pahali 800 TL.

General sadece 0.5 hassasiyet olduğu için mi önerilmiyor yoksa başka problemlerimi var.
    Ne yazık ki bütçe taş çatlasa 400 başka öneriniz varsa bakabilirim, özellikle ithal ürünler.

• Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    ben 0.5 lerin 0.5 olduğunu düşünmüyorum gerçek değeleri 0.5 in ortası 0.25 yani yani atıyoum derece 21.25 altına inerse yazılım 21 e yuvarlıyor...21.25 üstüne çıkarsa 21.50 ye yuvarlıyor...genaralde gördüğüm tablo buydu...diğerlerini bilemem...hasan hoca cevaplarsa tezimi iyi olur çünkü bunu biri daha yazmıştı forumda bende aynen farkettim elimdeki kaliteli termometreyle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 20 Ekim 2018; 13:19:23 >
  • Bugun baglantilari yeninden yaptim ve beklemeye koyuldum bakalim hedef sicakligin altina inince calisacak mi? Calismazsa artik yapacagim biseyde kalmiyor...

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

• quote:

Orijinalden alıntı: myctapha

Sorunuzun cevabı çok basit vana kısma çok etkili olmayabilir. Ancak peteklere takılan termostatik vana odanin istenilen sıcaklığa geldiğinde petege giren suyu durdurur ve daha fazla ısınmasını engeller böylelikle güneş alan odalara kombi sicaksu göndermez sadece soğuk odaya gönderir. Örn. Bu şekilde kombi 5 petek yerine soğuk odada olan 2 petek ısıtır buda tasarruf ve konfor sağlar
    Sıcak olan odayi petek kissak diğer odalara daha çok sıcak su gidemi peki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alemci83 A kullanıcısına yanıt
    Çok ısınan petekleri kısarsanız, az ısınanlar daha fazla ısınacaktır.
    Buna reglaj ayarı da denir.
  • 
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.