Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (200. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
154
Favori
359.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    katılıyorum hocam rakamlarla uyuşmuyoruz.Yazın ortamı 20 derece ye getirsek ne güzel olur diyoruz kışında 24 olsa hadi 24.5 olsun diyoruz.😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

rica ederim hocam malum havalar iyi gidiyor pek gözlemleme fırsatım olmadı açıkcası.Zaten yanma süresi günlük 7 dk olarak gözüküyor hocam onuda ben kombi çalışırken görme fırsatım olmadı desem yeridir.

alt ve üst eşik için 0 ayarlasam nasıl olur hocam?

bir de aklımdayken ve yeri gelmişken bir sorum olacak hocam?

gece 22 sabah 22.5 gündüz 23 akşamüstü 23.5 ve akşam 24 derece mi?

yoksa manuel kullanım sabit 23.5 24 derece ayarlamak mı tüketimi artırır.Açıkcası 23 derece soğuk havalarda eşimle bana yetersiz geliyor.
    7 dk yazıyorsa o kadar çalışmıştır. Ya da kombi kapalıysa çalıştırdığını düşünmüştür.

Hem alt hassasiyeti hem üst hassasşyeti sıfır ayarlayamazsın.
    Altı sıfır yaptıysam üstü de sıfır yaptığında uyarı gelir ve son ayarlanan mutlaka 0,1 olarak otomatik değişir.

Bence 0,5C lik adımlarla ayarlanan daha uygun gibi.
    Yİne de denemekte fayda var.

• Sanırım bu termostatin öğrenme modu yok. Bir handikap değil midir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba eca ert-176 rf kablosuz aç kapa termostatı eca confeo premix kombime bağlamak istiyorum ancak combide x1a 230v ac ve x7a 24v dcolarak iki giriş var. termostatın klavuzunda bağlantı için sadece 24v çıkışını kullanınız diyor ancak kombinin klavuzu x1a 230vyi. ayrıca enerji bağlantısını kombiye güç veren sigortadan almak istiyorum; sitenin birinde c1 klemensine bağlayın diyor klavuzda "eger kombi harici ac 230v alarak çalışması gerekiyorsa c2ye bağlayın diyor". Bu işi gerçekten bilen biri açıklayıcı bir cevap yazarsa sevinirim.

• Undisclosed kullanıcısına yanıt
    KENDİM TAKTIM KÖPRÜYÜ ÇIKARIP KABLO BAĞLADIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: landmoon

mevcut kablolu on-off termostatım bozuldu , yerine yeni bir termostat alacağım

Syntech 177 kablolu nasıldır? , programlama özelliği de varmış

yada uygun fiyatlı programlanabilir kablolu bir ürün varmı
    San-tek i beklemek gerektiği için Syntech 177 aldım

Mevcut ECA on-off termostatı söküp yeni termostatı bağladım

Ama kombiye kumanda etmiyor , açmıyor kapatmıyor , neden olabilir acaba?

Kabloyu değiştirmedim , Auer kombinin kitapçığında bi ayar yazmıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar biz de @disintegration hocamın tavsiyesi üzerine 3 adet enerwaplus sipariş edeceğiz. Yalnız bu cihazdan randıman almak için wt_rf03 hariç bu cihaza modülasyon yaptırabilecek, on/off olmayan, aynı zamanda kablosuz hangi oda termostatını kullanmalıyız.

• Merhaba,

Benim, genel kanı olarak oda termostatının evin en soğuk odasına yerleştirilmesi ile ilgili bir eleştirim olacak. Bunun avantajlı tarafları da olabilir ama şöyle düşünürsek; kalorifer yaktığımız günlerin bazılarında hava çok güneşli olup güneş gören odaları çok da güzel ısıtıyor, hatta hepimiz deriz ki kombiyi yakmadım vallahi hava çok güzel. Ama evin en soğuk odası genellikle güneş görmeyen odalar ve o günlerde güneş görmediği için set edilen değere ulaşması için kombinin de çalışması gerekecek ve belki de gündüzleri daha çok yaşam alanı olarak kullanılan güneş gören odalar haddinden fazla ısınacak güneşli havalarda. Bu da gaz sarfiyatımızı artıracak.

Bu konu ile ilgili sizin yorumlarınız nedir?

Bir de şunu öğrenmek isterim. On-off çalışan bir termostat kullandığımızı varsayalım, bizim bir hedef odamız ve hedef sıcaklığımız var, o odayı o sıcaklıkta tutmaya çalışıyor termostat ve ona göre kombimiz devrede oluyor. Diyelim ki bu durumda bazı odalarımız isteğimizden fazla ısındı, o odaların vanalarını biraz kısmamızın sarfiyata bir etkisi olmaz değil mi? Sadece bunalmamamızı sağlamış oluruz. Daha genel ifade ile tüm vanaları sonuna kadar açmış olmak ile yarım açmış olmamızın sarfiyata bir etkisi olur mu?

Teşekkürler.

• erolalper E kullanıcısına yanıt
    Çok isinan güneş gören odalarına termostatik vana taktırirsin o odaların ısısını sabitlersin.soguk olan odanda ısınmış olur.kombide bütün evin peteklerinin suyunu isitacagina soğuk odanın peteklerinin içindeki suyu daha çabuk isitacagindan gaz sarfiyatın az olur

• quote:

Orijinalden alıntı: cermen_555

GÜNCEL 200 TL

Alıntıları Göster
    175 TL
  • erolalper E kullanıcısına yanıt
    Sorunuzun cevabı çok basit vana kısma çok etkili olmayabilir. Ancak peteklere takılan termostatik vana odanin istenilen sıcaklığa geldiğinde petege giren suyu durdurur ve daha fazla ısınmasını engeller böylelikle güneş alan odalara kombi sicaksu göndermez sadece soğuk odaya gönderir. Örn. Bu şekilde kombi 5 petek yerine soğuk odada olan 2 petek ısıtır buda tasarruf ve konfor sağlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar kolay gelsin. ECA PROTEUS PREMİX 30 KW Yoğuşmalı Kombi siparişi verdim. Buna uygun oda termostadı ve dış hava sensörü tavsiyeleriniz nelerdir. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Merhaba,

Ben de araştırmalarım sonucu, on-off kombime Netatmo almaya karar vermek üzereyim. Tecrübeli Netatmo kullanıcılara birkaç sorum olacak. Cevaplanabilirse çok memnun olurum.

1. Uzun kullanım tecrübesinden sonra tavsiye ettiğiniz bir termostat mıdır Netatmo?

2. Açık pencere dedektörü veya algılayıcısı gibi bir sisteme sahip olmadığından ötürü pencere açıldığında kombinin çalışmasını kısa süreliğine durduran bir yapısı yok gördüğüm kadarıyla. Bu ciddi bir handikap oluşturmuyor mu? Bunu altetmek için pencere açmadan önce termostatı kapatmamız mı gerekiyor.

3. Sıcaklık hassasiyeti nedir acaba? yani set değeri 22 ise 21.9 da çalışmaya başlayıp 22.1'de mi bırakıyor?

Teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar. Bir ülkede bilgi edinmek nasıl bu kadsr zor olabilir anlamıyorum. Üretici firma bile doyurucu bir bilgi veremiyorsa bu işte bir iş var. Lütfen biri beni aydınlatsın artık. Sorum şudur: Viessmann vitopend 100-w wh1d -sanırımm2 çeşidi var, eski tip olan (su ve petek için çevirmeli yuvarlak düğmeleri var)- Bu üürün modülasyonlu mu? Modülasyonlu oda termostatı mı almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joesef_35 -- 10 Ekim 2018; 13:15:48 >

• joesef_35 J kullanıcısına yanıt
    Modülasyonsuz kombi mi varmış?
    TÜm kombiler dönüş suyuna göre modülasyon yapar.
    Yani su soğukken yüksek alevle yanar.
    Su ısındıkça alev boyu azalır ve minimum olur.
    Kombiye göre değişen özellik bu alev boylarıdır.

Termostata gelince tercih sizin.
    Benim fikrim on/off termostat almanızdır.
    Modülasyonlu termostatın kombiye modülasyon yaptıracağı, on/off termostatın yaptırmayacağı gibi bir kanı var.
    On/off termostat takınca da kombi dönüş su sıcaklığına göre modülasyon yapmaya devam eder.
    Sadece ortam ısındığında termostat kombiyi beklemeye alır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

katılıyorum hocam rakamlarla uyuşmuyoruz.Yazın ortamı 20 derece ye getirsek ne güzel olur diyoruz kışında 24 olsa hadi 24.5 olsun diyoruz.😊
    Çünkü birde hissedilen sıcaklık kavramı var -o da nem ile alakalı ; yazın havadaki nem de arttığı için hissedilen sıcaklık artıyor .

Mesela hava yazın 30 derece diyelim , bulunduğunuz ortamda klimayı soğutma yerine, nem alma özelliğinde çalıştırırsanız bir süre sonra serin hissetmeye başlarsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joesef_35

Merhaba arkadaşlar. Bir ülkede bilgi edinmek nasıl bu kadsr zor olabilir anlamıyorum. Üretici firma bile doyurucu bir bilgi veremiyorsa bu işte bir iş var. Lütfen biri beni aydınlatsın artık. Sorum şudur: Viessmann vitopend 100-w wh1d -sanırımm2 çeşidi var, eski tip olan (su ve petek için çevirmeli yuvarlak düğmeleri var)- Bu üürün modülasyonlu mu? Modülasyonlu oda termostatı mı almalıyım?
    Hocam bende de aynı kombiden var ve ben in thern 300 rf oda termostatı aldım.gayette memnunun tıkır tıkır çalışıyor.hiç araştırmadan aldım ucuz diye ama simdi 370₺ olmuş.kendim taktım kurulum gayet basit.istediğin termostatı al çalışmada sorun yok ben arkadasın genereal 150 yi denedim o da çalışıyor.başka sorun varsa burdan yaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: caparzo_43

Hocam bende de aynı kombiden var ve ben in thern 300 rf oda termostatı aldım.gayette memnunun tıkır tıkır çalışıyor.hiç araştırmadan aldım ucuz diye ama simdi 370₺ olmuş.kendim taktım kurulum gayet basit.istediğin termostatı al çalışmada sorun yok ben arkadasın genereal 150 yi denedim o da çalışıyor.başka sorun varsa burdan yaz.

Alıntıları Göster
    Hocam cevap için teşekkür ederim. On oflu bir çok modelün uyum sağladığını araştırmalarım sonucu öğrendim zaten. Benim merak ettiğim modülasyonlu modeller. Çünkü on of model modülasyon özelliğini tam kapasitede kullanamadığındnnsürekli aç kapa yaptığı için modülasyonlu kadar tasarruf yapmıyor diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: cermen_555

175 TL

Alıntıları Göster
    150 TL ye kullanılmıs bosch trz 130 veya kullanılmamıs bosch trz125 oda termostatlarım satılıktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: joesef_35

Hocam cevap için teşekkür ederim. On oflu bir çok modelün uyum sağladığını araştırmalarım sonucu öğrendim zaten. Benim merak ettiğim modülasyonlu modeller. Çünkü on of model modülasyon özelliğini tam kapasitede kullanamadığındnnsürekli aç kapa yaptığı için modülasyonlu kadar tasarruf yapmıyor diyorlar.

Alıntıları Göster
    Modülasyonlu veya On/Off
    Tüketim açısından farkları olduğunu kim yazmış?
    Yok öyle şey.

Modülasyonluda petekler daha ılık kalır.
    On/Off da bazen soğur.

Tüketim açısından farkı olduğunu söyleyebilen çıkmadı daha.

• 
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.