Şimdi Ara

OCZ Vector Serisi SSD Kullanıcıları (Vertex 4'ün Veliahtı) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
2
Favori
20.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sinkaf

quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

OCZ Vector Serisi SSD Kullanıcıları (Vertex 4'ün Veliahtı)

Bende vatan bilgisayardan iki hafta önceki indirimden aldım. Ancak bugün fırsat buldum foruma girmek için.

Önceden kullandığım Team 60GB yi elden çıkardım. Kapasite yetmiyordu artık. Özellikle sanal makine de sıkıntı oluyordu.

Boyut olarak ince duruyor. Tam bir performans testi yapamadım. Ancak Team'e göre belirgin hız farkı var haliyle.

Bu arada firmware güncellemesi yapmak için OCZ Toolbox versiyonu 1.03.1 olarak gösteriyor.

Update dediğim zaman sistem kurulu olduğu için izin vermiyor haliyle. Başka bir makinede yapmak gerek.

(Bu arada firmware güncellerken format atıyor mu? Bilmiyorum.)

Bunun dışında Sata-III kablosu da önemli. Adata marka bir kablo kullanıyorum. Ne kadar sağlıklı bilinmez ama kablo mesafe performansı etkiliyor sanırım.

Okuma yazma hızları testlerdekinin altında. ACHI modda olmasına rağmen. Bir yerde terslik var gibi. Hafta sonu tekrar bakacağım.

iyi günlerde kullan, 1.03.1 yazıyor bende de ama bu fw update'i nasıl yapıcaz? bende de sistem kurulu.
    performans olarak ben memnunum, 128gb kullanıyorum yazma 382 okuma da 494'ü görüyor , ocz forumlarında da bu değerlerin üstünde görmedim hiç, (i7 cihazlar dışında) ocz destek ekipleri yeni güncelleme çıkacağının kesin olduğunu söylüyolar zaten o zaman bu performansını da katlayacaktır vector. ayrıca bazı i7'li cihazlar var ki yazma-okuma/900-1000 mb/s'lere vurmuş.

Teşekkürler.

Benim sorun %90 kablodan kaynaklı. Yakın bir zamanda yeni bir kablo alacağım.

• tr den bu fiyata vectör alınmaz zaten vertex 4 le arasında dağlar yok birz daha hızlı yurtdışından alacaksanız vector alın bizim dsip zengin etmeyin talep olmayınca fiyat normal seviyesine düşer.

bu arada Firmware Version: v2.0 Release Date: Mar 20, 2013 çıkmış güncelleyin.

he birde alanlar bunu kaçırmasın

http://www.ocztechnology.com/vector_farcry3/

RAID/AHCI Treiber/Software - Intel® Rapid Storage Technology Version 11.7.3.1001
    http://www.mediafire.com/?99pb9cf9p8gbb7a

• quote:

Orijinalden alıntı: zaq999

tr den bu fiyata vectör alınmaz zaten vertex 4 le arasında dağlar yok birz daha hızlı yurtdışından alacaksanız vector alın bizim dsip zengin etmeyin talep olmayınca fiyat normal seviyesine düşer.

bu arada Firmware Version: v2.0 Release Date: Mar 20, 2013 çıkmış güncelleyin.

he birde alanlar bunu kaçırmasın

http://www.ocztechnology.com/vector_farcry3/

RAID/AHCI Treiber/Software - Intel® Rapid Storage Technology Version 11.7.3.1001
    http://www.mediafire.com/?99pb9cf9p8gbb7a

güncelleme işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz?

• quote:

güncelleme işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz?

http://ocz.com/consumer/download/firmware den vector seçin altta Desktop Executable yazan win altında fw kurabilirsiniz ocz toolbox la Guide yazan yerde amlatımı mevcut pekte gerek yok ocz toolbox açın vector seçin fw günceleye basın.

veya PC Bootable yazanı indirin cd ye yazdırın veya usb anlatımı Guide yazan yantarıfındaki linkte mevcut resimli ayrıca Secure Erase. içinde PC Bootable olanı kulanmanız gerekmekte.

fw yükleme verilerinize bir şey olmaz aynı kalır ama herzaman risk bulunmakta elektirik filan gider veya yüklerken yarım kalır ozaman sorun çıkar pc oc suz defult ayarlarda fw kurun.

• quote:

quote:

http://ocz.com/consumer/download/firmware den vector seçin altta Desktop Executable yazan win altında fw kurabilirsiniz ocz toolbox la Guide yazan yerde amlatımı mevcut pekte gerek yok ocz toolbox açın vector seçin fw günceleye basın.

veya PC Bootable yazanı indirin cd ye yazdırın veya usb anlatımı Guide yazan yantarıfındaki linkte mevcut resimli ayrıca Secure Erase. içinde PC Bootable olanı kulanmanız gerekmekte.

fw yükleme verilerinize bir şey olmaz aynı kalır ama herzaman risk bulunmakta elektirik filan gider veya yüklerken yarım kalır ozaman sorun çıkar pc oc suz defult ayarlarda fw kurun.

tam mac'de nasıl yapılacağını soracaktım onunda hemen altta anlatımı varmış ama oldukça da karışıkmış.

• ssd yi alması bi dert programlarını kurması ayrı bi dert
  • vatanda şu an 362 tl düşünenler kaçırmasın bu fiyat bi daha zor bulunabilir.
  • Uzun zamandır forumda pek yokum. Bu arada konuyu baştan sona okudum. Gereksiz ufak tefek gerilimler yaşanmış ama her şeyi ile keyifli idi. Zamanında Agility3 ile ilgili yapmış olduğum incelemede yine başlıktaki büyük harfler yüzünden ben de konu sahibi arkadaş gibi sıkıntı yaşamıştım. Sonra yönetici arkadaşların bilgilendirmesi ile başlığı düzeltmiştim. Agility3'ü 2 yıl dolmadan servise gönderdim ve Digital Trend meseleye sahip çıkarak sorunumun çözümünde bana yardımcı olacak.

Bu arada Zaq999 nickli arkadaş gerçekten güzel bilgiler veriyor ve forumdaki arkadaşlar kendisinden gerçekten faydalanıyorlar. Belirtmiş olduğu SATA Express meselesi Intel'in haswell işlemcilerine uyumlu anakartlarla gelecek ama bu portlar ilk nesilde meşhur Marvellvari harici kontrolcüler ile gelirse sonra forum yandım allah benim SSD niye 8.0 - 16.0 GBPS hızda çalışmıyor diyecek. Yani amman dikkat. AMD ise daha çok APU'lara konstanre olduğundan Intel bence önümüzdeki 2 yıl Haswell'e geçmeye ihityaç duymayabilir ama bundan aylar önce 2013 yaz ayları, geçiş için sızan yaklaşık tarih idi...

Bu arada Vector kullanan arkadaşlara hayırlı olsun dileklerimi ileteyim ve Samsung'un uzun zamandır piyasadaki en stabil - hızlı ve dayanıklı SSD'lere imza atan firmaların başında geldiğini hatırlatmak isterim ama OCZ borsadaki hisse değerleri uzun bir süredir diplerde dolaşırken bu tür ürünlerle çıkış yakalamaya çalışıyor ve bence çok da iyi yapıyor. Piyasanın en alelacele üretim yapan ve ürünlerini neredeyse test yapmadan piyasaya süren şirketi olarak Vertex4 ile birlikte Marvell tabanlı kontrolcü yapısına geçerek bence iyi bir adım attılar ve vector de bunun devamı... Bir önceki Max IOPS'un sülalesinden... Bu sayfada birikecek bilgileri merakla bekliyorum. Şimdilik bir gözüm Sandisk Ultra Plus'ta, diğer gözüm Vector'de...

• herkese selamlar. uzun zamandır ssd arayışı içerisindeyim. ectream bir pc kullanıcı değilim. online oyun oynarım ( guild wars, aion ), hd ve bluearay film izlerim. sistemim imzamdaki gibi. corsair netroun gtx 120 gb ile vektor 128gb arasında kaldım. ssd almaktaki amacım ise bekleme ve yükleme sürelerini kısaltmak. bi proğrama tıkladıktan sonra açılsın diye boş boş beklemeyi sevmiyorum. sırf bunun için ssd almaya değermi emin olamıyorumda.

vector alıp kullanan arkadaşların performans yorumları nasıl. alıpta memnun olmayan varmı

ssd takılacak olan sistem imzamdaki gibidir.

şimdiden teşekkürler
  • bende merak ediyorum corsair baya stabil

vertex 4 ve vector MLC kullanıyor

neutron ise toggle nand

hangisi daha iyidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: el_nino_09

bende merak ediyorum corsair baya stabil

neutron ise toggle nand

hangisi daha iyidir?

ben corsair neutroun gtx almaya karar verdim. vektor tavsiye etmediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baalzamon

quote:

Orijinalden alıntı: el_nino_09

bende merak ediyorum corsair baya stabil

neutron ise toggle nand

hangisi daha iyidir?

ben corsair neutroun gtx almaya karar verdim. vektor tavsiye etmediler

sebep neymiş peki?

corsair in kullandığı toggle nand vertex ve vectorde ki MLC den dha mı iyi?
  • Sebebi aradaki fiyat farkı.

Şimdi zaten piyasadaki disklerin %96 sı Mlc Nand diye geçiyor.Mlc nand aralarında ayrılıyor asenkron mlc nand,senkron mlc nand, toggle mlc nand(Yapı mantıgıyla ayrıca senkrondur). Sıralamayıda yandakine göre yapsak pek yanlış olmaz küçükten büyüge.Toggle nand lar araştırdıgımda söylenen sıkıştırılamaz dosyalarda jpeg,mkv filan başarımı daha yüksek olması.Ama bundan daha önemlisi bu nand flash bellekleri kontrol eden kontrolcüleri.

Fiyatlar birbirine yakın olsa vector tercih edilebilir, ama bu fiyatta neutron gtx mantıklı.Çünkü verdiginiz paranın getirisini performans olarak alamazsınız.Tabi diger bir husus bu sorunların ocz nin yakasına yapışması.
  • Buda benim sistemden 2x128gb OCZ Vector Raid0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brandybuck -- 3 Nisan 2013; 0:43:30 >
  • üstad yapmışsın yine yapacağını ssd ye demi overclock çektin ne yaptın
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Sebebi aradaki fiyat farkı.

Şimdi zaten piyasadaki disklerin %96 sı Mlc Nand diye geçiyor.Mlc nand aralarında ayrılıyor asenkron mlc nand,senkron mlc nand, toggle mlc nand(Yapı mantıgıyla ayrıca senkrondur). Sıralamayıda yandakine göre yapsak pek yanlış olmaz küçükten büyüge.Toggle nand lar araştırdıgımda söylenen sıkıştırılamaz dosyalarda jpeg,mkv filan başarımı daha yüksek olması.Ama bundan daha önemlisi bu nand flash bellekleri kontrol eden kontrolcüleri.

Fiyatlar birbirine yakın olsa vector tercih edilebilir, ama bu fiyatta neutron gtx mantıklı.Çünkü verdiginiz paranın getirisini performans olarak alamazsınız.Tabi diger bir husus bu sorunların ocz nin yakasına yapışması.

Ne güzel bir özet...

Mesela başka bir örnek: "Biz farklıyız çünkü Osmanlı Bankasıyız"

Mesela Sandisk Toogle kullanır. Kontrolcüler biraz, çok az daha yavaştır ama gerçekten stabildir. Zaten o kısmi yavaşlık, stabilite için elzemdir. Ses duvarı aşılınca 100KM daha yavaş daha hızlı kimse anlamaz merak eylemesin...

Vector'e gelince, Vertex 290 TL ediyorsa bu da 360 TL eder diye sürülmüş bir ürün. Agility - Vertex serisine göre kar marjı daha yüksek. Diğer modellerle aynı bant - teknoloji, kontrolcü yine Marvell tabanlı. Buna karşın OCZ satın aldığı için kendi malı olmuş ve adına Barefoot demiş. FW biraz elden geçirilmiş, Vertex4 cilalanmış. 3 dolar ek maliyet olsun. Kaşık olta. Büyük balık yakalamak için... Gerçi ben de Vector almaya yakınım. Böyle telgraf çeker gibi konuştum.

Sandisk Ultra Plus, bundan aylar önceki Vertex4'ün fiyatı 255 TL iken "BAŞKA SSD ALMAYA GEREK YOK. MARVELL PERFORMANSI SANDFORCE FİYATINA İNDİ TEŞEKKÜRLER OCZ" dediğim zamanlara rahmet okunurken süvari gibi yetişti...

• Samsung'lar daha gelmedi Turkiye'ye galiba ama ben vector'u iade edip samsung aldim, hem de ekstra para girdi cebime, ayrica performansinin vector'dan daha iyi oldugunu dusunuyorum. Fakat fiyati kesinlikle OCZ Vector'dan daha ucuz, ben 512GBligini 350$'a aldim yakin zamanda.

DOA'si nedense OCZ'lerin bugunlerde cok yukseldi...

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820147194 Samsung - 5 yil garanti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oray -- 1 Nisan 2013; 22:16:58 >
  • Gruba beni de ekleyebilir misiniz? 128GB OCZ Vector serisini aldım. Bugün kargoyu bekliyorum.
  • trde 256 hblik vector babayı satar bu saat den sonra

Samsung 840 Pro Series 256 GB gelmiş Havale ile 577,07 TL fiyatı var
    http://www.exa.com.tr/samsung/sabit_diskler/samsung_840-327-19861.html
  • quote:

trde 256 hblik vector babayı satar bu saat den sonra

Samsung 840 Pro Series 256 GB gelmiş Havale ile 577,07 TL fiyatı var
    http://www.exa.com.tr/samsung/sabit_diskler/samsung_840-327-19861.html

paralel ithalat değil miydi o...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.