Şimdi Ara

OCZ Vector Serisi SSD Kullanıcıları (Vertex 4'ün Veliahtı) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
2
Favori
20.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende gecen hafta cuma günü Vertex 4'den geçiş yaptım. Fakat CrystalDiskInfo ve OCZToolBox'da durumu %99 olarak gözüküyor. Alan kişiler durumu kontrol edebilir mi ?
  • merhaba beyler; ocz vector 128 gb satın aldım 270 küsur tl'ye bulunca kaçırmayayım dedim,
    dolayısıyla birkaç sorum olacak. vector'u takacağım cihaz macbook pro , bir flash disk'e macosx recovery disk assistant'ı yükledim
    ssd'yi taktıktan sonra cihazı usb'den başlatıp recovery'den sistemi yükleyeceğim, şimdi bunların haricinde vector'ü takmadan önce
    ve taktıktan sonra neler yapılır? bu konu da beni aydınlatırmısınız?..

ilgili cihaz ;
    macbook pro 13'' early 2011 i5 2.3 ghz 16 gb ddr3 ram macosx mountain lion 10.8.2
  • Benide listeye ekleyebilrsiniz 128 GB ihtiyaçlarım için yeterli olduğundan depolama yapmadığımdan ve vatan kampanyasından aldım. Bugün elime ulaştı. Yarın deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinkaf

merhaba beyler; ocz vector 128 gb satın aldım 270 küsur tl'ye bulunca kaçırmayayım dedim,
    dolayısıyla birkaç sorum olacak. vector'u takacağım cihaz macbook pro , bir flash disk'e macosx recovery disk assistant'ı yükledim
    ssd'yi taktıktan sonra cihazı usb'den başlatıp recovery'den sistemi yükleyeceğim, şimdi bunların haricinde vector'ü takmadan önce

ilgili cihaz ;
    macbook pro 13'' early 2011 i5 2.3 ghz 16 gb ddr3 ram macosx mountain lion 10.8.2

Sistemi kurun ve trim enabler yükleyip trim'i aktif hale getirin. Hepsi bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Bunların test sonuçlarına bakıyorsun, sonra fiyatlarını görüyorsun.
    İçinden "xxx ürünü y fiyatına gelsin alırım, şu an aşırı pahalı" diyorsun.
    Sonra xxx ürünü y fiyatına geldiğinde zzz ürününün duyurusu yapılıyor. Hemen testlere bakıyorsun ve performans artışı görüyorsun.
    Sonra içinden "xxx alınmaz artık zzz'yi bekleyelim" demek geliyor.

Bu döngü yıllar boyunca devam ediyor ve sen 5400 rpm harddisk ile devam ediyorsun.

Son zamanlarda bu sıkça başıma geliyor. Yazasım geldi böyle.

Çok iyi tespit.
  • 128 gb Vertex 4 ssd kullanıyorum yanına bu ssd alıp raid 0 yaparsam bir sorun cıkarmı?
  • quote:

quote:

merhaba beyler; ocz vector 128 gb satın aldım 270 küsur tl'ye bulunca kaçırmayayım dedim,

ilgili cihaz ;

teşekkürler cevabınız için peki, vector'ü taktıktan sonra boşa çıkan hdd'yi optik sürücünün bulunduğu bölüme taksam (optik sürücüyü çıkardıktan sonra)
    sanırım hdd'yi silip yeniden biçimlendirmek gerekiyor başka herhangi bir işlem yapmam gerekir mi ve sistemin performansı ile ilgili herhangi bir sorun olur mu?

teşekkürler..
  • quote:

quote:

quote:

ilgili cihaz ;

teşekkürler cevabınız için peki, vector'ü taktıktan sonra boşa çıkan hdd'yi optik sürücünün bulunduğu bölüme taksam (optik sürücüyü çıkardıktan sonra)
    sanırım hdd'yi silip yeniden biçimlendirmek gerekiyor başka herhangi bir işlem yapmam gerekir mi ve sistemin performansı ile ilgili herhangi bir sorun olur mu?

teşekkürler..

formatlayıp takabilirsiniz elbette.
    bir arkadaşım bu şekilde sorunsuz kullanıyor ssd ile macini.
  • teşekkür ederim, artık yarın yapacağım bütün işlemleri, ayrıca optik sürücü'den boşalan yere bir aparat gerekiyor onu da almalıyım.
  • Acikcasi v3 veya v4 ve bu ortalamada ssdsi olanlar icin vector cokta ihtiyac gibi durmuyor.Ne yazikki 4k read hizi sinirlayici olmus.Cok eski serilerle hizi ayni hatta bazilarindan yavas gozukuyor.Diger hizlar ucup giderken read takili kalmis.Acikcasi ilerki serilerde bu sorunu cozup 4k read i 100 seviyelerine cikarmalilar.Cunku write readi 3 e katlamis.Ama iste en dusuk hiz ne yazikki sinirlayici olacaktir.Alacak olanlar ya elinde ssd si olmayanlar veyahut benim gibi dusuk gb dan dert yananlar olacaktir.Yoksa elinizde 256gb v3 ayari bir ssd varsa degistirmeyi dusunmeyin bile derim.Ayrica yurt disindan getirecekler mutlaka crucial m4 dude dusunsunler fazlasiyla ovulen bir SSD kendileri.
  • quote:

teşekkür ederim, artık yarın yapacağım bütün işlemleri, ayrıca optik sürücü'den boşalan yere bir aparat gerekiyor onu da almalıyım.

http://www.mcetech.com/optibay/

bu tarz birşey lazım çünkü hdd küçük dvd sürücü büyük olduğu için sabitlemek gerekyor.
    ebay'da daha ucuz olanları var. bu kadar para vermek zorunda değilsiniz elbette.
  • quote:

quote:

teşekkür ederim, artık yarın yapacağım bütün işlemleri, ayrıca optik sürücü'den boşalan yere bir aparat gerekiyor onu da almalıyım.

bu tarz birşey lazım çünkü hdd küçük dvd sürücü büyük olduğu için sabitlemek gerekyor.
    ebay'da daha ucuz olanları var. bu kadar para vermek zorunda değilsiniz elbette.

Ürünü amazon'da 7 dolara buldum harika fiyat hemen alayım dedim ve siparişi tamamladım, sonrasında kargo ve nakliye dahil adı altında 80 dolarcık fiyat çıkarılmış ki siparişi iptal ettim neticede.
    Bu ürün daha makul fiyattan nereden alınabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Ürünü amazon'da 7 dolara buldum harika fiyat hemen alayım dedim ve siparişi tamamladım, sonrasında kargo ve nakliye dahil adı altında 80 dolarcık fiyat çıkarılmış ki siparişi iptal ettim neticede.
    Bu ürün daha makul fiyattan nereden alınabilir?

Ebay'da çinli hong konglu satıcılarda var hocam bu ürünlerden. Oralardan alın. Free shipping bile bulursunuz ama gelmesi 1 ayı bulabiliyor tabi.
  • peki sevgili kardeşim söylediğin gibi ebay'dan bakacağım, hiç acelem yok 1 ay sürmesi birşey değiştirmez daha uygun fiyata bulursam tabi, bu arada çok teşekkür ederim yardımlarından dolayı. vector'ü taktım trim enabler'de yükledim şimdi bu ssd'lerin update'i falan oluyormuş, gerek varmı? ocz'nin sitesinden mi yapılacak?
  • Türkiye'ye geldiği gibi aldım. 128GB ancak görünen o ki SSD alacaksanız alt limitiniz 256GB olmalı.

Benchmark sonuçları aşağıda.

OCZ Vector Serisi SSD Kullanıcıları (Vertex 4'ün Veliahtı)
  • 256 gb'lık modelini aldım, henüz kurulum yapmadım. Almayı düşünenler ilk izlenimlerimi aktarıyım. Nerdeyse hiçbir inceleme sitesinde belirtilmemiş ama ağırlığının çok fazla olduğunu (bir ssd için) söylemek isterim. Bunun sebebi dış kaplaması sanırsam. Sağlam olmuş fakat hafiflik göz önüne alınmalıydı. Resimde de görebilirsiniz.

Diğer bir konu da, ultrabooklar ve notebooklar için önemli olan güç tüketim değerleri. Vector'ün boşta güç tüketimi biraz yüksek maalesef. Samsung 840 Pro'nun 3 katı kadar. Belki ileride firmware güncellemesiyle düzeltilebilir ama.

Performans olarak samsung 840 pro ile nerdeyse eşit diyebilriz fakat üstteki nedenlerden dolayı samsung çok daha iyi bir seçenek gibi duruyor.
  • arkadaşlar bende şahsen ocz vector ssd almayı düşünüyorumda ama ikilemde kaldım 128gb ocz vertex4 mü yoksa 128gb ocz vector mu alsam karar veremedim siz deneyimli arkadaşların yardımınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRk_BeeR

arkadaşlar bende şahsen ocz vector ssd almayı düşünüyorumda ama ikilemde kaldım 128gb ocz vertex4 mü yoksa 128gb ocz vector mu alsam karar veremedim siz deneyimli arkadaşların yardımınızı bekliyorum

Fiyat farkını da gözeterekten aralarında çok fazla performans farkı olmayan vertex 4 serisi daha tercih edilesi duruyor. Corsair neutron serisi de fena değil onlara da bir göz atın isterseniz. Samsun 840 pro Türkiyeye gelecek mi bilmiyorum ama eğer gelecekse kesinlikle onu beklemenizi tavsiye ederim ben.
  •  OCZ Vector Serisi SSD Kullanıcıları (Vertex 4'ün Veliahtı)

Bende vatan bilgisayardan iki hafta önceki indirimden aldım. Ancak bugün fırsat buldum foruma girmek için.

Önceden kullandığım Team 60GB yi elden çıkardım. Kapasite yetmiyordu artık. Özellikle sanal makine de sıkıntı oluyordu.

Boyut olarak ince duruyor. Tam bir performans testi yapamadım. Ancak Team'e göre belirgin hız farkı var haliyle.

Bu arada firmware güncellemesi yapmak için OCZ Toolbox versiyonu 1.03.1 olarak gösteriyor.

Update dediğim zaman sistem kurulu olduğu için izin vermiyor haliyle. Başka bir makinede yapmak gerek.

(Bu arada firmware güncellerken format atıyor mu? Bilmiyorum.)

Bunun dışında Sata-III kablosu da önemli. Adata marka bir kablo kullanıyorum. Ne kadar sağlıklı bilinmez ama kablo mesafe performansı etkiliyor sanırım.

Okuma yazma hızları testlerdekinin altında. ACHI modda olmasına rağmen. Bir yerde terslik var gibi. Hafta sonu tekrar bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Bende vatan bilgisayardan iki hafta önceki indirimden aldım. Ancak bugün fırsat buldum foruma girmek için.

Önceden kullandığım Team 60GB yi elden çıkardım. Kapasite yetmiyordu artık. Özellikle sanal makine de sıkıntı oluyordu.

Boyut olarak ince duruyor. Tam bir performans testi yapamadım. Ancak Team'e göre belirgin hız farkı var haliyle.

Bu arada firmware güncellemesi yapmak için OCZ Toolbox versiyonu 1.03.1 olarak gösteriyor.

Update dediğim zaman sistem kurulu olduğu için izin vermiyor haliyle. Başka bir makinede yapmak gerek.

(Bu arada firmware güncellerken format atıyor mu? Bilmiyorum.)

Bunun dışında Sata-III kablosu da önemli. Adata marka bir kablo kullanıyorum. Ne kadar sağlıklı bilinmez ama kablo mesafe performansı etkiliyor sanırım.

Okuma yazma hızları testlerdekinin altında. ACHI modda olmasına rağmen. Bir yerde terslik var gibi. Hafta sonu tekrar bakacağım.

iyi günlerde kullan, 1.03.1 yazıyor bende de ama bu fw update'i nasıl yapıcaz? bende de sistem kurulu.
    performans olarak ben memnunum, 128gb kullanıyorum yazma 382 okuma da 494'ü görüyor , ocz forumlarında da bu değerlerin üstünde görmedim hiç, (i7 cihazlar dışında) ocz destek ekipleri yeni güncelleme çıkacağının kesin olduğunu söylüyolar zaten o zaman bu performansını da katlayacaktır vector. ayrıca bazı i7'li cihazlar var ki yazma-okuma/900-1000 mb/s'lere vurmuş.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.