Şimdi Ara

NVIDIA Yeni Sürücülerle Performansı Yavaşlatıyor Mu? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
3
Favori
12.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende geforce exp. 3 4 aydır açılmıyor boş ekran açılıyor daha doğrusu bayadır uğraşıyorum çözemedim en son 4-5 sürüm önceki geforce exp. kurdum düzeldi bu seferde onu anında güncelliyor sistem hizmetlerinden filan durdurdum herşeyi denedim güncellemesini kapatamadım lanet olsun harbiden ya
  • gtx 960 4gb 128bit versiyonu kullanıyorum, bende diyorum bu pubg ve fortnite laglar neden oluyo diye, kartım halen taş gibi duruyor lakin güncellemeler ile batıracaklarsa işimiz yaş arkadaş,
  • AMD o kartların kronik sorunlu üretim olduğunu belirtmişti,tomshardware falan okursan bulabilirsin.Bir dahakine araştır gel.2005 ten beri bilgisayar kullanıyorum tüm ekran kartlarım nvidia idi.Bir kez 2014'te AMD ekran kartı aldım ve sonuç ?3.senesinde bozulan kronik sorunlu kart.AMD nin kronik sorunlu üretim yaptığını herkes biliyor.Elimde pasif soğutmalı çok eski nvidia ekran kartı var.Güzel olan ne biliyor musun? Halen çalışıyor durumda olması.Kapasitörleri halen sapasağlam.İşlemcide intel, ekran kartında nVidia'dan şaşmam asla.Gittim ertesi günü MSI 1060 6GB GAMING X aldım.Nvidia o kadar stabil ki 1 kere bile sorun yaşamadım.AMD de ara sıra "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti."tarzından uyarı geliyordu bunuda belirteyim.Bu arada PSU'm Seasonic 650Watt 80+ Gold sertifikalı kısa devre, akım korumalı psu hani dandikte değil.Elektronik eşyalarımın hepsini ben ayriyetten akım korumalı prizde kullanırım.Kullanmış referans tasarımı kart ise Asus r9 280 directcu II 'ydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasbugAtaturk -- 17 Ekim 2018; 1:53:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ah ulan AMD adam gibi kart çıkart şu adamlardan kurtulalım artık

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

içler acısı. bunu kabullenmeyen ve bu leş şirketi savunan da fanboylar mevcut forumda hâlâ. "kanıtlanamamış egi egi" derler
    AMD para alsam senin gibi fanboyluk yapamam bu biraz karakter meselesi yada kafada bir arızada olabilir , sanal alem karşında nasıl bir tıp var görmüyorsun ama o tipler bir sürü insanın baktığı teknoloji forumuna kafasına göre hurafeler yazabiliyor

• GTX 1060 ve 1070 için mesela aklımdan şu geçiyor; Nvidia 4xx.xx driver serisiyle beraber bildiğiniz gibi RTX 2xxx'lere destek sunmaya başladı, bu durumda GTX 9xx/1xxx'ler için bence 399.24'de kalmak daha iyidir sanki ne dersiniz?.

Her yeni driver versiyonu ile birlikte illaki eski seri kartları gözardı ediyorlardır yeni kartlara öncelik veriyorlardır bu kesin de yani 5-10fps bile olsa performansın düşmesini istemem eski sürüm driver kullanırım kafam rahat olur. GTX 1060/1070 için bu konuda bir önerimiz varsa beklerim.

---
    Başka bir yere daha sordum buraya da yazayım:

i5 4670 3.40Ghz işlemci ile GTX 1060 veya 1070 kullanılabilir mi bir darboğaz yaratma sorunu yapar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 17 Ekim 2018; 5:40:25 >
  • Bu konu her sene olur ama kullanıcı yine nvidia seçiyor aynı sınıfta. Üst klasmanda amd son yıllar cevap veremiyor bu da onların ayıbı. 770 vs hd7950, 960 vs r9 280, 1060 vs rx580 bu kartlar aynı klas ve ilk çıktıkları zaman nvidia üstünlüğü vardı. Şuan ise amd kartlar ya kafa kafaya ya da daha iyiler.

• Eskiden, yeni sürücü çıktığında; falan oyunda %10 FPS artışı filan oyunda %4 FPS artışı diye belirtirlerdi. nvidia AMD adeta yarışırlardı. Şimdi böyle bir durum var mı? Özelikle SLI profillleri falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melhame -- 17 Ekim 2018; 7:22:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arisaka

Bu nasıl cahilce bir yorum ya

Gören de sanar bozulan, arızalanan tek bir Nvidia kart yok. Power ın ne durumda? sen ne şekilde kullandın? sıcaklıkları nedir? evinin elektriği ne durumda sen it gibi kullan kartı sonra bozuldu AMD tü kaka

Bide bu mesajı 4 kişi beğenmiş
  • gtx 860 m kartım var kullanıpta bu kart için en optimum sürücü şu diyebilecek var mı gerekirse eski sürüm yükleyeyelim arada bi ekran kartını görmüyor yeniden başlatıyorum neden olabilir
  • Ben de 280X vardı 2013 Aralık ayında aldım 2018 Mayıs'ta VRAM ler cortladı. Hiç overclock yapılmadı karta. Neredeyse 5 yıl canavar gibi çalıştı hiç üzmedi 5 yılda gayet iyi bir süreydi. O bozulunca Haziran'da GTX 1060 a geçtim. Şimdi bu driver konularını görmeye başlayınca anladım ki RX 580 almalıydım. Kısmetse bir sonraki seride artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Korktuğum başıma gelmiş...

Stabil bir sürücüde durmak en iyisi.

• Geçen seneye kadar elimde Asus Gtx 670 vardı hep güncel driver kullandım ve 1080p de üzmedi beni ayarları kıstım evet ama o kadarda performas kaybetmedi , yıllar önceki crysis testleri ile şimdiki arasında artış bile vardı :) ama bakalım elimdeki Gtx 1080 ne zaman ayar çekecekler :)
  • Koskoca dünya pazarında iki şirket var çok mu? İstedikleri gibi at koşturuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DF0AFFF38

Gtx960m ekran kartlı bilgisayarım eskiden lol, cs go gibi oyunlarda 1080p en yüksek ayarlarda +100 fps verirken son 1 yıldır 70-110 fps ve fps drop oluştu. Kimse bana yeni sürücülerin eski ekran kartlarının performansını düşürmediğini söylemesin.
    Bende de 960m var. Gta 5 önceden rahat oynarken şimdi özellikleri kısmak zorunda kalıyorum yoksa öküz gibi kasıyor. 900 serisini yavaş yavaş öldürüyorlar.
  • 399.24 mü kullanalım acaba en iyi sürümü hangisi ? Gtx960m var

• Nvidia ne kadar karaktersiz para göz bir firma olduğunu bir kez daha ıspatladı. Geçenlerde de hatırlarsınız Ekran kartı üreticilerine (Asus, Msi, Gigabyte v.b) Asıl adınızla sadece benim kartlarımı satın, AMD için uyduruk başka bir isim bulun diye algı yaratmaya çalışıyordu da başarılı olamadı.

AMD evet elinden Nvidia kadar güçlü kartlar üretmek gelmiyor şuan. Ama ürettiği ürünlerde çakallık yapmıyor en azından. Uzun süre kullanılabilmesi için uğraşıyor.

Bir GTX 1070 sahibi olarak bu duruma acayip sinir oldum şuan.
  • Rtx 2000 ler yolda ne bekliyordunuz ki. 1080ti krallar gibi kart bi şekilde önünü kesmek lazım...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.