Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (2074. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20722073207420752076
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Canlı olarak stok geldiğinde vision 3080 sitesindeydim stok gelmedi yanlış alarm gibi bir şeydi haberiniz olsun bir anlık ilan açılıp kapandı gibi ama görünen siteye hiçbir şey yansımadı yani ikinci el felan olabilir dediler araştırdım ikinci eldede içine aynj kiloda kitap felan koyup gönderiyorlar o yüzden dikkat edin used felan 3080 e 700 euro diye para verirken
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Amazon'un kime sattığı konusunda kaygısı var. Gayet önemsiyor, al-sat yapan çok kişinin hesabını kapattı.
  • ZvAnA kullanıcısına yanıt

Ben eski kafalıyım kasanin icinde fan kontrolcu var 2 tane .Fotoda gözükmüyor ama on ızgarada da 4 tane fan var 16 adet fan var toplamda 0 ses çalışıyorlar.Sistemde ki en sıcak parça kasa arkasındaki ssd öyle soyleyim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tst-

Amazon'un kime sattığı konusunda kaygısı var. Gayet önemsiyor, al-sat yapan çok kişinin hesabını kapattı.

Kendi hesabımda 10+ ekran kartı teslim edildi ve şuan bir sıkıntı yok. İlk defa böyle bir şey duyuyorum. Amazon'un böyle bir gayesi olsaydı adrese dayalı ürün limiti getirirdi diğer store'lar gibi.

Amazon'un ne almışsın, ne için almışsın, kime almışsın gram umrumda değil. Olsaydı zaten kimse Amazon'dan ticaret yapamazdı yıllarca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 22 Ocak 2021; 10:9:10 >
  • lemartes kullanıcısına yanıt
    1080 ti'li, diğer modelli adamlar da yazmış oc yapınca crash var diye. Kartta sorun olsa 136 saat stok ayarlarda cyberpunk oynadım bitirdim. Sadece bir defa crash yaptı. OC yapınca cyberpunk da crash yapıyor ama RT olan oyunlar da yapabiliyormus onu. Vios 83 dereceye kadar çalışabilir diyor kart için crash oluyor Kart 60 derece. 10 senelik Radeon HD 5570den geçince insan heves ediyor Oc falan bu neymiş deneyelim diye. Yüzde 5 kazanım için ortalama takla atmaya gerek yokmuş, anladık :D 5 fpse de ihtiyaç duyarsam ileride, nvidia kontrol panelden doku filtreleme ayarını düşürürüm o da 5 fps veriyor, görüntüde de fark olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.I.P John Meadows -- 22 Ocak 2021; 10:11:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.I.P John Meadows

Ufak bir araştırma yaptım beyler. Rdr 2 gpu overclock genelde kabul etmiyormus, oyuna bağlı bir durum kısaca.

TUF OC idi yanılmıyorsam hocam kartı kendi haline bırak değmiyor :) Ben de ilk taktığımda bir iki deneyeyim dedim de cidden gerek yok. Zaten tüm oyunları ayar kısmadan çalıştırıyor  3-5 sene sonra OC yapmaya çalışırız kart eskiyince.

• ScH911 kullanıcısına yanıt
    En fazla 9 fps ortalama fark gördüm o da yüzde 6.5 ediyor. Benim özel ayarlarlarimda açınca fark 2 fpse düşmüş oluyor. Ocsiz 44, oc'li 46 diyeyim. Gerçekten gerek yokmuş bu 3000lerde, 150 MHz üstü kaldıran kart zaten galiba yok gibi bir durum var.
  • Hocam al sat yapanları Amazon nereden bilecek? Çok ürün alıyor diye kişileri etiketleyecek değil. Hatta öncelik bile verebilir 

İptal olan hesaplar muhtemelen adres, hesap adı, kredi kartı uyumsuzluğu veya Amazon Japonya gibi kıl bir site olmasındandır  

Bu konuda bile kaç kullanıcı var ki aynı hesaptan 5-6 kart almıştır şimdiye kadar.

Not: Al-sat yapanlar için yazmadım. Kişi ürünü denk getirmiş, parasını ödemiş, satıcı da ürünü göndermiş. O saatten sonra ürün ile ne yapacağı o kişiyi bağlar.

Evet kart alamıyoruz diye biraz gıcık oluyor olabiliriz  ama tarafsız düşünmek gerekir. Aynı anda o kadar karta ödeme yapabilecek gücü var, bot/script/şanslı F5 vs ile

bir şekilde kart denk getiriyor. Sonra birçok kartı aynı anda satmaya uğraşıyor vs. Para ve zaman yatırıyor yani. Karşılığında da elbet kar elde edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 22 Ocak 2021; 10:23:30 >

• Dün Zotac Amp 3080 Holo ve 3070 Vision O.C yakalayıp sipariş geçtim ama ardından hesap bloklandı. Yarım saate açtılar fakat iki sipariş de canceled olmuştu. 😒
  • Felurian kullanıcısına yanıt

Benimde 8 Ocak'ta sipariş verip 18 Ocak'ta APG tarafından teslim alınan Vision OC, çarşamba akşamından beri uçakta :D

• Bu konuda dertlenme sebebinizi tam bilmiyorum sanırım kartınız crash mi ediyor rdr2 de OC li calısınca?

Eğer öleyse size kötü bir haberim var +175 OC yaptım 3080 suprim ile oyunu bitirdim. Hatta acaba OC stabilmi denemek icin büyük bir bölümünü max ayarlarda yaptım.

4K da rdr2 nin verdigi FPS malum. Diyelim 60, OC ile 6 kazandınız diyelim, %10 daha ne olsun. 

Değer mi diye düşüneceksek OC ile ne işimiz var zaten. UV yapın geçin. O kunuda da iyi test ortamıdır bu arada Rdr2.

Crash ediyor ama alakasız şekilde ediyor. 2 saat Benchmark yaptım 2 saat crash yok, sonra aynı oc ayarında crash etmeye başladı arka arkaya. Oc'yi kapatınca hiçbir crash olmadı sonra.
  • rog strix 3070 için 9 bin tl çok değil mi ya? Saniyesinde bitti.

• 0rka kullanıcısına yanıt

Çok elbette

• 0rka kullanıcısına yanıt

Bence 7500TL üzeri (o da MSRP fiyatları biraz arttığı için) herhangi bir RTX 3070 için fazla. Custum veya AIO sıvı soğutmalı bir model olsa ve illa ki öyle bir model almak istese değerlendirilebilir belki.

• MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Almanya adresine sipariş etsin demişim ek vergi filan ne alaka, Türkiye'ye sipariş ederseniz 1.500€ üstünü dert edin.

Voltajla hiç oynamadım bu arada ondan da olabilir nelkt.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

Almanya adresine sipariş etsin demişim ek vergi filan ne alaka, Türkiye'ye sipariş ederseniz 1.500€ üstünü dert edin.

Bende zaten türkiye ye sipariş verirsek 1500 euro üzeri sıkıntı olurmu onu sormak istemiştim. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

6100 liraya pny niye iptal ettiniz ki. Bu piyasada cok iyi fiyat.

Alıntıları Göster

5500e kadar düştüğü oldu. 6100 pahalı geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 20722073207420752076
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.