Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1354. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13521353135413551356
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buradaki çoğu kişiyi hızlı artan kur teşvik etti. Kur çok oynak olduğu ve stok olmadığı için rahat rahat at koşturabildiler. Kur buralarda durmasıda zor gözüküyor. Bende 6.400 palit aldım. Hayatımda bilmem herhangi bir kartın çıkışını stoğunu kovalayım. Ülke şartları aklımızı karıştırmış gibi gözüküyor. Şuan alanlarda yanılıyor diyemem kur ufak ufak yukarı göz kırpıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan19866 -- 22 Kasım 2020; 19:27:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt

Driver sorunlari var asla alinmaz, mavi ekran varsa ben yokum, RT de yok 4k zayif 3080 in uzak dogu versiyonu diyen arkadaslar vardi. onlari dinledik almadik ilk gun. Fiyatlar cok yukseldi simdi ne yapmamizi onerirsiniz? NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemartes -- 22 Kasım 2020; 19:30:49 >
  • amdci fanboyları anlamıyorum

amdnin intelden şamarı yediği yetmedi üstüne nvidia da tokatladı.

bu fanboyların anlamadığı konunun birincisi amdnin en tepe 2. kartı olan 6800 ün rakibi 3070 değil 3080dir. zira kendisinden 80usd ucuz bir kart(3070) ile kıyaslanamaz.

ikincisi xt nin rakibi ise 3090 idir, keza 3090 her konuda xt i tokat manyağı yapıyor.

yani mid end segment 3070 in rakibi mid end 6700 idir. fanboyluğu bırakın ve bunda anlaşalım.

gelelim meseleye

rtx dlss kaç oyunda var diye küçümserler

oyun testlerini nvidiada dlss kapalı olarak baz alırlar ama kendileri sam ile fideltyfx i açık olarak kıyaslarlar

yani ben devasa bir yenilik var (rtx) bu yenilik oyunu yansımalardan tutun ışıklandırmaya ve gölgelendirmeye kadar baştan aşağı değiştiriyor ve bunu da dlss şahşlandırıyor ama ben bu 2 harika ötesi özelliği kullanmaktan feragat edeceğim öyle mi NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]  rtx ve dlss de tam tersi bir durum olsa bu özellikler amd de baskın olsa ortalığı yakıp yıkarsınız be bu kadar 2 yüzlü fanboy olmayın.

nvidia nın şu anda tek eksiği vram

yüksek vramli ti modeller çıkınca da 6800lerin esamesi okunmayacak

muhabbet her zaman ki gibi "kart en iyi kart değil ama tam bir f/p canavarı"na dönecek.. yıllardır değişmeyen tek gelenek bu.

dandirik driver problemleri siyah ekran mavi ekran watman ile her gün 20 defa uğraşmak isteyenler koşa koşa alabilir 6800leri.

aynı fanboylar milleti kandırarak uçacak kaçacak diye 1600 leri 2600 leri aldırdı bunlar hala uçup kaçamadı 8xxx lerden performansları çok çok geride.

yazık be tr, Hindistan, fakir asya ülkelerinde neden marka fanboyları oluyor neden insanlar mallara duygusal anlam yüklüyor anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |Spetsnaz| -- 22 Kasım 2020; 19:34:24 >

• lemartes kullanıcısına yanıt

Ya sorma telaş ettik rx 5000 effect yaşadık ayıp oldu biraz herkes aldı takır takır kullanıyor görünce şimdi utandım.😞

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

Biliyorum hepimizin matematiği var ama hatırlatmak istiyorum. 6.000TL neredeyse 800$ yapıyor bugün.

Adamlar kafadan dibine kadar sokunca için cansiperane bir şekilde "yavaş ciğerimi söktün" diye bağırdığımız için azıcık geri çektiler. Bunu da alkışlayarak kutluyoruz. Bize müstehak demekki.

Bu durum her zaman böyleydi ve böyle olmaya da devam edecek gibi görünüyor. Yazık ki ne yazık...

Denecek fazla bir şey de yok...

Ama en azından eskiden çoğu zaman tek başıma veya bilinçli arkadaşlarım ile bunları dile getirirdim. En azından yavaş yavaş bu bilinci taşıyan başka kişileri de görmek memnuniyet verici.

@-MoDeStUs- @Humboldt @LEON-X

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 22 Kasım 2020; 19:33:6 >

• hepsiburada rtx 3080 aorus master 9655 lira ihtiyacı olan alsın.

• NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

iptal olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ooohhh!!! -- 22 Kasım 2020; 19:40:48 >
  • SertyAdams kullanıcısına yanıt

Hocam ben almayı düşündüm bir ara ama nasıldır acaba daha hiç gigabyte kartını kullanmadım. Normalde deli gibi strix bekliyordum ama sanırım strix alamayacağım Nvidia ceo su bir kaç ay daha sürecek demiş stok sıkıntısı

• BEDEVE o paraya iyi.NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

• ottomanempiree O kullanıcısına yanıt

soğutma bloğu 3 slot baya büyük bi kart. Extreme olsa kaçırmazdım da master alıp oc ile uğraşmam. Fiyatı yükseldi alan olmuştur.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt

Bu fiyatlara 3080 görmemiz gerekiyordu

• SertyAdams kullanıcısına yanıt

Hakikaten artti fiyati saka gibi. belki saat 21.00 de eski yerine cekip indirim diyeceklerdir.

• Wonky kullanıcısına yanıt

Kurtarmaz dolar üzerinden bile eyalet vergisi bilmem ne çıkıyor yani kar dahil satış fiyatı msrp 699$ ama tax var bazısı geri alıyor falan bilemiceğim.

Msrp fiyatından hiç ürün satılmadığına göre olmaz yani normalde öyle gibi bile olsa olmaz msrp lafta kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 22 Kasım 2020; 19:51:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

soğutma bloğu 3 slot baya büyük bi kart. Extreme olsa kaçırmazdım da master alıp oc ile uğraşmam. Fiyatı yükseldi alan olmuştur.

master oc yapılabilecek bir kart degil bence.

• ptt kargo ne ya 1 haftaya gelmez artık.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
  • Stok düştüğü anda ucuza gelenleri nasıl öğrenebiliriz kullandığınız bir site veya program var mı

• AlperJk A kullanıcısına yanıt

1 haftaya değil büyük ihtimal gelmeyecek siz almaya gideceksiniz kargodan NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

• AlperJk A kullanıcısına yanıt

neyse hocam şimdi den hayırlı olsun

• hb indirimli fiyata belirli bir stok ayırıyor, o bittikten sonra sepete eklenmiyor sonra fiyatı yükseltip stok ekliyor tekrar. indirimli ürünler için baya düşük stoğu oluyor

• lemartes kullanıcısına yanıt

Sanmam bu fiyata da alan olur bu piyasada.

• 
Sayfa: önceki 13521353135413551356
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.