H

Teğmen
18 Kasım 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 125 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Yaş olmuş 35 İlk arabamı alacağım. Bayiyi çarşamba günü arıyorum ve bir sonraki salı günü seramik paket dahil teslim için anlaşıyoruz.

Aracı teslim alırken bakabildiğim kadar bakıyorum. Elektronik aksamının çalışıp çalışmadığına bakıyorum. Aslında kaputu açıyorum ama benim anlayabileceğim tarzda bir durum söz konusu değil. Soruyorum. Satılmadan önce araca bir şey olursa ne yapıyorsunuz ? Diyor ki gösterip uygun fiyata veriyoruz. Aracı geçici ruhsat ile sattıkları için o gün ekspertize sokamıyorum. Ertesi günü ruhsatı alıp ne olur ne olmaz içim rahat etsin ekspertize sokuyorum ve her şey ortaya çıkıyor. İlk şoku burada yaşıyoruz. Gösteriyoruz, uyguna satıyoruz cümlesi aklıma geliyor :D

Tabi hemen bayiyi arıyorum. Durumu anlatıyorum. Saydıkları sayısız bahaneleri sırayla yazayım.

Fabrikanın onarım hakkı var. Çamurluk vidalarından 1 tanesi fabrika boyası belli. Diğer beş tane vida ve kaput menteşeleri daha mat bir boya sürülmüş. Ayrıca kaputtu taktıktan sonra ayar yaptıkları için menteşeye isabet eden kaput kısmı parmak kalınlığında aynı mat boyandan sürülmüş.

Eğer öyleyse fabrikadan yazı verin diyorum. Daha öncede oldu fabrika yazı vermedi.

Yazıyı dispritörden isteyelim diyorlar ama sizde arayın. Tamam diyorum. Telefonu kapattıktan sonra mesai bitiminde telefon geliyor. Arıyorum kimse yok. Mecburen ertesi gün arıyorum. 1 gün sonra yani 29 nisanda kapanmaya gireceğiz ve servislerde kapanacak. Servislerin açık olduğu son gün. Kasıtlı olarak telefonun geç gönderildiği sonucuna ertesi gün kendim arayınca ulaşıyorum. Neden mi ? Benim sabah aldığım bilgiyi 29 nisan saat 14.44 de veriyorlar. O bilgide aracı servise götürmem gerektiği. Servis müsait olmadığı için o günde aracı servise götüremiyorum. Sen yıllardır bu işi yap problem olduğunda aracı servise götürülmesi gerektiğini bilme ? Farklı bir konu, benim bildiğim yeni alınan bir şeyde problem var ise satıcıya iade edilir. 

Aynı model farklı araç resmi gönderme mevzusu oluyor. Farklı model resmi geliyor.

Sayıyor, araba 9 nisanda gemiden indi. Bizde fazla kalmamış sen almışsın. EEE yani.

İnan biz bir şey yapmadık. Burada servis bölümümüz yok. EEE yani.

Sen arabayı jelatinli gördün. Aradan 6 gün geçmiş. 6 günde iki menteşe beş vida boyanmaz.

Siz arabayı kontrol etmiyor musunuz diyorum. Biz sadece micron değerlerine bakıyoruz diyor. Telefonda sadece sözlü beyanımla bir sürü bahane sundun. Getirin bir gösterin bile demedin. Bakmıyorsan, durumdan haberin yoksa ne bu hiddet ne bu celal. Ne bu ikna çabası ? Bir aracı gör önce. Bir resim iste.  

Hayatları boyunca dürüst olduklarından bahsediyorlar. Bu tür durumlarda problemi gösterip uyguna veriyorlarmış. Neden demedin araçta böyle bir durum var ?? Neden hemen getirin bakalım demek yerine işi kafadan yokuşa sürüyorsun ?? Yardımcı olmaya çalıştıklarından bahsedip bahsedip duruyorlar. Sanki arabayı ben başkasından aldım. Aldığım kurumla anlaşamadım bunlarda arabulucu bana yardımcı olmaya çalışıyor.

Borsada zararına satış yaptığıma mı yanayım, dolar bozduğuma mı yoksa bir sürü zamanımı çaldığına ve çalmaya da devam ettiğine mi ? Siz siz olun aracı usta ile görmeden sıfır dahi olsa parayı göndermeyin. Parayı gönderdikten sonra usta ile gitseniz bile geç oluyor.

Normal şartlarda buraya sonucu yazacaktım fakat daha oralara gelemeden bir sürü inkar, yalan, dolan, bahane ve oyalama ile karşı karşıya kaldık.

Merhaba, avukatım pek iletişim heveslisi olmadığı için mecburen bende bir yandan davayı takip ediyorum. Süreçleri bilen arkadaşlar yardım bekliyorum.

İş mahkemesinde lehime karar verilmesi sonrası karşı tarafın istinaf başvurusu kabul görüşmüştü. Dün (11.03) tarihli uyap portalına düşen belgede karar lehime kesinleşmiş gözüküyor. Bütün masraflar karşı tarafa bırakılmış. Kesin ibaresi mevcut. Uyapta sorguladığımda karara çıkmış ibaresi hala duruyor. Bundan sonra süreç nasıl işliyor. Karar kesinleşmesinden itibaren 10 günlük süre içerisinde işverene başvurulması gerektiğini biliyorum.

İş mahkemesinde gerekçeli kararın tebliğini beklemiştik. Karşı tarafın avukatına e mail ile tebligat yapılamadığı için postayı beklemek zorunda kalmıştık. Şimdiki durumda bizim için elektronik tebliği beklemeye gerek var mı ? Yoksa ilk derece mahkemesinde olduğu gibi tebliğ edilmesini mi beklememiz gerekiyor. İlk kararda avukatıma tebliğ edildiğini görebiliyordum. Eğer yine aynı şekilde olacaksa aynı şekilde takip ederim diye düşündüm. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar, Uydunet ile yaşadığım keskin upload düşüşü probleminin 2 ayı aşkın süredir çözülememesi üzerine artık pes ettim ve internetimi değiştiriyorum. Türktelekom ve superonline taahhüt ve cayma hakkı rakamları yüzünden son tercihlerim olacaklar. Türktelekomu aradım aylık sağladığı inidirmin 200 lira olduğunu söyledi. Herhangi bir iptalde ay ile çarpılacak bu rakam. 24 ay taahüt diyorlar. Yönetim bankaların eline geçtikten sonra banka mantığı gütmeye başlamış saygısızlar. 130 TL vereceğim aylık okeyde bu cayma bedeli akla mantığa sığmıyor ne yazık ki.

Taahhüt olmaması sebebiyle türkneti denemek uygun geldi. Vdsl 75 mbit ve 8 mbit upload alabileceğimi söylediler. Fakat ellerinde modem yokmuş. Akşamları upload u sonuna kadar anlık kullanıyorum. Hobi olarak twtich yayını yapıyorum. Alışkanlık haline geldi :D

Ev 85 metre kare modem ile tv arasında 5 metre kadar olacak. Tv ile ilnternete çok nadir bağlanıyoruz. Bu kullanıma uygun modem tavsiye edebilir misiniz ? Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar,

Kablonet kullanıcısıyım. 10 Mbit upload hızım var. Twitch yayını yaparken upload hızları ile ilgili 3-4 ayda bir problem yaşıyorum. Genelde 3-5 gün sürüyordu fakat bu sefer neredeyse 10 gündür akşam 21-23 arası bağlantı hızı 1 mbit ve altı hızlara kadar düşüyor. Öncesinde veya sonrasında olması gerektiği gibi değerler alıyorum. 

Kablonetii aradım problem yok diyorlar.

Modem firmasını aradım. Problem yok diyorlar. cbw-383z4 modem kullanıcısıyım ve bilgisayara kablo ile bağlı. 

Speedtest yapıyorum. Yurtdışı serverlar dahil bağlanıyorum. Nadir 7.5-8 Mbit değerler görsem de problem yaratacak değerler değil.

Twitch serverlarını değiştiriyorum. Farklı ülkelere bağlanıyorum. Farklı farklı değerler almaya devam ediyorum. 21-23 arası 0-3 mbit arası dalgalanıyor. Saat 24 e doğru 3-6 mbit aralığına oturuyor sonrasında ise düzeliyor. 

Modemi belki 10 yıldır kullanıyorum. Değiştirilmesini talep ettim. O tarafta da stok yok diyorlar. Yine de belli saatler arasında olduğu için o taraftada pek bir umudum yok.

Bir keresinde aynı problemle karşılaştığımda ip değiştirerek sorunu çözmüştük. Şimdi ise her gün ip değiştiriyorum. Bir umut. Yine çözüm olmuyor.

Twitch veya obs serverlarında problem olabilir mi diye düşüyorum. Araştırıyorum bu konuda da bir şey bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. İşin içinden çıkabilmiş değilim.

Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar,

Bu ay için 5600x alacağım gibi gözüküyor. b450 Msı gaming plus max kullanıcısıyım. Bu anakart için beta bios çıkmış. Beta olduğu için araştırma gereği duydum. Bu anakartı 5600x ile aktif kullanan arkadaşımız mevcut mu ? Herhangi bir şikayeti var mı ? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, amazon.com.tr de corsair 510 960 gb model kargo ücreti dahil 1.225 TL. Amozon.de tarafından gönderiliyor. Daha önce bu şekilde alış veriş yapan var mı ? Bu rakam dışında bir rakam ilave ediliyor mu ? Ve garanti konusu nasıl işliyor bilen var mı ?

En uygun 1.600 lira civarı satıliyor tr de eğer uyguna geliyorsa bu şekilde almayı planlıyorum.

Merhaba arkadaşlar, 3070 ekran kartıma monitör bakiyorum. Samsung odyssey g5 2k 144hz 27 biraz olsun aklıma yatsada gözlerim yorulduğu için acaba 280 hz Asus TUF GAMING VG259QM 24.5" full hd bu monitörü alıp idare edebilir miyim diyede düşünmüyorum değil. 3 yıl garantili ve g-sync de mevcut. Amd 3600 işlemcim var. 5600x tarzı bir işlemcinin fiyatları uçuk ve % 15 ler civarı bir fark yaratıyor. %15 için 2.000 civarı bir farkta vermek istemiyorum. İşlemciyi değiştirirsem darbogaz azalsada devam edecek oluşuda cabası. 280 hz 1080p bir monitör darboğazı şuan kullandığım 144 hz 1080p göre azaltma imkanı var mı ? Cevabını en çok merak ettiğim soru bu ?

Dolar kuru uçuyor kaçıyor diye aldım 3070 i. Uygun fiyatlı bulsaydım. 2080 super alacaktım. Aynı paraya daha güçsüz kart almak istemedim. Eğer derseniz ki 1080p olduktan sonra hz darbögazı önlemez fark yok 3070 satıp asus monitör ile 3060 ti bile alabilirim. Daha uyumlu olunması açısından.

Şuan indirimde asus olan monitör 2.800 lira fiyat olarak uygun geldi. Hafta bazında indirim olduğu için dolar bazında da etkilenmiyor. En azından şuan için etkilenmedi. İndirimler bittikten sonra belki 500-600 lira fark olacak gibi geliyor. Yönlendirmeniz doğrultusunda bir karar vermeye çalışacağım. Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, yıllardır kablonette olan biri olarak vodafone a geçme niyetim var. Kablo netle oyunlarda yıllarca cgn havuzunda çok problem yaşadım. En sonunda cgn havuzunda olduğumu öğrendim ve çıktım. Çıksamda ilk 3 gün gelen ip ile mükemmel bir oyun deneyimi yaşamama rağmen sonrasında değişen ip ler pek işimi görmedi. Ip sabitleme varmış o zaman bilseydim sabitlerdim ama bilmediğim için sabitleyemedimde.

Taahhüt bitiyor. Vodafonu aradım kablo net alt yapısını kullanıyormuş. Bu konuyla ilgi bazı şeyleri merak ediyorum. Sadece modem degişecek dediler. Vodafone geçsem iyi bir sabit ip alabilme şansım var mı ? Cağrı merkezi sistemi nasil işliyor. Kablo nette ip değisimi istiyorum diyorum ip değişiyor. Vodafonda cgn havuzundan çıkmak istesem veya ip değiştirmek istesem müşteri hizmetleri ile problem yaşar mıyım ? 50 mbit alabiliyor muşum. 6.25 mbit upload degeri alırsın dediler. Aramizda 50 mbit kulanan arkadaşlar var mı ? Aynı altyapı olduğu için şansımı denemek istiyorum. Hiç olmazsa aynı hizmeti alırım diyorum ama servis sağlayıcı değiştirmek hepimizin bildiği gibi çok problemli bir iş bu sebeple yorumlarınız degerli. Sonuçta şansımı deneyecegim olmazsa kablotv ye dönüş yapacağım.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Silinebilir. Konuyu vodafone kısmına taşıdım.

Merhabalar, Uydunet ile oyunlarda anlamsız bir yoğunluk yaşıyorum. Üst katımda oturan türk telekom kullanıcısı aynı oyunda 40-50-60 Ping değer alırken ben 60-100 arası değerler alıyorum. Deneme fırsatımda oldu. Turktelekomla uydunetin 60 pingi bile bir değil. Görüntüde 60 ping alsamda hissettiğim 100-200. Ayda 1 gün ise türktelekomdan alınan ping ve his performansını alabiliyorum. Koskoca ayda 1 gün. O günde zannediyorum interneti düzeltiler ama ertesi gün yine aynı. Bir şekilde yoğunluğa denk geliyorum fakat sebebini anlayabilmiş değilim.

Formdaki bir arkadaşımız ''Yurt dışı çıkış hızı iyi olan İP adresi talep edip ping probleminden kurtulduğunu ifade etmiş'' Müşteri hizmetlerini arayıp bu şekilde bir talep ilettim. Müşteri temsilcisi 100 lük bloklardan çıkan kullanıcıların ping şikayetlerinin düzeldiğini ve talebimi bu şekilde alabileceğini iletti. Problemi mi tam anladı mı bilmiyorum ama çözüm için şikayetin iletiliş şeklini kabul ettim.

100 Blok nedir diye sordum. Otoban düşün en sol şeritte sen varsın gibi bir şey söyledi. Anladığım kadarıyla en hızlı şerit o olduğu için o tarafa yükleniyorlar. Yinede bilen bir arkadaştan yorum almak daha mantıklı. 100'lü Bloğun ne olduğunu açıklayabilecek bir arkadaşımız mevcut mu ? Ne gibi artıları veya eksileri mevcut ? Şimdiden çok teşekkürler.
Hakkında
Meslek: Hayatımız İş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 208
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 427)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 305 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.