Şimdi Ara

nVidia ''PASCAL'' Serisi'ni Bekleyenler Kulübü (36 Üye) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
0
Favori
6.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1080 sli yaparak 4k akıcı oyun vaadi verirse anında alırım.Yoksa 2k game için şuan kullandığım 980ti gayet yeterli arada fps düşüşü olsada.

• Asisvénia kullanıcısına yanıt
    Yalnız 1070'in GDDR5 ile gelmesi eğer kesin ise çok üzücü oldu benim için

Edit: Arada çok fark var mı 5x ile bilmiyorum Ama 5x ile geleceğini düşünüyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RocheBobois -- 30 Nisan 2016; 3:49:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

A.s hocam.

Hocam bu aralar uzak kaldım bayağı, bir şey dersem yalan olur. Ama 2200 TL olursa da 1080 falan kaç para olur artık hiç tahmin bile etmek istemiyorum.

Hocam s.a tekrar 980Ti aklımı çeliyordu Ama galiba 1070 ve 1080'i büyük ihtimalle bekleyip görüp öyle bir kart alabilirim Hatta 1070 hoşuma gitmez ve 1080 saçma bir rakam ile gelmezse belki de zorlayıp onu alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire and Blood

Bende yeni serileri bekliyorum aklımda 1080 veya 1080ti almak var ilk başta 980ti olarak düşünüyordum zaten yaza toplamayı planlıyordum bu kadar bekleyip yeni serileri almamanın aptallık olacağına karar verdim fiyatlar çok uçuk olmazsa 1080ti almayı düşünüyorum inşallah.

Hocam 1080ti'nin çıkış vakti 2017 yaza kadar uzayabilir. 2K ya da 1080p olarak kullanıyorsanız 980Ti almanızı tavsiye ederim. Oldukça doyurucu olur. En azından bu Haziran'da ben öyle yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaladinRudjack

quote:

Orijinalden alıntı: Fire and Blood

Bende yeni serileri bekliyorum aklımda 1080 veya 1080ti almak var ilk başta 980ti olarak düşünüyordum zaten yaza toplamayı planlıyordum bu kadar bekleyip yeni serileri almamanın aptallık olacağına karar verdim fiyatlar çok uçuk olmazsa 1080ti almayı düşünüyorum inşallah.

Hocam 1080ti'nin çıkış vakti 2017 yaza kadar uzayabilir. 2K ya da 1080p olarak kullanıyorsanız 980Ti almanızı tavsiye ederim. Oldukça doyurucu olur. En azından bu Haziran'da ben öyle yapacağım.

Biraz fazla uzun tahmin etmişsiniz 1080ti çıkış tarihini.Bu sene mayıs sonu computex te tanıtılacak Türkiyede en geç haziran temmuz ayında piyasada olucak pascal ekran kartları.
    Yeni ekran kartı alıcak arkadaşlar az daha sabredin sonra pişman olmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fierro35 -- 1 Mayıs 2016; 1:48:49 >

• fierro35 F kullanıcısına yanıt
    1080ti demiş arkadaş. Ti olan model daha geç çıkar genelde. 980ti çıkalı daha bir yıl oldu zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sizi destekliyorum. benide ekleyebilirsiniz.
    bu arada nvidia pascal'ı desteklediğim gibi amd polaris'ide destekliyorum.
  • Yeni kartlar ckkinca 980 ti dan bir adet daha kapip sli yapmak mantikli olur mu beyler hani fiyati dusecegi icin? Yada duser mi fiyat?

• fierro35 F kullanıcısına yanıt
    X80Ti modelinden bahsettim, ayrıca arkadaşın dediği gibi henüz bir sene oldu 980Ti piyasaya sunulalı, Mayıs ayında tanıtımı yapılacak ekran kartlarının X70 ve X80 olması bekleniyor daha sonra yıl içinde X60'lar açılır. Ben hala 2017'nin yaz aylarının orta ya da sonlarına doğru X80Ti görebileceğimizi düşünüyorum. Ayrıca 980Ti güçsüz bir kart değil özellikle 1080p oyunculuğu tercih eden - şimdilik - benim gibi insanlar için tabiri caizse tam bir '' overkill '' yarın siparişini veriyorum. Öyle kolay kolay eskiyip zorlanacak bir kartta değil. Teknolojiyi beklemek diye bir kalıp var birde. X80Ti beklersin, başka bir seriye geçerler. Paranız olduğunuz da ihtiyacınıza göre almakta fayda olduğunu düşünüyorum ben.
  • PaladinRudjack kullanıcısına yanıt
    1080 in gtx 980 in 1 katı gücünde olacağı söyleniyor.(tabi bu söylenti bekleyip görmek gerekiyor)Öyle olursa 980ti den yüzde 50 oranında güçlü olacak demek.Tabi 1080ti yi düşünemiyorum bile :)
    Her sene 70 ve 80 serisinde yeni bir seri çıkaran nvidia ilk defa bu serilerde bir seneyi es geçti 2016 yılında çıkarmadı.Ben şu an kullandığım gtx 970 i ilk çıktığında 2 sene evvel almıştım.Bu durum bahsedilen güç artışının bir göstergesi olabilir.
    Şu an hem amd hem nvidia üst seviye ekran kartlarında hem 4k hem vr için yeterli gücü sağlama çabasında ve bu güç ihtiyacına karşılık bahsedilen 1 kat güç farkı sürpriz değil ihtiyaç oluyor ki vr oyun firmaları adam gibi grafikleri olan vr oyunları çıkarabilsinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fierro35 -- 1 Mayıs 2016; 15:57:40 >
  • Ben şahsen VR için daha farklı brand kartlar kullanılacağını ve öyle olması gerektiğini düşünüyorum. Yani bölümlenebilir bu sanırım o tarz bir makale de okumuştum. Bekleyip görmekte fayda var. Über bir mesafe olursa şayet 980Ti ile arasında X80'in geçiş yapılabilir lakin ben hem Polaris hem Pascal'ı görüp ölçüp tartmak için 1-2 aydan fazla zamana ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Biraz benim işim acele olduğu için 980Ti'de karar kıldım. Üstelik önce referans kartlar gelecek ki alınması pek tavsiye edilmeyen soğutması sıkıntılı modeller oluyor genelde. MSI,Asus,EVGA gibi firmaların yapacağı seri üretimler ve dizaynlar sonrası X80 ve X70'ler Mayıs'ta tanıtılsa bile ülkemize gelmesi belki biraz zaman alabilir. Yine de yeni mimari yeni heyecan tabi. Bekleyip göreceğiz.
  • PaladinRudjack kullanıcısına yanıt
    Hem nvidia hem amd cephesinde vr için her göze gelen görüntüyü bi ekran kartına yükliycek şekilde sli veya crosfire fikri mevcut fakat bu durumun hem direct x 12 de hemde oyunu yazan yapımcı tarafından desteklenmesi ve oyun yapım aşamasında o şekilde kodlanması şartını doğuruyor.Bu durumun oyun yapımcılarına ekstra maliyet çıkardığından ne kadar destekleneceği belirsiz.(keşke olsa ama)
    Şu an sli veya crosfire sistemler direct x 11 ile hiç bir zaman tam güç ile çalışamıyor.Direct x 11 de böyle bir kodlama mevcut değil ekran kartı üreticileri yazılımları ile bunu çalıştırabiliyorlar diye biliyorum ben
  • biz de dahil olalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaladinRudjack

X80Ti modelinden bahsettim, ayrıca arkadaşın dediği gibi henüz bir sene oldu 980Ti piyasaya sunulalı, Mayıs ayında tanıtımı yapılacak ekran kartlarının X70 ve X80 olması bekleniyor daha sonra yıl içinde X60'lar açılır. Ben hala 2017'nin yaz aylarının orta ya da sonlarına doğru X80Ti görebileceğimizi düşünüyorum. Ayrıca 980Ti güçsüz bir kart değil özellikle 1080p oyunculuğu tercih eden - şimdilik - benim gibi insanlar için tabiri caizse tam bir '' overkill '' yarın siparişini veriyorum. Öyle kolay kolay eskiyip zorlanacak bir kartta değil. Teknolojiyi beklemek diye bir kalıp var birde. X80Ti beklersin, başka bir seriye geçerler. Paranız olduğunuz da ihtiyacınıza göre almakta fayda olduğunu düşünüyorum ben.

Teknoloji beklenir ama duruma gore.simdi tutupta 1 yil beklemek misal abarti olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

Yeni kartlar ckkinca 980 ti dan bir adet daha kapip sli yapmak mantikli olur mu beyler hani fiyati dusecegi icin? Yada duser mi fiyat?

980ti varsa sizde belli bi sure zaten sizi o goturur. masrafa gerek yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixus

Az kaldı kısa bir süre sonra çıkacak. Directx 12 oyunlarının performansını çok merak ediyorum.

nvidianın bol shader ile hile yapacağını zannediyorum gerçek dx12 kartlar atide olacak.
  • 2 ay evvel bir iş yatırımı için vive aldığımdan ve vive gereksinimi yüzünden 2 ay evvel aldığım Msi gtx 980ti ekran kartımı gtx 1080 e terfi edeceğimden satıyorum.Ürün kutusu faturası ve tüm orjinal kutu içeriği olduğu gibi durmaktadır.Az öncede belirttiğim gibi sadece 2 ay kullanıldı.
    Gtx 1070 ile aynı performansa sahip olduğundan ve 1070 in satış fiyatının 2200 tl civarı olduğundan fiyat olarak 1950 tl istiyorum.Tabi pazarlık payımızda var.
    Bu arada teknoloji ve donanım sitelerinde 1070 in 1650 1850 fiyat bandında olacağı söylensede şu an hiçbir satış sitesinde o fiyatlar geçmiyor.Örnek olarak.
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=11145
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=11144

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.