Şimdi Ara

nVidia ''PASCAL'' Serisi'ni Bekleyenler Kulübü (36 Üye) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
0
Favori
6.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Laptop icin pascal mimarili ekran kartı beklenirmi bütçe 3000- 3500 tl almak istediğim laptop dell inspiron 7559

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu hareketlendirelim biraz
    Nvidia'nın büyük yatırımlar yaptığı yeni Pascal mimarisi ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Daha önce GeForce GTX 1080 olarak internete sızdırılan ilk ekran kartlarına dair bu kez ayrıntılı tablolar karşımıza çıktı.

Nvidia'nın uzun bir isimlendirmeden ziyade GeForce X80 şeklinde yoluna devam edeceği belirtiliyor. Bu seride 3 farklı ekran kartı olacak: X80, X80 Ti ve X80 Titan. Yani GTX 980 veya Titan X gibi şimdiye kadar kullanılan isimlendirmeler muhtemelen bir kenara bırakılıyor. Ayrıca kartlarda, enerji verimliliğinin daha da ileriye gittiği gözlerden kaçmıyor.

Nvidia GeForce X80
    GeForce X80 modeli, serideki en alt seviye ekran kartı olacak ve GP104 grafik birimini temel alacak. 4096 shader çekirdeği bulunan kartta, 256 desen birimi ve 128 ROP birimi yer alıyor. 1000MHz saat frekansı belirlenen kart, 256GT/s doku doldurma oranı ve 128GP/s piksel doldurma oranına sahip. Performans değeri ise 8TFLOPS seviyesine çıkıyor. 384-bit arayüze sahip 6GB GDDR5 bellek, 8000MHz saat hızında çalışıyor.

Nvidia GeForce X80 Ti
    Ti versiyonu olsa da, ekran kartı GP100 birimini temel alıyor ve kendisini Titan, Tesla, Quadro gibi kartların segmentine atıyor. 5120 shader çekirdeği bulunan kartta, 320 desen birimi ve 160 ROP birimi yer alıyor. 1025MHz saat frekansı belirlenen kart, 328GT/s doku doldurma oranı ve 164GP/s piksel doldurma oranına sahip. Performans değeri ise 10TFLOPS seviyesine çıkıyor. 512-bit arayüze sahip 8GB GDDR5 bellek, 8000MHz saat hızında çalışıyor.

Bu iki ekran kartında GDDR bellek teknolojisine yer verilmiş. Bir süre önce, SK Hynix'in sonbahar aylarında HBM 2 hacimli üretimine başlayacağı gündeme gelmişti. Bu bakımdan, HBM 2 bellek teknolojisini ne AMD Polaris ne de Nvidia Pascal ekran kartlarında ilk etapta göremeyeceğiz. Ancak yılın sonlarına doğru çıkacak ekran kartlarında HBM 2 bellekler yer alacak.

Nvidia GeForce X80 Titan
    Bu ekran kartı muhtemelen Titan X2 olarak bildiğimiz yeni devam modeli. Bu kartta beklenen HBM 2 bellek teknolojisi karşımıza çıkıyor. 16GB HBM 2 bellek, 4096-bit arayüzünü kullanıyor ve 1000MHz saat hızında 1TB/s bant genişliği sunabiliyor.

Bunun haricinde ekran kartında 6144 shader çekirdeği, 384 desen birimi ve 192 ROP birimi, 1025MHz saat frekansı, 393GT/s doku doldurma oranı ve 196GP/s piksel doldurma oranı yer alıyor. Performans değeri ise 12.5TFLOPS seviyesine çıkıyor. Nvidia GeForce X80 Titan, AMD Radeon Pro Duo ekran kartının karşısına geçmiş oluyor.
    Sızdırılan tablolar ne kadar gerçeğe yakın bilinmiyor ancak gerçek olmasa bile, Nvidia'nın bu özelliklere sahip ekran kartları piyasaya sürmesi kuvvetle muhtemelen. Nvidia GeForce X80 modelinin en erken Nisan ayında tanıtılması bekleniyor. Ti ve Titan versiyonları ise yılın ikinci yarısında karşımıza çıkacak.
    (donanım haber sitesinden alıntı)
    Bu mesaja eklenen görseller:

nVidia ''PASCAL'' Serisi'ni Bekleyenler Kulübü (36 Üye)

• quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

Hocam garantisinin bitmesine çok vakit kalmamıştı ondan dolayi çok zarar etmemek adına sattım :)

Hocam ürünü satarken yanında faturasını veriyor musunuz? Vermiyorsanız kartın üzerinde herhangi bi numaradan garantili olduğu anlaşılıyor mu? Birde garanti bitince ne kadar fiyat düşüyor?

Pascal için benide ekleyin ya 970 yada 1070 alacam durumlara göre

• Mortuuus kullanıcısına yanıt
    Hocam faturada başka bir ürün olmadığı için verdim,başka ürün de olursa fotokopisini veriyorum.

Onun harici seri numaradan garanti sorgulanabiliyor.

Ne kadar düşer tam bilemiyorum hocam :)

En kısa sürede ekleyeyim :)

• 1080 yada 1080 ti bekliyorum

• Pahalı olacak kartlar ya. Kâr payını çok ekliyor firmalar. Dolarda 2,50 falan olsa. 1 sene öncesini özledim :S
  • Yeni kartların 4-7 nisanda yapılacak GPUTech konferansında tanıtılması bekleniyormuş.Şimdiden heyecanlandım
  • az kaldı o zaman nisan ayında x80 tanıtılırsa temmuz - ağustos civarı x60 gelir beklediğimize değecek gibi
  • HBM2 li ekran kartları ne zaman geliyor peki ? GDDR5X için bu seriyi almam. Titan dışındaki normal serilerden bahsediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi curukcul -- 19 Mart 2016; 21:19:23 >
  • Yaz bir kisi daha direk alacam cikis tarihi hakkinda bilgisi olan arkadaslarimiz varsa bilgilendirirse seviniriz

• Beni de yaz. Nvidia veya AMD fark etmez, hangisi daha fazla performansı ve stabiliteyi daha ucuza uzun süre sunacaksa onu tercih edeceğim.
  • 1440P için artık GTX970 şişiyor ciddi ayar kısmam gerekiyor güncel oyunlarda.Amazon'da GTX980 Ti fiyatları güzel seviyelere gelmeye başladı ancak kart 780 Ti ile aynı kaderi paylaşırsa diye korkumdan yeni seriyi bekliyorum nvidia GTX780 Ti'dan yazılım desteğini bir çekti GTX960'a geçilir yada kafa kafaya hale geldi halbuki karta tam destek verseler 780 Ti'ın hala GTX980 ayarında performans vermesi lazım.

GTX980 Ti alıp 6 ay sonra yeni serinin "70" kodlu kartına geçilmesini istemem şahsen.
  • Sizce Pascal'ın en düşük kartı, 980Tİ'den daha mı performanslı olacak?

Ben sanmıyorum, GTX780'le GTX970 hemen hemen aynı performansa sahip mesela.
  • Bende yeni çıkacak olan ekran kartlarını bekleyecektim ama dayanamadım gittim. Zotac gtx 970 amp extreme core edition aldım , 1,254 tl'ye artı the division oyunu da bedavaya geldi.
  • ezio4141 kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun nereden aldiniz guzel fiyat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selçux kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam . Vatanda kampanya var , elden gidip alınca yüzde 10 indirim yapıyorlar. Normalde 1400 tl idi fiyatı. Fiyat 1254'e gelince , polaris veya pascal'ı fazla beklemeden gidip alayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezio4141

Bende yeni çıkacak olan ekran kartlarını bekleyecektim ama dayanamadım gittim. Zotac gtx 970 amp extreme core edition aldım , 1,254 tl'ye artı the division oyunu da bedavaya geldi.

Ben 2200'e gtx980 aldım, bana oyun vermediler, kıymetini bil
  • ezio4141 kullanıcısına yanıt
    Evet normalde 1400 küsür hediye oyunda cabası bence en hızlı gtx 970 bu güle güle kullan cw yok inş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selçux -- 25 Mart 2016; 4:36:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekleyebilirsiniz.
  • Ekleeee!! Çıkınca amcanız X80Ti akarrr
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.