Şimdi Ara

Nvidia GeForce Now [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 58zara , Mathers Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 6 Misafir Kullanıcı, 8 Masaüstü Kullanıcı
701
Cevap
70
Favori
40.077
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Oyun Genel ve Diğer türler >> Nvidia GeForce Now [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7729 Mesaj

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/

Oyunlar | Üyelik ve Ücretler | Sistem Gereksinimleri | İndirme | Destek
    Servis Durumu | Sürüm Notları | Sık Sorulan Sorular | Hızlı Başlangıç Klavuzu

GeForce NOW, 720p'de 60FPS için en az 15Mbps ve 1080p'de 60FPS için en az 25Mbps gerektirir.

İnternet hızı
    Min>15 Mbps , Tavsiye>50 Mbps
    Kare kaybı
    Min<%2 , Tavsiye<%0.5
    Gecikme
    Min<80 , Tavsiye<40

——————————

DH'den haberler (eskiden yeniye):

Nvidia GeForce Now ile oyunlar, düşük sistemlerde bile akıcı çalışacak
    NVIDIA'nın GeForce Now oyun akış hizmeti ücretsiz beta olarak kullanıma açıldı
    Geforce Now sonunda Android cihazlar için kullanıma sunuldu
    GeForce Now bulut oyun hizmeti erişime açıldı
    GeForce Now servisine kötü haber: Activision Blizzard çekiliyor
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

CPU: AMD Ryzen 5 2600 | GPU: MSI RX 5700 MECH GP Edition | RAM: GSKILL 2x8GB Ripjaws V 3000MHz | Anakart: MSI B450-A PRO

SSD: Samsung 860 EVO 250GB | M.2 SSD: James Donkey JD1024 1TB | HDD: Seagate Barracuda 2TB | Kasa: CM MasterBox MB520

Monitör: AOC 24" 24G2U | Fare: Logitech G102 Prodigy | Klavye: SteelSeries Apex 150 | Kulaklık: SteelSeries Arctis 3 2019 Edition

Pad-1: SteelSeries Qck+ | Pad-2: GamePower RGB100 | Ses Sistemi: Logitech Z506 5+1 | Telefon: iPhone 7 32GB

• Geforce Now'ı bugün 2 saat kadar denedim ve söylemeliyim ki bu kadar akıcı ve stabil olmasını hayal dahi etmemiştim. Stadia'nın sorunlu çıkışı zaten ağızda iyi bir tat bırakmamışken Geforce Now müthiş bir çıkış yaptı. Arkham Knight ile yaptığım deneme de 50 mbps wifi ve 25 mbps mobil veri ile iki ayrı seansta denedim. Her ikisinde de oldukça akıcı deneyim yaşadım ve gecikme birkaç an hariç olmadı. Wifi zaten stabil olduğundan oldukça iyiydi. Çözünürlük yer yer 480'e kadar düşse de genel olarak 720p de oynadım ki düşmesinin sebebini de zayıf ağ bağlantı koşullarına göre ayarla seçeneğini açık bırakmam olarak gördüm. 50 mbps wifi ile 1 saatlik oynamam da yaklaşık 1.8 gb kota yemişti. Bahsettiğim zayıf ağ bağlantı koşullarına göre ayarla seçeneğini kapatınca 25 mbps'lik mobil veri de hiçbir şekilde düşüş olmadan 720p de oynadım ve seans sonunda da yaklaşık 3 GB veri yediğini gördüm. Merak eden arkadaşların bilgisine.

Geforce Now harika bir çıkış yaptı ve bence gerçek manada bir sonraki jenerasyonun nasıl olacağını küçük de olsa hissettirdi. Umarım Nvidia fiyat politikası olarakta uygun bir şeyler yapar da oyun oynamak dediğimiz şeyin gerçek manada evrimleştiği o noktayı görebiliriz.

Üç gündür kullanıyorum, genel yorumlarım şöyle;

-Pentium işlemcili Win10 tablette RTX'li oyun oynayabiliyorsunuz. Teknolojinin bu noktaya gelmiş olması hayret uyandırıcı .d

-100 mbit bağlantı ile 1080p 60 fps görüntü alınabiliyor, video sıkıştırmadan dolayı bilgisayarınızda/konsolunuzda işlenen görüntü kadar iyi değil elbette. Ama emekleme aşamasında daha bu işler.

-Gecikme var, 50ms gecikme görünüyordu bende testlerde. Rekabetçi fps ve yarış oyunları oynanmaz açıkçası ama sp oyunlar oynanır. Gecikmeye rağmen Quake RTX oynadım bir kaç saat, alışılıyor. Bir süre sonra bulut üzerinden oynadığınızı unutuyorsunuz. Fare kullandım ben, gamepad ile çok daha az hissedilebilir gecikme.

-Sırf strateji oyunları için üyeliğe devam etmeye karar verdim ben. Artık büyük ölçüde konsolda oynuyorum oyunları. Sırf Total War için GTX970'li eski bir PC bulunduruyordum evde, şimdi ona gerek kalmadı. Strateji oyunlarında 50ms'lik gecikmenin hiç etkisi olmadığını düşünürsek PC'ye düşündüğüm işlemci yükseltmesinden vazgeçtim. Buradan devam edeceğim.

-Nvidia'nın kendi bulut altyapısı yok. Google sunucularını kullanıyor. Bu işe asıl para yatıranlar Amazon ve Microsoft. Deneyenler XCloud, Stadia'dan iyi performans veriyor diyorlardı. Onlar da oyuna tam olarak girdiğinde işlerin bu yöne ilerleyeceği aşikar. Bulutun hala fiziksel konsolların yerini tutmayacağını düşünüyorum, ama sıkı bir alternatif olma yolunda ilerlediği ortada.

50 megabitle bile ses gelmiyormuş. 50 megabitle bile akıcı değilmiş. Bir sürü insan deniyor 16 megabitle memnun kalıyor. Yine yurt dışı forumlarda çoğu insan memnun. 50 megabit internet ile ses gelmiyorsa ben neyi yanlış yapıyorum diye bir düşünmek lazim sistemi elestirmeden önce. Bazıları daha da komik. Steam hesabina yönlendiriyormus da oyuna sahip olmak gerekirmiş de diye elestiriyorlar. Stadia gibi oyunu da ayrica satsalar daha mi iyiydi sizin için anlamiyorum ki. Ne güzel steam, epic kütüphanenizdeki oyunları oynayın işte tekrar almaya gerek olmadan. Indirimlerden ucuza alıp alıp oynayın. Daha ne istiyorsunuz? Beylerimiz istiyor ki hem gamepass gibi oyunları abonelikle sunacak hem stream yapacaksiniz hem bedava olacak. Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte.

Elbette kaliteli bir PC, xbox, ps4 gibi görüntü kalitesi veremez bu sistem şimdilik. Sizin beklentiniz neydi anlamıyorum ki. Ben de denedim 16 megabitle. Gayet tatmin edici.

# Ace # kullanıcısına yanıt
    @# Ace # demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Stadia mal. Microsoft da Xcloud’da yeniden oyun aldırmıyor, sahip olduğun oyunları bulut üzerinden oynatıyor.

Firmaya giren çıkan yok, sen aldığın oyunu oynuyorsun. İster kendi bilgisayarında oyna ister Nvidia’dan bilgisayar kirala. Total War oynuyorum ben, bilgisayar almayıp Nvidia’dan kiralasam CA’nın işine gelmeyen ne olacak?

• Yarbay
    3278 Mesaj

Can Sungur konuyla ilgili bir yayın gerçekleştirmiş. Kafalarda detaylı bir fikir oluşmasını sağlayabilir konuyla ilgili.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 7 Şubat 2020; 23:3:2 >
    |
    |

• Onbaşı
    16 Mesaj
    Yerimizi alalım. Gelecek vaat eden bir sistem ama buna ek olarak XBOX Game Pass'deki gibi oyunu satın almadan üyelik süresince de oynayabileceğimiz ek olarak ayrı bir üyelik tipi getirseler daha güzel olur. Düşünsenize 1 aylık üyelik alıyorsunuz sadece, ihtiyacınız olan tek şey iyi bir internet bağlantısı, oyun satın almanıza bile gerek yok. 1 ay boyunca istediğiniz oyunu en iyi kalitede oynayın. Şuanki haliyle oyuna da sahip olmak gerekiyor ve bu pek mantıklı değil bence zaten oyunu satın aldıysam bilgisayarım kaldırıyordur bunu.
    |
    |
    Yandım dedikçe buz gibi ayran şalgam suyu lahmacun
    Bin derde deva maydonuzuyla hamuru nakışlı lahmacun
  • Yüzbaşı
    323 Mesaj
    Android cihazlarda kullanan arkadaslar var mi?Ben baglanamadim . baglanma hatasi veriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    6582 Mesaj
    Founders Membership ile 3 aylık bedavaya geldi. Ve 5.5 euro gerçekten çok büyük bir para değil. 20 mbps ethernet kablolu bağlantı ile 10 senelik makinada DOOM oynuyorum yağ gibi akıyor. Kablosuzda verim alamadım ama onun için de bir 30-40 mbps lazım.
    |
    |

Faydalı video.
    |
    |
    Tranquillity kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

฿αяcεløπα

Mes Que Un Club™
  • Binbaşı
    1825 Mesaj

Beklediğimden iyi oynamaya sıkıntı yaratacak bi gecikme yok.
    |
    |
    Tranquillity kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Stadia gibi patlamamış. Bu fiyatlarla kalması imkansız ama fiyatları absürt düzeye çıkmadığı sürece kolay kolay ölmez bu sistem. Betasını kullanan bir sürü kullanıcı vardı direkt herkese açık çıkarmayıp güzel iş yapmışlar.
    |
    |

I'm Commander Shepard and this is my favorite Steam account on the Citadel

Origin: TheHumanSpectre UPlay: TheHumanSpectre Epic: TheHumanSpectre

İzlediğim diziler için TV Time profilim
  • Binbaşı
    1354 Mesaj
    Umarım Google bunu yapar. Geforce Now'da 720p'de akıcı oyun oynanabiliyor ama 1080p'de 16mbps yetmiyor maalesef. Geforce Now 1080p/60 için 50mbps istiyor, Google 20mbps istiyor. Stadia denemedim ama Nvidiada ayarlardan kare hızını 60tan 30a çekince istediği bant genişliği %40 falan azalıyor. Ayrıca istikrarsız internet uyarısı alıyorum. Nvidianın sunucuları TRye gelmez belki ama Google gelecek. Stadianın sunucuları TRde olsa belki 16mbps net ile 1080/30 akıcı oynatır herhalde. Kötü PCde zorla 20-30 fps ile AC odyssey bitirmiştim. Geforce Now ile 720p de olsa akıcı bi şekilde oynayabilmek çok güzel gerçekten.
    |
    |
    Az önce ücretsiz versiyonunu denedim 100/5 mbps internet ile. 1080p60 fps de gayet iyiydi. Ben oyunlarımı vsync açık oynadığım için gecikme pek rahatsız etmedi beni. Her ne kadar sorunsuz boynasam da kendi bilgisayarımda oynarken ki akıcılık yoktu. Ben böyle youtubedan 60fps video izlemek gibi bir deneyim beklerken bu daha çok fps 50-60 arasında gidiyormuş gibi hissettiriyordu. Sistemi ilk başta single oyunda deneyeyim dedim dishonored ı seçtim ama onda hata verdi server yok diye. Dedim fortniteda kesin vardır tıkladım ona 450 civarı kişi bekledim açıldı oyun. Oyunu hiç bilmediğim halde 1. oldum hatta Yalnız oyunun görüntü kalitesi kötüydü bence. Oyunu yüksek ayarlara aldım ama ona rağmen kötü gözüküyordu. Belki de oyunu yeniden başlatmak gerekiyordu ayarların hepsini uygulamak için (özellike dokular) ama bu sistemde yeniden başlatma gibi bir şey söz konusu değil. Direkt oturum sonlanıyor çünkü. Stadia nın en büyük avantajı da bu. Oyunlar stadia ya özel hazırlanıyor, bunda ise bildiğin sanal bir bilgisayarda çalışıyor.

Ayrıca oyunu kapatınca direkt geforce now oyun penceresi de kapandı. Oturumu kapat vs diyemedim. Epic gamesde açık oturumları gör ya da tüm oturumları kapat gibi bir seçenek de yok. Umarım bir güvenlik açığı yoktur sistemde. Her oturumdan sonra sorunsuzca sıfırlanıyordur inş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremec -- 8 Şubat 2020; 1:44:13 >
    |
    |

• Yarbay
    3063 Mesaj
    Google Stadia konuşulup beklenirken biranda bu ortaya çıktı ve gördüğüm kadarıyla da Stadia'dan iyi gibi.
    |
    |

İnternetim 35/3mbit. 1600x900 ve 1366x768 sistemlerde testler yaptım.

Lol oynanılamaz durumda.
    Path Of Exile'da denedim, item filter gibi candamarı olan şeyleri dosyalara ulaşamadığınız için değiştiremiyosunuz. Bu da oyunu oynanmaz kılıyor.
    Destiny 2 oynadım, oldukça keyif aldım. gtx 850mde 10fps alan destiny 60fps stabil, görüntüde tek kusur bile yoktu.
    Quake Champions oynanmayacak kadar kötüydü.

Buna benzer 1-2 oyun daha denedim ama hala eksiğinin olduğunu söyleyebilirim.

Stadia da gelsin onunda testlerini yapayım, beklemedeyim
    |
    |

#SecretSeal
  • Yarbay
    7668 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    OKANATLI

Konusu açılmış iyi de olmuş. Sungur un video güzel gözüküyor . İnşallah hepimiz yakın zamanda doğru düzgün hızlarla şöyle hizmetlerden yararlanabilecek duruma geliriz.
    |
    |
    |
    |

#Ankaragücü!
  • Yarbay
    3131 Mesaj
    Oyun sayısı şu an az. Eskiden GTA 5, just cause 3 falan varmış. Sonradan bir çok oyunu kaldırmışlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.