Şimdi Ara

Nvidia GeForce Now [ANA KONU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.818
Cevap
194
Favori
538.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çalışan oyunları topluca görmek mümkün mü?
  • Yanılmıyorsam daha önce böyle teknoloji varmış lakin AMD ve Nvidia engel oldu diye duymuştum yanlış biliyorsam affola.

Böyle oyun oynayabilmek için PC'nin açık kalması gerekiyor mu? Steam link gibi değildir umarım?
  • pphammer kullanıcısına yanıt
    Edit. hatalı / eksik bilgi. İleri mesajlarda doğrusunu öğrendik. Mesaj akışını bozmamak için düzenlemiyorum.

Çalışan oyunlar = senin sahip olduğun oyunlar
    https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/games/

"GeForce NOW connects to digital PC game stores so you can stream your own library of games. Search below to find your library of games, or look for new ones including many of the latest releases and top free-to-play games – all available instantly. (*You must already own or purchase titles to play them on GeForce NOW.)"
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Edit. hatalı / eksik bilgi. İleri mesajlarda doğrusunu öğrendik. Mesaj akışını bozmamak için düzenlemiyorum.

"GeForce NOW connects to digital PC game stores so you can stream your own library of games. Search below to find your library of games, or look for new ones including many of the latest releases and top free-to-play games – all available instantly. (*You must already own or purchase titles to play them on GeForce NOW.)"
    RDR 2 ekleyemedim hocam, her oyunun anlaşması yok sanırım şu aşamada.
  • quote:

Verdiğiniz linkte liste yok. Sadece arama var. Benim oyunlarımın listesi değil genel liste istiyorum.

Biraz bulabildim ama tam liste var mı?

A. A Plague Tale: Innocence. Absolver. ...
    B. Batman™: Arkham Asylum Game of the Year Edition. Batman™: Arkham City - Game of the Year Edition. ...
    C. Call of Cthulhu® Call of Duty®: Modern Warfare® ...
    D. Dakar 18. Darkest Dungeon® ...
    E. EARTH DEFENSE FORCE 5. Edge Of Eternity. ...
    F. F1® 2018.
  • Doğru söylüyor olabilirsiniz. Benim henüz tecrübe etme şansım olmadı. RDR2 sanırım Stadia ile anlaşmalıydı, o yüzden çalışmıyor olabilir.

@pphammer "Geforce kütüphanenize bağlanır, sahip olduğunuz oyunları oynatır" diyor. Can Sungur'un videosunda da Steam'e bağlandığı, kütüphaneden oyunu indirdikten sonra oynattığı görülüyordu. Can Sungur bunu denemedi ama her oyunu çalıştırmıyormuş anlaşılan. Belki ileri dönemde gerçekten sahip olunan her oyunu oynatır hale gelir.
  • quote:

Doğru söylüyor olabilirsiniz. Benim henüz tecrübe etme şansım olmadı. RDR2 sanırım Stadia ile anlaşmalıydı, o yüzden çalışmıyor olabilir.

@pphammer "Geforce kütüphanenize bağlanır, sahip olduğunuz oyunları oynatır" diyor. Can Sungur'un videosunda da Steam'e bağlandığı, kütüphaneden oyunu indirdikten sonra oynattığı görülüyordu. Can Sungur bunu denemedi ama her oyunu çalıştırmıyormuş anlaşılan. Belki ileri dönemde gerçekten sahip olunan her oyunu oynatır hale gelir.
    Geforce now i aylardır oynuyorum.

Steam kütüphanemden bir oyunu açıyorum o zaman çalıştırıyor veya çalıştırmam gibi ifade eden bir yazı yazıyor.

Desteklediği oyun sayısı çok az.

Can Sungur o konuda yanıldı.

Bir ara geforce now içinden Steam programını açınca geforce now oyunların isimli bir kategori geliyordu. Steam güncelleme yapıp kısa sürede bu özelliği kapattı.
  • ANdroid cihazda oyun açamayanlar, siyah ekranda kalanlar:

programı silsinler. Cihaz dilini ingilizce yapsınlar. Makineyi yeniden başlatsınlar.
  • Default yani balanced ayarı kullandığımda görüntü kalitesinin bir video olduğu çok belliydi ve oynanmazdı. Fakat ayarlardan(geforce now ayarlarından) görüntü kalitesini custom'a alıp bitrate'i 50mbit yaptığımda kendi makinamda çalışan Metro exodus'dan farksız görünüyordu, görüntü kaybı en fazla %10'dur. 100/5 internet ile denedim.

Gecikme işide çözüldüğünde geleceğin teknolojisi budur.

Oyun aslında nvidianın makinasında +100 FPS'de çalışıyor fakat size stream edilen görüntü max 60 FPS oluyor en büyük sıkıntılardan biride bu.

Sunucu makinalarında kulanılan ekran kartını merak eden varsa; rtx t10-8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 8 Şubat 2020; 20:49:36 >
  • Donanım Arşivi adlı kanal da bir video hazırlamış. Gecikme olayını ve 60/30 FPS kilidi işini çözmeleri lazım. Çok iyi internet olsa dahi böyle rekabetçi & FPS oyun oynanamaz.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Sadece oyunu alıp geforce now sayesinde oyunları oynayabilmek inanılmaz bir yenilik. Gelişecektir çok da daha iyi yerlere gelicektir bu olay.

Donanım fiyatlarını baya bir etkiliycekmiş gibi düşünüyorum.
  • Bu konuya ilgi niye bu kadar az olmuş. Tam bizim ülkeye göre bir sistem.
  • Çözebilen varsa diye soruyorum. Epic Games Store'da Metro 2033 Redux oyununa sahibim ama sistem sadece Steam versiyonunu açıyor. Geçiş yapabilen var mı acaba merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QRX

Bu konuya ilgi niye bu kadar az olmuş. Tam bizim ülkeye göre bir sistem.
    Çünkü sebeplerinden biri ben ve benim gibi çok fazla kişi hala 2020 yılında ADSL gibi bir internet bağlantısına mahkum. Ben bırak Fiber'i falan, şu an 16 mbit internetim olsa göbek atacak kıvamdayım. 8 mbit internetim var.

---

Konuya gelirsek bu uygulamada fark ettiğim bir şey var, internet hızınızın tamamını kullanmıyor nedense. Mesela bende 8 mbit'in sadece 5-6 mbit'ini harcıyor, hani ihtiyacı olsa bile bu değeri geçmiyor ve haliyle de görüntü kalitesi bozuluyor. Neden tamamını kullanmadığını bilen var mı? Custom ayarlardan 10 mbit olarak seçtim hızı.
  • Ps nowdan daha iyi çalışıyor ülkemizde
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    4 farklı ag secenegi var 3 secerseniz 120 fpsye kadar yolluyor sizer yarıs modu diye gecen

birde her seferinde farklı ekrankartlı sistem geliyor
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    60 fpsden yuksek oynanıyor ag ayarlarında yarıs modunu seciceksiniz ama oyundan oyuna farklı ozellikle fare gecikmesi bariz onu cozsunler oynanır rahatlıkla
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    5 mb minimum ve 30 fps veriyor ondan
    15 mb 60 fps belli bir bitrate icin ideal

1080 p icin 50 ustu yok zaten sizde 100 mb baglantıda de olsa enfazla 50 mb bant genişligi kullanıcak
  • 90 gün bedava kampanyası ne zamana kadar geçerli? Şimdi üye olup, zamanın askerde olduğumdan dolayı boşa geçmesini istemiyorum.
  • Epic games üzerinden satın alinan red Dead redemption 2'yi telefondan oynayabilir miyim bilgisi olan var mı?

Edit: rdr2 destekli değilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 9 Şubat 2020; 10:52:32 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.