Şimdi Ara

[NVIDIA G-Sync] Ana Konu (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
689
Cevap
22
Favori
32.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende acer predator 17 g5 793 72au var.

Ekran gsynch destekli ancak oyunlarda yine de

takilma oluyor (shututer) ayrica ozellikle gta da cok fena yirtilma oluyor baya kötü yani m ekranim 75 herz . Vsync acmak istemiyorum gsynch yeterli ve daha iyi olduğunu okudugum için. Sizce sebep ne olabilir yirtilmalarin önüne nasil gecebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    ah şunda bir de 240hz olsaydı ne kadar farkettiği hakkında ciddi bir fikir verirdi.
  • evohan kullanıcısına yanıt
    G sync ve ulb yi beraber mi kullanıyorsun?

• Hayır ikisini aynı anda kullandırtmaz monitor,ulb de bit sync teknolojisi ama gsync in yanına yaklaşamıyor onu demek istedim

• AOC AG2460PG model monitör nasıldır? G-Sync li 144 Hz en ucuz bu diye biliyorum. Bu monitörün güncel üretimi var mıdır?
  • İmzamdaki sitemimi kullanıyorum.
    sğrekli bf 1 oynrım günde en az 6 saat.
    su gsync olayı aktif olmasına rağmen
    hiö bir fark hissedemedim.
    boşuna para vermişim.
    yazıklar olsun.
    su fps dalgalanmasına bakıb.
    hatta gsync açınca fps olaeak oyunda düşüş yaşanmakta . 15 gundur test edıyorum delireceğim. bu kadar para ver monitöre olay bu.

1-2 sast sonra bf1 oydadıktan sonra ekran gortuntusunu ss yı sızsınle pauylasıcagım.
    İlah ettım işlemci yetiyor ekran kartı hat safhada.
    peki bu fps dalgalanması gstnc monotor olasına rağmen neden okuyor ?
    oyundan soğudum resmen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Atacağınız sabit ekran görüntüsünden bir şey anlayamayız; hareketli görüntüde G-SYNC'ın getirileri görülebilir ancak.

Bir de affınıza sığınarak söylemek istiyorum. Başka bir konuda alkolik olduğunuzu yazmıştınız. Acaba bir de ayık kafayla mı deneseniz monitörü? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyau -- 12 Mart 2018; 10:45:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Narsist_volkan

İmzamdaki sitemimi kullanıyorum.
    sğrekli bf 1 oynrım günde en az 6 saat.
    su gsync olayı aktif olmasına rağmen
    hiö bir fark hissedemedim.
    boşuna para vermişim.
    yazıklar olsun.
    su fps dalgalanmasına bakıb.
    hatta gsync açınca fps olaeak oyunda düşüş yaşanmakta . 15 gundur test edıyorum delireceğim. bu kadar para ver monitöre olay bu.

1-2 sast sonra bf1 oydadıktan sonra ekran gortuntusunu ss yı sızsınle pauylasıcagım.
    İlah ettım işlemci yetiyor ekran kartı hat safhada.
    peki bu fps dalgalanması gstnc monotor olasına rağmen neden okuyor ?
    oyundan soğudum resmen.

Sorunu çözebildiniz mi acaba? Bende fazlasıyla fps drop yaşıyorum,sistemim şöyle

Asus pg279q
    4790k 4.4Ghz
    Gtx 1080Tİ
    32 gb ram

• FuatKenan kullanıcısına yanıt
    1 kaç gün önce çıkan drıver ıle bf1 de bıraz daha düzelme var. ama hala fps drop yaşıyorum.
    sürekli 54 kişilik hzarıtalarda oynarım her classta. deü,ş,k maplerde. fark bazı maplerde dahada fazla.
    fakat dx 12 yı ıptal ettım dx11 de oynuyorum. 10-15 fps farketti. full ultrada. 2 k da 144 hz de vsync oyun içi kapalı.
    şimdilik genede azda olsa yasıyorum o sorunu.
    bir arada dedım acaba ekran kartının tpd sımı sorun oluyor dıye. onuda bır ara msi afterburnerden 100 de 1112 yaptım. 115 120 yaptım gene değişen bişey olmadı.
    msi after burnerdanda sadece oyun oynarken fan hızını yüzde 65 se alıyorum. gpu boost hızı 2000 mhzden aşağıya düşmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 3 Nisan 2018; 18:42:13 >
  • Gsync diye para verdik forza ve need for speed de nedense fps drop oluyor bu ne ya

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

1 kaç gün önce çıkan drıver ıle bf1 de bıraz daha düzelme var. ama hala fps drop yaşıyorum.
    sürekli 54 kişilik hzarıtalarda oynarım her classta. deü,ş,k maplerde. fark bazı maplerde dahada fazla.
    fakat dx 12 yı ıptal ettım dx11 de oynuyorum. 10-15 fps farketti. full ultrada. 2 k da 144 hz de vsync oyun içi kapalı.
    şimdilik genede azda olsa yasıyorum o sorunu.
    bir arada dedım acaba ekran kartının tpd sımı sorun oluyor dıye. onuda bır ara msi afterburnerden 100 de 1112 yaptım. 115 120 yaptım gene değişen bişey olmadı.
    msi after burnerdanda sadece oyun oynarken fan hızını yüzde 65 se alıyorum. gpu boost hızı 2000 mhzden aşağıya düşmüyor.
    Hocam sanki çıtırdan darboğaz var gibi, ben 3970X ile 1060 kullanıyorum frametimeları da oyun içindeki komutla takip ediyorum hafif de olsa dalgalanma yapıyor. Tavsiyem işlemciyi değiştirmeniz. O kartı o işlemciye biraz fazla kaçıyor.

• Bir kaç günce önce monitörü servise götürdüm,ilk önce sisteminizde sorun var dedier.Farklı ekran kartlarında denediğimi söyleyip yine aynı sorunları aldığımı belirttim.Sonra servisten mesaj geldi ürününüz hazır diye,monitörü almaya gittiğimde teknik servis personeli bana bu gysnc sorununun diğer markalarda da olduğunu hatta kronik bir sorun olduğunu bu yüzden bir şey yapamayacaklarını söylediler.Her ne kadar derdimi anlatmak istesemde bildiğiniz gibi ülkemizde süper teknik servis çözümleri olduğu için(!) bir sonuca ulaşamadım.Asus yurtdışı ile görüşüp yardım isteyeceğim

Not:G Sync kapatınca bu sorunları yaşamıyorum

[NVIDIA G-Sync] Ana Konu [NVIDIA G-Sync] Ana Konu

https://www.youtube.com/watch?v=P8obZLyeeuA&feature=youtu.be

• quote:

Orijinalden alıntı: FuatKenan

Bir kaç günce önce monitörü servise götürdüm,ilk önce sisteminizde sorun var dedier.Farklı ekran kartlarında denediğimi söyleyip yine aynı sorunları aldığımı belirttim.Sonra servisten mesaj geldi ürününüz hazır diye,monitörü almaya gittiğimde teknik servis personeli bana bu gysnc sorununun diğer markalarda da olduğunu hatta kronik bir sorun olduğunu bu yüzden bir şey yapamayacaklarını söylediler.Her ne kadar derdimi anlatmak istesemde bildiğiniz gibi ülkemizde süper teknik servis çözümleri olduğu için(!) bir sonuca ulaşamadım.Asus yurtdışı ile görüşüp yardım isteyeceğim

Not:G Sync kapatınca bu sorunları yaşamıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=P8obZLyeeuA&feature=youtu.be
    Video dan birşey anlamadım, fotoya gelirsek benim gördüğüm bir smearing iki scan lines var.Scan lines genelde çok hafif şekilde çoğu g sync panelde oluyor genelde üst kısımda,

Genelde G sync ile ilgili sıkıntılar G-Sync modülünden paneli o.c yapında cw sesi gelmesi( beyaz sahneler)

2.cisi scan lines.

Smearing de bulutlanma sanırım türkçe terimleri bilmem, video yu daha net çek

• Dostlar 240 HZ bir G SYNC monitör alsam, atıyorum Project Cars 2 oynarken 50 Fps aldığım da yine G SYNC nimetlerinden yararlanmış olur muyum?
  • Daha temiz bir geçiş görürsün elbet.Asıl işe yaradığı olay fps değişimlerini yumuşatması gözü rahatsız etmemesi.Bende 2k da full ayarlarda oyun oynuyorum tabi yeri geliyor sürekli 144 fps görmüyorum.Ama kırılma,titreme,ağırlaşma tarzı sıkıntıları minimum seviyede hissediyorum.
  • Alkımm kullanıcısına yanıt
    Hocam açıkçası şu 2 monitör arasında kaldım

https://www.itopya.com/aoc-245-ag251fg-dp-hdmi-1ms-240hz-g-sync-led-gaming-monitor/

https://www.itopya.com/samsung-27-lc27fg73fqmxuf-dp-2xhdmi-freesync-full-hd-quantum-dot-curved-gaming-monitor/

AOC neredeyse bana 2200 gibi bir rakama gelecek. O bakımdan aklımı çeliyor. Kartım GTX 1080 ve PS4 kullanıyorum. Şu an kullandığım monitör ise 60 HZ Ips ve Ghosting yapıyor kabus çekiyorum :)

• 27 inç de 1080p kullandım beni tatmin etmedi.Çok uzun bir süredir de 27 inç den aşağı bir monitör kullanmadım.24 inç benim açımdan artık kullanılmaz.Tabi bu zevkler renkler durumu.Döviz kurundan dolayı sanırım artık pek fazla seçenek yok ben şuan ki monitörüm den çok memnunum 2.elde takip etme şansın varsa mutlaka seçenekler arasına al.

Yalnız gölgelenme ve ışık sızması sorunu vardı ilk partide ASUS ROG SWIFT PG278Q G-SYNC düzgün şartlarda bulunursa bence alınır.Yerine gelen model 165 hz olarak geçiyor ama şuan baktım 4200 tl den aşağı yok.

Freesync kullananlar çok memnun değil zaten kartın da gtx 1080 miş onu sırf ucuz ve 27 inç olduğu için alına bilir olarak düşün.
    Şuan durum tam olarak ne kadar para verebilirsin le alakalı. 24 inç yeter diyorsan sıkıntısız alır kullanırsın.
    https://www.itopya.com/27-dell-s2716dg-gaming-led-1-ms-monitor-hdmi-dp-cns/

bunu incelesene birde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkımm -- 27 Haziran 2018; 11:9:33 >

Hocam bütçem açıkçası 2200-2300 felan yani. Dediğiniz monitörü biliyorum ancak bütçemi fazlasıyla aşıyor maalesef. :)
  • O zaman sizin ilk seçenek şartlar içinde daha mantikli oluyor.Boyut sıkıntı değilse güle güle kullanın

Onda hocam sadece takıntım, 240 HZ çok fazla kaçacak bana. Ancak daha uyguna böylesini bulamadım. Ben fazla espor oynamıyorum, AAA yapımlarda takıldığım için Fps 60 ila 120 arası gezecek. O bakımdan 240 HZ'de Gsync 60-100 arasındada idare eder mi o kafamı karıştırıyor.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.