Şimdi Ara

[NVIDIA G-Sync] Ana Konu (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
688
Cevap
22
Favori
32.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gsync Kullananan Arkadaşlara Bir Sorum Var

Gsync Açtığım Zaman Görünütüde Pikseller Büyüyor Gibi,Hani Piksel Boyutu Artmış Gözle Belli Oluyor
    Gsync Kapttım Zaman Bu Büyük Pikselleşme Küçülüyor,Normal Hale Geliyor İpek Gibi

Gsyc Açık Pikseller Büyük
    Gsync Kapalı Pikseller Küçük

Sizdede Böylemi Arkadaşlar? Asus Ps258Q Gsync Açıkken Oyunlarda Anlattığım Gibi Gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roronoa Zoro

Gsync Kullananan Arkadaşlara Bir Sorum Var

Gsync Açtığım Zaman Görünütüde Pikseller Büyüyor Gibi,Hani Piksel Boyutu Artmış Gözle Belli Oluyor
    Gsync Kapttım Zaman Bu Büyük Pikselleşme Küçülüyor,Normal Hale Geliyor İpek Gibi

Gsyc Açık Pikseller Büyük
    Gsync Kapalı Pikseller Küçük

Sizdede Böylemi Arkadaşlar? Asus Ps258Q Gsync Açıkken Oyunlarda Anlattığım Gibi Gözüküyor

Size öyle geliyor bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkbozkus kullanıcısına yanıt
    Yok Hocam Eminim Piksel Boyutunda Artış Var,Direk Belli Nokta Nokta Sayıyorum,Kullanan Arkadaşlardan Yardım Bekliyorum Onlarda Nasıl Acaba,Gsync Açık Ve Kapalı Deneyib Bakmaları Lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roronoa Zoro

Yok Hocam Eminim Piksel Boyutunda Artış Var,Direk Belli Nokta Nokta Sayıyorum,Kullanan Arkadaşlardan Yardım Bekliyorum Onlarda Nasıl Acaba,Gsync Açık Ve Kapalı Deneyib Bakmaları Lazım

2 senedir kullanıyorum. Hiç böyle bir şey olmadı.

• berkbozkus kullanıcısına yanıt
    Sadece Oyunlarda Böyle Gsync Açıkken, Masaüstünde İpek Gibi Görüntü Pikseller Görünmüyor
    Acaba Panel 3d Ondanmı Böyle Yoksa Bana Sıfır Diye Yenilenmiş Sıfırlanmış Panelmi Sattılar
    İşin İinden Çıkamadım+Ekeanın Sağ Üst Köşesinde Kırmızı Pikselde Var Neyptıysam Gitmiyor Siyahda Gözükmüyor Beyazda Sarıda Yeşilde Belli
    Uyduruk Panel Alsam Bundan Daha Az Sorun Olurdu İşin Kötüsü Çözümüde Yok,Uzman Arkadaşlardan Yardım Bekliyorum

• -dehşet- kullanıcısına yanıt
    aslında asus pg279q modellini araştırıyordum uzun zamandır.

Fakat sizin yorumlarınızdan sonra mg279q modelini araştırmaya başladım.

Yabancı forumlarda mg279q ile gtx 1070 ve 1080 ekran kartlarıyla kullanan oyuncuların yorumlarını okudum.

Genel olarak çok memnunlar.

Sizin dediğiniz gibi eğer 60 fps altında değerler alınıyorsa gsync avanatajı oluyor. 60 fps üstünde gsync siz monitor de çok iyi diyorlar.

Ben de msi gtx 1080 gaming x var.

İps model 144hz, 2k ve tepkime süresi en az olan ( sanırım 4ms altı yok) bir monitor istiyorum.

Yabancı sitelerden okuduğum yorumlardan dolayı gsync olmayan modellere yönelebilirim.

Ben şu anda 2k da 60 fps üstü değerler alabilirim fakat 2 sene sonraki oyunlarda 2k da msi gtx 1080 gaming x ile 60 fps üstünde rahat bir şekilde 60 fps + değerler alabilecek miyim?

Bu durumda şimdi biraz daha verip gsync monitor almaklı daha mantıklı olur yoksa şimdi gsync siz bir monitor alıp ilerde sli yapmak veya gtx 2xxxx li modellere geçerek ekran kartını upgrade yapmak mı daha mantıklı olur?

Yani moniter arasındaki farkla ileride kartı upgrade yapmak mı daha mantıklı olur?

• the-music kullanıcısına yanıt
    Aslinda akılıcık hem yüksek fpsde hemde düşük fpsde önemli!
    Bu yüzden gsync ve gsync olmayan ve freesync modellerini kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim.
    Online oyuncu iseniz oyundaki akıcılık çok önemli özellikle fps oyunlarında oynadığınız oyun akıcı değilse oyunda takılmalar tearing shuttering yaşıyorsanız bi bakmışsınız pat ölüyorsunuz.Yüksek fpslerde özellikle 144fps 144hertz monitörde aşşağıya hiç fpsniz inmiyor ise bunu size sağlayan üst seviye ekran kartiniz var ise oyun cidden akıcı oluyor tearing olsa bile farkına varmiyorsunuz ama gel gelelim 143fps anlık bir düşüş olsa bu sefer Shuttering dediğimiz anlık takılma yaşıyorsunuz 1sn sonra bi bakmışsınız ölmüşsünüz işte bu gerçekten insanın canın sıkıyor
    Bu yüzden gsync freesync denen yazılımlar gerçekten oyunculara nefes aldırıyor oyunun tadına varıyorsunuz

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben oyunlarda 144 fps almıyorum.

Genel olarak tomb raider tarzı, araba yarışı, fps , futbol tarzı oyunlar oynuyorum.

Fps 100 ustüne çıkmıyor genel olarak.

Ani düşüşler dediğimiz durumlar 100 fps altınıda kapsıyor mu?

144 hz gsysnc olmayan bir monitorde 100 den birden 80 fps e düştüğünde mi shuter veya tearing sorunları olur?

Kartım msı gtx 1080 gaming x.

Bir anda 20 fps düştüğünü hatırlamıyorum.

Monitor olarak tv kullanıyorum. 5 fps düşüş olduğunda hissediliyor.

Fakat biliyorsunuz tv nin hz değeri 50-60 arası.

Alacağım gsync siz monitor 144 hz.

5-10 fps düşmeler hissedilebilir mi 144hz'de?

• İşte Dediğim Şey GSYNC Açıkken Böyle Gözüküyor İşte
    Asus PG258Q ROG Swift 25
     [NVIDIA G-Sync] Ana Konu
    İlk Resim Kapalı
    İkinci Resim Gsync Açık
    Sizdede Böyle Arkadaşlar Gsync Açıkken Panel Komple Dikey Pikselleşme İle Doluyor Şaka Gibi

Kendim Sordum Kendim Cevapladım
    Asus PG258Q ROG Swift "pixel inversion" Sorunu Varmış Yurt Dışındada Aynı Sıkıntıyı Yaşayanlar Var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa Zoro -- 15 Şubat 2018; 15:29:31 >

• Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt
    Sadece oyunlarda değil gri tonluk videolarda da az miktar görünebilir.

Pixel inversion ya da interlace-pattern artifact da deniyor. Genelde bütün G sync monitörlerde olan bi sorun yok diyen de muhtemelen görmüyordu ya da çok azdır.

Ama ne kadar olduğu önemli senin monitörde çok fazla hocam garantiye yolla değiştirmeye çalış. Fotoğraflarla falan mail at önce fikit al.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkeen A kullanıcısına yanıt
    Hocam En Üst Gsync Monütörlerde Bile Var, Alanlar Şaşırmış Zaten Benim Gibi Bu Kadar Para Ver ,İnanki Tüplü Tv Crt Gibi Pikselleri Say
    Olacak İş Değil İadeye Çıkarcam Resim Benim Değil Yurt Dışında Başka Asus PG258Q ROG Swift Sahibinin,Oda Değişime Göndermiş
    Bir Sürü İnsan Böyle Bizmi Garibiz Yoksa Panelmi Garibe Dönmüş...
    Bendede Bu kadar Büyük Pikseller Crt Gibi Geliyor,Tahamül Ettim,Ama Göze Batıyor Asus PG258Q ROG Pixsel İnversion
  • Benim Dell s2716dg de de var ama az. G sync olanların hepsinde var az ya da çok, azsa görünmüyor ya da kafaya takmıyorsun. İnş değişim alırsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam bu söylediklerim tüm monitörler için geçerli monitör hertz değeri fps değeri ayni olmaz ise shutter ve tearing yaşarsınız kaçış yok!
    o yüzden 60hertz monitör için 60fps altina düşmemeniz gerekir akıcı oyun için!
    Lakin 144hertz monitörlere farkli bir durum var eğer 144fps altına inmezseniz oyun daha hızlı akıcı olduğundan shuttering ve tearing farkına pek varmiyorsunuz 144fps altına inmezsenizde shutter tearing yaşamıyorsunuz 60hertz göre 3kat daha akıcı bir oyun deneyimi yaşıyorsunuz!
    Ben bunu bizzat gözlemledim eskiden crysis3 online oynarken 60hertz 60fps pek akıcı gelmiyordu bana sonra Asus vg248qe almiştim 144hertz acep dedikleri gibi oluyormu diye lakin o vakitler gtx 970ekran kartım vardi 144fps yakalayamadiğim için shutter takılmalar olmaya başladi tam baş belası oluyor derken titanX ekran kartı almıştım ozaman gerçek oyun tadını almaya başlamiştim her bolumde 1.inci oluyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 3 Nisan 2018; 20:17:29 >

Mesala genel olarak 80 fps alınıyor diyelim oyunlarda.

Bende 144hz monitor var diyelim.

Ben hz 80 hz'e düşürsem fps ve hz eşitlenmiş oluyor mu?

Bu durumda shutter vs olmadan akıcı bir oyun deneyimi yaşanır mı?

• açıkçası yaşadığım deneyimimle şunu söyleyebilirim..

Nvidianın sürekli sürücü çıkarması oyunların gsync senkronizasyonunu olumsuz etkiliyor..hatta bazen gysnc etkisini dahi görmüyorsunuz...Bahsettiğiniz hususla alakalı olarak..fps ve hz eşitlenmiş olmuyor..gysnc, düşük fps değerlerinde ekran kartı ve monitor senkranizasyonu en iyi şekilde sağlayıp akıcılık sağlıyor..

Daha önce vsync kapalı gsync açık şekilde kullanırken daha verimli çalışıyordu..Ama şimdi sanki oyun seçiyor...Stutter yaşadığım NFS Shift 2 mesela gsync ile inanılmaz akıcı ama Quantun Break oyunu tam bir rezalet..Sanırım sorun konsoldan port olan oyunlar...

tabi 144 hz olması sebebiyle gözlerimi neredeyse hiç yormuyor..

Evet ne kadar yüksek hertz fps okadar akıcı keyifli oyun deneyimi demek.
    Örnek şöyle verebilirim playstationlarda tüm ps'lar aynı donanım barındırdığından her oyun sadece 1yazılımla aynı akıcılıkta fps hertz eşitliği sağlanabiliyor lakin pcde durum çok farklı herbireyin farkli işlemci ram yazılım monitor ve birdünya değişken pc bileşenleri kullanıyor hal böyle olunca her oyun her birgisayarda farkli fpsler alıyor ve haliyle insanlar freesync yada gsync yazilimlarina ihtiyac duyuyorlar nekadar dengeli ve yuksek hertz ve fps niz olursa okadar akıcı oyun oynarsınız
    Yalnız 144hertz monitör 144fps oyun yakalayıp oynarsanız freesync'siz ve gsync'siz bile güzel akıcı oyun oynarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 19 Şubat 2018; 20:11:40 >

gsync özelliği olmayan 144hz bir monitoru 80 hz de 80 fps de sabitledik diyelim.

Bir anda 70 fps 'ye düşse, bu düşüş hissedilir mi?

Aynı ayarları Gsync olan bir monitorde yapıldığın da aynı düşüş olduğunda gsync monitorde hissedilir mi?

Çünkü yabancı forumlardan da okuduğumu göre gsync 60 fps altındaki değerlerde akıcı bir oyun deneyimi yaşatıyor deniliyor.

Yani gsync li bir monitorun 60 fps uzerinde etkisi olurmuyor anlamına mı geliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: the-music

gsync özelliği olmayan 144hz bir monitoru 80 hz de 80 fps de sabitledik diyelim.

Bir anda 70 fps 'ye düşse, bu düşüş hissedilir mi?

Aynı ayarları Gsync olan bir monitorde yapıldığın da aynı düşüş olduğunda gsync monitorde hissedilir mi?

Çünkü yabancı forumlardan da okuduğumu göre gsync 60 fps altındaki değerlerde akıcı bir oyun deneyimi yaşatıyor deniliyor.

Yani gsync li bir monitorun 60 fps uzerinde etkisi olurmuyor anlamına mı geliyor?

144 hz monitörü 80 hz ye ve 80 fps ye sabitledin diyelim,fps 70 düştüğü zaman vsync açık değilse,ekranda kırılmalar başlar.Vsync açarsanda takılmalar

başlar.Eskiden bu şekildeydi,şimdi fast sync vsync ye göre daha iyi sonuçlar veriyor.Gsync de ise 80 den 70 fps ye düştüğünü hissederim diyen çok doğru

söylediğine inanmıyorum 4 değişik gsync monitör kullandım,20-30 gibi bariz fps düşüşleri hariç hissetmiyorsun.Ve de 50 fps gsyn olan monitörle gsync olmayan

monitör arasında akıcılıkta baya fark var.Bu arada artık ekranlarda hdr dönemi başladı hdr ile hdr olmayan görüntü arasında muazzam bir fark var.

Gsync monitorun 60fps altındada üstündede fazlasıyla yararını görürsün özelliklede online oyunlarda görürsün!

Eğer gsync yoksa monitöründe 1fps bile düşüş farki olsa hertz fps 2lisinden yırtılma ve takılmalar başlar online oyunda özellikle takılınca pat bi başmişsinki loser olmuşsun

Lakin 144hertz bi monitörün var gysnc için fazla para ödemektense 144fps hiç aşşağı oyunda düşürmeyecek bir ekran kartın varsa gsync olmadanda gayet akıcı oyun deneyimi yaşarsın sadece vsync açar sabitlersin 144e oyun hızlı olduğundan 144hertz fpsde akıcılıkta shutter hissetmezsin bile
    144altındaki değerlerde göz daha iyi algıladığından oyun takılarak ilerliyormuş gibi görünür gözünüze bu yüzden
    Alttaki video izlerseniz daha iyi anlarsınız gsync'siz çekilmiş video

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 20 Şubat 2018; 16:28:24 >

• gsync gerçekten inanılmaz bir teknoloji, Acer XB240H 144HZ GSYNC monitorunu kullanıyorum, monitorde ulmb seçeneğide var ona alıp deneyince fark ortaya çıkıyor, özellikle 60 ve 100 arasında gezinen fps değerlerinde okadar güzel bir akıcılık veriyorki denemeyen anlayamaz
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.