Şimdi Ara

>>Inno3D GeForce GTX 1050 Ti Compact İncelemesi Ekran Kartlarının Matruşkası<<

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
6.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Inno3D GeForce GTX 1050 Ti Compact İncelemesi Ve Kutu Açılımı Overclock

200 doların altındaki pazar segmenti, şirketin daha fazla hacmi olmasına rağmen, AMD ile fiyat performansı açısından rekabet alanı olarak NVIDIA'nın sorunlu bölgesi oldu özellikle amd RX serisiyle bu segmenti liderlikle götürmekteydi fakat nvidia'nin buna cevabı gecikmedi rekabetçi oyun kalabalığına yönelik olarak piyasaya çıkan oyunların çoğu, 300 doların altındaki ekran kartlarında harika performans gösteriyor ve NVIDIA'nın pazari tekrar ele almak için gtx 1050 serisiyle atağa geçti.

NVIDIA'nın "Pascal" GPU mimarisi olan GP107 silikonunun en küçük uygulaması. Bu minik yonga, 768 CUDA çekirdeği, 48 TMU, 32 ROP ve GTX 1050 Ti'de 4 GB bellek barındıran 128 bitlik bir GDDR5 bellek arabirimi bulunuyor.

Bunlarda "Pascal" CUDA çekirdeği olup 1.35-1.45 GHz hızlarına sahip. NVIDIA'nın 128 bit genişliğinde bir bellek veri yoluyla çalışmaya karar vermesi, GTX 1050 Ti'nin daha iyi özelliklere sahip bir fiyat savaşı için hazırlanan bir maliyetle (dörtten fazla bellek yongası olmadan üretildiğini) ancak daha pahalıya malolduğunu gösteriyor AMD rakabetçi kartlarına karşı bu fiyat segmentinde gösteriyorki NVIDIA, GTX 1050 Ti'nin güç tüketimini yalnızca 75Watt'ın altına düşürmeyi başardı; bu da kendisini yalnızca slot gücü ile besleyebiliyor olduğunu bize gösteriyor en yakın rakibi AMD'nin Radeon RX 470 4GB, 120W TDP kurulumunu sağlamak için ek 6 pimli PCIe güç konektörüne ihtiyaç duyuyor.

Biz bu incelememizde Inno3D GeForce GTX 1050 Ti Compact modelini ele alıcağız

Kutu Açılımımız

Ekran bağlantı seçenekleri, bir DVI bağlantı noktası,bir HDMI bağlantı noktası ve bir DisplayPort mevcut. NVIDIA, DisplayPort'u 1.2 sertifikalı ve 1.3 / 1.4'e hazır olarak güncelledi; bu da, 4K @ 120 Hz veya 5K @ 60 Hz bize sağlayabiliyor.
    GPU ayrıca bir HDMI ses bağlantısıyla ile birlikte gelir. HD ses ve Blu-ray 3D filmleri destekleyen HDMI 2.0b uyumludur. GPU video kodlama birimi 10 bitlik ve 12 bitlik HEVC'yi destekleyecek şekilde güncellendi.

GeForce GTX 1050 Serisi SLI'yı desteklemez.

NCP81174'ü daha önce birçok grafik kartında gördük; Diğer GTX 1050 Ti modellerinde kullanılan uP 9509 voltaj kontrol cihazına mevcut.

GDDR5 bellek yongaları Samsung tarafından yapılmış ve K4G80325FB-HC28 model numarasını taşıyor. Bunlar 1750 MHz'de çalışıyor (7000 MHz GDDR5).

NVIDIA'nın GP107 grafik işlemcisi, 14 nanometre üretim sürecini kullanan şirketin ilk çipidir. Aynı zamanda şirketin TSMC değil de Samsung'da yapılacak ilk grafik işlemcisi. GPU'nun transistör sayısı 3,3 milyar, kalıp boyutu 132 mm²

TEST SİSTEMİMİZ

İŞLEMCİ>Intel Pentium®G3258 3M Cache 3.2GHz(4.5GHZ OVERCLOCKLU STOK FANLA BİRLİKTE 1.320V)
    >ANKART ASUS MAXIMUS VI IMPACT Intel Z87 DDR3 3000MHz
    >EKRAN KARTI Inno3D GeForceGTX™ 1050Ti Compact 4GB 128-bit 1290Mhz 7Gbps(up to 2100mhz Gpu 9000mhz Gbps OVERCLOCKLU)
    >RAMLER 16GB (2x8GB) HyperX Beast DDR3 1600MHz CL8 1.5V Dual Kit(up to 2400mhz cl11 1.65v OVERCLOCKLU)
    >POWER Tagan TG430 80+GOLD Modular Power Supply
    >KASA THERMALTAKE CORE V1 Mini-ITX with NZXT Sleeved LED Kit
    >Klavye Everest Rampage KB-R8 Mecanik Keyboard
    >Mouse INCA IMG 365MS 3200 DPI 7D LASER 1000mhz 1ms
    >Monitör LG 42LB652V 3D LED IPS FULLHD TV<

Bu bölümde listelenen hızaşırtma sonuçları VGA BIOS'da tanımlanan varsayılan fan ve voltaj ayarlarıyla sağlanır. Çoğu kullanıcı için en gerçekçi senaryo olduğu için bu yaklaşımı seçiyoruz.
    Her örnek hızaşırtma farklıdır, bu nedenle buradaki sonuçlar yalnızca kartınızdan neler bekleyebileceğiniz konusunda bir kılavuz oluşturabilir.
    Boost'lu NVIDIA kartlarında, tartışılan değerler hız aşırtma sonrasında gözlenen en yüksek boost zamanıdır. Aynı saat artışı tüm saat seviyelerine uyguladım.

OYUN LİSTEM

Örneğimizin maksimum overklocku bellekte (% 14 overclock) 2002 MHz, suni olarak NVIDIA sürücüsü tarafından sınırlandırılmıştır. Herhangi bir bellek saatini 2002 MHz'den daha yüksek olarak ayarlamak,görev görüntü kaybıyla sonuçlanacaktır.
    GPU hızaşırtma özelliği, GPU Boost'tan sonra gerçek frekansta 1911 MHz'de sınırlandırılmış,fakat bir türk olarak sınırları zorlamak bizim doğamızda var Örneğimizin maksimum overclock'u GPU saatine +189 MHz,% 14'lük bir artış oluyor.
    Fakat biz +278 MHz bir atiş yapıp şansımızında yardimizla maximum oyunlarda 2200 mhz değerleri görebiliyoruz

GPU sıcaklıklarına bir göz atalım. İlk olarak, IDLE (masaüstü) sıcaklıkları, GPU'nun termal sensörleri üzerindeki yazılım aracılığıyla rapor edildi. Önce IDLE sıcaklıkları, genel olarak 30 Derece C'nin altında seyrediyor, 40 Derece'nin altındaki her şey güzel.Ama oyun oynarken ne olur? Ekran kartında yoğun oyun benzeri bir uygulama başlatıyoruz ve GPU'nun en yüksek sıcaklığını ölçüyoruz.
    Genel olarak 50 Derece C'nin altında seyrediyor.Bu arada oda sıcaklığımız unutmadan 24 derece olduğunu belirtelim.
    Tek fanlı model bu inceledigimiz kart soğutması gayet iyi ve sessiz fanı 1000rmp lerde dönüyor gayet sessiz.
    Sonuç

NVIDIA'nın yeni GeForce GTX 1050 ve GTX 1050 Ti, çoğunlukla sıradan oyunculara yüksek miktarda satan düşük maliyetli grafik kartı segmentini hedef alıyor. AMD, R9 380 ve RX 460 gibi kartlarla çok güçlü bir konuma sahip oldu. AMD, geçtiğimiz günlerde RX 470'un üst seviyelerde kalmasını sağlamak için bir fiyat düşüşü getirdi; buda NVIDIA'nın bir alt pazarda az aktif olması demek -150 $ 'lık segmentle GTX 1050 Ti'yi kapsayan bu incelemede meyveler geliyor. Kaputun altında, hem GTX 1050 hem de GTX 1050 Ti küçük bir devrim getiriyor; On yıllardır süren ortak TSMC ile çalışmak yerine NVIDIA, Samsung'un GP107 grafik işlemcisi için 14 nanometre üretim sürecini tercih etti. Bu, yalnızca maliyeti optimize etmelerini sağlamakla kalmadi, aynı zamanda daha fazla kâr getiren daha büyük tasarruf sağladılar

inno3d GTX 1050 Ti bu oyuncağı refenrans hızına kıyasla ortalama %30 oranında bir performans artışı sağlayacak miktarda overclocklamayı başardım.Performans ortalamasının üzerinde olan 1050ti referans modelleri GTX 950'den% 30 daha hızlıdır, bir Ti modeli hiç yayımlanmadı. AMD'nin RX 460 modeline kıyasla performans artışı% 25'in üzerindedir; Kart 460 ile 470 arasında RX 470'un arkasında% 25 geride kalıyor. Bu, GTX 1050 Ti ile maksimum 1080p tüm ayrıntılarıyla en yeni AAA oyunları oynayabileceğimiz anlamina geliyor Daha ziyade genellikle tüm oyunlar böyle zorlu grafiklere sahip olmadığından taviz vermeniz gerekmez.

Diğer tüm Pascal GPU'larda olduğu gibi, GTX 1050 Serisi'nin güç tüketimi olağanüstü olduğundan, NVIDIA'nın AMD'nin bu yönde 1tık üstünde yer alıyor. Oyun gücü tüketimi çok mütevazı, her zaman 75 W'ın altında kalıyor; zayıf güç kaynaklarıyla birlikte gelen daha önceden kurulmuş sistemleri eski haline getirirken iyi çalışıyor.

Şuan Tr garantili fiyatlari bu kartın 600TL üzerinde seyrediyor günümüz dolar kuru 3.5lira gibi seyrederken ben 630TL aldim
    http://www.nanokatalog.com/Inno3D-Geforce-GTX-1050Ti-Ekran-karti-PCI-4096-MB-GDDR,PR-101152.html

Hakkını veren bir kartı herkeze mavi ekransız günler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 10 Ekim 2017; 15:51:3 >

• Rez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1060-470-480 gibi kartlarla kıyaslamasının olduğu tablolar da eklerseniz iyi olur
  • 2.2 ghz görmesine baya şaşırdım. Yalnız g3258 ile o kartın hakkını veremezsiniz.

• Elinize sağlık çok güzel inceleme. Bu kartı satın almıştım. Sonra kargoya verilmeden iptal edip rx470 aldım. Aslında tam benlik kartmış. Hem küçük, hem serin hem de cimri. Tam mini itx kasalar için...

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

1060-470-480 gibi kartlarla kıyaslamasının olduğu tablolar da eklerseniz iyi olur

Bu aralar pek vaktim yok kısıtlı zaman şimdilik bunları ekledim ilerleyen günlerde farklı testler eklenicek
    Teşekkürler yorumunuz için
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

2.2 ghz görmesine baya şaşırdım. Yalnız g3258 ile o kartın hakkını veremezsiniz.

Haklısınız pek hakkını alamiyorum doğrudur oyununa göre ama gerçi yağ gibi akıcılıkta bf1 gta5 olsun oynuyorum işlemci 4.3ghz orta yollu soğutucu alip 4.6ghzde kullanıcam ilerleyen zamanda yeni testler eklediğimde 4.6ghz de eklerim.
    Bu işlemciyi geçici olarak aldım zaten bu aralar biraz maddiyat kısıtlı ayrica zaten bu kart ile i7 kullanılmaz ama iyi overclocklu g3258 %90 oyunlarda hakkıyla oynatıyor buda yeterli bence para olunca zaten 4790k işlemciyle güncellemeyi düşünüyorum
    Teknolojik yönden gayet şanslıyım 1050ti her yerde baktim hiç kimse bu değerlere çıkamamiş

• quote:

Orijinalden alıntı: akin.ozsk

Elinize sağlık çok güzel inceleme. Bu kartı satın almıştım. Sonra kargoya verilmeden iptal edip rx470 aldım. Aslında tam benlik kartmış. Hem küçük, hem serin hem de cimri. Tam mini itx kasalar için...

Eve geçince timespy testi yapıcam zaman bulunca bakalım overclocklu haliyle bu kart referans gtx 970 yetişecekmi
    Baksana g3258 overcloklu haliyle bile hakkından gelemiyor oysa r9 380 canına okuyordum bunla
  • değerleriniz çok güzel hocam gpu hızınız müthiş tebrikler
    bir kaç kartla test etme şansınız varmıdır grafiksel olarak
  • Hayırlı olsun hocam baya küçükmüş kart şaşırdım.
  • İnceleme muhteşem ellerinize sağlık
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    I5 4460 falan alsan fazlasiyla yeter 1050 ti ye. I7ye gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical.assistance

değerleriniz çok güzel hocam gpu hızınız müthiş tebrikler
    bir kaç kartla test etme şansınız varmıdır grafiksel olarak

Vakit bulduğumda başka testler atıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Hayırlı olsun hocam baya küçükmüş kart şaşırdım.

Aynen rus oyuncağı gibi matruşka kadar kutusu kocaman açiyon açiyon bitmiyor
    sonra minicik bişi çıkıyor fakat boyutuna nazaran gayet güçlü bir kart

/>

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryzen

İnceleme muhteşem ellerinize sağlık

Sağolun hocam bu fiyat bandıda kart alacaklar için en azından bir rehber amaçlı incelemelerimiz
  • quote:

I5 4460 falan alsan fazlasiyla yeter 1050 ti ye. I7ye gerek yok.

Haklisiniz hocam i5 4460 tam ucu ucuna yeticektir fakat kart overclocklandığından muazzam performans artışı oluyor 2.ci nesil i5 lerle darbogaz yaşanyanlar varmiş yabancı forumlarda bahsediyorlardi ona göre bu kartı almayi düşünenler dikkat ederlerse iyi olur

/>

• quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

quote:

2.2 ghz görmesine baya şaşırdım. Yalnız g3258 ile o kartın hakkını veremezsiniz.

Haklısınız pek hakkını alamiyorum doğrudur oyununa göre ama gerçi yağ gibi akıcılıkta bf1 gta5 olsun oynuyorum işlemci 4.3ghz orta yollu soğutucu alip 4.6ghzde kullanıcam ilerleyen zamanda yeni testler eklediğimde 4.6ghz de eklerim.
    Bu işlemciyi geçici olarak aldım zaten bu aralar biraz maddiyat kısıtlı ayrica zaten bu kart ile i7 kullanılmaz ama iyi overclocklu g3258 %90 oyunlarda hakkıyla oynatıyor buda yeterli bence para olunca zaten 4790k işlemciyle güncellemeyi düşünüyorum
    Teknolojik yönden gayet şanslıyım 1050ti her yerde baktim hiç kimse bu değerlere çıkamamiş

Güzel değerler, peki gpu %100 load oluyor mu?

Yani belkide işlemci darboğaza neden olup gpu nun tam yuke girmesini engelliyor, dolayısıyla zorlanmayan gpu o hızlarda stabil gibi görünüyor olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: poyraz_371

quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

quote:

Güzel değerler, peki gpu %100 load oluyor mu?

Yani belkide işlemci darboğaza neden olup gpu nun tam yuke girmesini engelliyor, dolayısıyla zorlanmayan gpu o hızlarda stabil gibi görünüyor olabilir mi?

DArbogaz olmuyor bf1 dişinda gerçi bf1 %99 gpu sorunu var driverlada alakalı olabilir %80 üzerine çıkmıyor 1080 biel kullanlarda aynı şey var videolarinda sorun yok videoda yüklemiştim ama arkada çalan müzik yüzünden telif takılıp blocklanmiş
    Vakit bulunca başka testlerde yüklüycem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 9 Mayıs 2017; 14:24:19 >

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    O aslinda islemciden daha çok düşük ram hizlarindan dolayi oluyor. 1333 mhz ile 2133 mhz farkı hissediliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

O aslinda islemciden daha çok düşük ram hizlarindan dolayi oluyor. 1333 mhz ile 2133 mhz farkı hissediliyor.

Kesinlikle, yoksa bırak 6. Nesli, 4. Nesil i3 ler falan rahat kalkar diye düşünüyorum. Pentium g4560 testleri bize piyasadaki oyunların %99 da darboğaz yaşatmadığını gösterdi. Sıkıntı ram lerde olmalı (1600mhz vs 2133mhz)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.