Şimdi Ara

[NVIDIA G-Sync] Ana Konu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
688
Cevap
22
Favori
32.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rezes

Ben anlatsam bu kadar güzel anlatamazdım valla Bende bunu anladım. Bekleyelim bakalım yakında tüm detaylar dökülmeye başalar.

Sagol dostum

Nvidianin sitesinde yazana gore sizin monitorler eger listedeki moniterlerse cikacak olan cipten alip kendiniz montaj yapabilirmissiniz duz tornavidayla oyle yazili yazida 30 dk alan bir is diye soyleniyor. Bu islem sirasinda monitore bir sey olursa garanti disi galiba. Veya direkt olarak montaj edilmis monitorleri alabilirmisiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eger 60hz lik monitore bu cihazi takinca 120hz yapacaksa saygim sonsuzdur.Ama bana pazarlama taktiginden daha oteye gidemeyecek pahali bir cihazmis gibi geliyor.gelelim 120hz ve ustu monitorlere.Soyleki kac tane oyun varki 120fpsden yukarisini goruyor.Zaten oyunlar 120hz lik monitorde 120fps nin ustune cikmadigi surece herhnangi bir sorun yok.ister 30 olsun ister 60 oda olmadi 90fps olsun monitor 120hz ise zaten herhangi bir sorun olmuyorki.Bu teknoloji firmalari ilac firmalarini gectiler benden soylemesi.Sorun olmadigi halde sorun olduguna milleti inandirmaya calisip kendi urunlerini satmaya calisiyorlar.
  • Monitöre çip

Hazır monitörle ilgili prolar toplanmışken bir şey sorayım imzamdaki monitörü kullanıyorum ve standartı 60 hz tıtanla beraber gelen monitör overclock terimi pek yaygınlaşmadı ama sistemimde oc olmadık bir monitör kaldığından ondada denemeler yapmak istedim.Monitörüm iyi çıktı ve %25 oc oluyor yani 75 hzde kullanabiliyorum oyunlarda felanda 1080p 75 hz profili seçilebiliyor ve vsync açtığımda ise fps 75 e kilitleniyor.60 İle 75 arasında baya fark mevcut ama bu şekilde kullanırsam monitörü kısa yada uzun vadede sorun yaşama ihtimalim çok mudur?

Eğer cevaplar evet olacaksa sadece oyunlarda 75 hz e alsam sonrasında ise yine 60 hze dönerek kullansam buna ne derdiniz?

• emrys3535 kullanıcısına yanıt
    Bir çıksın bakalım da, ne kadar gerekli öğrenelim :)

Ayrıca fiyatı da uçuk olmaz umarım çipin.
  • 60 fps den 45 dusme olayini ornek vermistim hepimiz yasamisizdir bu durumu diye. Ben de zannetmiyorum 60 hz in altina boyle bir destek vericeklerini. Eger dedikleri gibi duz ve akici bir oyun deneyimi sunacaksa cok yuksek ve sabit fps almak icin pahali kart almak zorunda kalmamis oluruz ki bu da nvidia veya herhangi bir firmanin yapacagi sey degil. 120-144 hz gibi yuksek degerlere saglanacak bir destek olur bence alt siniri da 60 hz olabilir.

• şuan pek kullanışlı görülmese de monitor hızını oyun içinde değişken yapabilcekse ilerde tutulur bence , çunkü 120hz monitorler ciddi per. kaybı yaratıyor ayrıca stutter gibi sorunlar üzerine daha çok kafa yorduklarını görmek güzel en azından

not : şunu karıştırmayın , 60 fps altında monitor nekadar değişken olursa olsun akıcılık kaybını hissedersiniz yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 19 Ekim 2013; 0:26:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Bir çıksın bakalım da, ne kadar gerekli öğrenelim :)

Ayrıca fiyatı da uçuk olmaz umarım çipin.

Fiyatinin yuksek olucagini tahmin etmek zor degil ama gerekli olup olmayacagini ben de merak ediyorum bekleyip gorucez

• bir çıksın test edilsin bakılır
    bu tarz teknolojiler ilk versiyonlarında 3d vision 1 gibi sorunlu olabilir
    hemen atlamamakta yarar var
    bir de bu chip i ekrana nasıl monte edeceğiz? içini falan açmak gerekirse ben garanti kapsamı yüzünden böyle bir şey yapmak istemem açıkcası
    dışarıda bir kutu tarzında durma ihtimali inşallah vardır yoksa takmamız zor
    yarım saatlik iş denmiş ki bu büyük ihtimal ekranın içini açmamızı gerektirecek bir işlem
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrys3535

60 fps den 45 dusme olayini ornek vermistim hepimiz yasamisizdir bu durumu diye. Ben de zannetmiyorum 60 hz in altina boyle bir destek vericeklerini. Eger dedikleri gibi duz ve akici bir oyun deneyimi sunacaksa cok yuksek ve sabit fps almak icin pahali kart almak zorunda kalmamis oluruz ki bu da nvidia veya herhangi bir firmanin yapacagi sey degil. 120-144 hz gibi yuksek degerlere saglanacak bir destek olur bence alt siniri da 60 hz olabilir.

40-50 FPS arası için demosunu da yaptılar. Anlattıkları GPU-driver-clock-çizilen frame arasında senkronizasyon var. Oyuna ortama faln göre değişir ama bi yere kadar akıcılık algısının korunmasına yardımcı olacak gibi gözüküyor. Tear/stuter iyice azldıktan/kaybolduktan sonra ve oyun içinde hafif tırtıklanma olarak algılanmasını engelleyebilir gibi duruyor. Yağ gibi akmaz belki ama çok çok rahatsız edici olmayan 40fps olacak gibi geldi benim izlediğim demodan.

@-erna- Fiyat kabul edilebilir olduktan sonra almak isteyen çıkar diye düşünüyorum, bana uyar sonuçta bu. Demodakiler güzel ve mantıklı sonuçta, bide FPS oyunda görmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

bir çıksın test edilsin bakılır
    bu tarz teknolojiler ilk versiyonlarında 3d vision 1 gibi sorunlu olabilir
    hemen atlamamakta yarar var
    bir de bu chip i ekrana nasıl monte edeceğiz? içini falan açmak gerekirse ben garanti kapsamı yüzünden böyle bir şey yapmak istemem açıkcası
    dışarıda bir kutu tarzında durma ihtimali inşallah vardır yoksa takmamız zor
    yarım saatlik iş denmiş ki bu büyük ihtimal ekranın içini açmamızı gerektirecek bir işlem

İçinin açılması lazım malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Eger 60hz lik monitore bu cihazi takinca 120hz yapacaksa saygim sonsuzdur.Ama bana pazarlama taktiginden daha oteye gidemeyecek pahali bir cihazmis gibi geliyor.gelelim 120hz ve ustu monitorlere.Soyleki kac tane oyun varki 120fpsden yukarisini goruyor.Zaten oyunlar 120hz lik monitorde 120fps nin ustune cikmadigi surece herhnangi bir sorun yok.ister 30 olsun ister 60 oda olmadi 90fps olsun monitor 120hz ise zaten herhangi bir sorun olmuyorki.Bu teknoloji firmalari ilac firmalarini gectiler benden soylemesi.Sorun olmadigi halde sorun olduguna milleti inandirmaya calisip kendi urunlerini satmaya calisiyorlar.

60hz monitör yine 60hz kalacak. Ama 40fps oynatmaya kalktığın zaman daha az tırtıklanmalar göreceksin yerine göre. Bu da akıcılık algısında fark yaratacak. 60 hz 60 fps'deki yağ gibi dedirtmez belki ama 60hz 40 fps'den daha bi akıcı gelecek yine.

• iARDAs İ kullanıcısına yanıt
    İçi açılacaksa, önceden bu monitöre yer yapılmış demektir bu iş için, böyle diyebilir miyiz ?

Harici olarak bağlanacakmış gibi geliyor bana.
  • quote:

İçi açılacaksa, önceden bu monitöre yer yapılmış demektir bu iş için, böyle diyebilir miyiz ?

Harici olarak bağlanacakmış gibi geliyor bana.

Malesef değil

''Alternatively, if you’re a dab hand with a Philips screwdriver, you can purchase the kit itself and mod an ASUS VG248QE monitor at home. This is of course the cheaper option, and you’ll still receive a 1-year warranty on the G-SYNC module, though this obviously won’t cover modding accidents that are a result of your own doing. A complete installation instruction manual will be available to view online when the module becomes available, giving you a good idea of the skill level required for the DIY solution; assuming proficiency with modding, our technical gurus believe installation should take approximately 30 minutes.''

Bildiğin içi açılacak monitörün :(

3 yıl garantili monitörün garantisini hiçe mi sayıcaz şimdi, yemişim G Sync ini mini yahu. Garantisi bitince takarız çok mühim birşeyse :)
  • quote:

3 yıl garantili monitörün garantisini hiçe mi sayıcaz şimdi, yemişim G Sync ini mini yahu. Garantisi bitince takarız çok mühim birşeyse :)

Amerikada olsan büyük ihtimalle bu işlemi yaparken bir hasar vermezsen garantiye birşey olmaz diye düşünüyorum. Ama tabi TR de affetmezler.
    Öyleyse bu iş bana gelmez, daha jelatinlerini dahi sökmedim. Gidipte göz göre göre garanti dışı bırakamam.

3 yıl bir de, az değil hani garanti.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    aynen olmadı bu iş
    o kadar vg248qe de şöyle böyle olacak denmiş şu anki kullanıcıların düşünülmemesi olmamış
    1 sene garanti gene iyi ama ürünün 2-3 sene garantisi varken 1 e düşürmek mantıklı mı? orası tartışılır
  • quote:

Öyleyse bu iş bana gelmez, daha jelatinlerini dahi sökmedim. Gidipte göz göre göre garanti dışı bırakamam.

3 yıl bir de, az değil hani garanti.

En kötü satıcaksın yenisini alcaksın :D

newegg de 399 doları civarı olacakmış modifikasyonlu monitör. Normal fiyatı şu an 350.

Vatan tabi 300 TL fark koyar orası ayrı
    977 Lira vatanda indirimli şuan. Modifiyelisi 1000 küsür olur en az.

Modül olmasa de oyun oynamaya devam edicez mi edicez :) garanti bitince bakarız artık çaresine
  • Sizin monitörünüz hangi model ki herhalde 120 ve/veya üstü hz e sahip.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.