Şimdi Ara

Nvidia’dan önemli hamle: Freesync monitörler G-Sync desteği alacak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
3
Favori
5.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • c24fg73 denedim sonuç hüsran. freesync kapalı daha canlı ve problemsiz oyun keyfi oluyor. Gsync açınca ne diyeceğimi bilemiyorum saçma sapan bir durum ortaya çıkıyor
  • Samsungun 144hz monitöründe denedim oldu. Çokta güzel oldu

Şimdi bu G-Sync monitörlere 2.500 - 3000 tl rakam çekenlere ne olcak
  • Yeni driver'ı Samsung CFG73'de denedim.

Öncelikle Freesync teknolojisini Samsung CF390 (48-72 hz) ve XFX RX 470 ile en iyi Witcher 3 oyununda deneyimlemiştim yani yırtılmasız, takılmasız soft yumuşak geçişli oyun deneyimini bu donanımlarla hissettim. Bazı oyunlarda tam randımanlı çalışmasa da benim için en iyi oyunlardan diyebileceğim witcher 3'de güzel bir performans sunması benim için yeterliydi.

Herneyse Driver'ı kurduktan sonra Monitör ayarlarından Freesync'i aktif ettim ardından driver grafik ayarlarında Monitör teknolojisi olarak Varsayılan GSYNC Compatible belirdi. oyun bazında da bu ayarı seçtikten sonra vsync kapalı şekilde, witcher 3'de 5 dakika kadar denedim oyunda yırtılma falan olmadı dahada detaylı 1-2 saat bu şekilde oynayacağım bakalım hemde witcher hem ac origins'de sonuçlarını yazarım.

Edit: Witcher 3 ve A.C. Origins oyunlarında açıkcası çok da iyi performans alamadım. öncelikle o soft yumuşak oyun hissiyatı yok anlık takılmalar(micro stuttering) fark ediliyor CF390 ile freesync'i kullanırken vsync ve freesync farkını çok rahat hissedebiliyordum ayrıca CFG73 ile freesync aktifken renkler biraz soluklaşıyor bu benim için çok büyük bir eksi bunun dışında denediğim 2 oyunda da tearing yaşamadım belki tek avantajı bu oldu bunun dışında şu an için kullanacağım bir özellik değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 15 Ocak 2019; 16:46:29 >

• benim de monitörüm samsung aynı model ben niye kötü sonuç aldım peki arada çok fark var üstelik bariz bir şekilde görüntü titriyor hareket halindeyken anlık frame atlama olabiliyor. Nvidia röportajında da bu modelin uyumsuz olduğunu ve benim yaşadığım aynı sıkıntıların var olduğunu birebir söylemişler üstelik.
    https://www.youtube.com/watch?v=6yCiBbQh2fA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLgan -- 15 Ocak 2019; 16:27:38 >
  • oLgan kullanıcısına yanıt
    Monitörün OSD menüsünde "Freesync engine" şeklinde bir ayar olması lazım. Onu "Ultimate" değerine getirip deneyin isterseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyau

Monitörün OSD menüsünde "Freesync engine" şeklinde bir ayar olması lazım. Onu "Ultimate" değerine getirip deneyin isterseniz.
    tüm ayarlarda denedim csgo da 144 fps altına inince görüntü çok kötü oluyor freesync kapanınca yağ gibi akmaya devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLgan -- 15 Ocak 2019; 17:31:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Freesync monitör kullanıyorum, rx580 8gb ekran kartı vardı. Dün gtx 1080 e geçtim. Nvidianın bu hamlesi güzel ancak freesync veya gysnc monitörü olmayanlar boşuna üzülmesin. Ben hiçbir fark göremedim freesync mevcut ve değilken. Pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyorum.
    12 Tane monıtör testi geçmiş ancak zamanla tüm freesync monitörlere destek gelir herhalde.

Hocam 980x ile gtx 1080 sorun yaratmıyor mu yav?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • siyau kullanıcısına yanıt
    Ben de AOC G2590VXQ 75 Hz kullanıyorum bağlantısını HDMI ile yaptım lakik OSD menüsünde ve diğer menülerde Freesync'yi aktif etmek için bir ayar göremedim o yüzden mi acaba Nvidia kontrol panelinde Gsync ayarı ben de aktif olmadı? Ancak dediğim gibi monitörün ayarları içerisinde bulamadım başka yerden mi aktive etmem gerekiyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sipahiysn -- 15 Ocak 2019; 17:52:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oLgan

Ben kurdum ancak herhangi bir ayar göremedim 1070 kullanıyorum

edit: monitörün freesync aktif edince menüye gsync ayarı geldi.

Alıntıları Göster
    Hocam ben monitörden aktif edemedim siz nasıl yaptınız ? Freesync aktif etme ayarını bulamadım yok
  • sipahiysn kullanıcısına yanıt
    Diğer mesajınıza da cevap yazmıştım.

NVIDIA grafik kartları HDMI üzerinden adaptive-sync desteği sunmuyor. Displayport bağlantısını kullanmanız gerekiyor.
    Yorumunuz için teşekkür ederim bu konuda biraz daha yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ben ekran kartı olarak GTX 1060 kullanmaktayım monitör olarak ise yazdığım gibi AOC G2590VXQ 75 Hz kullanmaktayım yarın displayport almaya gideceğim herhangi bir tane alsam fark eder mi? Sanki ekran kartı ve monitör için sürümler fark ediyormuş demişlerdi ama emin değilim hangisinden almalıyım tam olarak yanlış olmasın sonra, teşekkürler şimdiden.
  • reddit konusu

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/ag4ozl/suggestion_with_the_freesync_drivers_releasing/

maalesef samsung va panel sınıfta kalmış bu konuda kimse memnun değil. freesync ayarı standarttayken bir nebze daha iyi oluyor ancak sorun şu ki freesync açınca tepki hızı değiştirilemiyor, frame atlamaları yaşanıyor, blur problemi yaşanıyor.
  • sipahiysn kullanıcısına yanıt
    Çok çok ucuza kaçmamak kaydıyla herhangi bir Displayport kablo işinizi görecektir. Özellikle 2 metreden uzun kablo ihtiyacınız yoksa, 40-50 TL gibi fiyatların üzerine çıkmanızı tavsiye etmem. Misal şu kablo:

https://www.hepsiburada.com/digitus-dp-to-dp-displayport-baglanti-kablosu-2m-kilit-mekanizma-ak-340100-020-s-p-BS130934

Sanılanın aksine kablolarda sürüm, standart vs. yoktur. DP spesifikasyonlarına uygun üretilmiş, bilindik bir üreticinin herhangi bir kablosu, her DP sürümünde çalışır.

• Viewsonic XG2402 ve GTX 1080 ile sonuç gayet iyi. G-sync'i test etmek isterseniz nvidia'dan aşağıdaki demoyu indirin.

https://us.download.nvidia.com/downloads/cool_stuff/demos/Setup_G-SYNC_1.13.exe
    Sizi uğraştırdım kablo monitörün kutusunda varmış taktım ve birden bire ekran daha akıcı hale geldi bu gsync yi kapatsam bile sürdü nedendir bilemedim gerçekten yağ gibi akıyor lakin bir sorum olacak bu gsync düşük fpslerde daha etkili değil miydi? Ben oyunda 35 FPS limit koydum ve deneme yaptım gsync kapattım ve açtım aralarında fark göremedim hani düşük fpslerde yağ gibi akacaktı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre-Dylan

quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Freesync monitör kullanıyorum, rx580 8gb ekran kartı vardı. Dün gtx 1080 e geçtim. Nvidianın bu hamlesi güzel ancak freesync veya gysnc monitörü olmayanlar boşuna üzülmesin. Ben hiçbir fark göremedim freesync mevcut ve değilken. Pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyorum.
    12 Tane monıtör testi geçmiş ancak zamanla tüm freesync monitörlere destek gelir herhalde.

Hocam 980x ile gtx 1080 sorun yaratmıyor mu yav?

Alıntıları Göster
    Ne gibi hocam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• listede otomatik açılan 12 monitörden biriymiş bendeki ve sürücüyü kurduğum anda gördü ama deneyemedim henüz.

Nvidia’dan önemli hamle: Freesync monitörler G-Sync desteği alacak

Nvidia’dan önemli hamle: Freesync monitörler G-Sync desteği alacak

• MSI MAG27CQ ile sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum. Allah bunu düşünenden razı olsun. Çağ atladım resmen. 80 FPS altında takılma hissi oluşyuordu, artık hiçbiri yok.
  • DisplayPort Bağlantı Kablosu şart HDMI ile olmuyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: sipahiysn

Yorumunuz için teşekkür ederim bu konuda biraz daha yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ben ekran kartı olarak GTX 1060 kullanmaktayım monitör olarak ise yazdığım gibi AOC G2590VXQ 75 Hz kullanmaktayım yarın displayport almaya gideceğim herhangi bir tane alsam fark eder mi? Sanki ekran kartı ve monitör için sürümler fark ediyormuş demişlerdi ama emin değilim hangisinden almalıyım tam olarak yanlış olmasın sonra, teşekkürler şimdiden.
    bana soracak olursan rasgele bir kablo alma sana tavsiyem vesa sertifikalı ve son sürüm dp 1.4 destekli bir kabla alman ileride de kullanırsın.
    http://www.paugge.com.tr/paugge-v14-vesa-sertifikali-2metre-displayport-kablo-gm-dp-1701/

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.