Şimdi Ara

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.043
Cevap
65
Favori
518.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nokian Tyres Türkiye

Merhaba, AUDI A3 aracım için 205/55/r16 91v NOKIAN LINE serisi lastik almayı düşünüyorum, hepsiburada, kliksa gibi sitelerde adeti 160 tl fiyatlarla satılıyor ama ben bayinizden alıp yerinde taktırmak istiyorum.

İstanbul kartal da oturduğum için bulunduğum çevrede yetkili bayiniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malik Hoca

quote:

Merhaba, AUDI A3 aracım için 205/55/r16 91v NOKIAN LINE serisi lastik almayı düşünüyorum, hepsiburada, kliksa gibi sitelerde adeti 160 tl fiyatlarla satılıyor ama ben bayinizden alıp yerinde taktırmak istiyorum.

Merhaba,

Kartal'da yer alan bayimiz:
    EKŞİLİ OTO İNŞ.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
    CEVİZLİ MAH.ORHANGAZİ CAD.NO:16 KARTAL
    İstanbul
    Tel. 0216 370 51 25

İlginize teşekkür eder, güvenli sürüşler dileriz.
  • Nokian Tyres Türkiye kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Aracıma Yaz lastiği almak istiyorum ama Nokian Line 205/55 R16 91V ile Nokian Line 205/55 R16 91H arasında kaldım. İki lastik arasındaki fark nedir acaba?
  • Merhaba,

99 model Mitsubishi carisma arabam var, orjinal lastik boyutu 185/65/14.

Bu ay 4 tane yeni lastik alıcam, ne önerirsiniz?

Biraz araştırdım, i3 eur T86 seriniz var ama bu yaz lastiği olarak geçiyor, 4 mevsim olarak yani kışın da kullanıma uygun mudur?
  • Merhabalar

Benim sorularım Nokian Hakkapeliitta 8 modeli hakkında.

1- bu modeli yalnızca sipariş üzerine ve bir ay içerisinde getirtiyorsunuz, doğru mudur? herhangi bir bayinizden sipariş versek olur mu? fiyat yaklaşık ne kadardır? iki binek aracım var birisi 195/65/15 diğeri 225/45/17 ebatlarında.
    2- modelle alakalı iki farklı basın duyurusu olmuş sanıyorum, birisinde çiviler arabanın içinden bir düğmeyle dışarı çıkarken, öbüründe yaylı sistem vasıtasıyla yol durumuna göre gerektiğinde dışarı çıkıyor deniyor. Hangisi doğrudur? birincisi çok mantıksız geldi ama videosu bile var.
    3- çivili lastik olmasına rağmen kuru yol performansı da gayet hatta çok sessiz ve aşınma oranı çok düşük deniyor. yakıt performansı açısından da iyiymiş. çivili lastikler için bu tarz bilgilendirme etiketinin bulunmasının zorunlu olmadığının farkındayım ama bilgi almak için soruyorum ses ve yakıt tüketimi değeri veya puanı nedir? ses 71 db, yakıt tüketim puanı da b gibi mesela.

yanıtlarınız için şimdiden sağolun. bu soruların cevaplarını doğuda oturan arkadaşlar da merak ediyorlardır tahminimce.

• quote:

Orijinalden alıntı: rapid37

Merhaba. Aracıma Yaz lastiği almak istiyorum ama Nokian Line 205/55 R16 91V ile Nokian Line 205/55 R16 91H arasında kaldım. İki lastik arasındaki fark nedir acaba?

Merhaba rapid37 Bey,

Lastiklerde bulunan V, H, Q gibi harfler lastiklerin hız endekslerini göstermektedir.
    Hız endeksi, doğru hava basıncı ve doğru yük altında kullanılan bir lastik için belirtilen maksimum hız sınırıdır.
    Hız endeksi “V” olan lastiğin maksimum hız sınırı 240 km/saat'tir.
    Lastiklerin hız endekslerinin açıklaması şu şekildedir.

Q = 160 km/saat
    S = 180 km/saat
    T = 190 km/saat
    H = 210 km/saat
    V = 240 km/saat
    W = 270 km/saat
    Y = 300 km/saat

Yeni lastik tercih ederken, aracınızın hız özelliklerine en uygun hız endeksine sahip lastikleri tercih etmelisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alphaville28

Merhaba,

99 model Mitsubishi carisma arabam var, orjinal lastik boyutu 185/65/14.

Bu ay 4 tane yeni lastik alıcam, ne önerirsiniz?

Biraz araştırdım, i3 eur T86 seriniz var ama bu yaz lastiği olarak geçiyor, 4 mevsim olarak yani kışın da kullanıma uygun mudur?

Merhaba Alphaville28 Bey,

Nokian i3, yaz lastiği kategorisinde yer alan lastiklerimizdir.
    Kış şartlarında kullanmak için Nokian kış lastik modellerimizi, 4 mevsim kullanmak için de Nokian Weatherproof lastiklerimizi inceleyebilirsiniz.

Kış lastiği modellerimiz için;

http://www.lastiknokian.com/urungrup.aspx?URUNGRUPID=1&mevsim=winter

Nokian Weatherproof modellerimiz için:

http://www.lastiknokian.com/urungrup.aspx?URUNGRUPID=1&mevsim=AllWeather

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Merhaba,

Teşekkürler.

4 mevsim grubunda ihtiyacım olan ölçülerdeki en ekonomik lastğinizin fiyatı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alphaville28

Merhaba,

Teşekkürler.

4 mevsim grubunda ihtiyacım olan ölçülerdeki en ekonomik lastğinizin fiyatı nedir?

Merhaba Alphaville28 Bey,

Her mevsim güvenle kullanabileceğiniz yeni lastiğimiz olan Nokian Weatherproof lastiklerimizi önerebiliriz.
    Lastiklerimiz ile ilgili fiyat bilgilerine bayilerimizden ve online satış kanallarımızdan erişebilirsiniz.

http://www.lastiknokian.com/bayiler.aspx

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER

• İyi günler, Weatherproof lastiklerin kar üzerinde tutunma ve sürüş videolarını gösteren inceleyen videolara çok ihtiyaç var ve en büyük rakiplerden biri olan crossclimate a göre üstün yönlerini vurgulayan incelemelerde yapılsa çok iyi olur diye düşünüyorum, sadece kağıt üstündeki veri, değerlere odaklanarak tercih yapmamızı beklemiyorsunuz değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2000 WV Bora Aracımda H Serisi 1 senedir , 2007Volvo S40 aracımda LINE Serisi 4 aydır kullanıyorum önceki lastiklerim Fulda ve Michelin Primacy 3 dü ve bunları aratan bir lastik olmadığı gibi konfor ve keskin virajlarda yol tutuşu özellikle LINE serisi yolu bırakmıyor.Alınırmı alınır bence tek eksi yönü yumuşak olmasının getirği artıların eksi yönlerdir bunlarda erken aşınma aşşa yukarı 4 sene gibi tahminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arama_Botu

Yaklaşık 4 yıl önce Opel Astra aracıma Nokian H 195/60 R15 88H model lastik taktırdım. Ama gel gelelim özellikle fren esnasında lastiğin yol tutuşundan hiç memnun kalmadım. Yol ıslak ya da kuru olsun çok fark etmiyor, ani fren yaptığımda araba durmuyor resmen, tamam bir miktar kayma olacak ama önceki lastiklerimle kıyaslarsam aradaki kayma farkı 1,5 2 kat daha fazla. O zamanlar lastik hava basınçlarını filanda kontrol ettirdim acaba kayma bu nedenle olabilir mi diye ama nafile... Neyse bu şekilde bu güne kadar kullandım.

Kimi zaman fırsat bulmadığımdan, fırsat bulduğumda da ihmalkarlıktan diyelim ön-arka lastik değişimi yapmadım ve şu an ön lastikler damlacık işaretinin olduğu diş kalınlığı seviyesine indi, arkalar ise halen 6'ncı seviyede. Bu nedenle sadece önleri değiştirip devam edeyim diye düşünüyorum ama yukarıda bahsettiğim kayma şikayetim olduğu için Nokian almak istemiyorum. Farklı marka lastik de almak istemiyorum, ön ayrı, arka ayrı marka olmasın diye.... Sırf bu nedenle özellikle arka lastikler için hiç gereği yokken sanırım 4'ünü birden farklı marka lastik ile değiştireceğim.

Şimdi baktığımda NOKIAN 195/60 R15 88H Nokian Line diye bir model var. Bu lastik, bu benim 2011 model lastiğin devamı mı acaba? Ürün açıklamasında yol tutuşu o kadar övülmüş ki, benim kullandığım Nokian bu muymuş dedirtiyor resmen. :)

Merhaba,

Nokian Line sizinde belirtmiş olduğunuz gibi özellikleri ve etiket değerleri bakımından birçok kullanıcıdan olumlu yorumlar almaya devam eden Nokian H den daha yeni bir desenimizdir.

Nokian Line’ın sırt desenindeki “cross-block sipe” adı verilen özel ince kanallar lastiğe sürüş kararlılığı kazandırır, yuvarlanma direncini ve gürültü seviyesini azaltır. Nokian Line bu özellikleriyle son derece konforlu bir sürüş deneyimi sunar.

Nokian Tyres’ın “Swoop Groove” adını verdiği ve lastiğin omzundan çevresel ana kanallara doğru enine ilerleyerek derinleşen eliptik oluklar, ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu sağladığı gibi zorlu koşullarda bile lastiğin kızaklama yapmasını önler.

Nokian Line, (ADAC) tarafından Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen testlerde, 185/60 R14 boyutu ile test galibi olurken “Oldukça dengeli, ıslak ve kuru zeminde iyi performans, mükemmel aşınma direnci.” yorumu ile "iyi" üst derecesini kazandı. Nokian Line Stiftung Warentest tarafından karşılaştırma testinde test birincisi oldu.
    Nokian Line, ayrıca ADAC ve Stiftung Warentest tarafından gerçekleştirilen 205/55 R16 lastik boyutu ile "iyi" bir üst derece elde ederek Nokian'a iki ayrı başarı yaşattı.
    Nokian kuru ve ıslak koşullarda, düşük yakıt tüketimi ile dereceye girerken, Orta Avrupa pazarında tavsiye edilen lastik oldu.

Lastiklerimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür eder, güvenli sürüşler dileriz.

• Nokian Hakkapeliitta 8 kullanan var mı acaba? Bu sene kışı Bingöl'ün bir ilçesinde geçireceğim. Geçen kış pek kar yağmadı ama önceki senelerde efsane kar olurmuş. Özellikle 3 yıl önceki kış 1.5m ye ulaştığı olmuş karın kimi köylerde. Arabayı yeni aldım. İlk aracım ve dolayısıyla bu da ilk kışım olacak araçla geçen. Aklımı kurcalayan bu sene de kış eğer geçen seneki gibi olur karsız geçerse gereksiz bir masraf yapmış olacağım. Bir de bu lastikler asfaltta nasıl acaba? Şimdiden çok teşekkürler.

Not: aracım Nissan Juke. Lastiklerim 225-45-R18

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marancı -- 15 Ağustos 2015; 23:53:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Teşekkür ederim. 91V'yi tercih ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahcan

Merhabalar,
    Peugeot Partner araç için Nokian Weatherproof lastik önerir misiniz.
    Bu lastik İstanbul kış koşullarında kar lastiği performansı sağlar mı?
    Yazın da çok aşınma yada yakıt tüketimi yapar mı?
    İstanbul kartal - Maltepe bölgesinde Nokian All Weather + nereden alabilirim. (varsa online satış sitesi ismi de yazabilirsiniz.?
    Sorularımı Nokian sorumlusu cevaplarsa sevinirim.
    Teşekkürler..

Merhabalar Nokian Yetkilisi,
    yaklaşık 8 ay önce yukarıdaki gibi bir soru sormuştum ve siz lastik şu anda ülkemizde satılmıyor demiştiniz. Şimdi Türkiye de satılmakta herhalde..
    Yukarıdaki soruları şimdi cevaplarsanız sevinirim.
    Yukarıdaki sorulara ek olarak dört mevsim lastik yazın çok sıcak günlerde (sıcaklık 30-35 derece üzerinde iken) sıkıntı oluşturur mu?
    Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahcan -- 27 Ağustos 2015; 8:51:42 >

• 205/55/16 mercedes e200 için kışlık lastik tavsiyenizi alabilirmiyim
  • Kışlık lastiklerini kullanmaktayım emin ol piyasada kullandığın birçok kış kastiğinden çok iyidir ve bu ününü duymayan yoktur fakat yazlık lastikleri hakkımda bilgim yok ve 2015 üretimlerini çinde ürettimlerini biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Merhabalar,
    İstanbul kartal - Maltepe bölgesinde Nokian All Weather + nereden alabilirim. (varsa online satış sitesi ismi de yazabilirsiniz.?
    Teşekkürler..

yaklaşık 8 ay önce yukarıdaki gibi bir soru sormuştum ve siz lastik şu anda ülkemizde satılmıyor demiştiniz. Şimdi Türkiye de satılmakta herhalde..
    Yukarıdaki sorulara ek olarak dört mevsim lastik yazın çok sıcak günlerde (sıcaklık 30-35 derece üzerinde iken) sıkıntı oluşturur mu?
    Teşekkürler..

Merhaba Ahcan Bey,

Aracınızın lastik ölçülerinin 175/65R14 ya da 185/65R15 olduğu düşünülecek olursa, her 2 ebatta da Weatherproof lastiğini bayilerimizden ya da online satış ortaklarımızdan temin edebilirsiniz.
    Maltepe Bölgesi size en yakın bayimiz:
    Ekşili Oto İnşaat ve Sanayi
    Cevizli Mahallesi Orhangazi Caddesi No: 16 Maltepe
    İstanbul
    Tel. 0216 370 51 25

Weatherproof, Her-Mevsim konsepti, keskin sürüş dengesine sahip kış güvenliği ile Nokian yaz lastiklerinin hassas sürüş kararlılığını ve sağlam yol tutuşunu bir araya getiriyor. Nokian Weatherproof ailesi, yıl boyunca birinci sınıf güvenlik ve sağlamlık sunmaktadır.
    Lastiğin kış kullanımı için resmi onaylı olduğunu gösteren Kar Tanesi sembolüne (3PMSF) sahiptir.

AB lastik etiketi yakıt değerleri :
    175/65 r14 için: Yakıt: C Frenleme: B
    185/65 r15 için: Yakıt: C Frenleme: A

Nokian Weatherproof lastiklerinin öne çıkan özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:
    • Yıl boyunca kesintisiz yüksek performans
    • Karlı zeminde üstün, ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu
    • Kararlı, konforlu ve kusursuz sürüş deneyimi

Daha detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilirsiniz:
    http://www.lastiknokian.com/lastikdetay.aspx?urunId=57

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar,
    Teşekkürler..

Teşekkürler..

Merhaba Ahcan Bey,

Aracınızın lastik ölçülerinin 175/65R14 ya da 185/65R15 olduğu düşünülecek olursa, her 2 ebatta da Weatherproof lastiğini bayilerimizden ya da online satış ortaklarımızdan temin edebilirsiniz.
    Maltepe Bölgesi size en yakın bayimiz:
    Ekşili Oto İnşaat ve Sanayi
    Cevizli Mahallesi Orhangazi Caddesi No: 16 Maltepe
    İstanbul
    Tel. 0216 370 51 25

Weatherproof, Her-Mevsim konsepti, keskin sürüş dengesine sahip kış güvenliği ile Nokian yaz lastiklerinin hassas sürüş kararlılığını ve sağlam yol tutuşunu bir araya getiriyor. Nokian Weatherproof ailesi, yıl boyunca birinci sınıf güvenlik ve sağlamlık sunmaktadır.
    Lastiğin kış kullanımı için resmi onaylı olduğunu gösteren Kar Tanesi sembolüne (3PMSF) sahiptir.

AB lastik etiketi yakıt değerleri :
    175/65 r14 için: Yakıt: C Frenleme: B
    185/65 r15 için: Yakıt: C Frenleme: A

Nokian Weatherproof lastiklerinin öne çıkan özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:
    • Yıl boyunca kesintisiz yüksek performans
    • Karlı zeminde üstün, ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu
    • Kararlı, konforlu ve kusursuz sürüş deneyimi

Daha detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilirsiniz:
    http://www.lastiknokian.com/lastikdetay.aspx?urunId=57

Lastik ölçüleri 175/65 R14 ticari araç.
    Teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Malik Hoca

quote:

Merhaba,

Kartal'da yer alan bayimiz:
    EKŞİLİ OTO İNŞ.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
    CEVİZLİ MAH.ORHANGAZİ CAD.NO:16 KARTAL
    İstanbul
    Tel. 0216 370 51 25

tesekkurler, aldim ve kullaniyorum
     NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.