Şimdi Ara

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.043
Cevap
65
Favori
518.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Malik Hoca

quote:

Orijinalden alıntı: Nokian Tyres Türkiye

quote:

quote:

Merhaba, AUDI A3 aracım için 205/55/r16 91v NOKIAN LINE serisi lastik almayı düşünüyorum, hepsiburada, kliksa gibi sitelerde adeti 160 tl fiyatlarla satılıyor ama ben bayinizden alıp yerinde taktırmak istiyorum.

İstanbul kartal da oturduğum için bulunduğum çevrede yetkili bayiniz var mı?

Merhaba,

Kartal'da yer alan bayimiz:
    EKŞİLİ OTO İNŞ.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
    CEVİZLİ MAH.ORHANGAZİ CAD.NO:16 KARTAL
    İstanbul
    Tel. 0216 370 51 25

İlginize teşekkür eder, güvenli sürüşler dileriz.

tesekkurler, aldim ve kullaniyorum
     NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Şu lastik tabanındaki 3 4 su damlası 5 6 7 8 ne anlama geliyor kullanılan km yi falan mı gösteriyor acaba. Benim lastiklerimde de vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇVK

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba, AUDI A3 aracım için 205/55/r16 91v NOKIAN LINE serisi lastik almayı düşünüyorum, hepsiburada, kliksa gibi sitelerde adeti 160 tl fiyatlarla satılıyor ama ben bayinizden alıp yerinde taktırmak istiyorum.

Merhaba,

İstanbul
    Tel. 0216 370 51 25

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Şu lastik tabanındaki 3 4 su damlası 5 6 7 8 ne anlama geliyor kullanılan km yi falan mı gösteriyor acaba. Benim lastiklerimde de vardı.

lastik aşındıkça 8 den 3 e doğru rakamlar silinmeye başlıyor, o anki gördüğünüz en büyük rakam güncel diş derinliğinizi gösteriyor.

Su damlası büyük ihtimal bu noktadan sonra su tahliyesi zayıflıyor anlamına geliyor olmalı.

Bence güzel bir buluş anında kontrol sağlıyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ÇVK

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

İstanbul
    Tel. 0216 370 51 25

lastik aşındıkça 8 den 3 e doğru rakamlar silinmeye başlıyor, o anki gördüğünüz en büyük rakam güncel diş derinliğinizi gösteriyor.

Su damlası büyük ihtimal bu noktadan sonra su tahliyesi zayıflıyor anlamına geliyor olmalı.

Bence güzel bir buluş anında kontrol sağlıyor

Aralıklar 10 bin km 10 bin km şeklinde mi acaba? Güzel buluş cidden iyi düşünülmüş.

• Nokian WR D4 ile Goodyear Ultragrip Performange GEN-1 arasında kalmış durumdayım. 225 45 R17 için malesef Goodyear'ın daha hiç testi yok, nokianda da 1-2 tane.
  • Ne zaman almaya niyetlensem lastik kalmıyor. Nokian wr d4 205 55 r16 91h veya 91t ne zaman stoğa girecek acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyg -- 7 Ekim 2015; 11:41:16 >
  • Bende Hepsiburada dan az önce 4 lastik siparişi geçtim. Weatherproof lastiklerden aldım. İlk defa araba aldım. Açıkçası çok araştırdım. Kışın aracı çok kullanan bir insan değilim fakat hiç kullanmayacak da değilim. Ayrı ayrı lastik almaktansa uzun araştırmalar sonucunda 4 mevsim almaya karar verdim. Lastiği internette çok araştırdım. Kullanan herkes memnun. Bende deneyip göreceğim. Ancak kafama takılan bir soru var. Bilmediğimden yanlış anlamazsanız sevinirim.

Lastiklerin sırt derinliği kış lastikleri gibi derin görünüyor. Bu durumda bu lastiklerin kış lastiğinden devşirme yaz lastiği gibi mi oluyor. Yani 4 mevsim aldım ama sanki kış lastiği gibi görünüyorlar. Yazın bana faydasından ziyade zararı olması mümkün mü ? Ya da bu lastikler Yaz şartlarında ne gibi bir güzellik sağlıyorlar ? İstanbulda yaşıyorum ama sonuçta yazın sıcaklık 35 dereceleri görüyor. Performansı nasıl olacak çok merak ediyorum. Tecrübesi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

Lastik Ebatları : 185/60/14
    Araç : VW polo 9n3

• quote:

Orijinalden alıntı: shindorei

Bende Hepsiburada dan az önce 4 lastik siparişi geçtim. Weatherproof lastiklerden aldım. İlk defa araba aldım. Açıkçası çok araştırdım. Kışın aracı çok kullanan bir insan değilim fakat hiç kullanmayacak da değilim. Ayrı ayrı lastik almaktansa uzun araştırmalar sonucunda 4 mevsim almaya karar verdim. Lastiği internette çok araştırdım. Kullanan herkes memnun. Bende deneyip göreceğim. Ancak kafama takılan bir soru var. Bilmediğimden yanlış anlamazsanız sevinirim.

Lastiklerin sırt derinliği kış lastikleri gibi derin görünüyor. Bu durumda bu lastiklerin kış lastiğinden devşirme yaz lastiği gibi mi oluyor. Yani 4 mevsim aldım ama sanki kış lastiği gibi görünüyorlar. Yazın bana faydasından ziyade zararı olması mümkün mü ? Ya da bu lastikler Yaz şartlarında ne gibi bir güzellik sağlıyorlar ? İstanbulda yaşıyorum ama sonuçta yazın sıcaklık 35 dereceleri görüyor. Performansı nasıl olacak çok merak ediyorum. Tecrübesi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

Silika yapısı farklı şöyle ki; 0°C’nin altındaki hava sıcaklıklarında ve yüksek sıcaklıklarda yumuşaklığını ve dayanıklılığını her türlü mevsim şartlarında koruyan özel bir silika yapısına sahip.. Yaz lastikleri 7 derece altında çok sertleşiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utmad -- 7 Ekim 2015; 14:35:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shindorei

Bende Hepsiburada dan az önce 4 lastik siparişi geçtim. Weatherproof lastiklerden aldım. İlk defa araba aldım. Açıkçası çok araştırdım. Kışın aracı çok kullanan bir insan değilim fakat hiç kullanmayacak da değilim. Ayrı ayrı lastik almaktansa uzun araştırmalar sonucunda 4 mevsim almaya karar verdim. Lastiği internette çok araştırdım. Kullanan herkes memnun. Bende deneyip göreceğim. Ancak kafama takılan bir soru var. Bilmediğimden yanlış anlamazsanız sevinirim.

@shindorei
    Kullandıkça yorumlarını belirtebilirsen sevinirim. Kışın fazla araç kullanmadığım ve bulunduğum bölge tibari ile zaten sert kış koşullarında oldmadığım için dört mevsim lastik almaya karar verdim. Şu an Michelin CrossClimate ve Nokian Weatherproof arasındayım. Michelin'in konusunda kullanıcılar yorum yapmaya başladı ancak Nokian Weatherproof için fazla kullanıcı yorumu yok.

Teşekkürler,

• shindorei kullanıcısına yanıt
    şu an stokta görünmüyor, fiyat ne kadardı?
    yorumlarınızı bekliyoruz
  • bu iki lastik arasındaki fark nedir?
    hakkapelita daha ağır kış şartları için galiba

http://www.lastiknokian.com/lastikdetay.aspx?urunId=34#bilgi1

http://www.lastiknokian.com/lastikdetay.aspx?urunId=60
  • DarK PaSSenGeR kullanıcısına yanıt
    Hb den tanesini 157 liraya aldım :) kargoda şu anda yarın taktıracağım. Pazar günü ilk izlenimlerimi yazarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba,

İstanbul
    Tel. 0216 370 51 25

Merhabalar, bu bayi sürekli lastik alışverişi yaptığım başarılı bir GOODYEAR bayi.

Nokian Weatherproof için ay sonu stoklarda olacağı ve yaklaşık fiyat olarak rakip firmadan (Michelin Crossclimate) bariz yüksek olduğu söylendi.
    Hatta Nokian web sitesinden de baktım cidden fiyatlar çok yüksek görünüyor.

Örnek vermek gerekirse;
    185/55/15 285 TL
    215/65/16 400 TL

Yok artık daha neler!

• Az önce 185-55-R15 H hız sınıfı, 86H XL yük özelliğinde (ekstra yük dayanımı olan) Nokian WR D4 kış lastiklerini taktırdım.

Yazlıklar Michelin Energy Saver+ H hız sınıfı idi. WR D4 buna göre biraz daha ağır gibi. Oldukça sessiz, yazlıklardan farklı değil. Ancak yanakları Michelin'den biraz daha kalın, haliyle onun kadar darbe emişi yok (biraz da XL yük özelliği sebebiyle böyle). Konfor olarak Michelin bir tık daha iyi. Nokian WR D4 'ün yumuşak hamur özelliğiyle, aynı diğer kış lastikleri gibi, yeterince yumuşak ve konforlu bir sürüş söz konusu.

Daha önce kullandığım Petlas kış lastiğini yeni aldığımda ekstra yumuşak, pamuk gibi hissettirmişti ama onda V hız sınıfı daha sert bir lastikten geçiş yapmıştım. Tabi bu yumuşak pamuk gibi sürüş, biraz sıcak havada frenlerin tutmamasına sebep olarak tehlikeli oluyordu. Hava ısınınca hemen yazlıklara geçmek gerekiyordu.

Henüz çok yeni ama Nokian WR D4 'ün verdiği his, normal kullanımda daha fazla güven verdiği yönünde. Yani sıcağa karşı biraz daha toleranslı gibi (bugün hava 22 derece civarında), kullandıkça anlıycaz bakalım. Dediğim gibi XL olması sebebiyle standart kış lastiklerinden biraz daha dayanıklı ve sert hissettirmiş olabilir.

Lastikler 2015 21. hafta Finlandiya üretimi.

Lastiklerin jantlara tam oturması ve yüzeyindeki parlak tabakanın birkaç yüz km sonra gitmesiyle yol tutuş ve frenleme performası hakkında da bir şeyler yazacağımı umuyorum. Şu an bunlardan bahsetmek doğru olmaz.

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER
     NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talbotlago -- 10 Ekim 2015; 23:43:58 >

• talbotlago kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.

1) Hangi araç için bu ebadı kullanıyorsunuz? (i10 Elite ebatı)

2) Neden dört mevsim düşünmediniz? (Weatherproof)

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

2008 Honda Jazz

Zaten yaz lastiğim var ve sürekli araç kullandığım için hem kış hem yaz idareten bir lastik yerine farklı lastikler benim için daha uygun. Bir de oturduğum yerde çok sık olmasa da kar yağınca tam yağıyor, mahsur kalıyorum. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talbotlago -- 10 Ekim 2015; 19:02:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talbotlago

Az önce 185-55-R15 H hız sınıfı, 86H XL yük özelliğinde (ekstra yük dayanımı olan) Nokian WR D4 kış lastiklerini taktırdım.

Yazlıklar Michelin Energy Saver+ H hız sınıfı idi. WR D4 buna göre biraz daha ağır gibi. Oldukça sessiz, yazlıklardan farklı değil. Ancak yanakları Michelin'den biraz daha kalın, haliyle onun kadar darbe emişi yok (biraz da XL yük özelliği sebebiyle böyle). Konfor olarak Michelin bir tık daha iyi. Nokian WR D4 'ün yumuşak hamur özelliğiyle, aynı diğer kış lastikleri gibi, yeterince yumuşak ve konforlu bir sürüş söz konusu.

Daha önce kullandığım Petlas kış lastiğini yeni aldığımda ekstra yumuşak, pamuk gibi hissettirmişti ama onda V hız sınıfı daha sert bir lastikten geçiş yapmıştım. Tabi bu yumuşak pamuk gibi sürüş, biraz sıcak havada frenlerin tutmamasına sebep olarak tehlikeli oluyordu. Hava ısınınca hemen yazlıklara geçmek gerekiyordu.

Henüz çok yeni ama Nokian WR D4 'ün verdiği his, normal kullanımda daha fazla güven verdiği yönünde. Yani sıcağa karşı biraz daha toleranslı gibi (bugün hava 22 derece civarında), kullandıkça anlıycaz bakalım. Dediğim gibi XL olması sebebiyle standart kış lastiklerinden biraz daha dayanıklı ve sert hissettirmiş olabilir.

Lastikler 2015 21. hafta Finlandiya üretimi.

Lastiklerin jantlara tam oturması ve yüzeyindeki parlak tabakanın birkaç yüz km sonra gitmesiyle yol tutuş ve frenleme performası hakkında da bir şeyler yazacağımı umuyorum. Şu an bunlardan bahsetmek doğru olmaz.

Faydalı bilgi paylaşımı için teşekkürler.. Kullandıkça yeni yorumlarınızı bekliyoruz..

Lastiğin yanaklarının kalın olması iyi.. Sıcak havada yumuşayıp hızla yıpranacağından korkmasam, ben de wr d4 düşünürdüm..

• merhaba, vw golf 7 2013 model kullanıcısıyım. aracıma ilk defa kış lastiği alacağımdan kapsamlı araştırma yaptım. sonucunda nokian wr d4 almaya karar verdim. hepsiburada'da oldukça indirimli olarak buldum. (lastik ebatı nedeniyle tek lastik ortalama 450-500 olunca indirimli oluyo daha doğrusu)

şöyle bir sıkıntı ortaya çıktı, sitede satışta olan ebat: 225/45 R17 94H XL
    benim aracım ise: 225/45 R17 91H

şimdi 94 ile 91 arasında yük taşıma farkının çok bir anlamı yok. ama zaten yanak kalınlığı 45 olan aracımda XL bir lastik kullanmak sürüş sertliğini artırmaz mı?

buna ek oalrak tavsiye edebileceğiniz sağlam başka lastikler varsa değerlendirmek isterim.
  • WR D4 alma arefesindeyim ancak tek endişem havaların iyi gittiği zamanlarda veya kuru zemin sürüşlerde (özellikle uzun yolda) kısa sürede aşınacakmış gibi geliyor Bunun dışında kar/buz performansından şüphem yok.
  • RedobeR R kullanıcısına yanıt
    olcu orijinal mi? golf icin asiri buyuk gibi geldi de bana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

olcu orijinal mi? golf icin asiri buyuk gibi geldi de bana.

orijinal hocam. sırf o yüzden değiştirmek istemiyorum zaten jantları
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.