Şimdi Ara

Nokia'dan Asha serisi dokunmatik ekranlı üç yeni cep telefonu: 305, 306 ve 311

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
31.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia'dan Asha serisi dokunmatik ekranlı üç yeni cep telefonu: 305, 306 ve 311

Microsoft ile gerçekleştirdiği işbirliğinin ardından Windows Phone mobil işletim sistemli akıllı telefonlara ağırlık veren Nokia, diğer yandan Series 40 arayüzünü kullanan modelleri ihmal etmemeye çalışıyor. Nokia, bugün Asha ailesine üç yeni üye birden kazandırdı: Asha 305, Asha 306 ve Asha 311.

Öncelikle Asha 305 ile Asha 306'nın benzer teknik özellikleri ve tasarımları paylaştıklarını belirtelim. Ancak cep telefonlarını birbirinden ayıran üç farklı detay bulunuyor. Asha 305 çift sim kart girişiyle; Asha 306 ise dörtband GSM şebekesi desteği (Asha 305: çift band) ve Wi-Fi 802.11 b/g bağlantısıyla ön plana çıkıyor. 110.3 mm x 53.8 mm x 12.8 mm ebatlarında ve 96 gram ağırlığında (Asha 305: 98 gram) tasarıma sahip cep telefonları, 3.0-inç boyutunda ve 240 x 400 piksel çözünürlüğünde dokunmatik resistif ekranı, 64 MB ROM'u, 32 MB RAM'i, 32 GB'a kadar microSD kart desteğini, 176 x 144 piksel video kaydedebilen 2.0 MP kamerayı, RDS'li FM radyoyu ve 1110 mAh bataryayı bünyelerinde barındırıyor.

106 mm x 52 mm x 12.9 mm ebatlarında ve 95 gram ağırlığında tasarlanan Asha 311, HSPA (HSDPA: 14.4 Mbps, HSUPA: 5.76 Mbps) alt yapısı, 1 GHz saat hızında çalışan işlemci, 128 MB RAM, 256 MB ROM, 3.0-inç boyutunda ve 240 x 400 piksel çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif ekran (Corning Gorilla Glass), 32 GB'a kadar microSD kart desteği, 640 x 480 piksel video kaydı yapabilen 3.2 megapiksel kamera, RDS'li FM radyo ve 1110 mAh batarya ile donatılmış durumda.

Nokia, Asha 305'i 63 Euro, Asha 306'yı 68 Euro, Asha 311'i ise 92 Euro fiyat etiketiyle satışa sunmayı planlıyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Nokia Asha 305, 306 ve 311

• Tasarım güzelmiş
  • need for speed the run'i benim pc akıcı oynatamıyor bu telefonda sorunsuz çalışıyordur

• 12.9 mm kalınlık nedir yahu... inceltin biraz şu telefonları. 8.5 mm telefonlar varken hiç alınası değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

12.9 mm kalınlık nedir yahu... inceltin biraz şu telefonları. 8.5 mm telefonlar varken hiç alınası değil.

neden böyle yapıldığını aklım almıyor hele ki 5800 için iphone killer diyodu şu nokia mühendisleri ama çok kalın ya
  • Nokia kullananlar bastan hata yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Giriş seviyesi için güzel ..
  • sanırım bu fiyatlara nokia alt segmenti garantiye almıstır.92 euro olan telefon 300 tl ye cıkar ki ulkemızde bu paralara boyle telefon almak zor iş arkadaşlar.

Siz ne kadar begenmesenizde sonucta rakipsiz bu fiyatlara bu özellikler.

• Telefonu sadece arama yapmak için kullanıyorum diyosanız fiyatları uygun bence. Geri kalan her şey için samsung galaxy serisi kollarını açmış sizi bekliyor.

• asha 311 iyi diğerleri ise oyuncak

• nokia,bu kafa neyin kafası
  • 128 mb ramle nfs run oynanır zaten
  • Nokia baştan kural hatası yapıyor , Telefonun içindeki donanıma baktığımızda neredeyse hiçbirşey yok kalınlık desen 250 sayfalık kitaplarla yarışır. Merak ettim acaba içine hiçbirşey koymazken nasıl bu kadar kalın yapmayı beceriyorlar.

• Alt segment için oldukça iyi modeller. Anlaşılan Nokia orta ve üst segmentte başarılı olamayınca alt segmentte yerini garantileyecek modeller çıkarmış. Donanımı eleştirenleri anlayamadım bu telefonlar S3'e rakip filan değil sonuçta. Ama kalınlık konusuna gelecek olursak bence de fazla kalın olmuşlar.

• bu milletteki kasılmışlık havasını anlamıyorum...tamam iphone un var tamam galaxy s IIIIII ün var htc in var sus...niye her nokia konusunun altına gelip de nokia telefonmu bunu nasıl çıkarıyorlar kim alırki diye boş boş laflar yapıyorsunuz...

herkes iphone galaxy almak zorunda değil...kimi parası olmaz gider bunu alır kimi de ihtiyacını karşılayacağı için bunu alır...şahsen asla ve asla telefona 2000 tl vermem param olmadığından mı değil...15 gün önce 701 aldım hala aklıma geldikçe keşke almasaydım diyorum ne oyun oynuyorum ne nete giriyorum bişey yapıyorum öylece duruyor... telefonu telefon olarak kullananların sayısı akıllı telefon hastalarının sayısından fazla o yüzden nokia ya hiç bişey olmaz..

bence gayetde güzel telefonlar.... sanki iphone la android ile doğdunuz arkadaş
  • Asha305 yurtdışı fiyatıyla 150 liraya geliyor.

150 liraya ne bekleniyor anlamıyorum, şuan türkiyede 150 tlye sadece en büyük özelliği fener olan telefonu satılıyor...

• Biraz kalın geldi.
  • Nokia'nın telefonlarını tasarım yönünden seviyorum.Özellikle son zamanda çıkardıkları.Yani telefon gibi telefon :D .üstteki arkadaşın da dediği gibi neden eleştiriyorsunuz ki ? nokia bu telefonla nova 3 çalıştıracam demiyor ki.Ben şu an xperia s kullanıyorum.Telefondan ziyade eğlence odaklı kullanım benim amacım.Ama ileride işe güce karışınca , mail atsın tel etsin web de dolaşsın yetecek gibi geliyor.Bu segment teki telefonlar da buna yarıyor zaten.Nokia ya hep sempatim vardı.Umarım yakında kendini biraz düzeltir.Daha rahat şekilde daha da sağlam modeller çıkartır.

• 176 x 144 video mu kaldı ya. en kötü telefonlar bile vga çekiyor.
  • nokia 3310 dan sonra iyi telefonlar çıkartmıyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.