Yarbay
16 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 47 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Silinsin
Öncelikle merhaba , adminlerden ricam konu yanlış yerde değil ,bilerek buraya açtım, konuda Sony Eurasia'ya garantiye gönderdiğim telefonun gün gün işlemleri verilecektir.

29.03.2014 => Telefonu saat 12 sularında Vatan Computer aracılığıyla garantiye göndermiş bulunmaktayım.

30.03.2014 => Vatan Bilgisayar'ın Servis bölümünde verilen kod ile kontrol ettiğimde "Sevkiyat" yazıyordu.

31.03.2014 => "Servis Yolunda"

01.04.2014 => "Servis Yolunda"

02.04.2014 =>
Evet arkadaşlar bu liste her gün güncellenecek. İlk defa servise işim düştü umarım kötü bir deneyim yaşamam.

Herkese iyi forumlar diliyorum.
Merhaba arkadaşlar;

Msi Ge60 ve Ge70 modellerinin ayrı ayrı ve ya aynı konuda olması.Herkesin bildiği üzere bu konu çok tartışıldı. Artılar ve eksileri yazıyorum karar verip oylamanız yeterlidir. Konu tekrar anket sonucuna göre düzenlenecektir.

+ Misal ; Ge 70 de çıkan herhangi bir kronik sorun Ge60 için de algılanabiliyor, bu da yanlış anlaşılmaya ve bazı arkadaşların laptoptan soğumasına neden oluyor.
+ Türkiye'de satılan Ge70'lerde gt650m var ve Ge60'larda gtx660m , konu içerisinde paylaşılan oyun ve diğer testler farklı modeller için anlaşılabiliyor.


- İki laptopta neredeyse aynı özellikler var konu ayrıldığında bütünlük bozulabilir , oyun vb. testler yetersiz kalabilir.


- ve + 'lar aklıma geldiğinde ekleyeceğim siz de konu içinde tartışabilirsiniz.

Anket sonuçlarına göre konuların ayrılması söz konusu olursa hep beraber Ge70 konusu için ilgilenecek bir arkadaşımızı seçeriz , böylece gereksiz birkaç konu oluşmaz ve tek konudan Ge70 paylaşımlarına devam edilir.
Arkadaşlar yarın Vatan bilgisayarın indiriminden faydalanıp şu modeli almayı düşünüyorum; http://www.vatanbilgisayar.com/Network%20Aksesuar%C4%B1/zyxel-nwd-2105-nwd-2105-150mbps-n-lite-kablosuz-ultra-compact-usb-adaptor/productdetails.aspx?I_ID=50955

Bu alet ile Pardusta driver sorunu yaşar mıyım ?
Silinsin
Merhaba arkadaşlar ;

Msi'ın Gaming serisi notebooklarının devamı olan Ge serisi kullanıcılar tarafından çok beğenilen ve tavsiye edilen , oyuncular için tam bir f/p ürünü olan notebook modelleridir.

Ekran Kartları Güncel Driver

Nvidia Güncel Driver TIKLA

Not: Ekran kartınızı ve işletim sistemini bilgisayarınıza göre seçiniz.Msi Gaming Mouse Driver

=> İndirmek İçin Tıklayın <=

Ctrl+S ile indirebilirsiniz.
Test Programları

GPU Boost Test İçin ; Msi Afterburner TIKLA

HDD Bad Sector Taraması İçin ; HD Tune TIKLA

CPU Sıcaklıklarını Kontrol Etmek İçin ; CPU-ID HWMonitor Pro TIKLA

Msi Ge60/70 GPU Boost Sorunu Bios Güncellemesi Konusu => MSI GE60-70 DONANIMSAL VE YAZILIMSAL SORUNLAR
***5 Adımda İşlemci Kullanımını-Sıcaklığını Düşürmek***


Adım 1 ;


Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)Adım 2 ;


Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)Adım 3 ;


Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)Adım 4 ;


Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)Adım 5 ;


Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)


YAZILIMSAL SORUNLAR & ÇÖZÜMLERİSorun 1 : Gpu Boost @skid_row

Msi Ge serisi notebooklarda bir çogunuzun bildigi uzere ekran karti ile ilgili bir boost sorunu mevcut. Bu sorun genelde yeni seri cihazlar ve güncel bios versiyonlarinda yasaniyor. Gaming Series adi altında satılan bir notebookun kısıtlanmış ekran kartı ile gelmesi, kabul edilemez olduğu kadar tuketiciyi; kasten yapılmış bir şey ise , enayi yerine koymaktan başka bir sey degildir. Isin ozunde boost olmadan gtx660 aslinda boostu olan bir gt650den neredeyse farksizdir.
Dolayisi ile burada sesimizi duyurabilmek adina sadece boost sorunu yasayan kullanicilarin sorunlarini anlatmalari ve sanal bir platform kurabilmemiz adina bu konu basligini olusturdum. Msi turkiye ile iletisime gectim ve sorunu aktardim. Bir sonraki iletisimimde, bir liste ile kendilerine donerek sorunun boyutunu gostermek istiyorum.

GPU Boost Çözümü : Bios Güncelleme

Yöntem ;
Bu sorun yazılımsal nedenler ile oluşan, 2 çözümü olan bir sorundur. 1. çözüm manuel overclock yapmak; ki ben buna değinmeyeceğim ve ikinci çözüm MSI'ın BIOS güncellemesi yayınlamasıdır. MSI nihaytinde BIOS yayınladı, fakat MSI sayfasından indirilen BIOS ne yazık ki kurulum aşamasında hata veriyor. Bu nedenle MSI forums'ta Svet isimli adminin düzenlediği BIOS versiyonu kullanılabilir. Aşağıda; ihtiyacı olan kişilerin, nasıl BIOS güncellemesi yapılacağının anlatımını ve söz konusu BIOS için gerekli dosyalar paylaşıyorum:

Notlar ;
*Bilgisayarınız muhakkak güç kaynağına takılı vaziyette iken aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin !!!
** Windows8 yüklü cihazlarda BIOS güncellemesi yaptıktan sona Windows7'ye geri dönmek bir takım riskler taşıyor. Fakat bunu sorunsuz yapan arkadaşlar da var. Bunu değerlendirmenizi öneririm.

1) Bir adet USB bellek edinin
2) USB belleği Notebookunuza takın ve Bilgisayarımın altından FAT32 olarak biçimlendirin (İçindeki bütün veriler silinecektir)
3) Buradan FAT32 olarak formatlanan USB'ye atacağınız dosyaları indirin
4) Ekli ZIP'li dosyayı ZIP'ten çıkartarak doğrudan USB'nin içine atın ( dizilim USB / EFI / BOOT / "7 adet dosya şeklinde olmalı)
5) pil simgesine sağ tıkalyın ve Güç Seçeneklerine tıklayın (MSI PDF adım 2)
6) Açılan ekranın sol üst koşesine "Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin" linkine tıklayın (MSI PDF adım 2)
7) Yeni ekranda mavi puntolar ile "Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir" linkine tıklayın ve aşağıda müdahale edilebilir hale gelen "Hızlı başlatmayı aç (Önerilen)" alanından çek işaretini kaldırın ve " Değişiklikleri Kaydet " butonuna tıklayın (MSI PDF Adım 3)
8) Şimdi bilgisayarınızı yeniden başatarak MSI logosu gelene kadar "Del" butonuna basıp bırakın, BIOS ekranı gelecek. Burada security sekmesi altında "Secyre Boot" alanını "Disabled" (MSI PDF Adım 7)yaparak F10'a basın
9) Notebook BIOS ayarlarını kayıt ederek yeniden açılacak, bu aşamada yine MSI logosu gelene kadar F11 tuşuna basıp bırakın.
10) Boot ekranı çıkacak ve USB belleğinizi seçmenizi isteyecek(MSI PDF Adım 11), bu işlemi yaptıktan sonra çıkacak iki farklı MS-DOS ekranında Enter diyerek geçin, aksilik olmaz ise BIOS update edilecek ve fs4 ile başlayan sarı bir komut satırı açılacak buraya reset (MSI PDF Adım 13)kelimesini yazıp Enter'a basın. (PC bende açılır gibi oldu ve kapandı, sizde de aynısı olur ise korkmadan güç tuşuna basarak alltaki adıma geçin)
11) 10. adımdan sonra PC yeniden başlayacak yine MSI logosu gelmeden "Del" tuşuna basıp bırakın ve BIOS'u açın. Burada F9 ardından da F10 yaparak sistemden çıkın(MSI PDF Adım 14) ve güle güle 514 BIOS'u kullanın:)

Görsel olarak size destek olması açısından aşağıdaki MSI kılavuzunu da kullanabilirsiniz.

(MSI PDF olarak bahsedilen aşamalar bu kılavuzda anlatılmıştır)Sorun 2 : Wi-Fi Kopmaları @skid_row

MSI Ge60 serisi notebooklarda sıkça Wi-Fi ağından kopma kaynaklı şikayetler oluyor.

Wi-Fi Kopmaları Çözüm ;

Anladığım kadarı ile MSI, bu sorunun ağ bağdaştırıcısının güç yönetiminden kaynaklandığını tespit etmiş ve sorunun giderilmesi için yeni bir Firmware yayınlanmış. Güncellemeyi yaptıktan sonra WI-FI ağlardan kopma sorunu yaşamadım.

Yöntem ;

(GE60 0ND 453TR WIN8 İÇİNDİR)

1) MSI web sayfasına giriyorsunuz ve fimrmware seçimini yapıp ilgili dosyayı indiriyorsunuz->FW Sayfasını açmak için tıklayın ve ya doğrudan WIFI'yi düzelten FW Download sayfası için tıklayın

2) Bu dökümanda yer alan önergeleri izleyin Döküman (İngilizce)
Türkçe anlatım:
a) Cihazı mutlaka elektrik (Pil takılı iken) hattına bağlayın ve adım 1'de bahsedilen dosyayı .zip klasöründen çıkartın
b) .zip dışına çıkarttığınız klasörü açarak, winflash isimli dosyayı çalıştırın
c) Açılan uygulamada ekranın sağ alt köşesinde yer alan "Shutdown" kutucuğunu işaretleyin ve Start Butonuna tıklayın (Çıkan mesaja OK diyerek devam edin)
d) Yükleme tamamlanınca PC kapanacak.
e) Kapanan PC'nin elektrik fişini çekin ve pilini çıkartın. 30 sn - 1 dk sonrasında pili tekrar takın ve cihazı elektrik hattına bağlayın.
f) PC güç açma butonuna tıklayın, MSI logosu gelmeden "Del" butonuna sürekli basıp bırakın(BIOS açılacak)
g) Açılan BIOS ekranında sırası ile:
- F9 --> "Enter"
- F10 --> "Enter" tuşlarına tıklatın.
h) Yeni FW kurulmuştur güle güle kullanın

Sorun 3 : Fan Sorunu Çözümü @Curimo-Ben bu sorun ve BOOST sorunu için servise yollamıştım. Bazı arkadaşlarla birlikte uzun uğraşlarımız ve ısrarlarımız sonucu Boost sorunu halloldu. Lakin maalesef servis her ne kadar anlatmaya da çalışsam fanın bu çalışma şeklini sorun olarak algılamadı. Ancak yukarıdaki videoda gönderdiğim üzere ve burda da okuduğum kadarıyla sorunu yaşayan baya kişi var.

-Sorunun ilginç yanı eğer fan en düşük devirde (bu da birazdan bahsedeceğim 29 düzeyine denk geliyor); çalışıyorsa bu saçma çalışma döngüsüne giriyor, eğer cihaz biraz ısınır da fan deviri artmaya başlarsa normal şekilde; sabit devirde çalışıyor.

-Verdiğim videoda alttaki yorumlarda @mpp2006 isimli üye bu soruna geçici de olsa bir çözüm bulmuş. Şu anda kendisi MSI ile görüşmekte, benden video istedi akşam Youtube'a koyacağım. Bu sorunu kendisi de yaşıyordu lakin ilginç şekilde onda S-bar'ı kaldırınca durum düzeldi. Ancak bizde düzelmiyor. İngilizcemin elverdiğince anladığım kadarıyla kendisi RWeverything diye bir program yazmış, bu program biraz karmaşık, fan hızlarını kontrol edebildiğimiz bir program, sadece buna yaradığını anladım. RWeverything Portable diye Google'a yazarsanız bulursunuz. Programı kurmanıza gerek kalmıyor, klasörün içinden exe'yi çalıştırdığınızda açılıyor. Üst menüden Acces'e ordan da Embedded Control'e girdiğinizde harflerden ve sayılardan oluşan bir tablo çıkıyor karşımıza. Bu tablonun üstten 7.satırının 3. değer bilgisayar boştayken 29 oluyor(bu bizim en düşün fan hızımızı gösteren değermiş.) Küçükten büyüğe doğru 29 2B 2C 2A 30 diye gidiyor. Bizim cihazlarda sorun nedense en düşük değerde anakartın EC'sinde bir sorun var ve fanı tam devire çıkarıyor, daha sonra kapatıyor, ve bunu kısır döngü halinde yapıyor. Eğer bu en düşük değeri yükseltirsek sorun ortadan kalkıyor. Benim cihaz 2B değerinde kendine geliyor, 29'a düştüğünde fan yeniden sapıtıyor. Bilgisayarı açınca 1 kez bu değeri değiştirmeniz yetiyor, daha sonra fan sizin belirlediğiniz değerin altına düşemiyor. Şu da var 2B ve 29 hızları arasında %3'lük bir fark varmış; ortada fanı yoran bir durum da olmuyor. Ama değeri değiştirdikten sonra bilgisayarı fişe takar ya da fişten çıkarırsanız fan yeniden 29'a düşüp sapıtmaya başlıyor. Değeri değiştirmek için üzerine çift tıklıyoruz bu arada.


"Multimedya Tuşları" için program @jet_iso

Bu küçük program ile klavyenizde "oynat/duraklat, durdur, bir önceki, bir sonraki, sesi azalt, sesi yükselt, sesi kapat" gibi tuşlarınız olmasa dahi bu işlevleri kullanabileceksiniz.

Sistem Tepsisi'nde görünür. Sağ tıklayarak programı kapatabilirsiniz. (Ubisoft'un Prince of Persia oyunundan bir simge)

Windows 8 x64 işletim sistemi üzerinde;
Assassin's Creed Brotherhood, Assassin's Creed 3, Battlefield 3, Flatout 2, Most Wanted 2, Age of Empires 3 oyunları içerisinde denedim. Sorunsuz çalışıyor.

Başlat klasörünüze programın kısayolunu atarak bilgisayar başlangıcında otomatik çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Program Autoit ile yazılmıştır. Herhangi bir dosya yüklemez, direk çalışır.

Paket içerisine Sistem Tepsisi'ne eklenmeden arka planda çalışan "sade" sürüm eklenmiştir. Bütün fonksiyonları aynıdır.

Komutlar ;

Win + F8 = Programı kapatır. Onay penceresi çıkar. Yanlışlıkla kapanmaları önlemek için ekledim.

Win + F9 = Duraklat/Devam Et (Play/Pause)
Win + F10 = Durdur (Stop)
Win + F11 = Bir Önceki Parça (Previous)
Win + F12 = Bir Sonraki Parça (Next)

Win + ğ = Sesi azalat
Win + ü = Sesi yükselt
Win + ş = Sesi kapat/aç (mute)


İndirme Adresi : Dosyayı İndirmek İçin Tıklayın (MediaKey)
...: İMZALARIMIZ :...


Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)

Intel Core Ivy Bridge i7 3630QM || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type
Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard


[center][image]https://store.donanimhaber.com/b8/45/7d/b8457da428ed238b5d258cfbd2caa5fd.jpg[/image][/center]
[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_62358708/tm.htm].:|MSI GE60/GE70 KULLANICILARI KULÜBÜ|:.[/link][/center] [center][color=#333300]Intel Core Ivy Bridge i7 3630QM || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type[/center] [center]Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard [/color][/center]

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)

Intel Core Ivy Bridge i7 3630QM || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type
Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard


[center][image]https://store.donanimhaber.com/2d/28/a5/2d28a52a1fff0e551365bafbb7027616.jpg[/image][/center]
[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_62358708/tm.htm].:|MSI GE60/GE70 KULLANICILARI KULÜBÜ|:.[/link][/center] [center][color=#333300]Intel Core Ivy Bridge i7 3630QM || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type[/center] [center]Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard [/color][/center]

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)

Intel Core Ivy Bridge i7 3630QM || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type
Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard


[center][image]https://store.donanimhaber.com/d3/53/27/d35327f27ab25302427a313b2a8eee9e.jpg[/image][/center]
[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_62358708/tm.htm].:|MSI GE60/GE70 KULLANICILARI KULÜBÜ|:.[/link][/center] [center][color=#333300]Intel Core Ivy Bridge i7 3630QM || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type[/center] [center]Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard [/color][/center]

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)

Intel Core Ivy Bridge i7 3630QM || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type
Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard


[center][image]https://store.donanimhaber.com/4d/4b/9f/4d4b9f2dc3aacafe07dc192fe53043be.jpg[/image][/center]
[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_62358708/tm.htm].:|MSI GE60/GE70 KULLANICILARI KULÜBÜ|:.[/link][/center] [center][color=#333300]Intel Core Ivy Bridge i7 3630QM || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type[/center] [center]Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard [/color][/center]

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)

Intel Core Ivy Bridge i7 3630QM || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type
Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard


[center][image]https://store.donanimhaber.com/93/db/f7/93dbf71b066979bc64b3b467d44f095c.jpg[/image][/center]
[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_62358708/tm.htm].:|MSI GE60/GE70 KULLANICILARI KULÜBÜ|:.[/link][/center] [center][color=#333300]Intel Core Ivy Bridge i7 3630QM || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type[/center] [center]Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard [/color][/center]
CuSsTo'nun imza tasarımı ;

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)

Intel Core Ivy Bridge i5 3230M || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type
Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard


[center][image]https://store.donanimhaber.com/2d/95/0a/2d950ad74a1a725497d28f9defcfe7c4.png[/image][/center]
[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_62358708/tm.htm][color=navy].:|MSI GE60 // GE70 KULLANICILARI KULÜBÜ|:.[/color][/link][/center] [center][color=navy][b]Intel Core Ivy Bridge i5 3230M || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type[/center] [center]Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard[/b][/color][/center]


***İmza kodlarını kendi bilgisayarınıza göre kişileştiriniz.
***Daha iyi imzalarınız varsa pm atabilirsiniz.*Konu genel konu haline getirildiği için bazı veriler silinmiştir. Sayfanın yüklenmesinin uzun olmaması amacıyla gereksiz resimler kaldırılmıştır. Kullanıcı listesi ilk sayfanın çok uzamasına yol açtığından kaldırılmıştır. Kullanıcılardan gelen oyun ve performans videoları artık aktif olmadığından kaldırılmıştır. Sorunlarla ilgili bölümler kullanıcıların faydalanabilmesi açısından silinmemiştir.
Buradaki ekran kartlarının hangisi (pci-e,agp,pci) olduğunu yazar mısınız ?
Silinsin
2014 Dünya Kupası elemelerine hazırlık kapsamında yurt dışında kamp yapan A Milli Takımımız bugün dördüncü hazırlık maçında Portekiz ile karşılaşacak. Portekiz'in Lizbon şehrindeki Estádio da Luiz Stadı'nda oynanacak ve TSİ 21.45'te başlayacak karşılaşmayı İsviçre Futbol Federasyonu'ndan Stephan Studer yönetecek. Studer'in yardımcılıklarını Manuel Navarro ve Sandro Pozzi yapacak. Müsabakanın dördüncü hakemi ise Joao Ferreira. Karşılaşma TRT Spor ve Lig TV'den naklen yayınlanacak.

MUHTEMEL 11'LER

PORTEKİZ: Eduardo, Coentrao, Rolando, Pepe, Alves, Moutinho, Veloso, Meireles, Nani, Ronaldo, Almeida.

TÜRKİYE: Volkan, Caner, Egemen, Semih, Hamit, Nuri, Mehmet Topal, Gökhan Gönül, Arda, Umut, Burak.

STAT: Estadio da Luis
SAAT: 21.45
HAKEM: Stephan Studer ( İsviçre )
KANAL: TRT Spor , Lig TV
Konu kapanmıştır. Silinebilir
Hakkında
Forum İmzası:

Msi Ge60 & Ge70 Kullanıcıları Kulübüm

|| Msi Ge60 412TR => Intel Core i7 - Nvidia GTX 660M - 750 GB 7200RPM HDD - 8GB DDR3 1600Mhz RAM - 15.6" Full HD LED Non-Glare Display - Killer Gaming Networking - THX Tru Studio Pro ||
|| SONY NXT SERIES XPERIA P ||
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Türk Telekom
ISS
Vodafone
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 2.218
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.878
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 781.971 (Bu ay: 59)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 227 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Taşınabilir Bilgisayarlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.