Şimdi Ara

Nissan NOTE (260. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.216
Cevap
55
Favori
800.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bıktım şu oksijen sensörü arızasından nasıl yapmışlar (yapamamışlar daha doğrusu anlamıyorum).

Arabayı aldığımdan beri 2 senede bir oksijen sensörü değiştiriyorum.

Araç 1.4 2008 benzinli

Hiçbir sıkıntı yok araçta motor arıza yandığı gibi aptallaşıyor zengin karışıma geçiyor ve rölanti dengesiz oluyor, çok yakmaya başlıyor vs..

Sonra arıza kodunu siliyorum(p0138) 2-3 gün yanmıyor ışık ve normal bir şekilde sorunsuzca kullanıyorum.

1 sene önce servise götürdüm katalizör + sensörleri değiştir dedi katalizörü açtık bir nokta kusur yok sensörleri değiştirdim şimdi yine arıza vermeye başladı.

Yakıt demeyin Volkswagen araca da aynı yerden aynı yakıt alıyorum. 100k km bir kere sorun yaşamadım.

Benim gibi sorun yaşayan varsa çözüme ulaşan yazabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2014+ dizel Tekna Note almayı düşünüyorum, kronik sorunu veya alırken özellikle dikkat etmemi tavsiye ettiğiniz bir şey var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: cggs1234

Bir önceki aracım pert oldu. 2008 model 1.4 visia almak üzereyim, özellikle güvenlik açısından tavsiye eder misiniz bu aracı? Daha önce bu araçla ciddi bir kaza atlatan arkadaşlar gözlemlerini anlatırlarsa çok mutlu olurum. Aracın 2.elde tutulup tutulmaması hiç umrumda değil. Bütçe de 38000 olunca bu seçeneğe yakınım.
    Nissan Note 2. El piyasası yok alırsanız son sahibi olabilirsiniz, en çok otomatik araçlar tutuluyor marka farketmez sizin. Yinede siz bilirsiniz

• arkadaşlar note 2011 model aracım var. bunların hoparlör çağını bilen var mı?

• Arkadaşlar nissan note 2008 teknalarda isofix var mıdır? Bilgisi olan var mi?

• Merhaba. 2008 model 1.5dci Tekna aldım. 168bin km. Değişen sadece sağ arka kapı sacı. Tavan hariç etek altı boyalı. Çizikleri de var haliyle. Motoru yürüyeni güzel. 42 bin liraya aldım. Piyasayı pek araştırma fırsatım olmadı. Sizce uygun mu aldım.

• 5000 TL de trameri var

• arkadaşlar , aracım satılık ilgilenen varsa ilan numarası : 805844747
  • Aracım 2013 nissan note

Aracımın ortalama yakıt tüketimini nerden görebilirim.30 yazan yerde araba hareket halindeyken anlık olarak çıkıyor.Ortalama yı görmek için soldaki çubukla oynadım ama değişen bişey olmadı.

Nissan NOTE

• Direksiyonun sol tarafinda bir dugme var icinde kare gibi bir simge olan
    Ordan yol bilgisayarinda menu degisimini yapabilirsin
    Edit:anlatim bozuklugu oldu galiba
    Direksiyon uzerinde degil start stop dugmesinin orda sol tarafta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi messuth -- 18 Nisan 2020; 16:56:23 >
  • KingBoyHataliSecim K kullanıcısına yanıt
    Kardeşim araç lpgli ise çözümü yok. Oksijen sensörünü her yıl değiştirmeme gerek yok. Orijinal sensör almalısın. Bunu servisten alacaksın. Piyasadaki ucuz bocsh markalar 10gün yakmaz tekrar yakar çünkü basınç yetersiz olacaktır. Tecrübe sabit. Ben Servisi dinlemedim. Dışardan 300tlye taktırdım boşa gitti param servise gidip orijinalini taktırdım sorun çözüldü bir daha yakmadı. Oksijen sensörü sorunu yaşayan arkadaşlar. Yan sanayi ürün aldıkları için sorun çözümlenmiyor. Anlayacağın tecrübe sabit orijinal sensör servisten başka hiçbiryerden. Bulamazsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

Nissan Note 2. El piyasası yok alırsanız son sahibi olabilirsiniz, en çok otomatik araçlar tutuluyor marka farketmez sizin. Yinede siz bilirsiniz

Alıntıları Göster
    2014 de sıfır km 1.2 tekna almıştım. 2019 da 60bin km de satamadım.Verdiğim ilana dönüp arayan bile olmadı. İstediğim para da 45bin idi. Ben de gittim toyota ya takasa girdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: messuth

2014 de sıfır km 1.2 tekna almıştım. 2019 da 60bin km de satamadım.Verdiğim ilana dönüp arayan bile olmadı. İstediğim para da 45bin idi. Ben de gittim toyota ya takasa girdim.

Alıntıları Göster
    Sarı ilanlarda öylesine uçuk rakamlar yazmışlar ki, şaştım kaldım, 95 bin TL sıfır araç aldım 5 ay önce, bu araçlara o yazdıkları parayı kimse vermez alanında elinde patlar.

• quote:

Alıntıları Göster
    Bu yorumları neden yapıyorsunuz anlamıyorum, her arabanın piyasası vardır, note piyasada alınablecek en iyi arabalardan, bu araba zaten ilanlarda çok görünmüyor çok sayıda değil, 2013 1.5dci tekna pack aracımızdan gayet memnunuz reno motoru var parçaları ucuz ilana koyduğumda havada kapmaya çalışıyor millet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

Bu yorumları neden yapıyorsunuz anlamıyorum, her arabanın piyasası vardır, note piyasada alınablecek en iyi arabalardan, bu araba zaten ilanlarda çok görünmüyor çok sayıda değil, 2013 1.5dci tekna pack aracımızdan gayet memnunuz reno motoru var parçaları ucuz ilana koyduğumda havada kapmaya çalışıyor millet.

Alıntıları Göster
    Aracı 2 yıl kullandım 42 bin TL aldım ve 42 bin TL satmadım, hatta arayıp soran bile olmadı, galericiler takas için gittim bir çok galerici biz bu araçları satmıyoruz elimizde kalır diye yanaimadılar, en son sıfır araç alımında aldığım fiyata takasa verdim, 2 yıl ilanda duran aracı arayan soran olmadı kısacası bu araçların piyasası ölü, imkanı olan elinden çıkartsın

• quote:

Aracı 2 yıl kullandım 42 bin TL aldım ve 42 bin TL satmadım, hatta arayıp soran bile olmadı, galericiler takas için gittim bir çok galerici biz bu araçları satmıyoruz elimizde kalır diye yanaimadılar, en son sıfır araç alımında aldığım fiyata takasa verdim, 2 yıl ilanda duran aracı arayan soran olmadı kısacası bu araçların piyasası ölü, imkanı olan elinden çıkartsın

Alıntıları Göster
    Bilindik markalarda da km si yüksekse dış görünüşü iyi değilse onlarda da satılmayan bir sürü araç var, marka modele göre piyasası yok demek yanlış, durumu iyi olan her araba satılır Note lar piyasada çok fazla bilinmiyor hacimli sayıda da yok, halbuki parçaları bakımı ucuz arıza yapmayan bir araç, ülkemizin şartları malum.

Bizim araç şu şekilde tekna pack siyah jantlı modeli, 2013 dci 70bin km de, bu kasalar hızlı satılıyor
     Nissan NOTE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreeRun -- 30 Mayıs 2020; 11:34:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: musti5257

Merhaba arkadaslar. note 1.5 dci 2011 55 bin kmde bir araci.expere soktum..motor %100 cikti. 86 beygirde guc kaybi.cikmadi..motor sesi falanda.cok guzel.. . fakat arac gaza cok basinca. testte siyah duman atti..onemli bir sorunmudur...
    Büyük ihtimalle motor yağındandır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

Büyük ihtimalle motor yağındandır.

Alıntıları Göster
    2011 model araç 55 bin km de olması mümkün değil, bir arkadaş 2011 dci almıştı hemde çok iyi anlayan bir arkadaş, 138 binde diye aldı, daha sonra aracın sigortasından 200 küsür binde olduğu ortaya çıktı, arkadaş aracı bir galerici ile takas yaparak değiştirdi, galerici ilana 85 binde diye yazdı. Çok dikkat edin üçkağıtçı çok

• quote:

2011 model araç 55 bin km de olması mümkün değil, bir arkadaş 2011 dci almıştı hemde çok iyi anlayan bir arkadaş, 138 binde diye aldı, daha sonra aracın sigortasından 200 küsür binde olduğu ortaya çıktı, arkadaş aracı bir galerici ile takas yaparak değiştirdi, galerici ilana 85 binde diye yazdı. Çok dikkat edin üçkağıtçı çok

Alıntıları Göster
    Yağ yakan araba %100 veriyormuş, yağ dan dememin nedeni yağ yakıp performansı arttırması, %100 çıkıp duman atıyorsa yağ yaktığı belli sıkıntı var

• Herkese Merhabalar, 2008 Model 210.000 km'de Dizel Tekna ile aranıza katılmış bulunmaktayım.Araçtan çok memnunum ancak aracın km'si çok yüksek olduğu için ağır bakıma sokmak istiyorum. Baskı Balata- Triger - Devir Daim - Kayışlar - Filtreler - Rot ve Rotiller gibi. Araştırmalarım ve forumdaki bilgiler doğrultusunda Clio3 Dynmaique Modeli ile birebir uyumlu K9K 276 motor kullanıldığını öğrendim. Bu sebeple motor parçalarını Nissan değil de Clio 3 olarak almanın daha hesaplı olacağını düşünüyorum. Ama önemli sorun rot-rotil-salıncak gibi alt takım parçalarının orjinallerini ya da orjinale eş değer ithal ürünlerini bulamadım. CEY - SH ve TEKNOROT marka harici Türkiye Piyasasında yok galiba ve yorumlarda da bu markaların uzun ömürlü olmadığı belirtiliyor.Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. Alternatif alt takım orjinale yakın parçaları nereden bulabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.