Şimdi Ara

Nissan NOTE (259. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.216
Cevap
55
Favori
800.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende alma asamasindayım.1.5 dci tekna 2011 model 115000 km de tum bakimlari yapilmis boya degisen yok. 44 e alinir mi? Acil cevaplarinizi bekliyorum. Arac ilk sahibinden ici disi temiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD437D5D1 -- 1 Haziran 2019; 19:34:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

Bu sıralar tüm araç satışları ev arsa satışları zayıf hatta piyasada yaprak kımıldamıyor.
    Araç alacaksanız tavsiye ederim, ben 2012 15 dci kullanıyorum yakıt bakımından çok hesaplı, bu aralar satma aşamasındayım oğlana düğün yapacağım, yoksa uzun süre yıllarca kullanılacak bir araç içi ferah.
    Bazıları diyorki artık üretiliyor, ona bakarsak, linea, pejo bipper, citroen nemo, chevrolet aveo clio2, clio2, megan 1/2 gibi araçlarında üretimi yok
    merhaba bende 2011 modelini almak üzereyim. alacağım araç 1.5 dci 115000 km de. 44000 e anlaştık. sizce alınır mı? sizin araç kaç km deydi kaça sattınız?

• yardımcı olacak arkadaş yok mu?

• O fiyatlara alınabilecek en güzel araç. Güzel bir ekspertiz yaptırıp alınabikir

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BD437D5D1

merhaba bende 2011 modelini almak üzereyim. alacağım araç 1.5 dci 115000 km de. 44000 e anlaştık. sizce alınır mı? sizin araç kaç km deydi kaça sattınız?

Alıntıları Göster
    2011 modeller euro 4 motor, 2012 modeller ise euro5 motor. 2011 alacağınıza 2012 model alın derim, benim aracım 2012 model 45.000 tl vereceğim oğluma düğün yapacağımdn satıyorum yoksa satmam kolay kolay.
    bakın burada ilanım var.https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-nissan-note-1-5-dci-visia/sahibinden-satilik-bakimlari-zamaninda-ve-titizlikle-yapilmis/10439153

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

2011 modeller euro 4 motor, 2012 modeller ise euro5 motor. 2011 alacağınıza 2012 model alın derim, benim aracım 2012 model 45.000 tl vereceğim oğluma düğün yapacağımdn satıyorum yoksa satmam kolay kolay.
    bakın burada ilanım var.https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-nissan-note-1-5-dci-visia/sahibinden-satilik-bakimlari-zamaninda-ve-titizlikle-yapilmis/10439153

Alıntıları Göster
    merhaba diğer arabayı aldım. bayram yolculuğu yaptım ve çokta memnun kaldım. iyi ki almışım diyorum.

• arkadaşlar hız ve devir göstergelerinşn arkasındaki ışıklar yanıp sönüyor ve teypte ışık silik. sorunlar çözülebilir mi?

• 2006 model 1.4 benzi li aracım var yakıtı zorlasam bile 6 yı anca gecıyor.
    Dizeli aratmıyor.
    Neyse asıl mesele iki hafta önce anahtarı arabada unuttum beş altııı saat lambalar açık kLdı. Neyse açtık arabayı akü bitmiş. Neyse bagladık doldurduk çalıştı oda ne klima çalışmıi. İşte nryse öylr surerken hoooop birden caliştı. Düşündümki acaba akü az diye klimayımı kapattı biraz dolunca çalıştı.

• Arkadaşlar Nissan note araçta

VİRAJ DEMİRİ LASTİĞİ

değiştireniniz oldu mu ? Parça ucuz fakat işçilik tuzlu olabilir mi diye sormak istedim ?
  • arkadaşlar 10.000 km bakım 2011 1.5 dci için yaptıracağım. yakın zamanda bakım yaptıranınız oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD437D5D1 -- 29 Temmuz 2019; 17:24:55 >
  • teyp ekranında yazılar silindi arkadaşlar zor görünüyor bu nasıl yapılır acaba?
  • FreeRun kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı sorun vardı. Ekranın likiti bitmiş demişlerdi. Ben multimedia sistem taktırdım sonrasında.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratclk

Bende de aynı sorun vardı. Ekranın likiti bitmiş demişlerdi. Ben multimedia sistem taktırdım sonrasında.
    hocam ne taktırabiliriz acaba tepkileri hızlı olan note ile uyumlu tavsiye?
  • FreeRun kullanıcısına yanıt
    Bende bundan var. 2 gb ram var içinde. Kasmaları oluyor tabi arada ama işimi görüyor.  Nissan NOTE

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhnyrn

merhaba arkadaşlar
    aradan uzun bir süre daha geçti ve bu arada arabamı da servislerini de daha iyi tanıyorum
    geçen süre zarfında 90bin ağır bakımlarını izmir gaziemier japon oto teknik'te öner ustaya yaptırdım
    v kayışı, rulmanı, triger seti falan hepsini DAYCO kullandık, ki üzerinden çıkan RENAULT markaların da üreticisi aynı yazıyordu
    yağ olarak yine renault evolution fe 5w30 kullandım ama fark ettim ki çok kısa sürede özelliğini kaybeden bir yağ
    yağ filtresi olarak yine renault captur orijinal yağ filtresi kullandım (599R diye geçiyormuş)
    hava filtresi ve polen filtresi olarak yine izmir gümüş otodan yine blueprint aldım
    henüz bunların muadilini bulamadım
    ayrıca "huylu" olduğum için hem fren yağını toyota dot4 ile hem de mekanik yağlarını toyota 75w90 ile değiştirttim
    öner usta ne gerek var vs dedi ama, kıl tüy lakabımızı da korumak lazım

:)

motor yağı konusunda şöyle bir detayı netleştirdim;
    dünyadaki yağ standartlarına göre partikül filtreli araçlar için belli kodlar var,
    ACEA standardı C3 veya C4 olacak, C4 olması daha iyi (daha yeni teknolojileri destekliyor)
    API standardı CG veya CF olacak, CF olması daha iyi (daha yeni teknolojileri destekliyor)
    ayrıca RENAULT tarafından verilen bir onay var, DPF'li dizel motor (k9k) için bu RN0720

dolayısıyla ACEA C3 ve/veya C4 yada API CG ve/veya CF standardını karşılayan tüm TAM SENTETİK yağları kullanabilirsiniz
    bu standartlardaki yağların zaten RN0720 onayı da varsa, gözünüz kapalı alıp kullanabilirsiniz

piyasada tespit edebildiğim bu standartları karşılayan 5 LİTRELİK paketli yağlar şunlar;

PO MAXIMA CX 5w-30 => 110 lira civarı
    ELF EVOLUTION FULL-TECH FE 5w-30 => 120 lira civarı
    SHELL HELIX ULTRA PRO AR-L 5w-30 => 130 lira civarı
    MOTUL 8100 X-CLEAN 5W30 => 140 lira civarı
    MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W30 => 150 lira civarı

naçizane bilgilerinize sunarım

Castrol GTX C4 5W30 4+1 lt
    Liqui Moly Top Tec 4400 5w30 5 lt
    OPET FULLMAX RN 5W-30 - 5 Lt
    VALVOLİNE SYNPOWER MST C4 5W30 5lt

bunlarıda ekleyebiliriz listeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreeRun -- 7 Ekim 2019; 22:13:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

Castrol GTX C4 5W30 4+1 lt
    Liqui Moly Top Tec 4400 5w30 5 lt
    OPET FULLMAX RN 5W-30 - 5 Lt
    VALVOLİNE SYNPOWER MST C4 5W30 5lt

bunlarıda ekleyebiliriz listeye

Alıntıları Göster
    o zaman ben de bilgi eklemeye devam edeyim :

Castrol GTX C4 5W30 4+1 lt => şimdi bu ay yaptırdığım bakımda kullandım, avrupada bu araçlarda en çok tutulan yağ bu

Valvoline Synpower MST C4 5W30 5lt => bundan bir önceki bakımda kullandım, marka bakımından en üstte ancak piyasada rahat bulunan bir ürün değil

Liqui Moly Top Tec 4400 5w30 5 lt => geçtiğimiz sene herkesin şişirmesine kanıp aldım kullandım, aradaki fiyata değer bir fark göremedim

• 06RRG***plakalı Nissan Note 1.5 dCi Visia 2012 Euro5 Aracımı takasa verdim (45000 TL) ve sıfır duster aldım.
    Aracım benzinli turbolu ve şu an için aracım Nissan Note 1.5 dCi göre, 100kn,de yarım litre fazla benzin tüketiyor.
    Note ortalaması 6litre/100km yakarken, benzinli dacia duster aracımın 6.5 litre/100km şehir içi

• Nerede notcular
    #nissan_note

• Bir önceki aracım pert oldu. 2008 model 1.4 visia almak üzereyim, özellikle güvenlik açısından tavsiye eder misiniz bu aracı? Daha önce bu araçla ciddi bir kaza atlatan arkadaşlar gözlemlerini anlatırlarsa çok mutlu olurum. Aracın 2.elde tutulup tutulmaması hiç umrumda değil. Bütçe de 38000 olunca bu seçeneğe yakınım.

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.