Şimdi Ara

Nissan NOTE (257. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.217
Cevap
55
Favori
800.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu sesin sebebi ne olabilir. 1.6 at 175000 km de arac

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Audiolog kullanıcısına yanıt
    bosch automotive catalog üzerinden araca özel kodları bularak hem ön fren disklerini hem balatalarını getirttim, bir yıla yakın zamandır kullanıyorum, çok memnunum

ben de almadan değiştirmeden önce çok araştırmıştım, kesinlikle bosch öneririm
  • Toron Alp kullanıcısına yanıt
    nissan note bizim pazardan çekildi, avrupa'da ve amerika'da (versa note olarak) üretimde ve satışta

japonyada ise üretim ve satışın devam etmesinin yanında, geliştirildi ve elektrikli versiyonu çıktı

2018 model nissan note n-tec gördüm en son, üzerinde nismo paketle

içim gitti

yok böyle bir güzellik

• daha üzücü olan, E11 yedek parçalarını bulmakta zorlanıyorum artık.
    sanırım orjinal yedek parçalar sadece yurtdışından geliyor artık.

Ama arabamın bir alternatifi hala yok.
  • Yakında 2011 note 1.5 dci visa ile aranızdayım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 nissan note 1.5 dci visa paketin özellikleri nelerdir, kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: klavye123456

quote:

Orijinalden alıntı: zyndeahne

Merhabalar. 2011 1.5 dci Tekna 82000 km deki aracımın Debriyaj seti+Debriyaj bilyası(rulmanı) orjinal parçalar ile değişimini yaptırdım. Sormuştum ama forumdan cevap gelmemişti. Birilerinin işine yarar belki, benim gibi bir çok türk ve yabancı siteden araştırmak zorunda kalmasın diye yazayım dedim.
    2011 1.5 DCİ 90 Hp Euro 5 araçlar için orijinal Debriyaj seti LUK. Ancak bulunması çok sıkıntılı. Aşağıda oem kodlarını verdiğim Renault ürünleri bizim araçlar için uygun.
    7701478779-7701476180-Valeo 828012 DEBRİYAJ SETİ
    306200650R DEBRİYAJ BİLYASI(RULMANI)

Debriyaj seti komple değişim için harcadığım tutarı da yazayım.
    180 TL Debriyaj seti
    100 TL Debriyaj Rulmanı
    35 TL 3 lt Castrol 80W Şanzıman Yağı
    160 TL işçilik
    TOPLAM: 475 TL. Araç vites geçişleri rahatladı ve Debriyaj inanılmaz yumuşadı. Nissan Yetkili servisi aynı işlem için 1500 TL istedi, o kadar pazarlık yapmama rağmen en son 1350 TL dediler. Fiyat neredeyse 3 katı.

Ayrıca K9K 1.5 dci motor Nissan Note Hava filtresi- 8200399214(Mais) 10TL .......... Serviste de aynısı takılıyor.
    Yağ filtresi 8200274858-8200278927(Mais) 10TL.
    Garantisi de bittikten sonra artık serviste işlem yaptırma gereği duymuyorum.

Umarım yararlı olur. HERKESE HAYIRLI SÜRÜŞLER

Süper bilgi. Yakın zamanda debriyaj setini değiştirmeyi düşünüyordum, iyi oldu. Teşekkürler.

Bu arada nissan note aracıyla ilgili problemleri ve çözümleri olan arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar, eminim herkese çok faydalı olacaktır.

Aşağıdaki bizzat kendim yaşadığım ve çözdüğüm konular var, zaman olursa ve bilmek isteyen olursa anlatabilirim:
    1- Vites topuzu boyasının çıkması - soyulması ve çözümü,
    2- Direksiyon boyasının çıkması - soyulması ve çözümü,
    3- Airbag ışığının yanıp sönmesi, direksiyon zembereğinin bozulması sorunu ve çözümü
    4- Kapı kollarının çekildiği zaman geri kapanmaması, veya gevşemesi sorunu ve çözümü
    5- Motor içinin yıkanması
    6- Koltuklardaki çıkmayan lekeler (çamaşır suyu dökülmüş gibi beyaz lekeler), sigara yanığı sorunları ve çözümü
    7- Torpidonun yerinden aşağı doğru kaymış olması sorunu ve çözümü
    8- Araç uzun-kısa farlarının, sinyallerin, stop ve geri ışıklarının tamirciye gitmeden değişimi
    9- Hava filtresinin, polen(klima gazı) filtresi tamirciye gitmeden değişimi
    10- Kışlık ve yazlık motor yağı önerisi
    11- Kışlık ve yazlık lastik önerisi
    12- Bagaj açılınca, bagaj kapağıyla birlikte yukarı doğru kalkması gereken (ip) ara bölmenin klipsinin olmaması veya kopmuş olması

Torpido ile ilgili sorunum var
    Aracı alalı 3 gün oldu 2012 visa 1.5 dci torpido mekanizması tutukluk yapıyor sağa ve sola çıkan tırnaklar kırılmış tamir edilmiş bende birini tekrar kırdım, bugün yapıştırdım fakat yinede kendi kendine geri gelmiyor, mekanizmanın yenisi piyasada varmı, kapak 0,5 cm aralı kalıyor ve mekanizmayı elimle geri çekersem tırnaklar kapağı tutuyor, birde usb nasıl eklerim müzik için

• Assa yukari 5 aydir kullaniyorum Nissan note 1,2 80 beygir benzinlisini..Aractan cok memnunum 10,000km kullandim hemen hemen her aldigimda kontrol ederim ne gitmis diye ve litrede 17,5-18km arasinda gidiyor.bazen otobana cikip 140-160 arasi basarsam eger 15 kusurlere gidiyor.bu segmentte ici en genis arac diyebilirim..daha once E90 vardi bende arkaya cocugun koltugunu bagladigimda arkadan benim koltugu tekmelerdi :) bunda aradaki mesafe o kaar cokki cocuk yetisemiyor ayaklari.donanim olarak ful sport modelini almistim. bagajina en buyuk boy valizler duz olarak sigiyor tatile fila giderken hava alanina 2 aracla gitmek gibi bir derdimiz filanda olmuyor artik..sadece arac sogukken isinana dek zincir sesi geliyor .ama kullandigim son 2 aracta zincirliydi ..corollada calistirinca zincir sesi baya baya duyulurdu ama e90 da zincirli olmasina ragmen cok ufakta olsa bir zeincir sesi gelirdi ama bununki azimsanmayacak kadar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhnyrn

merhaba arkadaşlar
    aradan uzun bir süre daha geçti ve bu arada arabamı da servislerini de daha iyi tanıyorum
    geçen süre zarfında 90bin ağır bakımlarını izmir gaziemier japon oto teknik'te öner ustaya yaptırdım
    v kayışı, rulmanı, triger seti falan hepsini DAYCO kullandık, ki üzerinden çıkan RENAULT markaların da üreticisi aynı yazıyordu
    yağ olarak yine renault evolution fe 5w30 kullandım ama fark ettim ki çok kısa sürede özelliğini kaybeden bir yağ
    yağ filtresi olarak yine renault captur orijinal yağ filtresi kullandım (599R diye geçiyormuş)
    hava filtresi ve polen filtresi olarak yine izmir gümüş otodan yine blueprint aldım
    henüz bunların muadilini bulamadım
    ayrıca "huylu" olduğum için hem fren yağını toyota dot4 ile hem de mekanik yağlarını toyota 75w90 ile değiştirttim
    öner usta ne gerek var vs dedi ama, kıl tüy lakabımızı da korumak lazım

:)

motor yağı konusunda şöyle bir detayı netleştirdim;
    dünyadaki yağ standartlarına göre partikül filtreli araçlar için belli kodlar var,
    ACEA standardı C3 veya C4 olacak, C4 olması daha iyi (daha yeni teknolojileri destekliyor)
    API standardı CG veya CF olacak, CF olması daha iyi (daha yeni teknolojileri destekliyor)
    ayrıca RENAULT tarafından verilen bir onay var, DPF'li dizel motor (k9k) için bu RN0720

dolayısıyla ACEA C3 ve/veya C4 yada API CG ve/veya CF standardını karşılayan tüm TAM SENTETİK yağları kullanabilirsiniz
    bu standartlardaki yağların zaten RN0720 onayı da varsa, gözünüz kapalı alıp kullanabilirsiniz

piyasada tespit edebildiğim bu standartları karşılayan 5 LİTRELİK paketli yağlar şunlar;

PO MAXIMA CX 5w-30 => 110 lira civarı
    ELF EVOLUTION FULL-TECH FE 5w-30 => 120 lira civarı
    SHELL HELIX ULTRA PRO AR-L 5w-30 => 130 lira civarı
    MOTUL 8100 X-CLEAN 5W30 => 140 lira civarı
    MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W30 => 150 lira civarı

naçizane bilgilerinize sunarım

Blueprint dediğiniz marka , Karbon filtreli mi ?

P
    İnternette pek bilgi bulamadım

• 7-8 sayfa kadar geriye gittim ancak göremedim, eğer varsa da görmedim, tekrar olacak kusura bakmayın.

Bu aracın otomatik viteslisi sizce kullanım ve yakıt tüketimi bakımından nasıl?
  • xxlboy kullanıcısına yanıt
    BLUEPRINT ya da BLUE PRINT olarak aradığınızda görürsünüz, üretimi İngiltere Sunderland olan Nissan Note E12 kasaların orjinal hava ve polen filtelerinin markası

ancak karbon filtre dediğiniz şey farklı bir durum diye biliyorum, bu ürünlerde böyle bir artı ibare bulunmuyor

bölge distribitörü izmir gümüş otomotivden uygun fiyata alınabildiği için ben tercih ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasttornado

7-8 sayfa kadar geriye gittim ancak göremedim, eğer varsa da görmedim, tekrar olacak kusura bakmayın.

Bu aracın otomatik viteslisi sizce kullanım ve yakıt tüketimi bakımından nasıl?
    Bende bu sorunun cevabını merak ediyorum.

Ayrıca kronik sorunları var mıdır?

Note, Türkiye pazarından çekildiği yazılmış ve parça temininde sorun yaşanır mı acep?

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Hocam kronik sorun olarak direksiyon soyulması var. Birde dizel alınacaksa enjektörlere dikkat etmek lazım enjektörler biraz narin. Dizeller icin genel olarak çalışırken biraz geç çalışırlar

• quote:

Orijinalden alıntı: afyonlu0354

Hocam kronik sorun olarak direksiyon soyulması var. Birde dizel alınacaksa enjektörlere dikkat etmek lazım enjektörler biraz narin. Dizeller icin genel olarak çalışırken biraz geç çalışırlar
    Direksiyon mühim değil Sanki.. Otomatik vitesleri nasıldır iyi mi acaba? 130 binde 2006 model buldum 1.6 tekna 45 civarına nasıldır acep?

Tork konvertörlü şanzıman bildiğim kadarıyla kolay kolay arıza açmaz yağ değişimleri zamanında yapıldıysa. Piyasası hakkında birşey diyemem. Parça konusunda da sıkıntı çekmezsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: afyonlu0354

Tork konvertörlü şanzıman bildiğim kadarıyla kolay kolay arıza açmaz yağ değişimleri zamanında yapıldıysa. Piyasası hakkında birşey diyemem. Parça konusunda da sıkıntı çekmezsiniz
    Servis bakımlı ve lpg yazıyordu hocam. O zaman kilometre olarak çok değil diyorsunuz. Yani alınabilir diyosunuz.. Anladım Sağ olun

2006 model aracın 130 bin de olması mümkün değil benim aracın ben 2. Sahibiyim ve 156 binde.
    2012 model visia 1.5 dci en son 49₺ bırakırım tüv yeni bakımlar yeni dsha 10 gün oldu yaptıralı.
    Siz 45 bine 2006 benzinli bir araçtan bahsediyorsunuz ki o para çok o araca

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Dizel alın derim çünkü üstündeki motor 1.5 dci renault motoru parça konusunda sıkıntı yok

• afyonlu0354 A kullanıcısına yanıt
    Benim araçta yok soyulma sanırım bazı modellerde var soyulma

Kronik sorun çok az yakması ( 1.5 dci )
    Renault motoru olması ve parçasının bol olması 😀

• 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.