Şimdi Ara

Nike SBF Field 2 Askeri Taktical Bot 840 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
5.876
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar o fiyata bot olur mu diyenleri duyar gibiyim lakin şu an askerler arasında en popüler markalar 1300 1400 bandında geziyor en basit yerli üretimi botlar +500 tl bandını geçti bu sebeple en azından giymek zorunda olanlar için fırsat olduğunu değerlendiriyorum.

https://www.nike.com/tr/t/sfb-field-2-8-leather-taktik-bot-nVZc9X

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yds giyen kaç asker kaldı tüm birlikler lowa giyiyor sallamayın diyorsun da bölük komutanıyım 60 uzmanım var 50 si lowa giyiyor kalanı vogel koca bölükte yds modeli giyen bi ben varım

Zeytin dalı barış Pınarı bahar kalkanı hepsinde bulundum lowa ağırlıklı o da 1400 tl oldu sen kışlada oturup er eğitimde karargahta olan askerleri kast ediyorsan onlar istihkak örsel giyse de sırıtmaz
    Devlet var olsun iyi kötü bot veriyor lakin arazi şartlarında ya çabuk dağılıyor ya da ayağa sıkıntı yaratıyor zorunlu askerlik dışında profesyonel olarak bu işi arazide yapan personel maalesef her yıl en kötüsü 500 en iyisi 1400 tl bot almak zorunda kalıyor

dediğin gibi deniz botu olsa iyi olurdu 😃
    Alternatif olarak yds nin botları düşünülebilir. Seneler önce izcilik yaparken, Asolo Salomon Zamberlan markalarının botları pahalıydı ve fiyat performans olarak yds botunu kullanırdık. https://www.ydsshop.com/yds-moraine-cc-gtx-siyah-40?c=112
    Linkteki botu 2014 de 389 TL ye almıştık, yaz kış aynı fiyattı hiç indirime girmezdi ve yds nin en kalite botlarındandı. 30 tane kamp yaptım belki bu botla ve hiç su geçirmedi. Kamplarda öyle yazın çayırda çimende değil, ılgazda 2 metre karda -28 derecede falan yani belirteyim de yanlış anlama olmasın. 2 sene garanti veriyorlardı o zaman su geçirmezliği için, arkadaşın botu 1.5 sene sonra su geçirmişti ankarada havalimanı yolundaki yds ye götürdük yenisiyle değiştirmişlerdi. Goretex olayının hakkını verir, vibram taban olduğu için ıslak asfaltta kayar. Şehir için önermem zaten şehir kullanımı için fazla bu gerek yok, ama arazi için kral bottur. Az çok hakimim konuya sorusu olan sorabilir. Eğer goretex arazi bot alayım kamp yaparım, trekking yaparım derseniz nike, adidas falan bakmayın önermem.
  • 840 tl ye bot denilince aklima deniz botundan başka birsey gelmedi galiba fakirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • marcelor kullanıcısına yanıt
    Devlet var olsun iyi kötü bot veriyor lakin arazi şartlarında ya çabuk dağılıyor ya da ayağa sıkıntı yaratıyor zorunlu askerlik dışında profesyonel olarak bu işi arazide yapan personel maalesef her yıl en kötüsü 500 en iyisi 1400 tl bot almak zorunda kalıyor

dediğin gibi deniz botu olsa iyi olurdu 😃

• askerde benim gördüğüm yerli marka giyiyorlar kantinde sormuştum 400 lira fiyatı vardı sivilde biraz sırıtmasa alıcaktım.

• HK-416 kullanıcısına yanıt
    özkan, yds, bir tane daha vardı hatırlamıyorum.

yds bayadır verilmiyor maalesef

• AslanAvda kullanıcısına yanıt
    Operasyonel birimlere veriliyor yılda 1 çift personel başı ne kadar başarılı ne kadar iyi tartışılır 10 askerin 9 u lowa giyiyor artık o da nerdeyse bi asgari ücret fiyatına gelecek 😊

• Allah yardımcınız olsun kardeşim. Bence güzel bot, gücün yetiyorsa, beğendiysen al giy, bakma sen burada bilgisi olmadan fikri olup yazanlara. Bu işler ihtiyaç ve ödeme gücüne bakar. Nike markası için bir şey demeye gerek yok ama kendi adıma söyleyebileceğim yıllardır ben, eşim, oğlum kaç Nike aldım giydik sayısını hatırlamıyorum. Hepsi de ya artık küçük geldiği (oğlum için) ya demode olduğu (eşim için) için bırakıldı. Bir tanesini bile deforme olmadı, oğlum ilkokulda ayakkabının canına okuyor kerata 🙂 yine de aşırı kirlenmeden öte bir sorun yaşamadık. Böyle bir bot da yapılmışsa ben çok uzun süre sağlam kalabileceğini düşünüyorum. Yalnız bizim askerler bu renk bot giyebiliyor mu? Sadece siyah veya yeşil renk biliyordum ben.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marjinal01 kullanıcısına yanıt
    Suriye,Irak bölgesinde giyilebilir kışlalar da dediğiniz gibi sadece siyah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HK-416 -- 27 Haziran 2020; 23:58:35 >
  • Özel harekatçılar için çok ideal
  • bence çok iyi değil. gore tex yok. marka için o kadar para verilmez.

• Alternatif olarak yds nin botları düşünülebilir. Seneler önce izcilik yaparken, Asolo Salomon Zamberlan markalarının botları pahalıydı ve fiyat performans olarak yds botunu kullanırdık. https://www.ydsshop.com/yds-moraine-cc-gtx-siyah-40?c=112
    Linkteki botu 2014 de 389 TL ye almıştık, yaz kış aynı fiyattı hiç indirime girmezdi ve yds nin en kalite botlarındandı. 30 tane kamp yaptım belki bu botla ve hiç su geçirmedi. Kamplarda öyle yazın çayırda çimende değil, ılgazda 2 metre karda -28 derecede falan yani belirteyim de yanlış anlama olmasın. 2 sene garanti veriyorlardı o zaman su geçirmezliği için, arkadaşın botu 1.5 sene sonra su geçirmişti ankarada havalimanı yolundaki yds ye götürdük yenisiyle değiştirmişlerdi. Goretex olayının hakkını verir, vibram taban olduğu için ıslak asfaltta kayar. Şehir için önermem zaten şehir kullanımı için fazla bu gerek yok, ama arazi için kral bottur. Az çok hakimim konuya sorusu olan sorabilir. Eğer goretex arazi bot alayım kamp yaparım, trekking yaparım derseniz nike, adidas falan bakmayın önermem.

• tiki botu gibi görünüyor. profesyonel adama 2 ay dayanmaz bence. daha önce buradan görüp nike manoa isimli bi bot almıştık. ben iade ettim. kalitesizdi kesinlikle. botunuzu sneakers markasından değil outdoor markalarından almanızı öneririm. su yalıtım yok sanırım. havalandırma dediğin de delik deseniyle olmuyor zaten. goretex filmli sayalar çok iyi oluyor bu açılardan. ayrıca amazonda yorumlara yorumlara baktığımda rahatsz demişler özellikle aşil tendonu açısından. siz bilirsiniz. askersiniz sanırım allah kaza bela vermesin.

• Yurtdışında gerçekleştirdiğimiz outdoor aktivitelerde, malesef arkadaşlarımızın giydiği Belleville, Garmont gibi markalar bizde olmadığı için yerli alternatiflerini kullandık. Scooter 1502 tercih etmiştim ancak daha 4-5 km yürüdük yürümedik ayağım ağrımaya başladı. Bu yüzden nike gibi spor ayakkabı üreticilerinin, yerlilere kıyasla nispeten daha iyi botlar ürettiğini kabul ediyorum. Gönül isterdiki askerimiz, polisimiz en iyisini giysin ancak o seviyelerde bir ürün ortaya koyamıyoruz.

Bu bot için uzun kullanımlarda yada operasyonlarda ince bir jel taban kullanabilirsin hocam, daha rahat hissettirecektir.

Ayağınıza taş değmesin.
  • HK-416 kullanıcısına yanıt
    pöhler bu rengi giyebiliyor ek olarak

• Görüntü olarak çok şık duruyor fakat kullanıcı yorumları olumsuz, bende genelde yds tercih ediyorum fakat onunda eski kalitesi kalmadı artık magnum gibi dağılıyor hemen.
  • Lowanin üstüne tanımam. Ama onun da bir serisinde alt tabanı eriyor kayalik arazide. Altı farklı olan renkliler daha dayanıklı gibi. Komando ve özel harekat arkadaşlar riske etmesinler. Şeklen güzel durabilir ama arazide 2 gorevde parçalanır hissi yarattı bende. Masa başı komandolar deneyebilir.

• Sanki aaker degili...yds den otesi sacmalik oda 500 tl civari.sallamayin bilip bilmeden

• YDS daha mantıklı.
    Tüm devrelerim yds aliyor

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.