Şimdi Ara

nfs most wanted inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
12.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhabalar... Bugün sizlere nfs most wanted oyunun incelemesini yapacağım.

nfs most wanted inceleme

oyunun ismi:Need For speed most wanted 5-1-0
    yapımcı :EA GAMES

Arkadaşlar oyunu açtığımızda karşımıza aşağıdaki menu geliyor.İlk seçenek quick play.

nfs most wanted inceleme

Buradan quick play'e girdiğimizde önümüze 4 tane daha seçenek geliyor.Buradan instant race'e girdiğimzde doğrudan yarışa gidiyoruz.Custom race'e girdiğimizde ise harita seçerek zorluk derecesini ayarlayarak vb. ayarlarla birlikte yine yarışa gidiyoruz.Bir başka seçenek outrun:Burada ise polisler adeta bizi kovalıyor.Biz ise kaçıyoruz.Tuner takedown ise biz polis oluyoruz.Bizden arabaları çarparak yakalamamız isteniyor.

Gelelim career moduna.
    Burada 15 tane farklı ırklardan insanlar var.Onlarla yarışıyoruz.Hepsiyle en az beş yarış yapıyoruz.Oyunu bitirmek için neredeyse her yarışta 1. sırada olmak gerekiyor.(Neredeyse diyorum.Çünkü belirli yarışlar bittikten sonra para kazanmak için fazladan yarış çıkabiliyor karşımıza onları 1. bitirmek zorunda değiliz.)

nfs most wanted inceleme

Quick play ve career moddan başka belirteceğim mod yok.Multiplayer falan yapılabiliryor wireless üzerinden.Career modla devam ediyorum.

Yarışacağımız kişiler farklı ırklardan ilk başladığımız kişi Ho Seun isimli güney koreli.Tabiki bir araba ile yarışmıyoruz.Yarışların bazılarında bizden farklı olarak 1 araba ile bazılarında ise 3 araba ile yarışıyoruz.Bazen de yanlız kendimiz zamana karşı yarışıyoruz.Bize bir süre veriliyor.Bu süre içinde bir turu tamamlamamız gerekiyor.

Oyunda bahsedeceğim bir diğer konu ise polisler.Fazlasıyla bize çektiriyorlar.Buyrun size birkaç ss.

nfs most wanted inceleme

nfs most wanted inceleme

nfs most wanted inceleme

Oyundaki arabalara gelmek istiyorum.Mitsubishi evo lancer'dan tutun ford gt, gallardo, ford mustang'e RX-8 gibi güzel arabalar var.Fakat arabalar biraz az.Sadece 18 araba var.

Modifiyeli bir RX-8

nfs most wanted inceleme

Otomobiller listesi

nfs most wanted inceleme

Modifiye seçeneklerinde ise güzel parçalar var.Arabaların kaportalarına güzel şekiller koyulabiliyor.Otomobillerin camlarının rengi, tekerlekler vb.

Mazda'ya spoiler

nfs most wanted inceleme

Fakat performans modifiyesi biraz yetersiz kalmış. Seçenekler biraz az. Yani bir kaç yarış kazandığınızda hemen araba güçleniveriyor.Ama bu oyun için böyle olması gerekiyor.Nedeni ise daha oyunun yarısına gelmeden senin arabandan güçsüz arabalar seni kolayca geçibiliyor.

Gelelim grafiklere:Yarış oyunları gece olunca şehirdeki neon ışıkları ile beraber geçince çok daha güzel oluyor.Fakat bu sonbahar mevsimi havasında olduğundan biraz farklı incelemek gerekiyor.Grafikler bana göre yeterli.Biraz daha hdr ve parlaklık veya yansıma eklenseydi daha güzel olurdu. Grafiklerin sevdiğim yanı hızlı gidince yada nitroya basınca motion blur etkisinin olması.Yani bulanıklık efekti.Grafikler benden 9.0 puanı alıyor.

Birkaç ss.

nfs most wanted inceleme

nfs most wanted inceleme

nfs most wanted inceleme

nfs most wanted inceleme

nfs most wanted inceleme

Gelelim seslere.Sesleri pek beğenmedim.Özellikle motor seslerini.Birtek beğendiğim yer polis arabasını kullanırken nitroya da basınca çok güzel oluyor.Fren sesleri ise fena değil.Kulağı rahatsız etmiyor.Sesler bende 7.5 puan alıyor.

Oynanabilirlik:Maalesef psp'de ikinci analog olmadığından x tuşuna basılı halde arabayı hareket ettiriyoruz.Ama nitroya basmak, kamerayı değiştirmek, frene basmak gibi şeylerde yuvarlak üçgen ve kare tuşlarından olduğu için zor oluyor.En azından bunlardan iki tanesini l ve r tuşlarına yapabilirlermiş.Oyunda ise arabayı kullanmak zor olmuyor.Yön tuşlarından aşağı olanına basınca, görüntüyü yavaşlatarak virajlarda iyi dönüş yapma şansımız oluyor.Oynanbilirlik benden 8.0 puanı alıyor.

Oyun toplamda benden 8.0 puan alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erensenturk1990 -- 5 Eylül 2008; 21:21:42 >

• Mesaj editlendi. Bu arada bbr arkadaşımıza teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erensenturk1990 -- 5 Eylül 2008; 21:22:36 >
  • İnceleme için çok teşekkürler

özellikle infrastructre modu ile tanımadığınız insanlarla modem üzerinden kapışmak çok zevkli oluyor
  • teşekkürler,bence nfs serisinin en iyi oyunu bu
  • bütün patronları geçtiğim halde oyun bitmemişti acaba oyun da mı sorun vardı ama gerçekten çok güzel oyundu yönetici editlemeden ben editliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miyankizu -- 6 Eylül 2008; 12:31:48 >
  • inceleme için teşekkürler nedense nfs serisi pek tutmadı pspde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: miccoli

inceleme için teşekkürler nedense nfs serisi pek tutmadı pspde.

çok daha iyi alternatifler var çünkü
  • Bence Psp deki en iyi NFS.Polislerden kurtulmak için yapmadığım sey kalmadı.Çok zor bu yönüyle.
  • bence güzel bir oyun değil.(tek orjinal oyunum)

ama inceleme güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz92 -- 7 Eylül 2008; 2:00:38 >
  • Bence NFS Rivals,NFS ProStreet ve NFS Carbon'un aralarından en iyisi MW.
  • güzel inceleme
  • güsel olmuş ellerine sağlık
  • inceleme için teşekkürler.

bende bu oyunu yuklemıstım psp ye ama her yarıstan sonra psps takılıyordu

kapatıp açmak zorunda kalıyordum sanırım oyundan kaynaklı idi.

o yuzden çok oynayamadım.

ama grafikleri güzeldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: .:BBR:.

İnceleme için çok teşekkürler

özellikle infrastructre modu ile tanımadığınız insanlarla modem üzerinden kapışmak çok zevkli oluyor

bir türlü online oynayamadım kablosuz modem var neler gerekli ?
  • bu psp lerdeki grafikler neden bu kadar kötü ?
    ps2 ile aynı donanım gücüne sahip olduğunu biliyordum ama görünen o ki onun yarısı kadar bile grafik veremiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: FRAPS

bu psp lerdeki grafikler neden bu kadar kötü ?
    ps2 ile aynı donanım gücüne sahip olduğunu biliyordum ama görünen o ki onun yarısı kadar bile grafik veremiyor.

Ps2 128 bit
    Psp 32 bit
    Bu yüzden ps2 nin grafikleri daha doygun ve kaliteli...Hem bir el konsolu için çok iyi grafikleri var.Mesala midnight club 3 ün grafikleri hemen hemen psp ile aynı ve bütün nfslerden çok daha kaliteli grafiğe sahip.Birde bunun gibi iyi grafikl olan kuiced 2 var.Onunda grafikleri nfs nin tüm serilerinden çok daha iyi...Gow ise bence en iyi grafikli oyunu...
    Fraps sen bu konsol işine hiç bulaşmamılıydın.Sende kalıcı hasarlar bırakmış.Sen pc ye tam gaz devam et...
  • sony_55
    el konsolunun havası farklı olur,çünkü bir yere sabit değilsin bu yüzden pc ile karşılaştırmam.
    ama televizyona bağlanan konsollar beni şimdiye kadar tatmin etmedi.
    şimdiye kadar ps1 ,ps2 ,xbox360 aldım ama herbirine en fazla 1 sene dayanabildim ve hemen sattım.
    Ama ileride çıkacak yeni nesil konsolları almamak gibi bir düşüncemde yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 9 Eylül 2008; 11:56:51 >
  • Onlarıda 1 sene kullanır satarsın sen.Oyunlarda pek hikayeye falan önem vermiyorsun anladığım kadarı ile...O yüzden çabuk sıkılıyosun konsollardan...
  • inceleme güzel olmuş ama kontroller konusunda gözden kaçırdığın biyer var istersen kontrolleri değiştirebiliyor ve nitroyı L'ye alabiliyorsun böylece gaza basarken nitro vermek gayet kolay oluyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: DH|UnderTaker

bu oyunda 2 tane kontrol var
    kare gaz r1 nitro
    diğeri standart x gaz kare ntiro

kontrolden tuşları değiştirince nos ve el frenini rahatça kullanabilirsiniz...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.