Teğmen
26 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar iyi günler samsung galaxy s4 cep telefonu sahibiyim. Başlıkta gördüğünüz gibi acaba gps kullanırken acaba egnos sistemi uydularınada bağlanıyor mu? Bazı programlarla (androits gibi) egnos uydularına bağlanmadığını gördüm. Acaba gps sinyallerini kuvvetlendiren bu egnos sistemi uydularına nasıl bağlanabilirim. Bir program vasıtasıyla veya güncelleme gibi. Android telefonlarda böyle bir destek var mı? Ayrıca Glonass konusunda da ; sadece glonass uyduları veya gps+glonass nasıl yapabiliyoruz? Böyle bir seçenek var mı? Bildiğim kadarıyla glonass uyduları artık sivil kullanıma da açıldı. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim. İyi günler. İyi çalışmalar...
Merhabalar...
Arkadaşlar bundan daha önceleri nat geo wild kanalını thor uydusunda izleyebiliyorken uzun zamandan beri kanal şifreli arkadaşlar nasıl izleyebiliriz bu kanalı? Bis key mi var bunda yoksa başka mı?
Merhaba arkadaşlar... Bir bilgi vermek istiyorum.

Dikkat spoiler içeriyor. Bulamayanların öğrenmesini istediğimden söylüyorum. Ben oyunu bitirdiğimde itemlerden en alttakinin açılmadığını gördüm. Herhalde bulamamışımdır diye düşündüm. Fakat sonradan şans eseri buldum. Ghost of Sparta'da cinsellik sahnesini 3 defa tekrarlarsanız bu iteme sahip olursunuz. İtem adı aphrodite's ambrossia. Ama ne işe yaradığı hakkında bir bilgim yok.

Edit: İmla
Merhaba arkadaşlar. Başlıktada gördüğünüz gibi sorun bu.Fakat herkes jumper ayarından diyecek ama jumperlardan değil.Çeşitli kombinasyonlar denedim jumperlarla fakat olmadı.Halen 32 gb. Biraz ayrıntıya ineyim. Bugün bir hdd kutusu aldım ve boşta duran 250 gblık hdd'e taktım.İlk başta çalışmadı. Nedeni ise bölümlendirilmemiş olmasıydı. Bölümlendirdikten sonra çalışıyor ama 32 gb gösteriyordu.Çeşitli kombinasyonlar denedim jumperlar ile ama olmadı.Önceden bu kombinasyonları denediğimde 250 gb'a çıkıyordu.Fakat şimdi çıkmadı.Hdd kutusuna bağlıykende böyle, bilgisayara ideden drek bağladığımdada böyle. Cevaplarınızı bekliyorum... İyi çalışmalar....
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarım bir süredir mavi ekran hatası alıyordu.Hata kodlarını yazmaya karar verdim. Bilgisayar açılışta resetleniyor işte kodlar:

STOP: c000021a {Onarlılamaz sistem hatası} Windows Logon Process sistem işlemi 0xc0000005 durumu ile beklenmeyen biçimde sistem sonlandı (0x00000000, 0x00000000) Sistem kapatıldı.

Bundan sonraki açılışta da şu hatayı aldım.

Stop:0x00000050 (0xFFFFFFF0, 0X00000000, 0X80525739, 0X00000000)

işte hatalar bunlar arkadaşlar sizce problem donanımsal mı yoksa işletim sisteminden mi?Kurduğum işletim sistemi cd'si korsan xp professional.Ve kurarken şifre istemiyor.Daha önce sistemimde xp home vardı ve orijinal cd ile kuruyordum.Birkaç kere bu korsan cd ile format attım ama fayda yok. Bride bilgisayarımda usb çoklandırıcı var ondan kaynaklanabilir mi internette rastladım usb çoklandırıcıdan olabilir diye. Eğer usb çoklandırıcıdan ise nasıl anlarım.Çünkü her zaman bu hatayı vermiyor bilgisayar. Cevaplarınızı bekliyorum iyi çalışmalar...

Bilgisayarımın özellikleri anakart asus p5kpl-am sparkle 9600gt 1x2 gb kingston 800 mhz ram western digital sata 2 320 gb hdd
Merhaba arkadaşlar...
Arkadaşlar dün bilgisayarı açtığımda hoşgeldiniz ekranına geldiğinde kendini resetledi.Beni bayağı bir uğraştırdı acaba ramlerde mi sorun diye fakat everest programına baktığımda işlemci fan hızının 800 lerde olduğunu gördüm.Normalde 1600 lerde dönerdi. Dün sabah riva tunerle biraz oynamıştım.Buna bağlıyorum.Benim sorum işlemci hızının yavaş dönmesiyle bilgisayar kendini resetler mi? Cevaplarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar...
Merhaba arkadaşlar... Bilgisayarın sorunu oyundayken mavi ekran hatası vermesi.Fakat mavi ekran kodunu öğrenemeden doğrudan resetleniyor. Birkaç araştırma yaptım mavi ekran kodlarıyla ilgili pek bir bilgim yok.Bu yüzden mavi ekran hatasının psu yüzünden yani güç yetmezliği olduğunu düşünüyorum.Çok sık olan bir hatada değil. 1 saat kadar oynuyorum daha sonra oluyor.Isılar normal seyrediyor.

Sistemim:
anakart :Asus p5kpl-am
ekran kartı: sparkle 9600gt
ram: 2x1 gb kingston 800mhz
hdd: 250 gb samsung
işlemci: intel e5200 2.5 ghz
psu: 300 wattx2 arkadaşlar psunun markasını bilmiorum sahte 2 tane 300 wattlık psu kullanıyorum.İkisini birleştirdim.Birisinde anakarta güç verirken diğer psudan hdd, dvd-rw ve anakart için ayrı 4 pinlik girişe veriyorum. Parçalarda problem olacağını zannetmiyorumi. Fakat daha öncede bu problemi azda olsa yaşamıştım; ama önemsememiştim.

Yorumlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar
Merhaba arkadaşlar....
Herkese iyi bayramlar dilerim. Arkadaşlar Modern Warfare 2'de yükleme ekranında videolar geliyormuş.Aynısı modern warfare'nin ilk oyununda da vardı. Fakat ben modern warfare 2'yi oynarken yükleme ekranında videolar gelmiyor.Nedeni ne olabilir? Ve ikinci sorum oyunun ilerlemeli bölümlerini bitirdiğim halde complate %50 yazıyor.Oyunu recruitte bitirdim.Cevaplandırırsanız sevinirim.İyi çalışmalar...
Merhaba arkadaşlar...
Benim bir minton dvd/dvix playerım var.5+1'de bir ses sistemim var.Ben bu sistemimden surround ses almak istiyorum.Dvd playerdan çıkan front left-right, surround left-right ve subwoofer çıkışlarını anfiye doğru bağladım.Anfi'deki çıkışlarıda hoparlörlere doğru bir şekilde bağladım.Ve 5+1 ses desteklediğini bildiğim u-571 filmini taktım.Filmi izlerken surround left-right (arka sol-sağ) hoparlörleri kulağıma yaklaştırdım ve dinlemeye başladım.Filmde insanlar yemek yerken tabaklar bir sağa bir sola sallanıyordu.Kulağıma yaklaştırdığım hoparlörlerde ise birinden farklı birinden farklı ses geliyordu.Yani bu olay surround'a bir örnek midir? Değil ise nasıl yapabileceğimi açıklar mısınız?
İyi çalışmalar....
Merhaba arkadaşlar...
Benim bir minton dvd/dvix playerım var.5+1'de bir ses sistemim var.Ben bu sistemimden surround ses almak istiyorum.Dvd playerdan çıkan front left-right, surround left-right ve subwoofer çıkışlarını anfiye doğru bağladım.Anfi'deki çıkışlarıda hoparlörlere doğru bir şekilde bağladım.Ve 5+1 ses desteklediğini bildiğim u-571 filmini taktım.Filmi izlerken surround left-right (arka sol-sağ) hoparlörleri kulağıma yaklaştırdım ve dinlemeye başladım.Filmde insanlar yemek yerken tabaklar bir sağa bir sola sallanıyordu.Kulağıma yaklaştırdığım hoparlörlerde ise birinden farklı birinden farklı ses geliyordu.Yani bu olay surround'a bir örnek midir? Değil ise nasıl yapabileceğimi açıklar mısınız?
İyi çalışmalar....
Hakkında
Meslek: öğrenci
İlgi Alanları: bilgisayar, sinema, müzik, kızlar... :)
Forum İmzası:

DH PSP Topluluğu

Intel e5200 2.5ghz 800mhz fsb onboard ekran kartı 2gb ram Asus p5kpl-am (1600 O.C.) 250gb samsung pata 100 8m cahce hdd
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
test
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 159
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 30.852 (Bu ay: 93)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.