Şimdi Ara

NetSpeed Sürekli İnternetin Kopması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gün içinde 5-6 kere internetim kopuyor ve 1-2 dakika içerisinde geri geliyor. Online oyun oynadığım için bu durum can sıkıyor. Bazen sadece bilgisayarımda gidiyor bazen de sadece telefonumda gidiyor. Genellikle bilgisayarda sorun gidere tıkladığım zaman düzeliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Geçen sene Türk Telekom kullanıyordum hiç böyle sıkıntı yaşamamıştım. Yazın NetSpeed'e geçtiğimde bu sorunu yaşamaya başladım. Önceden 50 Mbit kullanıyordum şu an 75 Mbit kullanıyorum. Acaba hat bu hızı vermekte zorlanıyor mu? Hat değerlerim;

• Hepimizde ayni sorun var. Bazen 2-3 saat boyunca arada kesilmiyor, sadece ara sıra geliyor. Durum cok vahim. Nalet olsun boyle işe

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Netspeed adlı beceriksiz firmadan kaynaklı nerdeyse 5 dk’dir net yok. Hergün kesintiler hergün kopmalar oluyor vede çözüm sunmuyorlar devamlı suçu başka birini atma çabasındalar gereksiz bi işe yaramayan firma

• 2-3 hafta önce netspeedden farklı firmaya geçtim bu kopmalar yüzünden,geçince kopmalar çok nadirleşti hatta haftada 1 kez olursa oluyor o da tat kaçırmıyor netspeed geceleri 20.00 24.00 arası hız düşürüyordu 75 mbps olan paket hızım birden 15-20'ye düşüyordu firma değişiminden sonra hızım hiç düşmedi ve kopmalar netspeeddeki gibi hiç bir zaman olmadı netspeed omurgasını genişletmediği için hız kısıtlaması yapıyor herhalde ülke geneli yaşanıyor bölgem yoğun bir yer değil 150 metrede bir tip-7 kabin var ciddi bir firma olmadığını anladık netspeedin 6-7 ay kullandıktan sonra müşteri çoğalınca işler karıştı yetişemediler çok belli oluyor eskiden hiç bir şey olmuyordu çünkü
  • Netspeed ana konusunu görmediniz sanırım.

• Bu arkadaş bu firmanın forumda sorun yaşamadıgını idda eden birisi buna yaz belki maaşlı çalısanı ise üst merciye yazar sorunun çözülür
    Not : Sorunun çözülmez cgnat ip ile başlayan kalite düşümüne bir de yurt dışı hız kısıtlaması var ,dsl hattı gitmeden internetin koptugu bir olay var. Modem dsl up zamanı bile sıfırlanmıyor.Anlık olarak oyunda degilseniz ve internetle ilgili degilseniz internetin gittiğini bile anlamıyorsunuz.Halbuki gün için de eminim bir çok kez kopya yaşanıyor.

@yusobreak
    Buyur kişisel sorun yaşan birisi

Benim kardeşiminde benzer sorunları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxa -- 15 Nisan 2020; 22:39:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusobreak

Bu mesaj silindi.
    Basit oldugun için böyle düşünmen normal.
  • Baxa kullanıcısına yanıt
    Bak bu mesajı aylar önce sen yazmışsın 2 yıldır kullandığınıda yazmışsın

Baxa : "Aynı şey basıma geldi
    Aylardır boyle gece hat gitmeden net kesiliyor , çok aradım çözüm yok ,iss degiştireceğim en kısa sürede ,salak salak işlerle ugraşıyoruz.""

Yazının sonunda kendi cevabını kendin yazmışsın.
    Çok basit bir cevap olmuş Allah kolaylık versin kimseyi de senin durumuna düşürmesin. İnsanlar yıllarca salak salak neden boş işlerle uğraşır bilmiyorum. Çok salakça
  • quote:

Bak bu mesajı aylar önce sen yazmışsın 2 yıldır kullandığınıda yazmışsın

Baxa : "Aynı şey basıma geldi
    Aylardır boyle gece hat gitmeden net kesiliyor , çok aradım çözüm yok ,iss degiştireceğim en kısa sürede ,salak salak işlerle ugraşıyoruz.""

Yazının sonunda kendi cevabını kendin yazmışsın.
    Çok basit bir cevap olmuş Allah kolaylık versin kimseyi de senin durumuna düşürmesin. İnsanlar yıllarca salak salak neden boş işlerle uğraşır bilmiyorum. Çok salakça
    Yani diyorsun ki Taahhut vermediğin için istediğini isteyen yapabilir.
    Bak zeki fanboy sana neden halen iss degiştirmediğimi yazayım.

1. Şuan için adam akıllı mantıklı bir tarife yok en basit ttnet 12 ay lık tarifesi var.O da 110 Civarıydı sanırım. Muhtemelen coronadan sonra o tarifeye gececegim.
    2. 1-1 olmak üzere 2 senedir sabit fiyat garantisi ile fatura ödüyorum.Şubat ayı ile birlikte bitti ve mart ayını zamlı ödedim yani ttnet ile aramdaki fark azaldı ve şuanki hizmet kalitem belli
    3. Millenicom allahtanmıdır bilmem evrak getiremedikleri için geçiş yapamadım , daha sonra zaten bu firmanın şikayet sayısı patladı.
    İnanmazsın sen hani aylar önce yazdıgım yazıyı konusuyorsan bu resimi koymam gerekiyor.Bak bakalım ne kadar ay geçmiş.
    Yani sen o aklını başka şeylere yönelt. turknet netgalaksi millenicom gibi taahutsuz işlem yapan firmaların aynı olduguna karar verdikten sonra iss degiştirmeyi indirim dönemi için rafa kaldırdım.Corona muhabbeti ile indirim dönemim çakıştı.
    Anlayacagın gene yaş tahtaya bastın akıllı bıdık.Yeni yetme birisi oldugun için 2007 deki Telekom grevini bilmezsin o sebeple şuan iss degiştirmek gibi bir hataya düşmem .
    Bunu yapmadıgım için de ,parasını verdiğim bir hizmetin kalitesizligini dile getirirken senin gibi paralı troller gelip bana " ozaman gullanma "gibi absurt ve mantıksız bir savunma yapmasın lütfen.
    Bu firmaya ne zaman geçtiğimi hangi dönemde hangi kalitede hizmet aldıgımı benden iyi bilemezsin.!
    Şimdi yallah başka kapıya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxa -- 15 Nisan 2020; 23:23:21 >

• Baxa kullanıcısına yanıt
    Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte hem ucuz olsun hem taahhütsüz olsun hem müşteri hizmetleri olsun hem kendi altyapısı olsun hem sıkıntı olmasın hem zırtı olsun hemde pırtı olsun yok öyle bir firma işte en az sıkıntı yaşadığın firma en uygun fiyatlı hangisi ise o iyidir. Bir daha yazıyorum bak senin problem yaşıyor olman kardeşinin problem yaşıyor olması herkesin sorun yaşadığı anlamına gelmiyor. Zoruna gidiyorsa yapacak bi şey yok. Ben neden sorun yaşıyorsun diye bir ifademmi var sorun yaşıyorsan sorunun vardır elbet çözüm yolu neyse uğraş çöz kim çözüyorsa netspeedmi çözüyor telekommu bilmem. Ama benim sorun yaşamıyor olmam sana neden batıyor onu anlamadım. Hadi sen git işinede herkes kendi işine.
  • quote:

Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte hem ucuz olsun hem taahhütsüz olsun hem müşteri hizmetleri olsun hem kendi altyapısı olsun hem sıkıntı olmasın hem zırtı olsun hemde pırtı olsun yok öyle bir firma işte en az sıkıntı yaşadığın firma en uygun fiyatlı hangisi ise o iyidir. Bir daha yazıyorum bak senin problem yaşıyor olman kardeşinin problem yaşıyor olması herkesin sorun yaşadığı anlamına gelmiyor. Zoruna gidiyorsa yapacak bi şey yok. Ben neden sorun yaşıyorsun diye bir ifademmi var sorun yaşıyorsan sorunun vardır elbet çözüm yolu neyse uğraş çöz kim çözüyorsa netspeedmi çözüyor telekommu bilmem. Ama benim sorun yaşamıyor olmam sana neden batıyor onu anlamadım. Hadi sen git işinede herkes kendi işine.
    Aferin böyle böyle yola geleceksin.Ama utanmadan konusma sorunun halen düzelmiş degil.Utanmaz birisi oldugun nereden anlaşılıyor biliyor musun .
    Yazdıgın butun konular da herkes şikayetini dile getirmişken ortada somut sorunlar konusulurken halen yov sende sorun diyerek komik duruma düşmen.
    Yani ortada kişisel olmayan ve sadece iss kaynaklı butun sorunlar benim sorunum.
    Şaka gibisin umarım bu işi yaparken gelir elde ediyorsundur.

Basit ve deneyimsiz oldugun köfte muhabbetinden anlaşılıyor.
    Önceki mesajlarım da dediğim gibi hangi paraya hangi kaliteyi sundugunu ve hangi zamları yaptıklarını bilmiyorsan bence sus.
    Aksi halde ücreti ödenen bir hizmetin. Ücretine bakarak hizmet kalitesi biçmen basit oldugunu gösteriyor.

Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte hem ucuz olsun hem taahhütsüz olsun hem müşteri hizmetleri olsun hem kendi altyapısı olsun hem sıkıntı olmasın hem zırtı olsun hemde pırtı olsun yok öyle bir firma işte en az sıkıntı yaşadığın firma en uygun fiyatlı hangisi ise o iyidir.

Bu yazın bile ne kadar vasıfsız oldugunu gösteriyor.Bu yazıyı yazacak birisinin forum köselerin de ,sorunum var diyen insanlara sorun sendedir deme hakkı ve haddi yoktur.
    Sen baştan zaten firma yazılanı sana veremeyecek deyip ,forum köşelerinde hangi hakla insanları yanlış yönlendirip sorunların kişisel oldugunu idda ediyorsun !
    Ticari Ahlaktan Yoksun bir Üyesin.!

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Son mesajım o yuzden son kez kapak mesajım olacak yani.

3 kurusluk firmadan 5 kuruluk hizmet vereceğim dese bile inanma diyen sen.!
    Forumda sayfa sayfa yeni konuları olan, ana konularında şikayetler edilen bir firma var ve bu her firma için geçerli ama konumuz netspeed.
    Vasıfsız şekil de halen sorun var Sorunun varsa herkeste olmak zorunda değil gibi saçmalıgı söylemek için insan olmamak gerekiyor.

Çünkü ben ve benim gibi bir çok kişi benzer sorunları dile getiriyor bir çok konu acılıyor ve ya açılan konulara yorumlar atılıyor.
    Çünkü senin gibi Ticari Ahlaktan yoksun bir insan gelip. Firma ucuz veriyorsa vaad ettiği şeyi yapmayabilir diyerek nasıl bir karaktere sahip oldugunu gösteriyorsun .

Bak kocaman yazıyorum
    Her hangi bir kan dolaşımı problemin yok ise.3 liraya 5 liralık hizmet olmayacagını savunuyorsun, Firmanın abone olunurken vaadini isterse yapmayabilir demeye getiren sen. Devletten teşvik
    alıp diğerlerinden ucuz paketleri satan iss olup , bu konu da üç kurus az kar etmek yerine türlü yollar ile kullanıcı deneyimini baltalayan bir firmayı savunmak için paralı çalışanı olmak gerekiyor.

Tekrak Tekrar yazıyorum. Herkesin yaşamasa da bir çok kişini sorunlarının ortak oldugu ve bu sorunları forumlarda dile getirirken , Sırf sen sorun yaşamıyorsun diye herkesin aynı oldugunu varsayman cidden yüzsüzlügün trollugun hangi seviyesi bilemiyorum.!Benim eski mesajlarım nasıl halen orada ise senin mesajların da orada ve yazdıgın ,yazmadan ima ettiğin bir çok mesajında ana fikir Sorun Sendedir.

Yazdıgım büthün ithamlara gram yanıt vermeden(veremezsin) halen yüzsüz yüzsüz sorunların var ise vardır (ODA SADECE SANA ÖZELDİR) deyip , benim yok gısganıyon tarzında yorum yapacak kadar VASIFSIZSIN.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxa -- 16 Nisan 2020; 1:3:50 >

• Netgalaksi kullananlar şikayetçi
    Netspeed kullananlar şikayetçi
    Turknet kullanan şikayetçi

Vs vs çuvalla para verip TT ye mi geçelim

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Sonuçta hepsi Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor.
  • Şuan yeni bir sorun yaşamaya başladım. İnternette dolaşabiliyorum ama uygulamalara bağlanamıyorum. Örneğin Steam, Microsoft Teams. Şu an dersim var ama bağlanamıyorum uygulamaya.
  • Soykan Soycan kullanıcısına yanıt
    Aynı durum bende var bu sefer durum öncekilerden farklı kafasına göre takılıyor bağlanıp bağlanmamakta keyfine kalmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Soykan Soycan

Sonuçta hepsi Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor.
    Ozaman hiç firma çıkmasın TT yapsın 250-300

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.