Şimdi Ara

İnternetin anlık kesilmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
5.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar internetle ilgili saçma bir sorunum var;

Öncelikle 5 yıllık superonline kullanıcısıyım ve internet 50 Megabit.İnternet modemi yaklaşık 1 ay önce değişmişti ve bu sorun 2 haftadır var.İnternet anlık olarak kesiliyor ama modemde ışıklar yanmaya devam ediyor.Online oyunlarda ve Skype,discord gibi programlardan kopuyorum.10 saniye sonra geri giriyorum.Bu anlık kesintiler hem kabloyla bağlı hem de kablosuz bağlantılarda oluyor.Ama internet var gözüküyor.Aradım sorunumu anlattım şu ana kadar uyguladığım şeyler aşağıda ama sorun hala devam ediyor.

-Müşteri hizmetlerini arayıp bir kaç güncelleme yaptırdım
    -Splitter kullanmıyorum ama telefonu da fişten çekince aynı sorun devam ediyor.
    -Modemle bilgisayara bağlı olan kabloyu çıkarıp denedim wireless ile bağlı aletlerde sorun devam ediyor.
    -Gelip WAN kısmındaki kabloya bir şey takıp ölçtüler sonra aşağıdan portu değiştirdiler.Devam ederse modem değişecek dediler.
    -En son modem ve adaptör hatta onların bağlı olduğu fişi değiştirdim.Sorun hala devam ediyor.

Altyapı çalışması yok,Fiber altyapı var.Acaba binada ki kablolarda mı sorun var ama o zamanda hiç internet olmazdı diye düşünüyorum.Bu kesintiler tamamiylen şansa oluyor dediğim gibi 10snlik kesintiler.Hakkında bilgisi olan,yardım edecek birisi varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
    Not:VPN veya bir DNS'te kullanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ewaynn -- 14 Mayıs 2017; 23:32:3 >

• Modemi fabrika ayarlarına döndürüp arayüzden kullanıcı adını ve şifreni tekrar gir bir de böyle dene hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modem daha dün değişti ama hocam
  • Modem veya binanızdaki altyapıda bir sorun vardır. Binanızdaki diğer kullanıcılar da bu sorunu yaşıyor mu?
  • Sitede oturuyorum ve dediğim gibi 5 yıldır böyle bir sorun yoktu 2 haftadır var.Yan apartmanda kuzenimde sorun yok ama apartmanı bilmiyorum.
  • bence port sorunu yada ayarlarda sorun var... modemi sıfırla tekrar kur... yenide olsa yap...
  • Bu kan emicilere hiç bulaşmamak lazım. Daha 2 gün önce 13 mbit hız görürken şimdi 1'e zor ulaşıyorum. Tt kendi kafasına göre port değişimi yapmış olabilir sizinki de aynı durumdur. Kontrol ettirin mutlaka.

• tutankenshta kullanıcısına yanıt
    Modeme factory reset attım aynı sorun devam ediyor.
  • Modemi HG253S isteyin hocam canavar gibi olacak.

Diğer 5ghz bantli modemlerde sorun var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ewaynn

Modem daha dün değişti ama hocam

Aynı sorun bende var 3 aydır. Sorunu bir türlü çözemiyorlar
  • Ment kullanıcısına yanıt
    Bu arada elimdeki modem HG255s
  • Bugün yan komşuya sordum onlarda da superonline var onlarda da anlık kopma oluyormuş.Dediğim gibi önceden yoktu asansör çalışması vardı acaba kablolar mı hasar gördü yarın site yönetimini ve elektrikçiye de sorucam.
  • Ewaynn kullanıcısına yanıt
    telefon kablosunu çıkartıp taktın mı yapmadıysan çıkartıp bekle tekrar tak... ADSL çok garip çalışıyor...
    fiber mi bu? optik kabloda kırık olabilir SOL'u ara yadawww.superonline.net adresinden şikayet et...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    Evet denedim onuda.Devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

fiber mi bu? optik kabloda kırık olabilir SOL'u ara yadawww.superonline.net adresinden şikayet et...

Fiber,optik kablo dediğin modemin güç kablosu mu?
    hayır fiber kablo onta giren kablo onu oynatmaman gerekiyor... fiber kablo için daireye girişi nasıl yaptılar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

hayır fiber kablo onta giren kablo onu oynatmaman gerekiyor... fiber kablo için daireye girişi nasıl yaptılar?

5 yıldır kullanıyorum fiber zaten dediğim gibi 2 haftadır sorun var.Gelip o kablonun değerini ölçtüler.Yukarıda yazdım sorunu çözmek için denediklerimi.
    fiber aygıttan olabilir... onu değiştirmedilerse en olası ihtimalle o bozuk...
  • Merhaba,
    Aynı sıkıntı bende de var bu ara (1-2 hafta kadar) Dediğiniz gibi sinyal var gözüküyor ama 5-10 saniyelik anlık kopmalar oluyor.
    Telefon hattımda var ve dikkat ettiğim şey kopma olduğunda telefon hattınında tamamen kesilmesi.
    Tek fark modemi normal resetlediğim de uzun bir süre bu kopma durumu kayboluyor. Mesela dün akşam hiç sıkıntı yaşanmadı.
    Henüz arıza ile ilgili görüşemedim, bir durum olursa güncellerim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.