Şimdi Ara

Netspeed 16MBPS İNTERNET 44TL (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
821
Cevap
42
Favori
74.017
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    TT ile OCak 2019 a kadar taahhütüm var fiber kullanıyorum nasıl geçiş yaparım en karlı
  • huzyin67 kullanıcısına yanıt
    8ms mevcut ttnetin daha yüksekti netspeed daha iyi bence
  • ahmethan26 A kullanıcısına yanıt
    Vdsl hattı farklımı ven 16 mbps ultranet kullanıyorum adsl. Vdsl için ne yapmak lazım binada Vdsl varmı yokmu nasıl anlarım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oktay1910 kullanıcısına yanıt
    Ultranet adsldir. Hipernet/Fibernet Vdsl dir. Fibernet eve kadar fiberdir. Hizmetler arasındaki fark için aşağıdaki konuları inceleyebilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/turk-telekom-fibernet-hipernet-ana-konu-ayrintili-bilgiler-ilk-mesajda--57609021
    https://forum.donanimhaber.com/turk-telekom-fiberoptik-altyapi-calismasi-ana-konu--121281883

Bölgenizde VDSL hizmetinin olup olmadığını aşağıdan sorgulayabilirsiniz. Hipernet ve Fibernet varsa VDSL e geçiş yapabilirsiniz eğer boşta VDSL port varsa.
    https://kapsamaharitasi.turktelekom.com.tr/

• porca P kullanıcısına yanıt
    MH yi arayıp 10-12 arası hız almak istediğini söyle.olmazsa 16 yaptır.kendiliğinden üst değere inebilir.olmazsa tekrar 8 geçersin.
    benimki suan 5-6mbps arası gidip geliyor.snr değeri de 8-10 arası.
  • oktay1910 kullanıcısına yanıt
    ttnet çıkarabildiği kadar yüksek ücret çıkartır.taahhütün bitmesini bekle.bitmeden netspede basvur.biter biter bitmez geçmeyi isteğini söyle.
  • turkuazmavi T kullanıcısına yanıt
    Bu gün içerisinde paketi 16mbps ve merkezden gelen hızıda 12 mbps sabitleterek anlık hızım 10mbps üzerine çıktı, snr değeri downstream 6.4 civarında geziniyor. Ayarlamaları yaptırdıktan sonra modeni henüz kapatmadım bi değişiklik olur mu bilemiyorum.
    İlk başta hızı 8mbps olduğunda aldığım hız 7mbps idi. Bir aşağı bir yukarı diye diye 10mbps değerini anca gördüm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara da hizmet veriyor mu bu netspeed?

• Arkadaşlar superonline kullanıyorum.
    Bizim orada prot yokmuş. kapattırp buna geçsem ortada mı kalırım veya nasıl geçebilirim.
    Yakında taşınacağım. Taşındığımda oradad da port yoksa ne yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmethan26

Mesajım bulunsun istedim. Bende 2 aydır NETSPEED 'deyim. 16 Mbit AKN'siz ADSL 52 TL paketini kullanıyorum. Gerçekten sorunsuz bir sağlayıcı. VDSL paketine geçiş yapacağım. Şu an açık port bekliyorum. Şunu söylemek istiyorum. Diğer internet sağlayıcılarına boşuna para vermeyin. Aklınızı kullanın! Taahhüt istemeyen bir firma. Daha ne istiyorsunuz ???
    Önce digiturkplay tivibu gibi platformları halletsinler.
  • bayburtta kullanan var mı durumu nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskocya

Önce digiturkplay tivibu gibi platformları halletsinler.

Alıntıları Göster
    Digitürkplay ile ilgili sıkıntı mı oluyor, geçmeyi düşünüyorum ama evde digitürkplay kullanıyorum ne gibi sıkıntı yaşatıyor

• antireis A kullanıcısına yanıt
    Port yokmuş. Yayın açılmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskocya

Port yokmuş. Yayın açılmıyor.
    Allah Allah , öyle şey mi olur ya, iyi ki söylediniz bugün formları imzalayıp gönderecektim,

Ben de alacaktım bu yüzden vazgeçtim. Başvuru yaptık bekliyoruz demişlerdi. Tekrar arayıp sorun isterseniz. 2 hafta önce sormuştum ben.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    yeni başvuru yapıyorsanız mevcut port var mı onu sorup öğrenin yoksa baya beklersiniz ama mevcut interneti taşıyacaksanız problem olmaz
  • Burdur'da kullanan var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: .Eray.

yeni başvuru yapıyorsanız mevcut port var mı onu sorup öğrenin yoksa baya beklersiniz ama mevcut interneti taşıyacaksanız problem olmaz
    Port olup olmadığını nereden öğrenebiliriz?

Veya başvurduk diyelim. Sonradan port yokmuş derlerse 6 ay taahhütü yerine getirip faturaları odememiz gibi saçma bir süreç yaşanır mı ?

• omermesud kullanıcısına yanıt
    netspeed müşteri temsilcisi ile görüşün hocam adresinizi belirtin yeni başvuru yapacağım acaba boş port var mı diye sorun bağlantı yapılmadan bir ücret başlatacaklarını/alacaklarını sanmıyorum
  • omermesud kullanıcısına yanıt
    Kısa cevap: İnternet aktivasyonunuz gerçekleşmeden, sorun sizden bağımsız olmak kaydıyla bir şekilde internet bağlantısı sağlanamıyorsa cayma bedeli almadan iptal ediyorlar.

Bulunduğunuz bölgede boş port yok ise, hattınız internet kullanımı için elverişli değil ise, bölgenizde internetle ilgili sürekli sıkıntı yaşanıyorsa tt teknik ekip internetiniz için gerekli bağlantıyı yapmadan önce size gerekli açıklamayı yapıyor ve sisteme "altyapı elverişli değildir" veya "boş port bulunmamaktır" gibi bilgilerle ret kaydı açıyor. Netspeed iletişime geçiyor ve internet bağlatamayacağınızı söyleyip sözleşmenizi feshediyor. Herhangi bir cayma bedeli söz konusu olmuyor.

Kırsal bölgede oturan bir yakınıma netspeed bağlatmak istediğimde aynı durum başıma geldi. Tt ekipleri bu bölgede sürekli kabloları çalıyorlar asla stabil kullanamazsınız, isterseniz bağlantıyı yaparım ama en ufak bir olayda en az 1 ay internetsiz kalırsınız demişti.

İşyerim için netspeed başvurusunda bulunduğumda boş port yok denildi. Netspeed arayıp iptal etti başvurumu. Daha sonrasında işyerimdeki sabit hattım üzerine (ptsn üzerinden yalın internet sinyali) sinyal gönderimi sağlatıp o şekilde kullanabildim.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.