Şimdi Ara

Netspeed 16MBPS İNTERNET 44TL (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
820
Cevap
42
Favori
74.019
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki yıldır port yok denen evime bir günde interneti bağladılar. Kesinlikle tavsiye ederim. Hızım öyle ahım şahım değil ama en azından evimde internet var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Vdsl hattı farklımı ven 16 mbps ultranet kullanıyorum adsl. Vdsl için ne yapmak lazım binada Vdsl varmı yokmu nasıl anlarım?
    NETSPEED müşteri temsilcisinden VDSL port sorgulatın. Benim VDSL 40 Mbit 'e kadar görünüyor. Demek ki bölgeye değişiklik gösteriyor. Kullandığım ADSL tarife ile VDSL arasında 4 TL fark var. Eğer VDSL portunuz bulunuyorsa VDSL uyumlu bir modeminizde var ise sadece geçiş işlemi yapıyorlar o kadar.
  • ......yardim......

Yeni tasindigim binada internet altyapisi var. Diyelim imzalari atip kargoyla gonderdim. Teknik ekip binaya gelip ankastre denen yere kabloyu getiriyor ya. Bundan sonrasini biz nasil hallediyoruz? Kendimizin yapabilecegi bir islem mi yoksa elektrikci cagirmak sart mi? Sart ise masrafi nedir, var mi yardimci olabilecek...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu bari verecekleri Tenda D301 modem nasil bari onu soyleyin fiyatina gore (125tl) fena durmuyor gerci...

• Perşembe günü Turknet'ten geçiş evrakını kargoya verdim.Cuma günü saat 11.00'da evrak Netspeed tarafından teslim alındı.Aynı gün saat 18.00'da Turknet internet iptal mesajı aldım.Birkaç dk sonra da Netspeed interneti kullanmaya başladım.Süreç gayet hızlı ilerledi.Şimdilik herhangi bir problem de yok.
  • the_japan kullanıcısına yanıt
    teknik ekip gelirse dairenden ankastreye giden internet bağlantını buldurursun aletleri vardır(turktelekom bizimkinde uğraştı ama bulamadı) eğer sende de aynı sorun olur ise onlar internet kablonu ankastrenin kenarına bırakır sen bir şekilde onu ya altyapıya bağlarsın(elektrikçi gerekir ve masraflıdır) ya da camdan bir yerden kablo çekersin eski usul. kablo çekmek basit iş kendin halledersin
  • Arkadaşlar bir sorum olacak.Ben internetimi netspeede taşımak istiyorum ve halihazırda ttnet kullanıyorum.Internetle beraber bir de kullanmadığım telefon hattım var.Ben şimdi netspeede geçiş yaparsam bu telefon hattımı kapatırlar mı?Ben zaten istemiyorum telefon hattı fln.Daha önce bu şekilde geçiş yapmış olan biri var mı acaba?Bana tanımlanan port bu telefon numarası üzerinden mi sağlanıyor?Bilgilendirirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trader Emre

teknik ekip gelirse dairenden ankastreye giden internet bağlantını buldurursun aletleri vardır(turktelekom bizimkinde uğraştı ama bulamadı) eğer sende de aynı sorun olur ise onlar internet kablonu ankastrenin kenarına bırakır sen bir şekilde onu ya altyapıya bağlarsın(elektrikçi gerekir ve masraflıdır) ya da camdan bir yerden kablo çekersin eski usul. kablo çekmek basit iş kendin halledersin
    Masraflı derken kaç paradır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kendi sorumu cevaplayayim

Binaya kabloyu getirdikten sonra hafta ici mesai saatlerinde 50 tl, mesai disi 80 tl, haftasonu ise 150 tl (emin degilim) karsiligi, bina girisi ile evin ici arasindaki baglantiyi yapiyorlarmis.

Bugun sozlesmeyi kargoya verdim. Muhtemelen ben de 50tl ile halletmeye calisicam o isi.

• Nickola Tesla kullanıcısına yanıt
    İsterseniz ttnette de olsanız yalın adsl/ vdslye geçebilirsiniz. Aylık 15 lira haracı var. Telefonu kapattığınız için.

• Beyler sözleşmem bitiyor lütfen cevaplayın es geçmeyin

Binanın dışından girişinden yani kablom pencereden eve çekilmiş vaziyette şu an . ttnetten gelen eleman yapmıştı 8 9 ay önce taşındığımda şimdi bu kablo ile modemim de var direk netspeed e geçebilir miyim ADSL ye. Zaten düşük mbit suanki de

• Mr.UniquE kullanıcısına yanıt
    Eğer Netspeed Evde kurulum yapıyorsa dert etmene gerek yok ve Yine ADSL Paket seçersen Mevcut Modeminide kullanabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Netspeed kullanmaya başladım. Sürecin nasıl olduğunu anlatırsam belki diğer arkadaşlar için faydalı olabilir.

Geçen hafta çarşamba günü kargoya evrak teslimini yaptım. Perşembe günü akşam beşe doğru kargo teslim edildi. Cuma sabahtan teyit için aradılar. Birkaç saat sonra işlemlere başlandı diye bilgilendirme amaçlı tekrar aradılar.

Cumartesi öğleden sonra kullanıcı adı ve şifre mesaj olarak gönderildi. Hemen binadaki ankastreye baktığımda adıma kablonun belirlendiğini gördüm. Kablo belirlenme işlemi yapıldı diye kısa bir süre sonra tekrar arandım. Sonra tanıdık bir elektrikçi vasıtasıyla evden gelen kablo ile adıma belirlenen kabloyu bağlattım ve interneti kullanmaya başladım.

Modemim eski olduğu için adsl Speedextra akn'siz 16 mbps tarifesini kullanıyorum. Test ettiğimde ortalama 12 mbps hız değerleri geliyor.

İleride modem değistirsem tarifeyi de VDSL tarifesine güncellerim galiba. Çünkü ilk arayıp bilgi aldığımda adresimde adsl 16, vdsl 50 mbps hız alabileceğim söylenmişti.

Yine henüz evrak yollamadan, port olup olmadığını sorduğumda olduğunu söylediler. (Apartmanda internet kullanan komşular var ama bizim eve ilk defa bağlantı yapıldı)

• Arkadaşlar ben geçiş yaptim ama bi sorunum var. Video filan izlerken nette herhangi bir sorun yok. Online oyuna girince net kopmuş gibi işlem yapamıyorum. Sizde de böyle bişey varmı? Geçtiğimden beri böyle bende.

• omermesud kullanıcısına yanıt
    Hocam elektrikciye ne kadar odediniz?

• the_japan kullanıcısına yanıt
    Elektrikçi arkadaşım olduğu için 50 TL vermeye çalışsam da kabul etmedi. Ücret almadı yani. 5-10 dakika arasında halletti sağolsun...

• yurt dışı çıkışında sanırım yavaşlama var bayağı yavaş giriyor
  • Arkadaşlar apartmandaki telefon kutusuna nasıl bağlantı yapılacak bilenler anlatabilir mi? Bağlı olanları inceledim ama bir sıralama göremedim. Bazılarında mavi ve beyaz kablo bağlı diğerlerinde başka bağlı. Forumdaki konudan da pek bir şey anlamadım. Daha açıklayıcı bir link veya video anlatım da olur.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• AsTraLL A kullanıcısına yanıt
    Ip adresi hatası çok oluyordu bende. Modeme reset atip halletmiştim. Modeme reset atın geçmezse mh yi arayın ilgilenirler.

• Hocam herşey iyi güzel hoş ilk faturamda geldi ancak otomatik ödeme talimatı veremiyoruz. 2 Tane bankayla çalışıyorum Vakıfbank ve İş Bankası ancak içinde Netspeed internet ödeme tanımlı değil. Bu devirde nasıl olmaz insan şaşıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.