Şimdi Ara

Neta 6400 HD (228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.646
Cevap
43
Favori
352.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

herşeyi sıfırladım, versiyon güncelleştirdim ve kanal listesini içeriye aldım buraya kadar sorun yok. asıl sorun şu; bence cihaz gitmiş ömrünü doldurmuş gibi geldi. HD kanallarda 1-2 tık kanal geçince hiç bir kanal sinyal vermiyor. kumandadan kapat aç yapıyorum sinyal geliyor. sonra gene 1-2 tık kanal değiştiriyorum sinyal gidiyor.

sizcede cihaz ömrünü kaybetmiş olabilir mi?
  • Cihaz ve LNB bağlantı kablo noktalarını yeniden düzeltip takmanızı öneririm düzelecektir
  • NeeHot N kullanıcısına yanıt
    dış kaynaklıda olabilir çanak donmesi kablo ezilmesi lnb bozulması yerinden oynaması herşey mümkün...
  • Benim Neta 6400 tam anlamıyla kafayı yedi. Bir döngüye giriyor ve sürekli kendini boot ediyor. uydudan gelen kabloyu duvar prizine takarken minik bir elektrik atlamasına da denk geldim. Ama HDMI ile TV'ye bağlı olsa da, olmasa da, duvardan anten girişi olsa da, olmasa da, bizimki boot döngüsüne giriyor. Kablolar takılı olmayınca, birkaç boot sonrası kendini kapatıyor (standby ışığı da yanmıyor).

Nedir bunun hali, cenaze namazını kıldırıp yenisini mi almak lazım? Yoksa bir süre daha idare eder mi bizi ?
  • Benim gibi arayıp güç bela firmware bulan varsa aşağıdaki linklerden Neta_HD_6400_2.5.34-36-40 yazılımlarını indirebilir. ivirzivir35e teşekkürler:

https://mega.nz/#!UglyUQBZ!uY2Sh3zBRtdKEbTsJrXNODr8Hg36PIHF3hvfgCHJvRo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtolgae -- 28 Şubat 2017; 22:46:54 >
  • Selam usb den film izleyen varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • B3N3T0 kullanıcısına yanıt
    Buldum düşünenler için cevaplayayım, total video converter ile oluyor 90mb mkv 590mb ts dosyaya dönüştü.
  • Convert işleminden sonra film izleyebildim mi ve çözünürlük ne kadar kötü oldu yada oldu mı?

• HD6400 cihazımın arkasındaki hdmi girişi koptu.şu an scart kabloyla izliyorum.bende dedim ki zaten cihaz eski,bir daha yaptırmayla uğraşmayayım,yeni bir cihaz alayım dedim.

Sade bir cihaz araştırırken humax nano free'yi gördüm.test videolarında falan fena gözükmüyordu.siparişi verdim,iki günde geldi.emektar 6400 ü çıkarıp yerine humax'ı taktım.o an 6400 ü öpüp başıma koyasım geldi.meğer yıllardır ne kaliteli görüntü izliyormuşum.6400 le scarttan aldığım görüntü humax'tan hdmi ile aldığım görüntüden daha iyi.değerini şimdi daha iyi anladım.daha doğrusu sti işlemcinin altına inilmemesi gerektiğini anladım.

6400 ün kopan hdmi girişi yapılabilir mi? Bulunduğum yerdeki tamirciler yapamayız dedi.

Yenisini alsam diyorum ama galiba hem piyasada yok hemde almışken daha güncel bir uydualıcı mı alsam?

Sti işlemcili veya bir tık üstü ne olabilir?

Bütçe 300 tl ye kadar.

• gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    goldmaster 3030 u oneren var bayağa hatta bazıları pahalı alman cihazlara yakın diyor onuda bri dene istersen farklılık arıyorsan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

HD6400 cihazımın arkasındaki hdmi girişi koptu.şu an scart kabloyla izliyorum.bende dedim ki zaten cihaz eski,bir daha yaptırmayla uğraşmayayım,yeni bir cihaz alayım dedim.

Sade bir cihaz araştırırken humax nano free'yi gördüm.test videolarında falan fena gözükmüyordu.siparişi verdim,iki günde geldi.emektar 6400 ü çıkarıp yerine humax'ı taktım.o an 6400 ü öpüp başıma koyasım geldi.meğer yıllardır ne kaliteli görüntü izliyormuşum.6400 le scarttan aldığım görüntü humax'tan hdmi ile aldığım görüntüden daha iyi.değerini şimdi daha iyi anladım.daha doğrusu sti işlemcinin altına inilmemesi gerektiğini anladım.

6400 ün kopan hdmi girişi yapılabilir mi? Bulunduğum yerdeki tamirciler yapamayız dedi.

Yenisini alsam diyorum ama galiba hem piyasada yok hemde almışken daha güncel bir uydualıcı mı alsam?

Bütçe 300 tl ye kadar.

Sizin sorduğunuz Elektronik tamirciler uğraşmak istememiş heral...
    Hdmi soket alıp lehimlenmesi yeterli görünüyor.
    https://www.alkayaelektronik.com/ms-077-19-pin-sase-monte-90-derece-hdmi-soket

• BlackBeasT kullanıcısına yanıt
    Eski soket duruyor.şu tarak gibi dişler kırıldığı için o artık takılmaz değil mi?
    Yeni soket takılırken şu tarak dişler tek tek anakarta nasıl entegre olacak acaba?
  • quote:

Eski soket duruyor.şu tarak gibi dişler kırıldığı için o artık takılmaz değil mi?
    Yeni soket takılırken şu tarak dişler tek tek anakarta nasıl entegre olacak acaba?

eski soketin yenisini bulmak ayrı bir dert, buldun tatırmak ayrı bir dert. tabi bunu mahalle tamircisi niye takmaz elinde sıcak hava istasyonu yoktur ondan takmamıştırlar aslında tamiri olması mümkündür. buarada aynı cihazı neta 6400 übende kullanıyorum ama cihazım yerinde sabit kablo sök tak yapmıyorum.. çok sök tak la soket hasarı oluyor..
  • quote:

HD6400 cihazımın arkasındaki hdmi girişi koptu.şu an scart kabloyla izliyorum.bende dedim ki zaten cihaz eski,bir daha yaptırmayla uğraşmayayım,yeni bir cihaz alayım dedim.

Bütçe 300 tl ye kadar.

Benimde Neta 6400 HD'nin HDMI giriş yeri çıktı.
    İki üç tamirciye götürdüm.Hepsi bunun kanal yoluda kopmuş.Yani HDMI parçasının cihaza bağlandığı kanal,hat kopmuş.
    Bunu yapamayız,bu yapılmaz,at çöpe gitsin veya scart ile kullan dediler.
    Bende Neta Müşteri Hizmetlerine ileti gönderdim.
    Servise gönderin bi bakalım dediler. Hala göndereceğim :-)
    Onun yerine 180 TL'ye Redline TS4000 HD Plus aldım.
    Görüntü tabiki Neta gibi olamaz. Sırf Ip Tv ve 2 yıl CC Cam hediyesinden ötürü aldım.
    Çok memnunum diyemem ama pişmanda değilim.
    180 liraya bu özellik iyi diyorum.

• granma79 kullanıcısına yanıt
    Bende neta hd black 6000 siparişi verdim.6400 ile birebir aynı.kasanın ön kısmı değişik biraz.birde tkgs yok.olmamasını istiyordum zaten.6400 e tkgs yüklediğime pişman olmuştum.180 tl ye aldım bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: ivirzivir35

Convert işleminden sonra film izleyebildim mi ve çözünürlük ne kadar kötü oldu yada oldu mı?

Convert işleminden sonra 1920x1080 video izleniyor maşa ve koca ayı videolarını(6dakikalık) ,en dandik lcd tvde usb den izleyebiliyoruz.netaya gerek kalmadı

• Benim emektar Neta6400 da 5. Senesinde izlerken hafif bi kıvılcımla sigortalarıda attırarak bozuldu, kötü kokuda geldi, içini açtım trafo gibi olan yerden koku geliyor, yanmış bişeyler. Yaptırmaya değermi sizce? Şimdiye kadar sorun yaşamamıştım hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustisahin -- 2 Nisan 2017; 0:5:2 >
  • mtolgae kullanıcısına yanıt
    s.a
    hocam şu sıralar makine sinyal sorunu diyip sürekli donma cızırdama yapıyordu yazılımına baktım 2.34 dü.
    bugün 2.36 a yükselttim daha sonra verdiğiniz linkten 2.40 yapmak istedim ama cihazınız bu yazılım için uygun değildir diye bi hata aldım.yardımcı olursanız tşk ederim sizdede böyle bir hata verdimi?
    neta 6400 hd
  • efsane 6400 kullanıcısı olarak cihazdan ziyadesiyle memnunum,aynı cihazdan babamgilede almak için netten araştırdım satış yapan bir yer bulamadım,cihaz satıştan kalktı herhalde,alınacak cihaz sadece hd ve sd yayınların izlenmesinde kullanılacağı için (bis,server,net vs kullanılmayacak)neta 6400 ayarında bir cihaz önermenizi bekliyorum
  • mustisahin M kullanıcısına yanıt
    Besleme kartı arızası, swichmode trafoda sorun yoksa, pek emin olmamakla birlikte, trafoyu süren transtor patlak vermiş gibi görünüyor..

Diğer seçenek, köprü diyot bozulup, sigortayi artırmış olabilir..

Diğer seçenek, blok kondansatör bozulup , sigorta atmış olabilir, beraberinde köprü diyotuda bozabilir..

Diğer seçenek, DC çıkışta diyot veya kondansatör sorunu olup , giriş tarafını zorlamış olabilir.

Diğer seçenek , uydu ana kartı arızası verip , beslemeye yüklenmiş olabilir ...

Sonuç, Tamirciye bırakıp, fiyat almak..

Kullanım kolaylığı için bir miktar değer bence ... Görüntüyu denemedim.

• 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.